Skocz do zawartości
karol2

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3

Recommended Posts

5 godzin temu, Fafniak napisał:

Jak masz normalne zasilanie oparte na nazwijmy to "telefonicznym zasilaczu" - to chyba nie ma specjalnie sensu. Pobór prądu jest na poziomie 0,6-08 A (dla 5V) a na linii 230V masz na poziomie 5W (o ile dobrze pamiętam)

Ale jak masz te "poprawiające dźwięk " zasilacze - To pobór jest większy. U mnie na poziomie 10W.

Mnie taka sytuacja denerwuje. To jest czyste marnowanie energii

Na razie mam zwykły zasilacz i nie patrzę na pobór prądu, tylko czy nic się Malinie nie stanie, jak będzie przez miesiąc non stop włączona ? 
Druga sprawa to jak ją za każdym razem wyłączasz ? Przez Volumio czy po prostu odcinasz zasilanie ? 

17 minut temu, g88 napisał:

Na razie mam zwykły zasilacz i nie patrzę na pobór prądu, tylko czy nic się Malinie nie stanie, jak będzie przez miesiąc non stop włączona ?

Cześć

Nic jej nie będzie.U mnie lata tak od 1.5 roku.

Jak zależy Ci na wyłączniku,to proponuję gniazdo Smart wifi.

Operujesz harmonogramem lub ręcznie.

Witam,

Podpinam sie pod temat , wykorzystuje Raspberry Pi jako streamer z systemem volumio , mój dac to m2tech young , czy moge na volumio zainstalować sterowniki do dac by jakość próbkowania wzrosła do 192kHz ? obecnie 44 kHz . Czy ma znaczenie jak korzystam z volumio ? mogę zaciągać muzykę bezpośrednio ze spotify do aplikacji volumio bądz w aplikacji spotify łączyć się z volumio . Co da lepsza jakość ?

A masz na Spotify materiał 192 ? :)   Czy z plików grasz ? 

Masz w Volumio , w opcjach odtwarzania coś takiego jak upsampling. Możesz na sztywno uatawić 24/192 , ale czy to jakoś poprawi jakość dźwięku to nie mam pojęcia :)

Dnia 30.04.2021 o 09:39, wito963 napisał:

Witam,

Podpinam sie pod temat , wykorzystuje Raspberry Pi jako streamer z systemem volumio , mój dac to m2tech young , czy moge na volumio zainstalować sterowniki do dac by jakość próbkowania wzrosła do 192kHz ? obecnie 44 kHz . Czy ma znaczenie jak korzystam z volumio ? mogę zaciągać muzykę bezpośrednio ze spotify do aplikacji volumio bądz w aplikacji spotify łączyć się z volumio . Co da lepsza jakość ?

A masz sterowniki na linuxa? Do mojego daca są tylko na windowsa, bo Linux ma już wbudowane.

Cześć, rozważam dokupienie do Maliny 3b+ nakładki z wyjściem analogowym. W wielu postach poruszane są powtarzające się Allo Digi One, Allo Boss czy HifiBerry Dac+ Pro i zastanawiam się jak te popularne nakładki mają się do takich przykładowych nakładek jak poniżej a opartych na np. układach Sabre ES9018 czy ES9038, których cena jest niewiele niższa lub wyższa. Te układy są teoretycznie z wyższej półki jak Burr-Brown, WM8805 czy PCM5122 stosowane we wspomnianych, popularnych nakładkach. Czy mieliście z nimi do czynienia i może powiedzieć coś o jakości ich wykonania i brzmienia?

ES9038q2m

https://pl.aliexpress.com/item/4000002802608.html

ES9018K2M

https://pl.aliexpress.com/item/32968262076.html

Khadas ES9038Q2M

https://pl.aliexpress.com/item/4000340881392.html

Podobnie jak ty wiele osób widziało te nakładki i się nad nimi zastanawiało czy to może interes życia, ale chyba każdy boi się być królikiem doświadczalnym.

Ale co to za ryzyko? Fajny DAC z przesyłką za 100 USD. ( ten najdroższy). Parametry ma zacne i ten bym właśnie zaryzykował.

Nawet jakby go trzeba było kiedyś za pół ceny odsprzedać to jak na zabawy audio ryzyko jest chyba niewielkie. A z mojego doświadczenia to będzie dobrze.

Z tym Khadas'em, który wydaje się ciekawy, jest chyba taki problem, że podłącza się go po USB nie przez GPiO a z graniem po USB w Malinie 3 jest problem z jitter'em... choć gdzieś coś czytałem ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że jak DAC po USB ma własny kontroler np. XU208 to rzekomo nie wprowadza zakłóceń po USB z kontrolera Maliny.

Posłuchałem Khadas Tone Board na Rpi4 i muszę przyznać, że gra świetnie. Niewiele ustępuje w mojej opinii Topping'owi E30, którego słuchałem z RPi4. Ponieważ jest to DAC USB więc do RPi 3b+ lepsza będzie nakładka na GPiO, więc zaryzykuję i zamówię tą, przytoczoną wcześniej, ES9038q2m chyba, że uda mi się kupić jakąś używaną nakładkę w kraju.

Może komuś zalega w szufladzie niepotrzebna nakładka, dajcie znać może się dogadamy.

Dobrnąłem do końca wątku i mam pytanie. Czy na malinie możliwe jest sterowanie Spotify przy użyciu natywnej apki z telefonu? Tak jak ma to miejsce na Chromecast Audio. Biorąc pod uwagę ceny jakie Chromecast aktualnie osiąga w różnych ogłoszeniach, pomyślałem o malince. Niestety pozostali domownicy odrzucą ją jeśli będzie wymagała instalowania na telefonach dodatkowych apek żeby obsłużyć Spotify, czasem Tidala.

Działa z natywnej aplikacji, ale musisz mieć Spotify w wersji premium. Zwykły darmowy, ten z reklamami i ograniczeniami nie ruszy.

18 godzin temu, Dydex napisał:

Dobrnąłem do końca wątku i mam pytanie. Czy na malinie możliwe jest sterowanie Spotify przy użyciu natywnej apki z telefonu? Tak jak ma to miejsce na Chromecast Audio. Biorąc pod uwagę ceny jakie Chromecast aktualnie osiąga w różnych ogłoszeniach, pomyślałem o malince. Niestety pozostali domownicy odrzucą ją jeśli będzie wymagała instalowania na telefonach dodatkowych apek żeby obsłużyć Spotify, czasem Tidala.

Działa i Spotify i Tidal.

Mówisz o connect.

Piotr

21 godzin temu, Dydex napisał:

To zależy co masz na malinie zainstalowane i w jakiej wersji. Z darmowych - moode audio po prostu jest widoczny jako adresat dźwięku w spotku - wtedy nie masz obsługi na malinie. volumio ciepie muzykę na spotka - jest obsługa z maliny wtedy też. 

W przypadku Tidala to volumio tylko od płatnej wersji. Moode - nie wiem, bo przed zainstalowaniem mooda usunąłem Tidala. 

Z Tidala bardzo wygodnie się korzysta wykupując na rok volumio za ok 130zl. Polecam. Co do jakości dźwięku nie wiem bo nie porownywalem z innymi playerami.