Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Dodatkowe 3setki to żaden problem. Pójście teraz w funkcjonalność spowoduje ograniczenia później lub spowoduje dublowanie streamerów w przyszłości. Inne firmy lepiej rozwiązały ten temat i łatwiej tam wymienić moduł. Może lepiej nie blokować się na przyszłość. Sam nie wiem? I jeszcze poruszyłeś wątek zasilania obu, tu będzie wspólne.

Gwarancja 10Lat? tak jest ... Only Canada and USA, others - standardowa.

Gdzieś czytałem test i się "sugernołem", że to dla wszystkich .....ehhh....

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe,  ..tak jak pisałem wcześniej o stanie diod

6 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

płyta da zawsze 44,1 a z PC po prawidłowym skonfigurowaniu Playera wszystko zmienia z automatu i to info do niczego nie jest potrzebne.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2019 o 09:53, Fafniak napisał:

wynalazki jak chord serwuje. Połączenie świecacych kulek z klockami lego

Już dawno dokładnie tak o tych DACach Chorda myślałem. Ale sporo pochlebnych opini krąży w internecie wiec się nie odzywałem. 😁 ale zgoda bardzo infantylny design i w sumie niewiadoma z jakiego powodu. Inne sprzętu Chorda też całkiem dziwaczne ale te akurat mi się podobają .. takie fikuśne 

29AA982C-B29E-48F3-8FEE-473996BB66F4.jpeg

18 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Gwarancja 10Lat? tak jest ... Only Canada and USA, others - standardowa

Jezeli chodzi o gwarancje w Polsce to bardzo często jest skracana przez dystrybutorów. Bardzo dobry przykład mam z Cyrusem. Wysłałem sprzęt na upgrade, producent daje 2 lata po takim zabiegu. Dystrybutor skraca to do 6 miesięcy 😔 pewnie jak coś się stanie to będę używał jakiś kontaktów z GB żeby skorzystać tej 2 letniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest Auralic Vega z drugiej reki, ktoś go słyszał  jak gra, a może ktoś użytkuje?

48 minut temu, audiowit napisał:

Będę niedlugo testował hugo 2. Zobaczę czy wyprze matrixa x sabra z mojego toru.

To czekam co napiszesz o dźwięku, chociaż wykluczam taką obudowę u siebie.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2019 o 22:45, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Fakt, to dość odważna propozycja, ja jednak bardziej wole 10 lat gwarancji od Moon`a i lepszą wartość przy odsprzedaży.

To akurat prawda 

Ale jesteś pewien że dawny dystrybutor daje 10 lat? Chyba że sprzedaje a serwis będzie już po stronie audiocenter. 

Dnia 6.04.2019 o 15:55, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Gwarancja 10Lat? tak jest ... Only Canada and USA, others - standardowa.

A no właśnie :)

16 godzin temu, Inferno napisał:

Troszkę o tym Hugo 2 poczytałem i on ma zasilanie bateryjne. Teraz rozumiem mały rozmiar bo to także urządzenie mobilne. Pewnie ogniwa też dają stabilność w zasilaniu ale i tak design trochę dziwny 😊

Świetny. :)

udowadnia wyższość dobrej konstrukcji nad chwalonym w internecie zasilaniem. To u chorda mi się bardzo podoba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim przygodach w pożyczaniu na odległość, zrezygnowałem z tej formy, ale chęć odsłuchania Mac D150 zmusiło nie do powrotu działań na odległość, po tym jak Salon Antrax Audio z Gdańska odmówił wyciągania z kartonu D150 na odsłuch, co jest chyba odzwierciedleniem wcześniejszego pożyczenia wzmacniacza MA 252 i kupna prze zemnie owego Mac`a z innego źródła, niestety, teraz jestem spowalniany przez kolejny salon w pożyczaniu sprzętu do testu na odległość . Jak widać, ta zwłoka lekko mnie już irytuje, ojj, nie lupie czegoś takiego (przerwy w kontaktach z salonem czy wysłany kurier do odbioru na czwartek, który przyjeżdża w poniedziałek, bo takie miał zlecenie) i jak tu pożyczać kolejne DACi, jeśli wszystko tak długo trwa? 

Co do Streamera na przyszłość sądzę że taki Lumin U1 Mini będzie pierwszy do odsłuchania, ale to jest plan. raczej już na jesień. Dziś nie mam możliwości porównać MIND2 z Mini U1.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, degsterr napisał:

Boguś... Trójmiasto choć ma tych salonów trochę to jest spalone pod względem wypożyczania. W sensie takim jak rozmawialiśmy, że bardzo dużo tracą, że nie chcą dać potestować w domku. Tymczasem uzbrój się w tą zmorę cierpliwości, salony wypożyczające na odległość nie zawsze mają wszystko na już, ale raczej warto ciut poczekać. Być może po niedzieli jeżeli nie masz nic przeciwko, to nawiedzę Cię z malinką (umywającą się pewnie zupełnie do Lumina) i sobie przy Twojej pysznej kawce (raczej liczba mnoga hehe) posłuchamy na niej np. Phila z albumu "But Seriously" w 192kHz, bo jestem niezmiernie ciekaw jak zabrzmi bas Lelanda Sklar'a na Twoim systemie jak i sekcja dęta oraz ciekaw jestem co powiesz o albumie The Cinematic Orchestra - To Believe, bo ja się w tych dźwiękach wprost się "rozpływam".

A co tam... BTW. to powiem, absolutnie bez cukru, że Boguś to człowiek klasa sama w sobie i ewidentnie rasowy audiofil (pewnie zaprzeczy), więc zupełnie się nie dziwię jego poszukiwaniom  komponentów systemu do docelowego ideału w odbiorze dźwięków...

Kto nie chce wypożyczać do domu raczej na tym traci, ale nie mamy wpływu na politykę danego salonu. Tylko to niestety lekko zawęża nam dostęp do testowania sprzętu innych firm, a może to co pomijamy własnie odpowiadało by naszym marzeniom w dźwięku. 

Jak najbardziej możemy posłuchać Twojej raspberry pod McIntosh`a. Chyba muszę jak najszybciej jechać po Moon`a, dziś nie dam rady bo mają przywieść drewno do kominka, spróbuje w piątek przywieźć.

Zabierz "But Seriously" a ja znalazłem inny Album 24/192. Zaś The Cinematic Orchestra - "To Believe" nie znam, co oczywiście nie wyklucza poznania tej muzyki, bo kawy nam nie braknie.

20190321-094200.jpg

 

Phil.JPG

Oczywiście: że zaprzeczam.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko nawet wie ,że najlepsze zasilanie to z baterii słonecznych , i nie ma to tamto :D

btw. @Bogusław Kożyczkowski niby fota kawomajstra , a ja tam widzę 2 poważnych graczy na lewo i prawo ;) 

Co do wypożyczania to sklepy na tym tracą , szczególnie na droższych sprzętach , bo taki odsłuchany to już "używany" czy powystawowy = muszą sprzedać taniej , co innego z tematami które mocno rotują co s4home potwierdzi ,że warto mieć 1 kpl auror do rotacji typu 4 słuchaczy w miesiącu nawet jeśli 2 się zdecyduje , to i tak w tym budżecie fejm pójdzie ,że ciekawe kolumny i się biznes kręci :P 

Więc pozostaje się zdać na recenzentów , jutub ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Inferno napisał:

Dokładnie to samo miałem napisać Jan i jakiś gość z Meksyku w sombrero 😜

Tak się właśnie rodzą mity, że audiofile więcej słyszą ;) Dlaczego więcej ? Bo wyostrzają zmysły tym i owym hehe. Jeżeli chodzi o zasilanie to rozum mi podpowiada, że akumulator lub\i zasilacz ale odseparowany, oddzielny czyli poza obudową urządzenia da ten sam efekt. Inaczej niż wbudowany będzie w architekturę (obudowa, PCB) urządzenia audio bo wiadomo, ze trafo i inne elementy oprócz napięcia zasilania dodadzą wibracje i zakłócenia magnetyczne, i elektryczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ochrona, służą wsparciem gdy kawa się skończy, co nie zmienia faktu że na kawę i posłuchać muzyki oraz po debatować o sprzęcie, to śmiało można mnie odwiedzić, tylko dodam, że pomieszczenie akustycznie nie przystosowane wcale i kolumny bezpośrednio na panelach stoją blisko tylnej ściany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...