Skocz do zawartości

Niedrogie kable zasilające.


Recommended Posts

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

A IC ja się trzymam 1m, ani mniej, ani więcej.

Czyli jak właśnie dzisiaj będę dziergał IC 3 metry to źle ? 😄

No ale zaraz , jak Albedo metrowy zagrał lepiej od odcinka 0,75 m. to jak ja będę miał 3 metry to powinien zagrać 3 x lepiej niż metrowy Albedo !

Dobrze kombinuje ?😂

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Czyli jak właśnie dzisiaj będę dziergał IC 3 metry to źle ? 😄

No ale zaraz , jak Albedo metrowy zagrał lepiej od odcinka 0,75 m. to jak ja będę miał 3 metry to powinien zagrać 3 x lepiej niż metrowy Albedo !

Dobrze kombinuje ?😂

 

Tak, a jak 4m to 4x lepiej  😂😂😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

No ale zaraz , jak Albedo metrowy zagrał lepiej od odcinka 0,75 m. to jak ja będę miał 3 metry to powinien zagrać 3 x lepiej niż metrowy Albedo !

Spotkałem się z teoria, że dłuższe IC "grają" jaśniej, krótsze - ciemniej. Nie słyszałem tej różnicy porównując 0.5m i 1m tego samego modelu, ale wierzę, że Ty usłyszysz przy 3m. ;)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P-na napisał:

IC ten okazał się zbyt sterylny ( może wina była po stronie rodowanych wtyków)

To czy kabel jest sterylny, czy jakikolwiek jest wypadkową kabla + całego systemu. Można jedynie mówić co powoduje dany kabel w danych warunkach akustycznych , ściśle określonym systemie. Wszelkie inne teorie na temat zmian barwy , sceny , pasma ,są tylko luźnymi teoretycznymi dywagacjami bez przełożenia na na szerzej pojętą praktykę. To jak loteria .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Rega napisał:

Belden8402 nie jest kablem głośnikowym. To raczej kabel mikrofonowy.

W dziale Nasze Testy kilka miesięcy temu wrzuciłem porównanie kilkunastu IC i moje subiektywne wrażenia między innymi tego Beldena (użyczony dzięki uprzejmości Tomek4446).

Interesowałem się swego czasu bardzo chwalonym na którymś z forów IC robiony DIY tzw Johny's Gold Reference tutaj LINK. I już nie pamiętam czy w tym, czy innym wątku autor pisze, że nie robi tych IC 0,5m bo "nie gra" i cała praca, cała "technologia" zaczyna robić robotę dopiero od 0,7m. Pisałem do niego kiedyś na priv, być może w prywatnej wiadomości mi to napisał, już nie pamiętam.

 

18 godzin temu, DiBatonio napisał:
19 godzin temu, Wito76 napisał:

Nie kwestionuję a jedynie pytam. Tylko czemu takie dziwolągi jak 18x1.0 czy 18x1.5 w zestawieniu i to jeszcze jako te lepsze.

Bo możesz zapleść i zrobić większy przekrój żyły roboczej.

Ja rozumiem, tylko po co wtedy kupować ekranowany, "wypasiony" 18x1,0 skoro trzeba go i tak rozbebeszyć, zdjąć ten oplot ekranujący i mieć do dyspozycji gołe żyły, bez sensu. Lepiej kupić linkę z metra i sobie zaplatać co się chce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

@P-na  Belden8402 nie jest kablem głośnikowym. To raczej kabel mikrofonowy. Głośnikowe maja inne symbole. Najczęściej 9497, jak rówież inne. Myslę też że 8402 jest zbyt cienki na głośnikowe. 

Jedyny pozytyw Beldenem 8402 to do wzmacniacza lampowego ,kwestia zastosowania ekranu ,czy według sztuki rodem z Japonii czy według U.S.A. a nawet bez ekranu .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie Belden 8402 sprawdza się lepiej z tranzystorem niż z lampą. Do lampy jego brzmienie jest zbyt ocieplające, czego nie znoszę. Do lampy bardziej sprawdzą się kable srebrne, srebrzone lub nawet miedziane cynowane. Np niezbyt droga Supra. No, ale jak zwykle podkreslam - to u mnie z moimi klamotami. U kogoś moze być inaczej. 

Z plecionek dość dobrze sprawuje się Kimber 4TC - zarówno w IC jak i w głośnikowych.  @Dedal75 - sorry , ale nie próbowałem jako zasilający. Sam będziesz miał okazję go sprawdzić (oczywiście jako głośnikowy i IC) I co ciekawe w tym kablu - w jego skład wchodzą żyły (8) o różnej grubości.

 

IMG_20220716_113707.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Natchnąłeś mnie , właśnie dostałem 7 mb. Neotecha KS-441. Miałem rozcinać , ale chyba zamówię następne 7mb. zrobię jeden IC i .....taki Gryphon z MBL-em to mogą mi dźwiękowo skoczyć 😂

Taki bieda kabel? 😆

Kup Neotecha Nemoi 1220 7m, wtedy  możesz podksakiwać 😂😂😂

Tylko jakieś porządne wtyki ETI Research Silver Link RCA, bo na Amphenolach to to nie zagra😛

P.S.

Co Wy tak z tymi IC na potęgę rozkminiacie, nie lepiej jeden, a dobry?😁

50 minut temu, Rega napisał:

Z plecionek dość dobrze sprawuje się Kimber 4TC - zarówno w IC jak i w głośnikowych.  @Dedal75 - sorry , ale nie próbowałem jako zasilający. Sam będziesz miał okazję go sprawdzić (oczywiście jako głośnikowy i IC) I co ciekawe w tym kablu - w jego skład wchodzą żyły (8) o różnej grubości.

A znasz parametry izolacji, bo zazwyczaj w głośnikowych napięcie przebicia to 300V za mało,  by używać jako zasilającego na 220V/16A.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie mam zamiaru wypróbowywyać go jako zasilający. Specyfikacja tego kabla przewiduje uzywanie go jako głośnikowy (i na tym poprzestanę bo nie mam parcia na porażenie prądem) 

Niałbym większe zaufanie do innego głośnikowego - tu przynajmniej izolacja wygląda bardziej solidnie. No i zyły porządne, a nie jakieś popierdółki😉

IMG_20220716_111947.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Kup Neotecha Nemoi 1220 7m, wtedy  możesz podksakiwać

Kolego , z Neotechów posiadam KHS -441 ; NEI-3001 MKIII ;NEI-3001 MKIII ;NEMOI-3220; NEI-3004

Znajdzie się również : Audioquest , Supra , Belden, Kimber, Sommer, Yarbo, Nordost, KaCsa , P.S.C R 30 , Prolink , DIY czyste srebro i od cholery eksperymentalnych 😂

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Co Wy tak z tymi IC na potęgę rozkminiacie, nie lepiej jeden, a dobry?

Jak spotkam DOBRY to kupię 😁 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Kolego , z Neotechów posiadam KHS -441 ; NEI-3001 MKIII ;NEI-3001 MKIII ;NEMOI-3220; NEI-3004

Znajdzie się również : Audioquest , Supra , Belden, Kimber, Sommer, Yarbo, Nordost, KaCsa , P.S.C R 30 , Prolink , DIY czyste srebro i od cholery eksperymentalnych 😂

Jak spotkam DOBRY to kupię 😁 

No Nemoi 1220 jest właśnie dobry 😉 Albedo Monolith również. 

Po co Tobie tyle kabelków, bo nie ogarniam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Kolego , z Neotechów posiadam

Masz, a przynajmniej miałeś jeszcze  Nemoi 5220, taki perłowy, nie wymieniłeś go w wyliczance - nie wiedzieć czemu z tych Twoich kilku kabelków, które mi podesłałeś wiosną właśnie ten wygrał : ) , nawet z tymi szlachetniej urodzonymi. Cały czas wracam do niego pamięcią, on tak trochę na sterydach grał. Jak coś to w dumpingowej cenie mogę odkupić : ). A tamten wiosenny test wygrał u mnie niespodziewanie FEZZ FAC 01. Kumpel mi pożyczył i... no musiałem go zdobyć, nie było zmiłuj.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DiBatonio napisał:

I tak ciągle sobie przepinasz?

Nieee , ale fajnie mieć różne długości , bo mój system zmienia konfiguracje 😀

@Wito76 Faktycznie mam jeszcze Nemoi 5220. Niczego nie sprzedaje , bo zaraz kto jestem ? A chomik !😂

No i wydziergałem ! @DiBatonio sorry , że na rodowanych KaCsa ale Amphenole mi się skończyły 😒

20221220_200547.jpg

7 minut temu, DiBatonio napisał:

Jak lubisz dziergać, to wydziergaj sobie taki kabelek IC

Takie połączenie robiłem jak dziergałem kabel do RME , czyli Jack 6,3 ----RCA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

No i wydziergałem ! @DiBatonio sorry , że na rodowanych KaCsa ale Amphenole mi się skończyły 😒

Hahahaha, sorry...?

No Amphenole to bardzo słabe ogniwo takich kabelków niestety, są solidne, fajnie się je robi, ale na tym koniec ich zalet.

KacSa to bdb wtyki jakość/cena spójrz sobie na te, mało żelastwa tylko listki na masę i bolec sygnałowy.

https://blackdotaudio.eu/wtyk-rca-high-end-kacsa-rp-80gt---czysta-miedz-24k,74,10725.html

Jak już jesteśmy przy wtykach KaCsa spytam, czy  miałeś może te ?

Ja czekam na coaxiala i wtyki do niego właśnie  KaCsa RP85 ST

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DiBatonio napisał:

Jak lubisz dziergać, to wydziergaj sobie taki kabelek IC, kimber jest blisko tego, tylko blisko...

Jak już zrobisz to daj znać co Ci wyszło 😉

Tylko ...,a dobra  lepiej nic więcej nie mówię 🙂

20210531_232735.jpg

Tak łącząc zrobiłem kierunkowy IC na kablu (o którym wspominałem) z wtykami WBT.

 

IMG_20221016_130325.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...