Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Ten wzmacniacz jest prawdziwym ewenementem w swojej kategorii cenowej, jeśli chodzi o jego budowę. Jednak jego konstrukcja ma już swoje lata, a konkurencja produkuje wzmacniacze o teoretycznie większej mocy w zbliżonej lub niższej cenie. Wprawdzie są to wzmacniacze impulsowe analogowe, ale mało kto zwraca uwagę na wynikające z tego właściwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Ten wzmacniacz jest prawdziwym ewenementem w swojej kategorii cenowej, jeśli chodzi o jego budowę. Jednak jego konstrukcja ma już swoje lata, a konkurencja produkuje wzmacniacze o teoretycznie większej mocy w zbliżonej lub niższej cenie. Wprawdzie są to wzmacniacze impulsowe analogowe, ale mało kto zwraca uwagę na wynikające z tego właściwości.

Ano właśnie, ta jego koncepcja sprawia, że to wyjątkowe urządzenie. Kto ma, niech trzyma. Tylko przejście na sporo wyższy level sprzętowy skłoniłby mnie do pozbycia się tandemu Q5 + CA. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Wszystko wskazuje na to że tylko funkcjonalnie jest bogatszy. Nawet mocy z oryginalnym zasilaczem z zestawu nie można oczekiwać większej. Ale powinien dobrze sprawdzić się do napędzenia głośników przy komputerze.

Czyli przejście z Q5 pro na AD18 byłby tylko skokiem w bok. Q5 napędza mi dość pokaźnych rozmiarów kolumny zewnętrzne na tarasie i przydało by się trochę więcej mocy nie tracąc na jakości. Na innych opcjach mi nie zależy bo podpinam tylko CA do niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Józef Herczek napisał:

Czyli przejście z Q5 pro na AD18 byłby tylko skokiem w bok. Q5 napędza mi dość pokaźnych rozmiarów kolumny zewnętrzne na tarasie i przydało by się trochę więcej mocy nie tracąc na jakości. Na innych opcjach mi nie zależy bo podpinam tylko CA do niego.

Myślę że warto by szukać w tej sytuacji wśród wzmacniaczy znacznie droższych, lub innych impulsowych. Tu jednak trzeba by próbować. Spróbowałbym tego Fosi Audio DA2120C

https://pl.aliexpress.com/item/1005001313804141.html

120W to on będzie miał jednak przy zasilaczu 36V 7,5A lub więcej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poradzicie w kwestii zmiany Chromecast Audio na coś innego obsługującego Apple ALAC i Airplay do naszego Q5?

Emigrowałem do Apple Music i chciałbym wycisnąć z niego wszystkie możliwe soki, a Chromecast Audio choć fajny nie współpracuje z jabłkiem.

W niedużych pieniądzach znalazłem Audio Pro Link 1 i iEAST M30.

Ten drugi nawet podchodzi wzorniczo do Q5, pasowałby do niego. Jednakże priorytet dla mnie to jakość dźwięku, brzydki sprzęt schowam 😉 Interesuje mnie też, jakie parametry ma sygnał cyfrowy na wyjściu optycznym. iEAST podaje 16bit / 44kHz, czyli tylko jakość CD. Przy Audio Pro Link 1 nie znalazłem nigdzie żadnej informacji. 

A może warto się czymś innym zainteresować? Z góry dzięki za cenne wskazówki 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2022 o 14:58, D-Art napisał:

Co poradzicie w kwestii zmiany Chromecast Audio na coś innego obsługującego Apple ALAC i Airplay do naszego Q5?

Emigrowałem do Apple Music i chciałbym wycisnąć z niego wszystkie możliwe soki, a Chromecast Audio choć fajny nie współpracuje z jabłkiem.

W niedużych pieniądzach znalazłem Audio Pro Link 1 i iEAST M30.

Ten drugi nawet podchodzi wzorniczo do Q5, pasowałby do niego. Jednakże priorytet dla mnie to jakość dźwięku, brzydki sprzęt schowam 😉 Interesuje mnie też, jakie parametry ma sygnał cyfrowy na wyjściu optycznym. iEAST podaje 16bit / 44kHz, czyli tylko jakość CD. Przy Audio Pro Link 1 nie znalazłem nigdzie żadnej informacji. 

A może warto się czymś innym zainteresować? Z góry dzięki za cenne wskazówki 🙂 

A dlaczego nie AirPort Express? https://www.kenrockwell.com/apple/airport-express-audio-quality-2014.htm

Edytowano przez Jakub_Kam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowinek jest całkiem fajne urządzenie , które nazywa się Wiim Mini.

Airplay 2, Bluetooth, Spotify Connect, Tidal Connect, multiroom, wyjście optyczne i analogowe, 99 Euro , moduł Linkplay więc aplikacja całkiem fajna i obsługująca dużo serwisów. Nawet z Amazon Alexa da się zintegrować.

Z minusów to w sumie tyle,że 24/192 wypuszcza tylko po analogu a po optyku 16/44 ale ma to zmienić aktualizacja podobno już w lutym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale nie mogę edytować poprzedniego wpisu a przyszło mi do głowy IEAST AUDIOCAST PRO M50. Jeszcze jest oczekiwanie na dostawy ale oferuje w sumie podobne funkcje co Wiim Mini za wyjątkiem wybranych kodeków bluetooth i Tidal Connect ale za to można do sieci wpiąć się kablem i ma kosztować 79 euro.

3 minuty temu, D-Art napisał:

Czy jest jakieś urządzenie, które wspiera natywnie Apple Music, jak np. Tidala? 

Tak całkiem natywnie jak Tidal czy Spotify Connect to raczej nie. Sosnos ma jakieś rozwiązanie. Można powiedzieć ,że jak po Airplay to natywnie :)

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie już stosuję 😁

Ale skoro piszemy o Apple Music to szukam sposobu, żeby jednak użyć iPhone. Choćby po kablu.

W tym roku Apple ma wprowadzić słuchawki AirPods 3, które mają wspierać bezprzewodowo bezstratny format. Czyli będzie się dało. Liczę na to, że inni producenci będą mogli zaimplementować to rozwiązanie w swoich urządzeniach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aptX, aptX HD i wszystkie mutacje LDAC oferują na tyle dobrą jakość dźwięku, że nie za bardzo ma sens podniecać się tym co robią ludzie z jabłkiem w logo :) . AAC też jest zupełnie spoko i można go spotkać w różnych systemach. Moim zdaniem lepiej skupić się na lepszych słuchawkach niż czymś z Apple, bo jakoś na naszym rynku kiepsko wypadają w relacji jakość/cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle z jabłkiem nie ma łatwo. Można rozważyć wszystkie opcje.

* Airplay 2 - nałatwiej i najtaniej ( 16/44 )

* Podłączyć się po USB z ipada czy iPhone ( mniej wygodnie bo przewodowo ) ale wszystko jest jak trzeba

* kombinować z Apple TV ale też nie będzie wyższych

* czekać na update Sosnosa, żeby było hires.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...