Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 603 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Czyli na razie to dwie strony rozmowy o pietruszce :P

22 godziny temu, Kraft napisał:

Jeszcze nie wiem. Tą pisaniną tylko sobie zabijam czas oczekiwania. Kolumny dotrą dopiero jutro.

Dobrze że umiliłeś czas ostatnią fotką. :P

A tak na serio to testuj a nie pisz. Bo może będzie to najkrótszy z Twoich testów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft , cenię B&W i mam jakiś irracjonalny sentyment do tej firmy , bo w czasach gdzie cieszyłem się jak dziecko grając na Amatorze 3 , nazwa Bawers & Wilkins jawiła się jako szczyt marzeń i coś nie osiągalnego. Po latach zacząłem mój kontakt z B&W od odsłuchu Nautilusów, a więc z górnej półki , potem kupiłem stare 803 , nowe 685 ; i centralny LCR 60 S3, Słuchałem , kolumn tej marki tak z serii Diamond jak i niższych , z różna elektroniką / chyba najgorzej wypadały z Yamahą :) / i ..... powiem szczerze za głupi jestem na te kolumny. Niby jest ok., ale ciągle mi czegoś w tym dźwięku brakuje , jak dla mnie ,ani nie jest to w pełni dźwięk studyjny , analityczny, ani muzykalny wypełniający pokój dający przyjemność i wytchnienie. Tak , jak bym musiał słuchać w napięciu, by cały czas się doszukiwać pozytywów lub czekać z zapartym tchem, aż się w końcu ' wygrzeją " i zagrają pełnia swoich możliwości. Byłem na AVS / bo zawsze zaglądam do B&W / na wykładzie gdzie przedstawiana była na przekrojach budowa kolumn , technologicznie rewelacja , wstawki z aluminium , budowa głośników , widać tą dbałość o szczegóły , rozwój firmy. Tylko przez te wszystkie lata odsłuchów, czy na AVS czy w Top HI FI , nie mogłem powiedzieć , tak , chce te kolumny, to mój dźwięk.

Kraft , ale może Tobie się uda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomek4446 napisał:

Niby jest ok., ale ciągle mi czegoś w tym dźwięku brakuje , jak dla mnie ,ani nie jest to w pełni dźwięk studyjny , analityczny, ani muzykalny wypełniający pokój dający przyjemność i wytchnienie. Tak , jak bym musiał słuchać w napięciu

Tak się składa, że ja znam tylko brzmienie nowych Bowersów, tych z Continuum. Ale powiem Ci, że w sumie zgadzam się z tym co napisałeś. Czy to jest dźwięk studyjny? Zdecydowanie nie. Pasmo jest za mało wyrównane. Czy muzykalny, dający wytchnienie? Też nie. Jak ktoś szuka relaksu to nie ten adres. Czy słucha się ich w napięciu? Raczej tak. Wystawiają zmysły na ciężką próbę, bo generują ogromną ilość informacji. Tylko, czy to są wady? Myślę, że sporo osób właśnie czegoś takiego szuka. Wyniki sprzedaży Bowersa chyba tę tezę potwierdzają.

Znam się trochę na reklamie, więc potrafię docenić działania marketingowe Bowersa. To rzeczywiście ekstraklasa. Nie tylko reklamy, ale też działania społecznościowe, wciąganie do współpracy profesjonalistów i artystów, długofalowe budowanie wizerunku. Czy ja jednak wziąłem te kolumny na odsłuchy tylko dlatego, że przeczytałem o nich jakieś opinie w gazetkach i internecie? No nie. Najpierw odsłuchałem w sklepach cztery różne modele Bowersa. Dopiero to dało mi podstawy, by sądzić, że to może być brzmienie, którego szukam. Odsłuch w domu szybko zweryfikuje, czy tak jest w istocie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft , ja po prostu naprawdę nie jestem w stanie określić brzmienia B&W , miałem już w życiu kilka paczek i po jednym dniu słuchania już wiedziałem , że np. plumkanie - tak , metal -  nie , góra - ok. , bas - pudełko , każdy z tych zestawów prezentował jakiś charakter , B&W których słuchałem, oddają wiernie przekaz ,ale nie widzę na scenie żywych muzyków :) Cały czas mam wrażenie , że to nie koniec i zaraz się coś wydarzy co ożywi ten przekaz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

B&W których słuchałem, oddają wiernie przekaz ,ale nie widzę na scenie żywych muzyków.

Tu mam odmienną opinię o Bowersach. Poza KEF R3, z żadnymi innymi kolumnami namacalność dźwięku nie była dla mnie tak sugestywna, a scena tak realistycznie trójwymiarowa.

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Cały czas mam wrażenie , że to nie koniec i zaraz się coś wydarzy co ożywi ten przekaz.

A ja odwrotnie. Podczas domowych odsłuchów 706 to raczej czekałem, aż się przestanie wydarzać, bo przekaz był aż za żywy:) Po dłuższym czasie tęskniłem za spokojną przystanią jaką stanowią Diamondy.

Ciekawe dlaczego mamy tak różne odczucia? Inne gusta, inna akustyka, czy inne kolumny (kevlar vs Continuum)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że często zawodzi podłączenie nieodpowiedniej elektroniki do tych kolumn. Z tego co wiem, to tylko seria 800 ma ambicje monitorowe do studia. Seria 600 to kolumny dla kogoś kto che sobie po prostu posłuchać muzyki w domu i poczuć smaczki wyższych modeli. No i musi lubić takie granie. Wszystko to co pośrodku pomiędzy tymi seriami ma zapewnić coś właściwie pośredniego. Cechą sprzętu studyjnego nie jest relaks lecz duża ilość informacji. Pierwotnie kolumny B&W były bardziej liniowe i w pewnym momencie zaczęto eksperymentować z redukcją ilości elementów zwrotnic aby uzyskać bardziej muzykalne brzmienie. Odbiło się to na liniowości charakterystyk pasma przenoszenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Karol64208 napisał:

cisza:), słucha i wciąga zapach fabryki. Czekamy.

A właśnie, że nie cisza. Jak na mój gust, to dzieję się nawet zbyt wiele;( Transakcja niestety nie przebiegła bezproblemowo. Jutro mają odezwać się ze sklepu, jak się zapatrują na zaistniały problem. Na razie nastój siadł.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2020 o 05:58, S4Home napisał:

 

A tak na serio to testuj a nie pisz. Bo może będzie to najkrótszy z Twoich testów :P

Cos tu śmierdzi......

Czy ktos przypadkiem ma tu kose z.....

No chyba ze Top hifi komus przeszkadza? Czy nie z tamtad @Kraft zamawiales b&w?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Cos tu śmierdzi......

Nic tu nie śmierdzi. Po prostu ostatnio uraziłem trochę Piotrka jednym wpisem, więc postanowił się zrewanżować;).

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

No chyba ze Top hifi komus przeszkadza? Czy nie z tamtad @Kraft zamawiales b&w?

Tak, kolumny pożyczyłem z Top HiFi. Jak pisałem wczoraj, wyniknął przy tym pewien frustrujący problem, ale sklep stanął na wysokości zadania i dzisiaj go rozwiązał. Mogę ze spokojną głową zabrać za odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kraft napisał:

Nic tu nie śmierdzi. Po prostu ostatnio uraziłem trochę Piotrka jednym wpisem, więc postanowił się zrewanżować;).

Ok. To działaj w takim razie @Kraft. czekam rowniez jak inni na opis jak sprawuje sie nowy sredniotonowy b&w napedzany elektronika ktora rowniez posiadam u siebie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że strasznie się pomyliłem.

Napisałem parę postów wcześniej:

Dnia 2.06.2020 o 10:36, Kraft napisał:

Czy dźwięk Bowersów jest muzykalny, dający wytchnienie? Nie. Jak ktoś szuka relaksu to nie ten adres. Czy słucha się ich w napięciu? Raczej tak. Wystawiają zmysły na ciężką próbę...

Otóż powyższe stwierdzenia nie dotyczą 603-jek. Przesłuchałem trzy całe płyty i wcale nie jestem zmęczony. Kolumny jednak nie wystawiają zmysłów na ciężką próbę. Grają zaskakująco naturalnie, bez nadmiernego eksponowania wysokich tonów czy basów. Nie są to ciepłe kluchy, ale też absolutnie nie grają w typie "krew z uszu". Można się przy nich nawet relaksować.

Pocieszam się, że w przeświadczeniu o raczej ostrym stylu grania 603-jek nie byłem osamotniony (zawsze raźniej strzelić babola w większej grupie;). Proroctwa kolegów o tym, że z powodu owej ostrości mój odsłuch Bowersów będzie krótki, absolutnie się nie sprawdziły. Nauczka na przyszłość, żeby nie uogólniać. Nawet, jak słuchaliśmy paru modeli danej firmy, to nie ekstrapolujmy ich właściwości na kolejne. Każda kolumna może być osobną historią. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...