Skocz do zawartości

Co do Audiosymptom i8


Paweł Laszenko

Recommended Posts

 

50 minut temu, seba3002 napisał:

To po kiego grzyba piszesz na tym forum? Chcesz przekazać swoją bezcenną wiedzę czy błysnąć przed ubogimi audiofilami bo na audiostereo te kilkadziesiąt tysięcy, które wydałeś na sprzęt na nikim nie robi wrażenia? 

A co Ciebie to obchodzi po kiego grzyba. Tam gdzie chcę to sie dzielę, chociaż nie każdy chce słuchać i podziela moje zdanie,  co akurat wisi mi kalafiorkiem, to forum odwiedzam dla beki.

Zabronisz?

33 minuty temu, Fafniak napisał:

Czy gdziekolwiek napisałem że to właściwe postępowanie i należy się takimi proporcjami kierować?

 

Nie wiem, nie śledzę twoich wpisów. 

Zasugerowałeś tylko opinie krafta, to tyle.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

A co Ciebie to obchodzi po kiego grzyba. Tam gdzie chcę to sie dzielę, chociaż nie każdy chce słuchać i podziela moje zdanie,  co akurat wisi mi kalafiorkiem, to forum odwiedzam dla beki.

Zabronisz?

 

A może wpadnij kiedyś na spotkanie forumowiczów to - jak mawiali moi koledzy - nawpierdalam Ci garści, dla beki 😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

No nie odbieram tego tak aby Kraft optował za tym by wydać 90 czy 95% na kolumny. A resztę przeznaczyć na "jakikolwiek wzmacniacz " od alibaby.

Tym bardziej że te najtańsze potrafią sprawiać kłopoty. Może mnie pamięć zawodzi ale wydaje mi sie ze Kraft optował za tym by 60-70 procent przeznaczyć na kolumny. Jest jednocześnie zafascynowany tym że coraz więcej konstrukcji spełnia naprawdę wyśrubowane parametry. Ale to nie oznacza tego o czym ty wspomniałeś

 

A Marantze, Denony się nie psują, na tanie wzmaki d klasy też jest gwarancja. Marantz to nalepka za którą się płaci, można taniej jest masa innych chińczyków które są skonstruowane poprawnie, Kraft mam nadzieję zna ich wiele.

Fafniak powiem Ci że to są takie uniki. Jak się pojawi ktoś radykalny jak kiedyś TomekN to jest wielka obrona wyborów źródeł, końcówek mocy po pomiarach, on cały sprzęt praktycznie z forum pewnego wybrał. Pisał w którymś temacie nawet o tym. Wtedy jak ktoś jest na pierwszej linii to zza pleców się go broni. Potem zdanie się lekko zmienia, łagodzi bo potem ktoś może poprosić by czynami słowa poprzeć. 

Jest to forum techniczne ASR czy jak tam mu, na bank są tam wybrane tanie referencyjne wzmacniacze i źródła czemu nie korzystają z tego osoby które uważają że wszystkie wzmacniacze referencyjne grają tak samo. Wtedy można kupić bajeczne kolumny i mały tani wzmacniacz schować do szuflady i gra muzyka. Czyny, czyny, a nie tylko paplanina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, J4Z napisał:

odległość między źródłami dźwięku w przestrzeni akustycznej

 

9 minut temu, seba3002 napisał:

Co 😐

Przestrzeń i separacja, czyli umiejętność kreowania lokalizacji muzyków na scenie oraz wybrzmień poszczególnych instrumentów.

Bywa tak, że niektóre elementy toru audio potrafią ten efekt lepiej uzewnętrznić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

A może wpadnij kiedyś na spotkanie forumowiczów to - jak mawiali moi koledzy - nawpierdalam Ci garści, dla beki 😝

Nie uczestniczę w spędach.

Nawpierdalać to ty możesz, ale wiesz gdzie i komu...

Ale dla beki mógłyś mi..... .

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

No nie odbieram tego tak aby Kraft optował za tym by wydać 90 czy 95% na kolumny. A resztę przeznaczyć na "jakikolwiek wzmacniacz " od alibaby.

Tym bardziej że te najtańsze potrafią sprawiać kłopoty. Może mnie pamięć zawodzi ale wydaje mi sie ze Kraft optował za tym by 60-70 procent przeznaczyć na kolumny. Jest jednocześnie zafascynowany tym że coraz więcej konstrukcji spełnia naprawdę wyśrubowane parametry. Ale to nie oznacza tego o czym ty wspomniałeś

 

Widzę, że moje posty żyją własnym życiem:). Naprawdę coś pisałem o 60 czy 90 procentach? Określenie "właściwych" proporcji cen elektroniki do kolumn jest o tyle niemożliwe, że zależy w dużej mierze od wymaganej funkcjonalności elektroniki, ale również oczekiwanej jej niezawodności i prezencji. Elektronika za x zł (spełniająca nasze wymagania funkcjonalne i inne) będzie tak samo dobra do kolumn za y zł, jak i do tych za 3 x y zł (oczywiście zakładając, że elektrycznie te droższe kolumny nie odbiegają ponad miarę od tych tańszych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kraft nie tylko ty jesteś już bogiem na forum ale i twoje posty osiągnęły status osobnych bytów. Są uwielbiane i zapamiętywane 😂😂😂

Tanie urządzenia też mają pełną funkcjonalność. Nie tylko droższe także to żadne tłumaczenie wyboru markowych produktów, są też często paskudne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DiBatonio napisał:

A co Ciebie to obchodzi po kiego grzyba. Tam gdzie chcę to sie dzielę, chociaż nie każdy chce słuchać i podziela moje zdanie,  co akurat wisi mi kalafiorkiem, to forum odwiedzam dla beki.

Zabronisz?

Coś czuję, że jakby ktoś od nas wpadł na ulubione, "kameralne" forum kolegi Batona i napisał, że wpadł narobić szumu dla beki, to bana by dostał w 5 min. 

Kolega korzysta z tutejszych swobód, jednocześnie je wykpiwając. Trochę słabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wing0 napisał:

A Marantze, Denony się nie psują, na tanie wzmaki d klasy też jest gwarancja. Marantz to nalepka za którą się płaci, można taniej jest masa innych chińczyków które są skonstruowane poprawnie, Kraft mam nadzieję zna ich wiele.

Pewnie że się psują. Ale szczerze mówiąc po moich doświadczeniach z produktami sprowadzanymi, wybieram tylko te które mają serwisy w kraju lub europie.

7 minut temu, Wing0 napisał:

Fafniak powiem Ci że to są takie uniki. Jak się pojawi ktoś radykalny jak kiedyś TomekN to jest wielka obrona wyborów źródeł, końcówek mocy po pomiarach, on cały sprzęt praktycznie z forum pewnego wybrał. Pisał w którymś temacie nawet o tym. Wtedy jak ktoś jest na pierwszej linii to zza pleców się go broni. Potem zdanie się lekko zmienia, łagodzi bo potem ktoś może poprosić by czynami słowa poprzeć. 

Nie rozumiem. Na serio. Przyznaję że nie do końca pamiętam ale chyba (?) odpuściłem sobie te tematy.

Ja mam wrażenie że po prostu osoby zza jednej barygady wyolbrzymiają "zasady" tych drugich.

11 minut temu, Wing0 napisał:

Jest to forum techniczne ASR czy jak tam mu, na bank są tam wybrane tanie referencyjne wzmacniacze i źródła czemu nie korzystają z tego osoby które uważają że wszystkie wzmacniacze referencyjne grają tak samo. Wtedy można kupić bajeczne kolumny i mały tani wzmacniacz schować do szuflady i gra muzyka. Czyny, czyny, a nie tylko paplanina.

A to juz nie do mnie to pytanie

9 minut temu, Kraft napisał:

Naprawdę coś pisałem o 60 czy 90 procentach?

Mam wrażenie że przy jakiejś dyskusji dotyczącej właśnie wyboru sprzetu i podziału budżetu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

A możesz powiedzieć czym jest to "powietrze" w muzyce. Często spotykam to określenie i za cholerę nie potrafię go zrozumieć. 

Seba , bo Ty młody jeszcze jesteś :)  

1 godzinę temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Tu chodzi raczej o takie swobodne, niewymuszone granie, gdy nie trzeba przekręcać potencjometru głośności na maxa aby rozruszać głośniki.

Jest dowolność interpretacji i za to kocham audio. Masz racje. Ja od siebie bym dodał , że dla mnie to oddanie klimatu utworu , to te wszystkie dźwięki po za głównymi tworzące tło nagrania.

36 minut temu, DiBatonio napisał:

Tam gdzie chcę to sie dzielę, chociaż nie każdy chce słuchać i podziela moje zdanie,  co akurat wisi mi kalafiorkiem, to forum odwiedzam dla beki.

Błagam zostań na tym Forum , bo wiesz ja Cię ' czytam " dla beki .

Co do proporcji kolumny / elektronika to masz rację , @Kraft ma rację , co do @Fafniak to jeszcze nie rozgryzłem o co mu chodzi :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

Błagam zostań na tym Forum , bo wiesz ja Cię ' czytam " dla beki .

Miałem dłuższą przerwę, bo nie dałem rady czytać co poniektórych "propozycji" kolumn do niewielkich pomieszczeń, ale wróciłem sobie i czasem bywam.

Zatem posłucham Ciebie i zostaję na dłużej, może być?

Tak dla beki razem siebie poczytamy... 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DiBatonio napisał:

Pozwole sobie mieć zupełnie inne zdanie, tutaj kilku innych was czyta, też mają bekę...

Pzdr

Nie chodzi o czytanie, ale o to, jak piszesz. Ciekawe, ile byś się utrzymał na tym drugim forum, gdybyś napisał Angelowi, że wisi ci kalafiorem to, co pisze, i to, co może Ci za to zrobić? A tutaj sobie pozwalasz i jeszcze jesteś z tego dumny. No słabo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ciekawe, ile byś się utrzymał na tym drugim forum, gdybyś napisał Angelowi, że wisi ci kalafiorem to, co pisze, i to, co może Ci za to zrobić? A tutaj sobie pozwalasz i jeszcze jesteś z tego dumny

Pozwalam sobie wszędzie tam, gdzie tylko mam ochotę.

Nie Ty, ani Angel  będziecie o tym decydować.

A tam przynajmniej nie pisze się głupot jakie tutaj się wypisuje w kilku tematach.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

Angel nie będzie o tym decydować.

Szczerze? Wątpię. Napisz, że jesteś na jego forum dla beki. Zobaczymy, ile pociągniesz;)

9 minut temu, DiBatonio napisał:

Pozwalam sobie wszędzie tam, gdzie tylko mam ochotę.

Widzę, że jesteś człowiekiem prawdziwie Niezłomnym. Żebyś tylko nie został Wyklętym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Wątpię. Napisz, że jesteś na jego forum dla beki. Zobaczymy, ile pociągniesz;)

Po pierwsze, o ile mi wiadomo, to nie jego forum i nie mam zamiaru tutaj o tym pisać.

Po drugie, żyje z nim całkiem dobrze i w dobrych relacjach, miałem okazję pomóc Jarkowi.

Po trzecie w wielu rzeczach się nie zgadzamy, potrafimy sobie o tym napisać, a prywatnie nadal dobrze ze sobą wzajemnie funkcjonować nie mając do siebie pretensji.

Tyle i nie ciagnij tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Pewnie że się psują. Ale szczerze mówiąc po moich doświadczeniach z produktami sprowadzanymi, wybieram tylko te które mają serwisy w kraju lub europie.

Nie rozumiem. Na serio. Przyznaję że nie do końca pamiętam ale chyba (?) odpuściłem sobie te tematy.

Ja mam wrażenie że po prostu osoby zza jednej barygady wyolbrzymiają "zasady" tych drugich.

A to juz nie do mnie to pytanie

Mam wrażenie że przy jakiejś dyskusji dotyczącej właśnie wyboru sprzetu i podziału budżetu.  

Fafniak już z mojej strony na zakończenie. Wiele pamiętam ale nie chcę mi się grzebać w starych tematach. Sam piszesz deko dalej do Krafta że coś tam o tych% pamiętasz ale chyba pewny nie jesteś, a mi zarzucasz że ja na "chyba" lecę heheh.

Co do Krafta podziału procentowego. Tak był taki. Ale też niezobowiązujący jak wszystko co pisze dla bezpieczeństwa :). 

Trzeba przy tych dyskusjach niezły procent ładować hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fafniak napisał:

Ten poziom abstrakcji jest na podobnym poziomie do tego :

"Cat7, Cat8 to wyczynowe kable w audio, odradzam stosowanie na ostatnim odcinku, czyli do transportu, one utwardzają dźwięk, często wyostrzają."

No bo to jest prestiż, gdy nie jesteś zwykłym zjadaczem chleba tylko rozpatrujesz audio na poziomie takich niuansów jak kable ethernetowe. A to może oznaczać ni mniej ni więcej, że masz system dopieszczony, doinwestowany i jesteś już na takim levelu, że zostało tylko wybrać rodzaj kamieni szlachetnych zdobiących spinkę do koszuli.

Do dzisiaj wspominamy z kumplami pewnego grilla sprzed 25 lat. To był w ogóle jakiś taki początek grillowania w Polsce, początek lepszych czasów i np wczasów czy takich powszechnych wyjazdów zagranicę. I zaczął padać deszcz na tym grillu. Koleżanka w tym momencie palneła "jak wracaliśmy z Francji też tak padało". Wszyscy pod nosem "o jprdl". Tu nie chodziło wiadomo o deszcz, tylko o to że byłam we Francji, podczas gdy nikt z nas wtedy jeszcze tam nie był. Taki offtop, ale chodzi mi o pewną filozofię, stan umysłu, co by się pochwalić swoją lepszością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...