Skocz do zawartości

RN 602 + Aurora 700


Rbkt666

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

17 godzin temu, Karol64208 napisał:

Dlatego też poważny producent piszę o tym co Kraft już wspomniał.

 

Przeczytaj uważnie co napisałem ponieważ odnosisz się tylko do tych części wypowiedzi, które Ci odpowiadają jak politycy.

23 godziny temu, lysyrafal napisał:

Nie pamiętam już co było napisane w mojej instrukcji B&W, ale zapewniam Cię iż trwało to znacznie dłużej i barwa brzmienia zmieniła się radykalnie. To było kilkadziesiąt lub kilkaset godzin grania ale faktem jest, że membrany były wykonane z innego materiału niż w tych które Ty słuchałeś. Tak się zastanawiam czy to nie jest chwyt marketingowy o 15-godzinach, aby kolumny nabrały optimum swoich możliwości i pokazały swoje prawdziwe oblicze. Bardzo ciekawe jest to o przyzwyczajeniu słuchu skoro u mnie na początku było ok, a po 2-latach co się stało odzwyczaiłem się coś tu chyba zatem nie gra.

Ten sam producent B&W i po długim okresie grania zmiana barwy brzmienia kolumn jak wytłumaczysz to zjawisko?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

Możemy się nie zgadzać, mieć inne poglądy, ale nie powinniśmy się z tego powodu atakować personalnie. Między "głupio gadasz", a "jesteś głupi" jest zasadnicza różnica. Warto ją dostrzegać.

Fakty to jedno. Poglądy to jedno a wmawianie innym czegoś to drugie. Chyba, że w audio wszystko opiera się tylko i wyłącznie na uchu słuchacza. To wtedy faktycznie można olać specyfikacje i inne fizyczne dywagacje i brać wszystko na słuch. Tylko wtedy to już będzie ucho przeciw uchu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież o to chodzi. Powiem ci w idealnym świecie tak zwanych odsłuchów w ciemno tak to powinno wyglądać. dostajesz naprzeciwko siebie wzmacniacz za 2000 i za 10000 nie widzisz ich nie wiesz ile kosztują je oceniasz. Później dokładnie to samo robisz z kolumnami możliwe że jeszcze o większej rozpiętości cenowej. jeżeli przy finalnym wyborze zostaną ci dwa lub trzy urządzenia które oceniasz dokładnie tak samo wysoko to wtedy możesz popatrzeć na parametry recenzje czy inne opinie. Ale nie oszukujmy się i my wiemy że tak to nie wygląda i producenci wiedzą że tak to nie wygląda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Znowu wykręt od odpowiedzi ale to staje się normą w Twoim przypadku jeżeli nie wiesz.

a co mam napisać:o, na twoją wiarę że coś zmienia barwę, udokumentuj to, jeżeli takie coś faktycznie zaistniało to może być wiele pośrednich przyczyn.

 

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Swoją drogą ładnie siebie podsumowałeś gratuluje!!!

Jak już  mnie znasz, to nie wierzę instrukcję i subiektywnemu zachwalaniu sprzętu, lecz w prawa fizyki które są i do tego nie trzeba wiary, a zrozumienia i wiedzy:15_yum:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie kolumn faktycznie zmienia troszkę dzwięk , staje się bardzięj miękki dołem z racji (dotarcia zawieszenia, zmiękczenia )  a wysokie delikatniejsze  , sam to usłyszałem.

Sam posiadam aurory 700 i grają aktualnie z Cambride Audio 740a po moim liftingu ( wymiana wszystkich kondensatorów co do joty na NICHICON FG oraz wymianie przekazników i kondensatorów na wejściu na NICHICON BP ) , po tej modyfikacji CA gra jak nie ten wzmak , mógłbym powiedzieć że klasa wyżej , przede wszystkim bez suchości i ostrości znanych z tego modelu , separacja kanałów i szczegółowość rewelacja.

  Dostał nowe życie ale jak każdy  jest ciekaw co można by w nim jeszcze po prawic :)

A nawiązując do tematu , do Heco trzeba by inny wzmacniacz by miały większego kopa , ale każdy lubi inny dzwięk .

Trzeba testować  aurory z innym wzmacniaczem np. NAD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Karol64208 napisał:

a co mam napisać:o, na twoją wiarę że coś zmienia barwę, udokumentuj to, jeżeli takie coś faktycznie zaistniało to może być wiele pośrednich przyczyn.

 

Widzisz to nie są moje pierwsze kolumny które się zmieniły po długim wygrzewaniu. Trzeba więcej słuchać (wiedza praktyczna), a mniej czytać (wiedza teoretyczna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lysyrafal napisał:

Trzeba więcej słuchać (wiedza praktyczna), a mniej czytać (wiedza teoretyczna).

niestety nie tylko teoria:15_yum:, ale żeby podjąć merytoryczną dyskusje trzeba też znać i podstawy - teorię. 

19 godzin temu, lysyrafal napisał:

Widzisz to nie są moje pierwsze kolumny które się zmieniły po długim wygrzewaniu.

to nadal subiektywne, a nawet jeżeli tak się dzieje to może być dużo innych przyczyn, np słaba jakość.

Bo innych dowodów jak pomiary nie ma.

18 godzin temu, Kubakk napisał:

poza subiektywnymi opiniami nie można oceniać wyników:15_yum:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karol64208 napisał:

ale żeby podjąć merytoryczną dyskusje trzeba też znać i podstawy - teorię. 

No tak zapomniałem, że Ty nawet teorii nie rozumiesz a co dopiero słuchanie długa droga przed Tobą.

3 godziny temu, Karol64208 napisał:

to nadal subiektywne

Znowu nie przyjmujesz do wiadomości tego co piszą ludzie z własnego doświadczenia (nie tylko ja) na Forum.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Piotrek każdy zostanie przy swoim, ale uważam iż nie można zostawić takich rzeczy bez komentarza.

Dnia 22.06.2020 o 15:17, Karol64208 napisał:

słowo to tylko słowo.

To nie tylko słowo, ale ZŁOTE USZY (oczywiście najlepiej jak Ci przedstawię dokumentację z badania słuchu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lysyrafal napisał:

ale uważam iż nie można zostawić takich rzeczy bez komentarza.

Myslę że to nie jest najgorsze. Ti wygrzewanie kolumn! Kurde szczerze? Jak ktoś je już ma, nowe to nawet dla świętego spokoju je wygrzeje zanim da w Palnik.

Krucjate przeciw Karolowi jeśli musimy prowadzić to nie o wygrzewanie. On przecież doradza sprzęt którego nigdy nie słuchał! A tylko ze względu na parametry. Tu trzeba interweniować.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wielokrotnie:3_grin: kolumny mogą zmienić brzmienie w kilku przypadkach.

1. Słaba jakość / grzanie się cewki głośnika/. 

2. Kiedy  głośniki uszkodzone -przesterowane.

3. Otoczenie w którym się znajdują jest zawilgocone, lub częste zmiany tych warunków/ obudowa

wtedy zmienia swój rezonans oraz membrany i zawieszenia.

To są przyczyny a później skutek zmian w odsłuchu o których piszecie, a to znaczy że  parametry tych kolumn się zmieniają :15_yum: nie oto chyba chodzi producentom.

Panowie nie twórzcie nowych zasad fizyki bo i tak Wam nikt nie da Nobla:o, a raczej proponuję zgłębić podstawy fizyki.

I na tym zakończmy dyskusję.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...