Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

Czasem, w zależności od rodzaju słuchanej muzyki lub specyficznego masteringu, wspomagam się DSP w tym DACu. Kiedyś miałem zamiar zająć się korekcją z użyciem u-mik1 ale jakoś za mało mnie ciągnie do tego. 

Tak, korzystam z pre właśnie najczęściej  RME.   Miałem podłączony do Roksan K3 (jako końcówka), do końcówki Plinius i teraz mam do integry Accu. 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja treble/bass  +/- 6dB,  jest niezależna od korektora, nie zmienia krzywej na wyświetlaczu, jeśli o to chodzi.  Krzywa korektora to raczej punkt "zero" dla regulacji treble/bass.  O ile dobrze się rozumiemy 😉

Na początku trudno mi było się połapać co gdzie jest w ustawieniach bo mnóstwo ich jest. Menu ekranowe wydawało mi się trudne ale teraz jest OK.

Ta integra Accu którą mam niestety nie gra w trybie końcówki. Mimo to, korzystam głównie ze sterowania przez pre w RME.

Kolumny które teraz mam to zabytkowe KEFy,  ale nie lubię ich zbytnio i czekam na inne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć, co do regulacji treble/bass, można dodatkowo ręcznie ustawić częstotliwości oraz "Q" (dobroć) w jakich te regulacje będą miały działać, co daje dość precyzyjne możliwości. 

20201130_163538.thumb.jpg.bf9fe516fe50fb40ff024529c158123a.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Dedal75 napisał:

Tzn możemy wyciąć jakieś pasmo bardziej lub mniej?

Dobrze myślisz.  

Ta wartość "Q" ustawia stromość filtra (czy inaczej mówiąc stromość linii jeśli by ją widzieć w EQ)  w wybranym zakresie częstotliwości.

Można łagodnie albo na ostro 😉 nie jestem pewny jak to wyjaśnić aby ktoś mógł łatwo zrozumieć.

 

 

2 minuty temu, Amarok napisał:

Pewnie jest opcja nastawy domyślne i też będzie bardzo dobrze. 

Zapewne będzie. Co kto lubi. Ja jednak wolę mieć pod ręką dobry DSP niż rozjaśniać czy przyciemniać system kablami 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@S4Home jestem z nich bardzo zadowolony. Trafiłem na nie zupełnym przypadkiem bo wcześniej nie znałem nawet tej firmy, ale jak posłuchałem to zrobiły na mnie takie wrażenie,że  wiedziałem,że będą moje. W sklepie były podłączone do dosyć drogiej elektroniki więc wiem ,że to połączenie z Atollem to nie wszystko na co te kolumny stać i ile zostaje w nich potencjału. W połączeniu z in100se grają bardzo środkiem z mocną podstawą basową, góra jest fajna, chociaż nie tak błyszcząca jak w Triangle czy Focalach. Połączenie świetne do muzyki ( i jednocześnie średnie do filmów ) podsumowując grają po prostu jak im Atoll narzucił. W sklepie słuchałem ich godzinę i przeleciałem przez Rock, Electro, muzykę wokalną/ akustyczną, rap i metal i we wszystkim mi pasowały, nie spotkałem się wcześniej z takimi. Sprzedawca bardzo polecał do nich in200 signature, ja bym spróbował do nich jednak coś w klasie D , że względu na ich zapotrzebowanie na prąd.

TomaszS,
widzę, że trafiłeś do salonu AudioForte :) Faktycznie na stoliku stoi "trochę" pieniędzy - pewnie koło setki...
A zamiast klasy D - może warto pomyśleć o końcówce mocy (choćby AM200)?

Na jakiej powierzchni grają u Ciebie Equilibrium? Pokój odsłuchowy na Rejtana to około 30 metrów kwadratowych.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo masz dobre oko :) dokładnie to jest salka w AudioForte. Pomimo ,że na stoliku stoi tyle dobrego to jako źródło używałem tylko tego streamera Atolla podłączonego bezpośrednio bez żadnego DACa i spisał się świetnie. AM200 to też świetna opcja. Nie mam jakiegoś dużego ciśnienia więc po prostu będę obserwował rynek. U mnie grają na 16 metrach i myślę,że taki przedział 15-30 jest właśnie dla nich w sam raz.

@S4Home Produkt jakością wykonania i dźwięku broni się śmiało ale trochę rozumiem dlaczego to niszowa marka. Pochylone obudowy, nietypowy wygląd i kolory, metalowe maskownice których nie można zdemontować, brak produktów z przystępnej cenowo półki oraz marketingu czy niska wydajność na papierze. Pewnie ciężko im konkurować z dużymi, znanymi markami w podobnej cenie. Z drugiej strony można mieć bardzo unikatowy produkt i zamówić sobie na przykład zieloną kolumnę ( ja tak kiedyś zrobię ) i wspierać rodzime marki. Mi to odpowiada :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, JohnDoe napisał:

Czasem, w zależności od rodzaju słuchanej muzyki lub specyficznego masteringu, wspomagam się DSP w tym DACu. Kiedyś miałem zamiar zająć się korekcją z użyciem u-mik1 ale jakoś za mało mnie ciągnie do tego. 

Tak, korzystam z pre właśnie najczęściej  RME.   Miałem podłączony do Roksan K3 (jako końcówka), do końcówki Plinius i teraz mam do integry Accu. 

 

Czizas John używasz tego dac do występowania Pliniusa?!

Proszę Cię, kup przedwzmacniacz i to bardzo dobrej klasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, audiowit napisał:

używasz tego dac do występowania Pliniusa?!

Czizas Witek 😉 to był preamp zastępczy bo innego nie miałem.

Pliniusa już nie mam niestety. Piszę niestety bo byłem w nim zakochany jak w żadnym innym klocku. 

Kiedy sobie wyliczyłem co ja bym chciał do tej końcówy to trochę zaczęło mnie przerażać finansowo, zwłaszcza pewne kolumny AP.  Na samym końcu stwierdziłem, że mam za mało miejsca na to wszystko co sobie ubzdurałem.  W takim zestawie to już nie ma żartów ani półśrodków, sam wiesz. 

Przyznaję, że ciężko było się rozstać, prawie płacz był 😞   Bardzo chętnie jeszcze kiedyś powrócę do projektu "plinius" ale teraz mam ochotę na inne eksperymenty, gdzie można się pobawić tańszym kosztem. 

Mój Plinius jest teraz gdzieś w Szkocji i wiem, że gra z Tautoro. 

Tak bardzo go lubiłem, że zbudowałem mu piękny, prawie pancerny "flight case" na zamówienie i tak pojechał. Jeśli kiedyś zobaczysz, że ktoś sprzedaje Plinius'a z takim fajnym kufrem, to wiedz, że to moja robota, nawet logo dałem 🙂

Przepraszam za mały OT ze zdjęciami nie na temat. 

20200728_203503.thumb.jpg.6c0220ad5dfff43f61be07dc229aa087.jpg

20200730_115023.thumb.jpg.6875fe6a86f0c79caa65afbdf71561e4.jpg

20200531_210040.thumb.jpg.c85b02744a3af30b2ffc4ea2001e2358.jpg

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dedal75 napisał:

pre w RME jest takie tragiczne?

To raczej inna liga niż Plinius, że tak powiem. Sprzęty pod tym względem też trzeba dobierać.

Nie wiem czy pre w RME jest średnie, dobre czy tragiczne.  Kiedy podłączyłem do K3 w trybie końcówki to pamiętam, że dźwięk się uspokoił i tak uporządkował.  Bardziej mi pasował pre od RME niż ten w integrze K3. 

Co do połączenia RME z Plinius'em, to nie mam porównania z jekimś High-End'owym pre. W każdym razie, nigdy nie słyszałem takiego potężnego i tak dobrze  kontrolowanego basu ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...