Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

3 minuty temu, Markcox napisał:

Na jego temat pogadałem dzisiaj ze sprzedawcą w salonie, to co powiedział, to że granie w większości pasma będzie podobne do Arcama, z tą różnicą, że na pewno będzie mniej dociążony na dole. Co niejako potwierdzałoby wrażenia koleżanki @Asia, a ja akurat dół lubię, więc nie wiem, czy to będzie właściwy kierunek. I żebyśmy dobrze się rozumieli - podkreślę to raz jeszcze, nie winię Arcam'a za brak różnicy kilku klas, tylko to, na co koledzy zwróciliście uwagę już wielokrotnie na przestrzeni tematu i w kilku ostatnich postach - czyli przesadne kwieciste opisy drastycznych różnic między elektroniką. Generalnie do niedawna wychodziłem z założenia, że za jakość i rodzaj dźwięku odpowiadają w największym stopniu kolumny i to chyba nie był taki bardzo przestrzelony wniosek ;)  

Jakoś ja nie widziałem tych przesadnie kwiecistych opisów ,może pisaliśmy że gra fajnie i może lepiej od nie których innych sprzętów ,ale przesady w tym nie było .No chyba ,że kolega Areszcz z czym przesadził ,choć też niczego takiego nie pamiętam .Z kolumnami masz rację ,też będę myślał by pójść w tym kierunku i dobrać coś bardzo odpowiedniego do Arcama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jakoś ja nie widziałem tych przesadnie kwiecistych opisów ,może pisaliśmy że gra fajnie...

Panowie, ale chyba się źle zrozumieliśmy - ja absolutnie w tej wypowiedzi nie miałem na myśli Was i Waszych odczuć np. w tym temacie, tylko w domyśle przede wszystkim branżowe testy. Sorry za brak precyzji w tym względzie ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JaZz napisał:

Nie można mieć do kogoś pretensji

Ja jedynie pretensje mam do samego siebie, że na starcie się nakręciłem i oczekiwałem zupełnie innego oblicza tej zabawy. Całe szczęście długi weekend i obcowanie z Arcamem pozwolił mi trochę zrozumieć, o co w tej zabawie się rozchodzi. A sam Arcam miał dużą szansę wylądować dzisiaj u mnie w domu, ale na stanie na obecną chwilę mieli tylko tą "ekspozycję", którą im dzisiaj odwiozłem, więc przesuwam to w czasie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie SA30 cały czas zyskuje plusy.Fakt z czym go nie połączysz (chodzi mi o kolumny czy cd ,w moim przypadku DVD),to po parodniowym zgraniu wszystko brzmi lepiej ..Podobnie jest z obsługą ,wszystkiego trzeba się nauczyć ,a  z czasem jest coraz łatwiej .W sumie byłem bardzo zadowolony z dźwięku od początku ,ale po kalibracji Dirac ,czy przeniesieniu całego sprzętu na drugą ścianę ,zaczął grać jeszcze lepiej .No jest jeszcze sprawa softu .Było bardzo dużo nie doróbek (połączenie przez Hdmi eARC nie działało odpowiednio,Roon nie grał za dobrze),ale z czasem prawie wszystko już naprawiono ,zostało jeszcze jedno do naprawienia ,czyli to ,że czasami gdy leci płyta z Tidala w wersji MQA przy ,którymś nagraniu zaczyna brumieć kolumna .Trzeba wtedy na chwilę strzałką cofnąć nagranie i za chwilę strzałką z drugiej strony do niego wrócić(ja robię to Mconnectem) ,i gra już wtedy dobrze .Zdaża się to już jednak coraz rzadziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mieli go na stanie, to wróciłby ze mną do domu, a tak, dali mi jeszcze chwilę na "zawahania".

Ale jak tylko podejdę do tematu w poniższy sposób

12 godzin temu, Markcox napisał:

W przypadku oddzielnych klocków, to jeżeli chodzi o streamer w grę wchodziło by pewnie coś pokroju Node2, czyli jakieś 2k, do tego jakiś sensowny DAC, pewnie kolejny 1k trzeba liczyć minimum - odejmując te kwoty (3k) od Arcama, wychodzi, że za 4,5k dostaje dobrze (dla mnie) grający wzmak stereo z DL na pokładzie

to wniosek nasuwa mi się taki, że w kwocie 5k pewnie trudno będzie mi poszukać dla niego konkurenta.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze - Arcam jest w tej chwili (tu, na tym forum) hot stuff* i atmosfera jest dość nakręcona. Możliwe, że tak jest cyklicznie, za krótko tu jestem.

*Przynajmniej dla tej części, która lubi nowinki.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Asia napisał:

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze - Arcam jest w tej chwili (tu, na tym forum) hot stuff* i atmosfera jest dość nakręcona. Możliwe, że tak jest cyklicznie, za krótko tu jestem.

*Przynajmniej dla tej części, która lubi nowinki.

Mam dokładnie takie samo wrażenie. I masz rację .Cyklicznie pojawia się nie tylko na tym forum ale na innych także sprzet o którym jest dyskusja w kazdym watku. A potem zmiana.

100% racji.

 

8 godzin temu, Asia napisał:

Podejrzewam, że co jakiś czas pojawia się nowe objawienie?

Właśnie to nie koniecznie idzie w parze z produktem nowym .....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Markcox napisał:

Nie odniosłem takiego wrażenia. Nie wiem też, czy interpretuje to "chudo, szczupło" ;)

W każdym razie, po cało weekendowym słuchaniu praktycznie przez całe dni, nie odniosłem wrażenia, że czegoś mi brakowało, że coś mnie męczyło etc, wręcz przeciwnie, podobało mi się to i chciałoby się ciągle więcej. Taki relaks przy muzyce 

Bardziej moje wstępne rozterki dot. zasadności dopłaty niemałych pieniędzy za urządzenie, w którym nie wyczuwam kosmicznych różnic względem posiadanego ampli KD. Ale to już kwestia gustu.  

Głównie chodziło mi o bas z tym wzmacniaczem czy on jest bardziej mięsisty czy żylasty i jak to wygląda w porównaniu do Twojego amplitunera KD?

A czym wcześniej słuchałeś tym kolumn, że tak Ci się spodobały?

6 godzin temu, Felix1 napisał:

Z drugiej strony Arcam dość długo był właściwie nieobecny na naszych forach o audio. Teraz nagle się pojawił i mowa o "objawieniu". Jest wiele innych wzmacniaczy, które przewijają się w każdym wątku o wzmacniaczach, np. Roksan K3, i jakoś dla wszystkich jest to naturalne i nikt nie mówi o "objawieniu". Czemu? :)

Dobrze mówisz, a inne marki nie mają z tym problemu jak pojawiają się często w postach. Każda osoba co doradza, poleca to co według niego będzie pasowało w danej konfiguracji i co chce uzyskać autor tematu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Głównie chodziło mi o bas z tym wzmacniaczem czy on jest bardziej mięsisty czy żylasty i jak to wygląda w porównaniu do Twojego amplitunera KD?

A czym wcześniej słuchałeś tym kolumn, że tak Ci się spodobały?

Dobrze mówisz, a inne marki nie mają z tym problemu jak pojawiają się często w postach. Każda osoba co doradza, poleca to co według niego będzie pasowało w danej konfiguracji i co chce uzyskać autor tematu.

Mnie się wydaje że właśnie salony te które piszą na forach nie chcą polecać Arcama SA30 ,jakie są tego powody nie wiem?Może uważają ,że to słaby sprzęt ,lub inne są lepsze .Możliwe też ,że wiedzą za ile można go kupić w innych salonach i uważają  ,że po tej cenie im się za bardzo nie opłaca. Jeśli zrobiło się o nim dość głośno to chyba tylko dzięki licznemu gronu zadowolonych właścicieli.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal to co na pewno jestem w stanie stwierdzić, to, że jest bardziej kontrolowany przez Arcama. Gra tak, jakby czyściej, potrafi zejść nisko i z biegiem czasu mięsa w moim odczuciu mu nie brakowało, ale prawdą jest, że w ampli było go deko więcej (uwzględniając, że w samym ampli nawłączanych jest szereg wodotrysków), ale przy okazji był bardziej irytujący, jakby trochę buczący/rezonujący, nie wiem, jak to ująć, żeby znowu nie zostać źle zrozumianym. Natomiast włączając ampli w pure direct, dołu (abstrahując od jakości) było więcej w Arcamie.

A same kolumny przed zakupem słuchałem przede wszystkim na CA Azur (i tu już praktycznie zapadła decyzja) i później (w innym salonie) trochę na Marantz'u, jak dobrze pamiętam z 8 z przodu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

A same kolumny przed zakupem słuchałem przede wszystkim na CA Azur (i tu już praktycznie zapadła decyzja) i później (w innym salonie) trochę na Marantz'u, jak dobrze pamiętam z 8 z przodu

Słuchałem MA Silver 500 na Marantzu 8006 i synergii nie było żadnej. Jasno, płasko, detalicznie. Choć 8006 świetnie zabrzmiał z kilkoma innymi kolumnami w tym samym salonie. CA z MA zostało mi w dwóch salonach odradzone jako zestaw grający sucho i nieciekawie. Choć kolega tak gra i sobie chwali.

Kilka tygodni później, uzbrojony we własny wzmacniacz Advance Acoustic, ponownie przesłuchałem MA Silver 500 (oraz kilka innych) i tak dobrze to zabrzmiało, że już z nimi wróciłem do domu... AA, poza gorszym moim zdaniem wykonaniem i estetyką niż konkurenci, łapie z MA szczególną synergię. Trzyma bas w ryzach i nieco ociepla średnicę oraz soprany. A mam wrażenie, że tego MA Silver potrzebują aby nie dudnić basem i nie brzmieć na średnicy i sopranach szczupło, ostro i technicznie.

Advance robi takie all-in-one: https://www.q21.pl/advance-paris-myconnect-150.html?gclid=CjwKCAjwhMmEBhBwEiwAXwFoEcQml40i4Cw4__A1cjTsW4hYfKMGfmXWmOF02dp5FtRvmwXbrZ2EbxoCd3kQAvD_BwE

Może je warto przesłuchać... budżet się zgadza...;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, seba3002 napisał:

Marantz się nie spodobał ?

Wtedy szukałem kolumn, nie elektroniki, nie skupiałem się w sumie na tym, ale może to był błąd. 

Karuzela rusza dalej, Arcam w sklepie, z którego go pożyczyłem, jako nówka sztuka będzie dostępny nie wcześniej jak w czerwcu. Więc mam więcej przestrzeni, żeby popróbować innych smaków. 

33 minuty temu, sonique napisał:

Advance robi takie all-in-one

Dzięki za cynk. Nasuwa mi się takie przemyślenie, że szereg polecanych wzmacniaczy, jako dobrze grających, z wyglądu są (dla mnie) trochę....kontrowersyjne ;) Przykład tego AA, czy też Pier w temacie obok u Asi. Ale tak, wiem, wygląd nie gra i z tego zdaję sobie doskonale sprawę. Można spróbować przymknąć oko ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...