Skocz do zawartości

SMSL Q5 PRO - maluch z dużym dźwiękiem (wszystko o...)


D-Art

Recommended Posts

Dnia 21.04.2022 o 22:46, Salet napisał:

- dołączony pilot ostatnio średnio łapie przycisnięcia klawiszy, trzeba używać naprawdę sporo punktowej siły. Wymiana baterii nic nie daje. Czy to jest jakaś znana przypadłość, da się to naprawić? Albo wymienić całego pilota?

Odpowiadam sam sobie, jak ktoś by trafił na ten sam problem. Rozwiązaniem jest zakup nowego pilota u chińczyków. Mnie kosztował on 50zł i teraz klika idealnie, bez żadnego problemu. W porównaniu ze starym ma też trochę inny feeling, możliwe że poprzedni się po prostu wyrobił, bo w międzyczasie w ogóle przestał rejestrować naciśnięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być moze trafiłeś na kiepski egzemplarz lub z kiepskiej partii. Zwykle te piloty mają bardzo trwałe przyciski jeśli chodzi o ilość przyciśnięć. Łatwiej o starcie nadruków na przyciskach. Najczęściej przestają działać po wciśnięciu przycisku B lub C który zmienia zastosowanie pilota do innych urządzeń. Wtedy po wciśnięciu A wszystko wraca do normy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że Q5 działa z pilotem tylko w trybie "A", a inne są do innych urządzeń. Zresztą opisane jest to w instrukcji. Mój był jednak ewidentnie wyrobiony bo raz na jakiś czas wciśnięcia rejestrował, głównie po użyciu bardzo dużej siły. Nie wykluczam jakiegoś przypadkowego zalania albo wpływu żony noszącej długie paznokcie. Ale tak jak pisałem, nowy pilot ma zupełnie inny "klik" i w pełni działa, więc dla mnie temat zamknięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Wito76 napisał:

Jako ciekawostka, mój DAC SMSL działa po wciśnięciu C. Jak niechcący wcisnę inną literę wtedy sterowanie pilotem nie działa.

Bo jak widzisz przycisk C przełącza go w tryb obsługi DAC-ów, po wciśnięciu A obsługuje wzmacniacze.

Przycisk B z tego co pamiętam obsługuje chyba różnego rodzaju odtwarzacze plików i sieciowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja mam takie pytanko. Przeczytałem dużą większość z 83 stron wątku i zakupiłem smsla, który obecnie gra z elacami cl82i, podłączony przez optyka do tv lgoled. Mam zainstalowany tidal, i tu jest mały kłopot. Otóż posiadam bardzo słaby internet radiowy. I już nie mam siły na zrywanie połączenia czyli brak mozliwsci normalnego słuchania muzyki. Ale skoro na smartfonie mogę pobierać utwory z tidala i słuchać je offline, to chciałbym je jakoś  strumieniować na tv badz inne urządzenie podłączone do q5 pro. Stąd moje pytanie. Jak to zrobić w miary niedrogim sposobem? Zalezy mi na w miarę łatwe połączenie. Bez żadnych laptopów itp. Muzyka wybierana w tidalu na smartfonie, przesyłane np na tidal connect i odtwarzane w smsl q5 pro. Ktoś, coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze rozwiązaniem mógłby być Chromecast lub coś co posiada jego funkcje. Szkoda tylko że wersja Audio już nie jest produkowana. Wtedy możesz przesyłać na niego dźwięk z programów które widzą go jako urządzenie odtwarzające kompatybilne z nimi lub zawsze pozostaje funkcja przesyłania dźwięku poprzez wi-fi ze smartphona z androidem. Może się jednak okazać że będziesz potrzebował do tego własnej sieci lokalnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dondaredevil napisał:

A ja mam takie pytanko. Przeczytałem dużą większość z 83 stron wątku i zakupiłem smsla, który obecnie gra z elacami cl82i, podłączony przez optyka do tv lgoled. Mam zainstalowany tidal, i tu jest mały kłopot. Otóż posiadam bardzo słaby internet radiowy. I już nie mam siły na zrywanie połączenia czyli brak mozliwsci normalnego słuchania muzyki. Ale skoro na smartfonie mogę pobierać utwory z tidala i słuchać je offline, to chciałbym je jakoś  strumieniować na tv badz inne urządzenie podłączone do q5 pro. Stąd moje pytanie. Jak to zrobić w miary niedrogim sposobem? Zalezy mi na w miarę łatwe połączenie. Bez żadnych laptopów itp. Muzyka wybierana w tidalu na smartfonie, przesyłane np na tidal connect i odtwarzane w smsl q5 pro. Ktoś, coś?

Spróbuj AirPlay, jeśli masz iPhone'a. Jeśli nie masz, to chyba zostaje już tylko Bluetooth. Chromecast chyba nie nada się do przesyłania bezpośrednio z urządzenia na urządzenie. Najprościej chyba będzie... zdobyć lepszy Internet 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Impedancja 4 ohm to najbardziej odpowiednia jej wartość dla tego wzmacniacza. Należy wręcz unikać jej wyższych wartości, bo ograniczy to jego dostępną moc w wyraźnym stopniu. W warunkach domowych jego moc pozwala grać zwykle z wystarczającymi poziomami aby słuchać bardzo głośno. Nie jest to jednak wzmacniacz do celów estradowych i gdy ktoś poszukuje wzmacniacza do nagłaśniania imprez z bardzo głośną muzyką, to powinien szukać czegoś innego o znacznie większej mocy. Nie zmienia to faktu że w ślepym teście przy normalnych poziomach głośności może wydać się wzmacniaczem o większej mocy niż wiele wzmacniaczy w klasie AB, które mają ta moc na poziomie 2 czy czterokrotnie większą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Impedancja 4 ohm to najbardziej odpowiednia jej wartość dla tego wzmacniacza. Należy wręcz unikać jej wyższych wartości, bo ograniczy to jego dostępną moc w wyraźnym stopniu. W warunkach domowych jego moc pozwala grać zwykle z wystarczającymi poziomami aby słuchać bardzo głośno. Nie jest to jednak wzmacniacz do celów estradowych i gdy ktoś poszukuje wzmacniacza do nagłaśniania imprez z bardzo głośną muzyką, to powinien szukać czegoś innego o znacznie większej mocy. Nie zmienia to faktu że w ślepym teście przy normalnych poziomach głośności może wydać się wzmacniaczem o większej mocy niż wiele wzmacniaczy w klasie AB, które mają ta moc na poziomie 2 czy czterokrotnie większą. 

Dziękuję bardzo za wpis. Czyli źle nie myślałem.

 

A skoro mowa o tych kolumnach,może ktoś się wypowie tu ?

RFT B 9271 Corona

Z tego co czytam,cenowo nie zabija a jakościowo przerasta te droższe. stereofonia bywa tu zaskakująco dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...