Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

@Kraft 500+ to zawoalowane przekupstwo i każdy rozsądny (niestety w PL mniejszość) o tym wie ;)  Jakby chcieli wspomóc dzieci to bony na zakupy ubrań typowo pod nie , książki , free bilety na transport , rozliczanie kursów dla dzieci , itp. których rodzice nie przejedzą

Rządzący to w większości ludzie niby wykształceni ale zazwyczaj bez praktyki - czy też przyjęci do banku po koligacjach rodzinnopolitycznych via premier , takich jest tam więcej i dziś jak kryzys to jedyne co potrafią to 0/1 działanie - zamknięcie / otwarcie , wzrasta liczba zakażonych to najpierw otwieranie , potem zamykanie , i tak samo jak spada , czy nie rośnie.

PIS w planie politycznym po wygranej miał dalsze przejmowanie sądów , spółek itp. + rzucenie ochłapów typu 14-ka dla emeryta co by lud cicho siedział. Nie stworzyli (dla nie swoich) żadnych miejsc pracy przez te 2 kadencje , zresztą nie zbudowali niczego tylko jak wyżej pisane zniszczyli chociażby stadninę koni na której renomę pracowano latami (jak widać rozwój ~20 lat , zniszczenie pół roku) - pomyślcie ,że takich "prezesów" do różnych spółek państwowych mianowano setki/tysiące , ludzi którzy nie mają żadnego doświadczenia , ew. byli pseudo prezesami z mianowania partyjnego nic tam nie robiąc. W sumie o ile reszta zostaje stara i taki prezes się nie miesza to spoko ,ale jak chcą błysnąć reformą to mamy co mamy.

Tak jak dawniej lustrowali , tak teraz trzeba będzie zrobić to samo po PIS :D  śmieszne acz prawdziwe

Jaki wzór dla młodych ? Wkręcić się do jakiejś młodzieżówki , lizać pupcie - inna opcja ? bycie influencerem / jutuberem - opcja polityczna czy internetowa = to samo nic nie robienie

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Wyżej napisałeś "przyzwoita emerytura" to mam na myśli, że jakby Państwo nie brało tyle do siebie to ludzie żyliby godnie.

Nie. 

Trochę nie rozumiem jakim torem twoje myśli wędrują w kontekście tego co wcześniej pisałeś.

Napisałeś że znasz ludzi którzy po tym dodatku zrezygnowali z pracy. I dopisałeś: co z ich emeryturą.

Poradziłem abyś dowiedział sie na jakiej zasadzie byli zatrudnieni. Etat czy śmieciówka czy pseudo własna działalność. To jest jeden z podstawowych elementów który moze mieć wpływ na tego typu decyzje.

Nie usprawiedliwiam i nie potępiam ich decyzji - to po prostu obserwacja 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co mnie Panowie najbardziej przeraża ? Że jak by jakimś cudem doszło do wcześniejszych wyborów, to za nic nie wiedziałbym na kogo głosować. PiS doskonale sobie zdaje sprawę z faktu braku opozycji , tak jak pisał Kraft , 20% głosów społeczeństwa im wystarcza , i te dwadzieścia procent spokojnie dostarczy kościół poprzez " apolitycznych " księży z ambony. Wiedzą , że nawet jak ludzie będą głosować przeciw nim, to te głosy rozbiją się na cztery , pięć partii , nie ma szans na koalicję. Szansa była w tamtych wyborach, na jeden wspólny front i poszła w ....... / tu cytat z filmu Killer /. Obecnie jest taka walka o przetrwanie wśród partii opozycyjnych , że o porozumieniu mowy nie ma. Wiedzą jak są słabi i każdy będzie liczył na 3% poparcia , by nadal być w grze , i nie zniknęli nagle członkowie. Smutne to , ale taką mamy rzeczywistość jaką wykreowaliśmy. Żal mi młodego pokolenia , rozmawiam z młodymi ludźmi w pracy i są rozbici. Z jednej strony młodzieńczy bunt z, drugiej brak ideologii , celu. Oni zawierzyli naszemu pokoleniu / rząd/ i za PO mimo całej masy błędów szło w dobrą stronę. Młodzi nie musieli się niczym zajmować , załatwiliśmy im Strefę Schengen , internet , minimalne bezrobocie ,czyli miejsca pracy i wydawałoby się stabilizację. Takie kwestie jak  sądownictwo , Sp. Skarbu Państwa, Trybunał Konstytucyjny , łamanie Konstytucji wydawało im się czymś abstrakcyjnym. Wiedzieli , że tak być nie powinno, ale nie ponosili bezpośrednich konsekwencji tych poczynań rządu. Teraz widzę , że coś się zmieniło , że załapali , iż jeżeli nie zaczną walczyć o swoją przyszłość, to nie rysuje się ona różowo. Widocznie każde pokolenie musi mieć swoją rewolucję.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to uproszczenie. Rozumiem wynik pierwszych wyborów i chęć zmiany. Ale po 5 latach można już chyba się zorientować , że coś jest jednak nie tak. Miała być transparentność , a więcej transparentności to ja widziałem w komunistycznym Dzienniku Telewizyjnym. A tak na koniec , Wiecie kiedy dla mnie ostatecznie skończyła się demokracja , a zaczął totalitaryzm ? Wówczas jak politycy PiS-u zasiadający w parlamencie przestali odpowiadać na pytania dziennikarzy. W demokracji jest to nie do pomyślenia. Dziennikarz jest przedstawicielem społeczeństwa / tzw. czwarta władza/ i ma w imieniu suwerena patrzeć władzy na ręce i zawiadamiać o każdym niepokojącym sygnale. A psim obowiązkiem rządu , każdego ministra czy polityka będącego na Naszym garnuszku ,jest odpowiadać na pytania. Czy mu się to podoba , czy nie , dopóki jest osobą publiczną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą "winą Tuska" jesteś już Fafniak irytujący. Kto się poodgradzał barierkami i kotarami od dziennikarzy w sejmie? PO/PSL? Kto chciał w ogóle przepędzić dziennikarzy z budynku parlamentu, żeby się nie pałętali wielmożnym panom pod nogami? Kto zrobił głosowanie poza salą posiedzeń w sejmie, całkowicie poza kontrolą społeczną, którą zapewniają kamery mediów? Kto zaczął wydziwiać z przepustkami do sejmu? Kto zabronił mediów w TK i zastąpił je przekazem z kamer przemysłowych? I tak dalej, i tak dalej. Czy tak było za PO/PSL, czy obecnie? Suweren ma brać 500+ i się nie interesować, nie wtrąć i nie zadawać pytań, tylko słuchać przekazów propagandowych w TVPis.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem , ale nie z taką butą. Pamiętam za to jak dziennikarze TVP kontrolowali i krytykowali złe decyzje rządu Tuska , czy Ewy Kopacz. Z przyjemnością oglądałem wiadomości w TVP 3 , dyskusje w Sejmie ,bo miałem wrażenie , że jest jakaś równowaga. 

Kiedy w ciągu ostatnich lat spotkałeś się z krytyką jakiejkolwiek decyzji rządu ? Nie znam się na tym , ale czasem poważnie się zastanawiam , czy ludzie / dziennikarze/ przygotowujący materiały do Wiadomości TVP , monterzy przekazów filmowych , twórcy napisów na " pasek" ,a w końcu prowadzący , wierzą w to co przekazują. Jak tak jest ,to naprawdę nie mam im nic do zarzucenia , przedstawiają może nie obiektywny , a może sądzą , że właśnie obiektywny punkt widzenia rzeczywistości ,taki jaki sami widzą.  Jak natomiast nie , i zdają sobie sprawę , że jest inaczej,  to jest to moralne skundlenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak nie w tej skali i pamięć mnie nie myli, akurat w tej sprawie to zgadzam się w 100% z Tomkiem. Nie było akcji że tylko TVP była zapraszana na jakieś wydarzenie i nikt z rządu nie wpadł na pomysł kupienia dzienników i portali. To jest według mnie wypełnianie scenariusza węgierskiego. Tam niestety wolnych mediów nie uświadczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Afera Rywina i Afera Hazardowa? Przecież śledziłem je dzięki telewizji publicznej, nad którą pieczę sprawowali teoretycznie ówcześnie rządzący, odpowiednio z SLD i PO. Dziennikarze publiczni nie bali się wtedy zadawać trudnych pytań władzy. Teraz nie ma opcji, żeby TVPis choćby wspomniał jakąś aferę Zjednoczonej Prawicy, o wyczerpującej relacji już nawet nie wspominając. To jest Fafniak przepaść!

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Z tą "winą Tuska" jesteś już Fafniak irytujący.

?????????????????????????????

@tomek4446 ale przed chwilą rozmawialiśmy o nieodpowiadaniu na pytania przez polityków. Ja odniosłem sie tylko do tego.

 

Ponieważ nie potrafię wpisać się w jedyne słuszne widzenie - postaram się już nie irytować kolegi krafta.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie odnosiłem Fafniak tylko do Twojego ostatniego wpisu, ale ogólnie Twojej postawy w tym wątku. Widzę, że starasz się być symetrystą, nie opowiadać się itd. Ale niestety porównujesz zjawiska nieporównywalne. Jeszcze raz.

- Jasiu, nie sikaj do basenu.
- Przecież wszyscy sikają.
- Ale tylko ty z trampoliny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co sobie dopowiadasz to twoja sprawa

Nie mam na to wpływu

A że jest cała masa odcieni szarości, widocznie musisz do tego dojrzeć

 

edytka - wiem ze dla niektórych bycie symetrystą jest złe/niewygodne itp. Szczególnie gdy adwersarz jest zdeklarowanym przeciwnikiem jakiejś opcji politycznej lub zdecydowanym przeciwnikiem konkretnej opcji politycznej. Czy to jest lepsze widzenie, szczerze mówiąc wątpię.

 

Tak jak zapowiedziałem - spadam by nie irytować kolegi :) innym spojrzeniem na zdarzenia które nalezy interpretować tylko w jeden właściwy sposób ;)  

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak na tym polega dyskusja, by wymieniać poglądy. Ludzi inteligentnych cechuje to , że mają otwarty umysł i są w stanie przyjąć rację innej osoby jak ją uargumentuje. Tego , dyskusji , brakuje mi chyba najbardziej w mediach i to wszystkich, bez wyjątku. Społeczeństwo / czyli My wszyscy z imienia i nazwiska/ straciło kontrolę nad władzą , to mnie przeraża i tego się boję. Władza bez kontroli łamie wszystkie zasady , Konstytucje , trójpodział władzy. Historia uczy , że najbardziej niebezpieczni są Ci, co nie mają nic do stracenia. A jeszcze parę lat takich rządów i rząd będzie wiedział , albo trwanie za wszelką cenę , albo kryminał i pozbawienie majątków. Tego się boję , że jak zabrną za daleko, to już nie będą mieli wyjścia. A to krótka droga do wojny domowej. 

A , przypomniało mi się , a'propos transparentności , widział ktoś obiecane relacje z poczynań parlamentarzystów PiS w Brukseli ? Bo słyszałem , że Ci z PO to na kolanach , a MY będziemy pokazywać na bieżąco jak dbamy o interesy Polski. Widział ktoś te tuzy intelektualne które tam pojechały ?

I ostatnie , @Fafniak nie przyjmuje / i nie jest to do Ciebie/ argumentów w stylu pamiętasz a Oni , 8 lat rządów PO , za Tuska itd. Właśnie dlatego , że było tak za PO/PSL to stracili władzę i jest to rozdział zamknięty. Skupmy się na tym co jest i mówmy o tym  co mamy tu i teraz. Bo rzygać mi się chce ,jak na każde pytanie dziennikarza o kolejny blamaż , słyszę od polityków PiS , " No , tak , a Oni jak rządzili to ......" , k...a , jak w przedszkolu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, powtarzam jeszcze raz, brak odpowiedzi na pytania nie jest niczym nowym. Tylko tyle. 

A dalszą dyskusję mogę prowadzić prywatnie

2 minuty temu, audiowit napisał:

No chyba, ze ktoś czerpie zyski z tego, ze TVP dostaje co roku 2mld zł. Nieprawdaż Fafniak? Wtedy jest się symetrystą.

żenujące

 Ale pamietaj że taką "dziwną" przypadłością ludzi jest ocenianie innych podług własnych zasad i postępowań

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Fafniak napisał:

A że jest cała masa odcieni szarości, widocznie musisz do tego dojrzeć

Żeby nie było. Ja krytykuję jedynie Twoją argumentację w tej dyskusji, nie postawę życiową. A teraz do sedna. Czy to nie Ty wiele razy przytaczałeś na forum przykład płaskoziemców? A co, jak Ci taki odpowie, że nie dostrzegasz odcieni szarości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek , żeby nie było , nie mam pretensji do wszystkich pracujących dla TVP. Nie mam pretensji do gościa robiącego programy o modzie , przyrodzie Bieszczad, koncertów Martyniuka ,czy nawet powoli sięgających dna programów kabaretowych. Ale dział propagandy to już oddzielna sprawa. Rozumiem wojsko czy policję , tam podstawą działania jest rozkaz , bez tego elementu skuteczność tych służb wyniosła by zero. Co by było jak np. żołnierz zacząłby się zastanawiać , czy wyjść z okopu jak pada ?  Czy jednak później jak przestanie . Choć z tego co wiem, podziały w policji i wojsku są też znaczne. 

Tak jak pisałem , żołnierza czy policjanta wiąże rozkaz , co natomiast wiąże dziennikarza ,po za byciem obiektywnym ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie mam pretensji do gościa robiącego programy o modzie

A ja mam. Nie pamiętacie, jak TVPis w trakcie kampanii prezydenckiej zrobiło materiał o wspaniałości kreacji prezydentowej Dudowej. "Ekspertami" chwalącymi byli: projektantka Ela Piorun (TVPis zapomniała wspomnieć, że to osobista projektantka Dudowej:) oraz „amerykański projektant mody” Christian Paul, jak się okazało postać zmyślona - faktycznie informatyk nazwiskiem Farbaniec (chyba związany prywatnie z kimś z TVPis, ale już nie pamiętam).

Zgniliznę można znaleźć niestety już wszędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Moda, przyroda, koncerty, kabarety w odpowiedni sposób podane też kształtują świadomość ciemnej masy.

O w sumie, to samo napisałem co Kraft...

Ja tylko wiem jedno. W TVP jest wiele osób, które nie chcą pracować pod PiS. Niestety pracują tam od dawna i trudno ot tak zmienić pracę. Część ją zmieniła.

Z drugiej strony otworzyły się drzwi dla tych co zawsze byli słabi w swoim fachu. Teraz rozwiązał się worek z pieniędzmi, a nie każdy chce dla nich pracować.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audiowit napisał:

Moda, przyroda, koncerty, kabarety w odpowiedni sposób podane też kształtują świadomość ciemnej masy.

oh tak.

Tej bardziej oświeconej także , tylko trzeba to robić z większą finezją. :)

Niesamowite jest to że jak nie gdaczesz jak większość dookoła ciebie wpadasz od razu do "przeciwnej szuflady", to jakiś koszmar naszego współczesnego świata.

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...