Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

Nie musi być zasilacz za 1200...Ale kto bogatemu zabroni.Mam podwójne zasilanie zbudowane na Studer900, kosztowało mnie to około 200pln.Dla mnie,i nie tylko dla mnie nie było różnicy na dwóch źródłach pomiędzy DIY a firmowym Shanti od Allo.

Dodam jeszcze że rpi3 b+ wraz z digione signature nie zużywa więcej niż 15W.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paul klacska napisał:

Lepszy Dac nie potrzebuje żadnego zasilacza extra bo ma swój strojony na miarę.🤪🤪🤪

Nieprawda, wiele osób ma pod DAC-i zasilacze ULPS,. I nie tylko pod DAC, właściwie w sprzęcie z wyższej półki prawie każda skrzyneczka ma specjalne zasilanie (i wbrew pozorom wcale nie tanie), a nie rzadko też inne bajery (DC blockery, kondycjonery, itp.). Oczywiście w budżetowych DAC-ach rzadko kto dba o porządne zasilanie, z tych powodów o których piszesz.

Aczkolwiek jak do Malinki dołożysz porządny HAT, a są takie za ponad 1500 zł, to już warto mieć zasilacz zewnętrzny, może nie za 1000 zł, ale za 400-500 zł już tak.

Wiem, że to jest wątek głównie o Raspberry Pi, więc trochę źle trafiłem z tym super zasilaniem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pajtON napisał:

Nieprawda, wiele osób ma pod DAC-i zasilacze ULPS,. I nie tylko pod DAC, właściwie w sprzęcie z wyższej półki prawie każda skrzyneczka ma specjalne zasilanie (i wbrew pozorom wcale nie tanie), a nie rzadko też inne bajery (DC blockery, kondycjonery, itp.). Oczywiście w budżetowych DAC-ach rzadko kto dba o porządne zasilanie, z tych powodów o których piszesz.

Aczkolwiek jak do Malinki dołożysz porządny HAT, a są takie za ponad 1500 zł, to już warto mieć zasilacz zewnętrzny, może nie za 1000 zł, ale za 400-500 zł już tak.

Wiem, że to jest wątek głównie o Raspberry Pi, więc trochę źle trafiłem z tym super zasilaniem ;)

Też to mam, mówię ci że oprócz lepszego samopoczucia i pustki w portfelu nic to nie daje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrafisz, to oczywiście - czemu nie. Satysfakcja + niższa cena gwarantowane.

Cytat

Też to mam, mówię ci że oprócz lepszego samopoczucia i pustki w portfelu nic to nie daje.

To powiedz to osobom które słyszą kable. Ja nie mam doświadczenia, prawdę powiedziawszy, ale bazuję na tym co wyczytałem w kilku miejscach. Szczególnie na AudioStereo i AudioLub. Ale i w portalach audio często wspominają o tym, ze jakość zasilania jest istotna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pajtON napisał:

wiele osób ma pod DAC-i zasilacze ULPS,. I nie tylko pod DAC, właściwie w sprzęcie z wyższej półki prawie każda skrzyneczka ma specjalne zasilanie (i wbrew pozorom wcale nie tanie), a nie rzadko też inne bajery (DC blockery, kondycjonery, itp.).

ohh są i tacy co do wzmacniacza kupują  zasilacze po 2-4 kw ;)

Pytanie cz tylko czy jest sens brać to jako przykład sensownego wydatku czy bezsensownego ;)

Wiem wiem... "pieszczenie systemu" to podstawa, nawet jak jest bezsensowna ;)

3 minuty temu, pajtON napisał:

Jak potrafisz, to oczywiście - czemu nie. Satysfakcja + niższa cena gwarantowane.

To powiedz to osobom które słyszą kable. Ja nie mam doświadczenia, prawdę powiedziawszy, ale bazuję na tym co wyczytałem w kilku miejscach. Szczególnie na AudioStereo i AudioLub. Ale i w portalach audio często wspominają o tym, ze jakość zasilania jest istotna.

oh... jesteś na najlepszej drodze do audionirvany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pajtON napisał:

Jak potrafisz, to oczywiście - czemu nie. Satysfakcja + niższa cena gwarantowane.

To powiedz to osobom które słyszą kable. Ja nie mam doświadczenia, prawdę powiedziawszy, ale bazuję na tym co wyczytałem w kilku miejscach. Szczególnie na AudioStereo i AudioLub. Ale i w portalach audio często wspominają o tym, ze jakość zasilania jest istotna.

Wiesz, biznes musi się kręcić. Rzeczywistość jest zupełnie inna i już nie jeden zrozumiał, że to droga do nikąd.

Ja osobiście malin nie używam ( ale je posiadam) bo to szmelc i nic więcej. Łącznie z tymi nakładkami. Przeznaczenie maliny było zupełnie inne, ktoś zrobił sobie z tego biznes i tak to teraz wygląda. Bawiłem się tym z ciekawości i olałem ten temat. Jako transport USB dla DAC-a lepiej się sprawdza pasywna płyta na Intel atomie niż malina i to rozwiązanie szczerze polecam. Osobiście używam Sotma z Ronnem jako transport i jestem zadowolony. Mam kondycjoner Isotek Sigma, listwę Isoteka Sirius z kablami isotek premium plus budżetowe wireworld aurora i stratus. Dwa zasilacze liniowe lucarto Audio i coś tam jeszcze. Mówię ci szczerze, samopoczucie fajne a portfel pusty. 🤪🤪🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mówię ci szczerze, samopoczucie fajne a portfel pusty. 🤪🤪🤪

Rozumiem :)

Generalnie Maliny nie można przekreślać jako komputerek pod audio. Z dobrym HAT-em - bardzo wiele osób je sobie chwali.

Ale oczywiście można pójść inną drogą i zaciągnąć do pracy PC-ta. Moim zdaniem idealne są do tego małe notebooki czy nawet netbooki 8-10 cali + oczywiście DAC + ew. jakiś pilot IR (choć może być smarkfon). Mamy wtedy cały PC w jednej obudowie od razu z wyświetlaczem i dyskiem. Działają zwykle szybciej od Malinki. Wystarczy zainstalować jakąś audio-dystrybucje linuxa i można się cieszyć gotowym zestawem szybko i tanio (jeśli kupimy używany netbook - to za bardzo małe pieniądze mamy fajnego grajka). To też jest dobre podejście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pajtON napisał:

Rozumiem :)

Generalnie Maliny nie można przekreślać jako komputerek pod audio. Z dobrym HAT-em - bardzo wiele osób je sobie chwali.

Ale oczywiście można pójść inną drogą i zaciągnąć do pracy PC-ta. Moim zdaniem idealne są do tego małe notebooki czy nawet netbooki 8-10 cali + oczywiście DAC + ew. jakiś pilot IR (choć może być smarkfon). Mamy wtedy cały PC w jednej obudowie od razu z wyświetlaczem i dyskiem. Działają zwykle szybciej od Malinki. Wystarczy zainstalować jakąś audio-dystrybucje linuxa i można się cieszyć gotowym zestawem szybko i tanio (jeśli kupimy używany netbook - to za bardzo małe pieniądze mamy fajnego grajka). To też jest dobre podejście.

Bo to jest o niebo lepsze podejście. Takie Getooplayer na x86 bije o klasę malinę i wszystko co z nią związane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mar Ka napisał:

Może i bije,ale malina broni się naprawdę dobrym graniem.Oczywiście po zabiegach.

Ta, na AS 500 stron o malinie, nic dodać nic ująć. Granie mega, co chwilę jakiś cyrk. Dzięki ale postoje. Mi interesuje coś co włączę i zapomnę że to istnieje a nie co chwilę babrać się w tym czymś. No cóż ale nie którzy to lubią. Ja wolę jednak słuchać muzyki a nie grzebać się w software lub hardware co chwilę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, paul klacska napisał:

Malina 3 za 200 pln, zasilacz do niej za 1200 pln.🙂

Ktoś tu ma poukładane trochę w głowie ?

Słuchałeś kiedykolwiek maliny z różnym zasilaniem, czy tak piszesz by pisać?

9 godzin temu, paul klacska napisał:

Lepszy Dac nie potrzebuje żadnego zasilacza extra bo ma swój strojony na miarę.🤪🤪🤪

Powtórzę pytanie, słuchałeś kiedykolwiek, jakiegokolwiek DAC z różnym zasilaniem, czy tak piszesz by pisać?

7 godzin temu, paul klacska napisał:

Ta, na AS 500 stron o malinie, nic dodać nic ująć. Granie mega, co chwilę jakiś cyrk. Dzięki ale postoje. Mi interesuje coś co włączę i zapomnę że to istnieje a nie co chwilę babrać się w tym czymś. No cóż ale nie którzy to lubią. Ja wolę jednak słuchać muzyki a nie grzebać się w software lub hardware co chwilę.

Czyli nic nie robisz, bierzesz gotowce, niczego nie testujesz, nie interesuje się czymś więcej, a wypowiadasz się jak wyrocznia. Czy jest na sali lekarz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paul klacska napisał:

Bo to jest o niebo lepsze podejście. Takie Getooplayer na x86 bije o klasę malinę i wszystko co z nią związane. 

 

bije na głowę

miażdży

rozjeżdża 

🤣

44 minuty temu, DudasDudek napisał:

Słuchałeś kiedykolwiek maliny z różnym zasilaniem, czy tak piszesz by pisać?

 

44 minuty temu, DudasDudek napisał:

Czyli nic nie robisz, bierzesz gotowce, niczego nie testujesz, nie interesuje się czymś więcej, a wypowiadasz się jak wyrocznia. Czy jest na sali lekarz?

lecę po popcorn ;)

8 godzin temu, paul klacska napisał:

Granie mega, co chwilę jakiś cyrk.

Myślę że przejaskrawiasz bo po prostu nie lubisz tego typu urządzeń, ale deprecjonowanie "a priori" jest po prostu głupie

Faktem jest że malina nie ma szans w starciu z gotowcami pod względem wyglądu i bardzo często obsługi, ale ma zaletę że jest cholernie mało prawdopodobne że zakończy sie wsparcie jak to bywało z dedykowanymi audio klockami

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paul klacska napisał:

Ta, na AS 500 stron o malinie, nic dodać nic ująć. Granie mega, co chwilę jakiś cyrk. Dzięki ale postoje. Mi interesuje coś co włączę i zapomnę że to istnieje a nie co chwilę babrać się w tym czymś. No cóż ale nie którzy to lubią. Ja wolę jednak słuchać muzyki a nie grzebać się w software lub hardware co chwilę.

Zapytam,czy miałeś i słuchałeś?

Ludzie piszą różne historie 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DudasDudek napisał:

Słuchałeś kiedykolwiek maliny z różnym zasilaniem, czy tak piszesz by pisać?

Widzę, że twój świat kończy się na zasilaniu maliny. No trudno, są i tacy.

Chyba trochę niedokładne przeczytałeś to co napisałem. Podałem dokładnie jakie zasilacze posiadam, napisałem również że zabawy z maliną i nakładkami są nie dla mnie ( miałem je chyba 3 i sprz dałem). Wolę już bardziej system x86 oparty o jakąś płytę mini itx.  Tak więc podejrzewam, że w tym przypadku wiem trochę więcej od ciebie.

Co do DAC-a , to interesują mnie urządzenia trochę na wyższym poziomie, które mają dopięte wszystko na ostatni guzik. Obecnie gram z Chorda Dave. 

Chcesz się bawić w malinę to się baw, ale przestańcie zaklinać rzeczywistość o zbawiennym wpływie zasilacza bo to bzdury.

Przed chwilą, Mar Ka napisał:

Zapytam,czy miałeś i słuchałeś?

Ludzie piszą różne historie 😂

Miałem, mam, słuchałem leży wszystko w szafie. Wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Faktem jest że malina nie ma szans w starciu z gotowcami pod względem wyglądu i bardzo często obsługi, ale ma zaletę że jest cholernie mało prawdopodobne że zakończy sie wsparcie jak to bywało z dedykowanymi audio klockami

"audio-klockami" tak. ale @paul klacska ma na myśli gotowy PC zamiast Maliny (tak to zrozumiałem).

Netbooki z jakimś audio-distro nadają się świetnie. A koszty: Malina + HAT vs Używany netbook + DAC bardzo od siebie nie odbiegają.

I żeby nie było - nie mam nic do Maliny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paul klacska

Nie testujesz, to nie wiesz. Również byłem bardzo, bardzo sceptyczny do zmiany zasilania.

Ale ja w odróżnieniu od niektórych tu piszących staram się sprawdzać. Więc wypożyczyłem inny zasilacz niż seryjny i się bardzo pozytywnie zaskoczyłem.

Więc zbawienny wpływ może nie, ale słyszalny i podnoszący poziom zestaw - jak najbardziej.

PS Zaznaczam, że słuchałem na Hifiberry Digi+Pro i nie wiem jak inne nakładki, czy po USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Faktem jest że malina nie ma szans w starciu z gotowcami pod względem wyglądu i bardzo często obsługi, ale ma zaletę że jest cholernie mało prawdopodobne że zakończy sie wsparcie jak to bywało z dedykowanymi audio klockami

Kolego ale ja nie mam nic do maliny. Jej przeznaczeniem jest co innego niż audio i do tego została stworzona. Cały czas jest mowa o cudownym zasilaniu do niej co jest poprostu stekiem bzdur i wyciąganiem kasy od naiwnych ludzi. Rozumiem, że nie którzy bronią swoich interesów i takie posty są im nie po drodze, no ale mówi się trudno.

A malina jak malina, urządzenie jak każde inne z tym, że niedopracowane softwarowo i hardwerowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam,bo przerobiłem wszystkie nakładki dostępne w PL w cenie od 200 do 1000 złotych.Każda z nich produkuje inne brzmienie.Dodatkowo mam porównanie do drogich firmowych sprzętów i nadal uważam że malinka jest niepokonana w swoim przedziale cenowym.

2 minuty temu, paul klacska napisał:

Kolego ale ja nie mam nic do maliny. Jej przeznaczeniem jest co innego niż audio i do tego została stworzona. Cały czas jest mowa o cudownym zasilaniu do niej co jest poprostu stekiem bzdur i wyciąganiem kasy od naiwnych ludzi. Rozumiem, że nie którzy bronią swoich interesów i takie posty są im nie po drodze, no ale mówi się trudno.

A malina jak malina, urządzenie jak każde inne z tym, że niedopracowane softwarowo i hardwerowo. 

Podaj konkrety.Ja w zamian mogę opisać każdą nakładkę, chociaż to już kiedyś było.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...