Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Staramy się nie trzymać tych modeli na stanie.

NC50DAB ostatnio był. Ale to nie ma problemu żebyśmy go dla ciebie ściągnęli.

15 godzin temu, nowicjusz72 napisał:

OK. Rozumiem, że Marantz odpada.

Nie wiem. Po prostu Pioneer bardziej pasuje do Twoich kolumn. Ale pod kątem wykonania jednak Marantz swoi wyżej. Jak mowie oba mają coś na + i coś na -.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz polecacie do dali concept 6? Przedział cenowy do 1500zl, wiec raczej używany. (Może dostane fajną ofertę na nowy i się skusze?) Fajnie by miał wbudowany dac, czyli w grę wchodzą nowsze konstrukcje, a nie z epoki lat 90-00. Byłby podpięty do tv jako źródło dźwięku oraz do streamera sieciowego. Muzyka różna, bez jazzu i klasycznej. Dużo rocka, troche metalu. Proporcje 70% tv a muzyka 30%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Myślę ze lepiej do nich kupić używany wzmacniacz z wejściami analogowymi i dopiero wyposażyć go w nowy DAC za kilkaset złotych. Jakie wyjścia cyfrowe ma TV i streamer ?

Streamer ma optyczne i jack, był podpiety do wzmacniacza jack/2x chinch. tv to nowy model oleda lg i ma optyczne. Zapomniałem dodać że wcześniej miałem podpiety wzmacniacz do tv przez tani dac fioo, który posiadam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, proszę o radę.

Chciałbym uzupełnić swój obecny system o funkcje sieciowe. Przy okazji myślę też o wymianie wzmacniacza, więc logicznie wydaje się rozważyć wzmacniacz sieciowy. 

Obecny system: Onkyo A9030 + C7030 + T4030 + Pylon Sapphire 31. Gra to całkiem przyjemnie - może tylko trochę brakuje dociążenia oraz dynamiki przy cichym odsłuchu. 

 

Rozważałem Primare I15 Prisma, Cyrusa One Cast, Maranza 7000N i ( jak warto dopłacić) - Naima Atoma. 

Ważna jest też obsługa Airplay oraz możliwość podpięcia i wyzwolenia przez TV. 

Może podrzucicie swoje typy/rady/przemyślenia. 

Pozdrawiam. 

Edytowano przez Pank1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie masz dynamiki i cicho gra słabo to faktycznie kwestia wzmacniacza.

Mmodel 9030 to prosty dobry DAC ale jednak z niższej połki.

Marantz N7000 t na prawdę udany klocek. Mamy go i polecam. Mogę Ci też wypozyczyć abyś sam zobaczył.

Cyrus na pewno da rade zagrać cicho. Ale Marantz będzie bardziej dociążony. Ewentualnie wymiana na czysty wzmacniacz jak NAD 375 i osobno sieć jak Yamaha WXAD10 czy inne ustrojstwo

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie jestem przekonany ani do Advance Paris ani do Advance Acoustic. Po prostu ostrożnie podchodzę do każdego z ich produktów.

19 godzin temu, seba3002 napisał:

Pytanie tylko jak to będzie grało. A tak na marginesie wygląda na to, że każda z poważniejszych firm (i tych mniej poważnych też) wprowadza na rynek wzmacniacz z funkcjami sieciowymi. 

Dokładnie tak. Tak samo jak rynek wymagał pojawienia się amplitunerów tak teraz wzmacniaczy sieciowych.

Wkrótce pojawi się także HiEndowy NAD 33

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ja jakoś nie jestem przekonany ani do Advance Paris ani do Advance Acoustic. Po prostu ostrożnie podchodzę do każdego z ich produktów.

A to dlaczego? Zbudowane są bardzo solidnie. Przewyższają pod tym względem wielu konkurentów cenowych.

advance_paris_x-a160_innenleben.p1140x855.jpg.733117f9f0c37757f4f0d44ed9668599.jpg

Advance_Acoustic_X_i125_Inside.jpg.43478b4e763bc899767b971905be0c35.jpgx-i105-inside.png.937a4fb8f7d74913db6ef4a22eaada32.pngXA1200-4.png.cecf03cda5ab3a91cef40662ee97fd5c.pngadvance-acoustic-trio-back.thumb.jpg.970bce404c1763110d884a4bd9935349.jpgDX1-black-rear.png.6dcbe13a6460d0a0236e9399fa64331b.png

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

A to dlaczego? Zbudowane są bardzo solidnie. Przewyższają pod tym względem wielu konkurentów cenowych.

Budowa ok. ale brzmieniowo to / ja wiem , że to rzecz gustu / już tak idealnie nie jest. Mam " na miejscu" dystrybutora Advance , którego prywatnie bardzo lubię , słucham tego sprzętu u nich od 7 lat i ... jakoś jest poprawnie i dla jednych ,aż poprawnie, dla innych za "grzecznie" , bez emocji. Ja się zaliczam do tych drugich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomek4446 napisał:

Budowa ok. ale brzmieniowo to / ja wiem , że to rzecz gustu / już tak idealnie nie jest. Mam " na miejscu" dystrybutora Advance , którego prywatnie bardzo lubię , słucham tego sprzętu u nich od 7 lat i ... jakoś jest poprawnie i dla jednych ,aż poprawnie, dla innych za "grzecznie" , bez emocji. Ja się zaliczam do tych drugich.

Ja właśnie podobnie.

Taki sprzet przepraszam ale taki nijaki troche. Mnie nie  wciaga. Łagodnie tez gra electrocompanient a jednak melodyjnie. I ten wciaga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...