Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

Dnia 11.12.2023 o 14:00, Eltanianin napisał:

O, ile, to możliwe...
Jaki DAC do 2000 - 2.500zł, który pogłębi / rozłoży nieco scenę na plany i odzieli je od tła, i zagra przy tym płynnie, pozwalając wybrzmieć dźwiękowi., ale nie rozleje basu, i nie "wysuszy", nie "schłodzi" dźwięku?  Nie chodzi o zmiany jakieś spektakularne, ale o większe niż ledwie dostrzegalny niuans.

Pracować będzie:
1. Między laptopem, a wzmacniaczem;
2. Między CDekiem i wzmacniaczem;
3. Źródło dźwięku  z pendrive / dysk SSD wpiętego do owego DAC-a.

Myslales o DACMAGIC 200 M od Cambridge audio? Nie ma wejscia na patyka. Z pc polaczysz.

Moze cos od Pro-ject?

Wejscia na patyki jednak brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Tak 3 różne DAC nagrania 24/96 zarejestrowane przy użyciu  przetwornika ADC (RME ADI-2 Pro FS).

Nie wiadomo jeszcze jakie to DAC dorzucę kawałek tłumaczenia opisu z testu.

nie są to urządzenia chińskich marek, choć w dzisiejszych czasach wszystko może być "Made in China" (tj. nie są to Topping, SMSL, Sabaj, Shanling, Matrix, Gustard itp.) Niektóre z tych urządzeń można uznać za "aspiracyjne" przetworniki cyfrowo-analogowe lub odtwarzacze strumieniowe, ponieważ sugerowana cena detaliczna urządzenia może być poza zasięgiem wielu osób, nawet przy "absurdalnie" wysokiej cenie.

Być może fakt ten zachęci do samodzielnego odsłuchu: różnica pomiędzy najtańszym i najdroższym urządzeniem jest >100-krotna!

Przetłumaczono z DeepL.com (wersja darmowa)

Spróbuję odpalić. Ale słuchawki na jack do laptopa to może słabo wyjść.

Audiofile się nie podejmą takiej pórby. wiesz o tym?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Spróbuję odpalić. Ale słuchawki na jack do laptopa to może słabo wyjść.

Audiofile się nie podejmą takiej pórby. wiesz o tym?

Na pewno nieliczni ,ale właściciel bloga ,który ma wgląd do wyników ankiet pisał,że zdarzają się odpowiedzi,że ktoś sprawdzał na systemie za ok 30000 USD więc komuś tam chce się porównać. Co ciekawe ktoś w komentarzach pisał,że na kolumnach wydaje mu się,że wychwyca różnice a na słuchawkach nie.

Trochę też atmosferę podkręca to,że różnica między najtańszym a najdroższym jest > stukrotna więc pewnie to DAC za grube tysiące.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g jednego z salonów, wielu właścicieli Audio Analogue Aacento, używa jego wyjścia słuchawkowego.

Ja sam testowałem Denona AH D9200 vs Hifiman Arya Organic na McIntosh M12000, nie mieli akurat wolnego słuchawkowego. Bardzo to przyjemnie brzmialo. W takim przypadku bez sensu chyba, byłoby  kupowanie osobnego wzmacniacze na sluchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artur Brol napisał:

Myslales o DACMAGIC 200 M od Cambridge audio?

Jest, to jedna z opcji... w ogóle jestem zainteresowany CA, bo może od razu streamer, ten DACw obu, (v2 i 100), odpowiada DAC-om , odpowiednio DacMagic 100 i DacMagic 200M? czy w streamerach sąinne lepsze / gorsze rozwiązania co do samego dźwięku?


Ślamazarnie mi to idzie, bo nie lubię się "bujać" z kurierami, odsyłaniem etc...a w okolicznych sklepach fizycznych, jakaś dziwna posucha.
O, co pytam, to "niema", "zamówimy na przyszły tydzień", i tak co tydzień i nadal nie ma....
Męczę się czytaniem kwiecistych, nic nie dających testów, recenzji... a właściwie, to już przestałem to czytać...

Chciałbym sprawdzić rDAC-a, no ale nie ma jak.a poemy o nim wypisują... Jest nawet coś na aukcjach, no ale w ciemno nie kupię. No, i tak, to wygląda....
Chintexem nie chcę sobie zawracać głowy wszystko zasilanie impulsowe, owszem, zniekształcenia na poziomie 0,000000000001%, ale co z tego, jeśli dźwięk pewnie tak nienaturalnie skwantyzowany, sztucznie wysterylizowany, że pewnie 15 min nie wytrzymam...

O, jeszcze jeden produkt przychodzi mi do głowy, Nostromo, ale w sumie tylko jedną opinię tu, na forum czytałem i jakiś test w necie, zapewne sponsorowany. W teście znów poemy, a tutaj, że nic specjalnego. To może jeszcze jakieś opinie.... Warte, to jest czegoś? .Wpłynę tym na poprawę "hologramię" sceny, nie "rozmazując" dźwięku? I powtórzę: nie chodzi o spektakularny wpływ, ale większy od niuansu, którego trzeba szukać z wysiłkiem, by go odróżnić od sugestii...
Po, prostu zanim zacznę procentowi zawracać głowę, chcę zdobyć jakąś wiedzę o nim, nieco szerszą od jednego testu i jednej przeciwstawnej opinii.  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eltanianin Niestety bez odsylania sie nie obejdzie.

DACMAGIC M200 ma podwojny ESS Sabre 9028 Q2M a ich streamer CXN100 , z tego co widze ten sam ale pojedynczy.

Wczesniejsza wersja CXN v2, miala podwojny Wolfson WM8740 24-bit .

Zerknij na IfI audio, maja kilka urzadzen.

Ja sam mam Singxer SDA 2, przetwornik i dac w jednym. Fajne brzmienie ma. Porownalem z moim przetwornikiem w Gato i w Hifiman Serenade - tez maja kilka urzadzen, warto zerknac - i nie uslyszalem roznicy. Dlatego tez nie polecam pakowanie sie w drogie zabawki. Mialem taka jedna za ponad 3 kola i sprzedalem.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eltanianin napisał:

Nostromo

U mnie grał trochę za ciemno, ale może to moja wina, bo nie dałem mu dość czasu. @1Ender chyba wciąż go ma i bardzo sobie chwali. Poza tym - dobry kontakt z konstruktorem i w razie czego bezproblemowy zwrot.

11 minut temu, Dedal napisał:

Z ciekawości DAC9 od Nuprime

na AKM4490 bodajże 

Słuchałem w domu niższego modelu - DAC-8. Mocno po ciemnej stronie, ale dobre granie. Ja w ogóle b. lubię AKM. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od Nostromo 3 jak na allegro było 40 pozycji w kategorii DAC.

I mi trzaskał na coaxialu 🤷🏿‍♂️ sprzedałem 

7 minut temu, Rafał S napisał:

 

Słuchałem w domu niższego modelu - DAC-8. Mocno po ciemnej stronie, ale dobre granie. Ja w ogóle b. lubię AKM. :)

Dac8 jest na Sabre

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dedal napisał:

Ósemka jest nowsza .

Więc Miałeś dac9 , jest ok fakt trochę ciemny ale po USB audio lepszy nic oo coax

Słuchałem tylko po koaksjalu, bo miałem tylko takie wyjście z CXC. Teraz sprawdziłem - tak, to musiał być DAC-9. Sądziłem, że to 8-ka jest starsza i stąd moja pomyłka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Na pewno nieliczni ,ale właściciel bloga ,który ma wgląd do wyników ankiet pisał,że zdarzają się odpowiedzi,że ktoś sprawdzał na systemie za ok 30000 USD więc komuś tam chce się porównać. Co ciekawe ktoś w komentarzach pisał,że na kolumnach wydaje mu się,że wychwyca różnice a na słuchawkach nie.

Trochę też atmosferę podkręca to,że różnica między najtańszym a najdroższym jest > stukrotna więc pewnie to DAC za grube tysiące.

Jak bym miał to też bym sprawdzil. No ale to ja :D

21 godzin temu, Eltanianin napisał:

Jest, to jedna z opcji... w ogóle jestem zainteresowany CA, bo może od razu streamer, ten DACw obu, (v2 i 100), odpowiada DAC-om , odpowiednio DacMagic 100 i DacMagic 200M? czy w streamerach sąinne lepsze / gorsze rozwiązania co do samego dźwięku?

Streamery graja lepiej. Równiej.

Model V2 jest teraz świetny cenowo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2024 o 09:59, Eltanianin napisał:

Męczę się czytaniem kwiecistych, nic nie dających testów, recenzji... a właściwie, to już przestałem to czytać...

i dobrze. większość gra podobnie. mniej ważne jaka kość a co z resztą: zasilanie, opampy, jakość komponentów. projekt. reszta toru audio. gust...

jedynym wyjściem jest: decyzja, zakup. porównanie...

później zazwyczaj jest rozczarowanie ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowanie, bo wszystkie grają liniowo, a my nie słyszymy liniowo, a z przewagą średnicy, stąd takie sobie granie. Żebyśmy to my usłyszeli dźwięk liniowy, trzeba podać na wejście dźwięk z lekką "v-ką". Dopiero wtedy usłyszymy dźwięk dla nas liniowy. Wszyscy zdają się o tym zapominać. Sztywna liniowość toru źródło-dac-wzmacniacz-kolumny, brak regulacji tonów (korekcja programowo wyklęta), to gotowy przepis na rozczarowanie. Więc jeśli chcecie barwnego brzmienia, to zapomnijcie o liniowości. Barwne brzmienie zaczyna się od źródła, bez niego dalej będzie tylko kicha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Robert eN napisał:

większość gra podobnie

Być może to przypadek, ale i mnie tak wyszło. W latach 2021-22 zamówiłem/14dni/odesłałem z 10 modeli. 
 

 

19 godzin temu, Robert eN napisał:

mniej ważne jaka kość

To fascynujące zajęcie dla niektórych uczestników rozmów na temat d/a przetworników. A R2R to tak, a Delta inaczej, na AKM brzmi tak a na starych od Philipsa czy Accu to muzykalnie itp 

Czy jedzie z nami jakiś normalny, niezależny konstruktor z krwi i kości, który mógłby mi/nam wyjaśnić jak to możliwe, że jednak „brzmienie” przetwornika może się różnić?

19 godzin temu, Robert eN napisał:

a co z resztą: zasilanie, opampy, jakość komponentów. projekt. reszta toru audio

O to to właśnie. 

16 godzin temu, michaudio napisał:

Barwne brzmienie zaczyna się od źródła, bez niego dalej będzie tylko kicha

Uwielbiam barwne brzmienie. Do szpiku kości różnicujące i nigdy takie samo. Uwielbiam „śpiew” ptaków, nigdy mi się nie znudzi. Może być i wiolonczela😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, AudioTube napisał:

Czy jedzie z nami jakiś normalny, niezależny konstruktor z krwi i kości, który mógłby mi/nam wyjaśnić jak to możliwe, że jednak „brzmienie” przetwornika może się różnić?

Tutaj to zakazane tematy :) czasem myślę,że według użytkowników tutaj DAC konstruuje się na słuch, żeby był jasny czy tam miękki na górze, no i najważniejsze, musi poszerzać scenę. Jeżeli wspomnisz , że 2 dac na tyle dokładnie konwertują sygnał cyfrowy na analogowy,że różnica nie jest słyszalna to już w ogóle łapanie się za głowę, bo przecież ten kosztuje 2 tys a ten 5 tys to przecież musi być duża różnica, prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zerknąłem na korespondencję/jej historię od konstruktora mojego dac-a.

Okres ponad 6 mcy. Kilkadziesiąt zdjęć. Opisy konkretnych prototypów. Budowa. Pomiary. Wyjścia. Lampy, opampy dyskretne Staccato, trafa/różniste. Sprzęgi, bufory, prostowniki, lampy różniste np Phillipsa czy Telefunkena z lat 30tych. Pomiary. Zasilanie. Trafa z rdzeniami z permaloyu. J-fety Toshiby. Bufory zasilania tzw Salasy. Potem zmiana zasilaczy na baterie. Szalone konfiguracje i ich zmiany. Pomiary/brum. Desymetryzacja i filtracja transformatorem. I odsłuchy na różnych kolumnach!!! Potem układ lampowy, który wydaje się porażką. I znowu od początku. Powrót do transformatorów. Kolejna nowa topologia na lampach i dalej, dalej pomiary, odsłuchy i kolejny krok. Nie będę zanudzał dalej. 

 

Jedno zdanie, że dwie kości ES9038 Pro. I tyle. Nic więcej. Żadnego z nimi problemu, wątpliwości. 
A fora aż gorące od dyskusji na jakich to „kościach”😃

Niejeden z drugim dałby się pokroić i w ogień wskoczyć za drabinkę czy deltę. 
 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...