Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Dnia 7.01.2023 o 09:37, mar76ek napisał:

Nie no ok. Ale to nie będzie model sprzedawany za często :)

niestety tutaj Kraft ma rację. Dopłaca się także za Design tego urządzenia.

Jednak jak mowie to będzie model o którym się czesciej będzie mówić nić wybierać.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Bardzo fajnie wygląda ta Yamaha. Jest też na pewno świetnie wykonana. Bardzo doceniam HDMI ARC i mam nadzieję,że to wejście będzie pojawiać się jak najczęściej w sprzęcie stereo.

Myslę że producenci robią to ostrożnie ze względu na awaryjność.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Myslę że producenci robią to ostrożnie ze względu na awaryjność.

Możemy się tylko domyślać. Podobny temat jest na innym forum tylko o tym dlaczego DACe nie mają jeszcze wejść HDMI.  Tam ludzie zakładają.że chodzi o  koszty licencyjne związane z użyciem HDMI i ilością sprzedanych sztuk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Możemy się tylko domyślać. Podobny temat jest na innym forum tylko o tym dlaczego DACe nie mają jeszcze wejść HDMI.  Tam ludzie zakładają.że chodzi o  koszty licencyjne związane z użyciem HDMI i ilością sprzedanych sztuk.

 

Być może bo mnie tez już to interesowało od pewnego czasu. No jest to jednak złącze wykorzystywane bardzo czesto. I to teraz nie mówimy tylko o kinie ale właśnie i stereo.

No miejmy nadzieję że to jednak szybko się rozwinie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Połączenie przez optyk?

Dowolne wejście optyczne, (można wybrać które), a w PM7000N też coax. Można zaprogramować regulację głośności, wyciszanie, wyłączanie/włączanie i przełączanie wejścia. Jest też opcja, że po pojawieniu się sygnału z TV na wybranym wejściu, urządzenie automatycznie się przełącza i zaczyna grać..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Szanownych Forumowiczów!

W najbliższym czasie planuję zakup wzmacniacza. Do tej pory służyła mi Yamaha AS-700. Byłem z niej umiarkowanie zadowolony. Ciekaw jestem czy w przypadku tego sprzętu mieliście podobne doświadczenia - podczas słuchania muzyki dość szybko zaczynały „łaskotać” mnie uszy, z czasem był to wręcz lekki ból. Nie był to odosobniony przypadek, ponieważ uszy mojej żony reagowały identycznie. Może to kwestia specyfiki brzmieniowej Yamahy? To główny powód, dlaczego postanowiłem poszukać czegoś innego. Przy okazji jest to dobra sposobność, aby wskoczyć na wyższy level. Po długich i żmudnych poszukiwaniach doszedłem do wniosku, że „teoretycznie” najbardziej będzie pasował mi wzmacniacz Vincent. Dlaczego? Lubię brzmienie plastyczne, barwne, maksymalnie jak najbardziej „analogowe”. Słucham dużo starego rocka i jazzu, stąd to analogowe skrzywienie. Poza tym często gości u mnie muzyka klasyczna. Pokój - 25 m2. Kolumny - trójdrożne B & W DM 604s2. W drodze selekcji uznałem, że najbardziej prawdopodobnym kandydatem do zakupu będzie Vincent sv-500. Nie licząc konkretnej marki, bardzo istotne było dla mnie to, aby wzmacniacz posiadał wejścia cyfrowe oraz regulator barwy.

Czy Waszym zdaniem Vincent sv-500 będzie dobrze kooperował z moimi kolumnami B & W? Trochę niepokoi mnie moc wyjściowa Vincenta - przy 8 ohmach 2x50 W, przy 4 - 80 W. Nie wiem czy wystarczy, aby dobrze napędzić kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Chciałbym prosić o pomoc, bardziej doświadczonych forumowiczów w doborze wzmacniacza do kolumn które posiadam. Kolumny Wilson Raptor 9 Max. Do tej pory miałem amplituner Yamaha R-N602, ale jak to zwykle bywa naszła mnie ochota na ulepszenie zestawu. W salonie Denona miły pan zachwalał wzmacniacz Denon PMA-900HNE, ale wiadomo pan jest od tego żeby zachwalać. Wzmacniacz może być sieciowy, ale nie musi. Budżet 4-5 tyś zł. Z góry serdeczne dzięki za pomoc, pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, karaluch76 napisał:

Do tej pory miałem amplituner Yamaha R-N602, ale jak to zwykle bywa naszła mnie ochota na ulepszenie zestawu. 

Masz fajny wzmacniacz. Ciesz się muzyką. Szkoda kasy na wykonywanie pozornych ruchów.

A może masz za to potencjał do zainwestowania w akustykę pomieszczenia? Jeśli tak, to wtedy poprawa może być faktycznie znacząca. W innym przypadku zbieraj na inne/lepsze kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karaluch76 napisał:

W salonie Denona miły pan zachwalał wzmacniacz Denon PMA-900HNE, ale wiadomo pan jest od tego żeby zachwalać. Wzmacniacz może być sieciowy, ale nie musi. Budżet 4-5 tyś zł. Z góry serdeczne dzięki za pomoc, pozdrawiam. 

Cześć,

Masz dosyć duże kolumny do napędzenia i warto zainwestować w wydajniejszy piec, czyt. wzmacniacz. Słabszym piecem przy głośniejszym graniu, możesz uszkodzić głośniki odpowiadające za wysokie tony. Kolumny te mają również aż cztery 20-centymetrowe głośniki basowe, które wymagają odpowiednej kontroli.

Denon PMA-1600NE

https://studiohifi.pl/denon-pma-1600ne-zintegrowany-wzmacniacz-stereofoniczny-czarny-dostepne-od-reki,c15,p5369.html

Denon PMA-1700NE

https://www.sklep.megahz.com.pl/denon-pma-1700ne.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=61820c3f-9213-6351-888e-8f0d5b15f223

Powyższe ceny można negocjować na stronie sklepów lub po kontakcie telefonicznym.

Pozdrawiam!

 

 

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lysy napisał:

Masz dosyć duże kolumny do napędzenia i warto zainwestować w wydajniejszy piec, czyt. wzmacniacz. 

Mit/bujda na resorach. Ogólnie, to właśnie mniejsze kolumny potrzebują więcej mocy ze wzmacniacza. I odwrotnie. Duże grają głośniej już przy niskich mocach. Te Raptory są wyjątkowo skuteczne. Nie potrzebują "elektrowni".

@tomek4446, ile masz watów do dyspozycji swoich (ślicznych) pralek z 38-centymetrowymi wooferami? 40? 70?

25 minut temu, lysy napisał:

Mają po dwa 20-centymetrowe głośniki basowe na kolumnę, które wymagają odpowiednej kontroli.

Tomek, a jaki masz DF w WBA?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Mit/bujda na resorach. Ogólnie, to właśnie mniejsze kolumny potrzebują więcej mocy ze wzmacniacza. I odwrotnie. Duże grają głośniej już przy niskich mocach. Te Raptory są wyjątkowo skuteczne. Nie potrzebują "elektrowni".

Z tym, że zaproponowane wzmacniacze to żadne elektrownie nie są.

P.S. Przypominam, że posiadany przez Ciebie wzmacniacz Marantz PM8005 nie radził sobie z basem w kolumnach Pylon Audio Diamond 25.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lysy napisał:

P.S. Przypominam, że posiadany przez Ciebie wzmacniacz Marantz PM8005 nie radził sobie z basem w kolumnach Pylon Audio Diamond 25.

A może to mody pomieszczenia miały na to wpływ a nie wzmacniacz. Sorry Rafał, ale idąc tym tropem to rotel michi nie radził sobie z większością kolumn, których słuchaliśmy w Top Hi-Fi w Łodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...