Skocz do zawartości

Wzmacniacze cyfrowe i klasa D.


RoRo

Recommended Posts

Mój Audiophonics na Nc252 na sprzedaż. Gra bardzo dobrze, ale Cyrus bardziej mi się podoba. Myślę że z ciekawszym pre niż Adi pokaże prawdziwy pazur. (porównując z Cyrusem w trybie końcówki nie jestem w stanie poznać czy gra Hypex czy Cyrus). 

https://m.olx.pl/d/oferta/koncowka-mocy-hypex-nc252-audiophonics-mpa-s250nc-xlr-CID99-IDOOAQf.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2022 o 19:22, seba3002 napisał:

Kolego Michale, a możesz opowiedzieć coś o wzmacniaczu, który ma obecnie Arek 🙂. Bo wygląda naprawdę ciekawie. 

Weź. Jeśli masz łatwe kolumny, to może Cię zaskoczyć.

Bardzo ładna scena, niezle barwy. Do dobrego wzmacniacza lampowego trochę mu pewnie brakuje ale kto wie...

Masz chyba pmc klasyki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2022 o 12:50, mkk napisał:

IP.png

Audiofilskie powietrze. 😜

Dnia 8.04.2022 o 23:47, lpomis napisał:

Właśnie szukam takiej nazwijmy to "bardziej ambitnej" klasy D z ww. gadżetami i ciężko mi się do czegoś konkretnego dokopać.

Podobno SPEC jest tutaj najlepszy, jeżeli chodzi o klasę D, ale osobiście nie słyszałem jego urządzeń.

Nie są też tanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Może to ciekawie zagrać z pmc. Nawet o tym co Aro pisze sądzę że to będzie fajny zestaw. Dość zbieżne mamy odczucia co do grania tego wzmacniacza. Seba tylko ostrzegam to nie referent czy tam transparent ;). Do lampy mu brakuje jak Witek pisze. 

Sam Circle jest ciekawym wzmacniaczem pod względem budowy. Wolę to niż chińska tandeta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Melo-man napisał:

Audiofilskie powietrze. 😜

Gdyby rozłożyć wszystkie elementy dyskretne takie jak tranzystory, rezystory, kondensatory tworzące konstrukcję D klasy na powierzchni tradycyjnej płytki PCB zapewniając tradycyjne odległości ok. 0.5 cm między elementami to płytka zajęłaby powierzchnię średniej wielkości mieszkania. Nie ma co upraszczać z tym audiofilskim powietrzem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy wiemy że taki żarcik, emotka była. ;)

A co do D klasy jak się okazyjnie kupi to oki, ale ma wady niestety szczególnie na środku i góra też nie rwie zadka. :) Ot takie nieźle granie, nawet dobre w okazyjnej cenie. Chyba zostawię w szufladzie jako zapas na ciężkie czasy, albo do samoobrony przed pomiarowcami 😂

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne Michał, że sprawdziłeś i trochę podziwiam Twoja chęć ciaglych zmian.

Ja mam 2 typy konkretnych wzmacniaczy do odsłuchu w klD. Reszta narazie niech się dopracowuje.

 

 

Mnie icepower nie przekonuje. Pre lampowe musi być i jeszcze do tego grające " lampowo". Moje główne pre też nie nadałoby się. Może Absolutor...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit niezmienna będzie lampa el84 to jest moje zniekształcenie ;). 

Co do pre Absolutor na lampach które miał był dość neutralny do Hattora. Lepiej grało z Tomka WBA był bardziej dopalony dźwięk na środku. Ale były inne problemy niestety. 

Ja bym Pascala z chęcią posłuchał ale bieda z nim żeby dostać trzeba z USA zamówić najlepiej VTV firma na nich robi najlepsze chyba były tpro2 jak pamiętam. 

Z tych trzech co miałem Hattor na Hypex 700 W wypadał najgorzej z resztą miałeś sam wiesz jak było. Ten obecny i Jeff to już całkiem spoko grnaie, nie powala ale gra to nieźle. Na niskich świetnie.

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno trzeba umiejętnie dobrać kable sieciowe. Wzmacniacze impulsowe wprowadzają dużo zniekształceń wracających do sieci. Nie wiem, czy jest ktokolwiek na tym forum kto wytłumaczyłby to zjawisko i doradził kable z filtrem. 

No i ja raczej celowałbym we wzmacniacze cyfrowe, które też narazie dupy nie urywają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek nie słyszałem ale czytałem dużo o cyfrowych jak kiedyś o nich wspominałeś. Jest bardzo wiele negatywnych opinii o nich chyba już bezpieczniej klasę D kupić, ale to tylko wyssane z netu przypuszczenie ;). 

Z dobrym Pre lampowym klasa D oki tylko to wszystko idzie w koszta. Sama końcówka to nieduży koszt 2-2.5 tysiąca jakieś DIY, ale już dobre pre to spory koszt i robi nam się 6-7 tysięcy. Pytanie czy nie kupi się w tej klasie dobrego używanego tranzystora lub lampy. Ja uważam że już za 3-4 tysiące można fajny tranzystor kupić. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...