Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

W drugim opisanym porównaniu brał udział kogoś z tego forum lub jego sprzęt. Dlatego zacząłem śledzić wpisy. Czyli można zgryźliwie, w/g panującej tu mody, śmiało napisać, że drepczecie w miejscu. Trudno. Może ktoś napisze na PW? Tak  by inni nie skoczyli do gardeł? 

 

 

 

25 minut temu, Tadżitsu napisał:

Moim zdaniem to urządzenie nie powinno się tak nazywać…

Bez odsłuchu i znajomosci tego urządzenia?

Przeglądam wątek i z tego, co tu pisane, wynika, że firma Sansui już nie istnieje, choć ktoś pewnie się podszywa, gdyż widziałem TV o tej nazwie, a firmy SansuiX nie było i nie ma. Przynajmniej ja nie znam. 

Bez odsłuchu i znajomości tego urządzenia faktycznie niewiele można w temacie coś pisać ale niektórzy próbują. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leoncio a na jakich trafach ten klon zrobimy? Jakie kondensatory? 

Yaqina tak szczerze to klepie wiele wzmacniaczy z epoki na dobrych trafach. Słyszałem Yaqiny, miałem Cayina szczególnie ten drugi fajny, ale to tylko chinczyki na masowych trafach choć Cayin (jak zwał się Spark) miewał micele na Tamurach które brzmiały bardzo ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wing0 napisał:

@Leoncio a na jakich trafach ten klon zrobimy? Jakie kondensatory? 

Yaqina tak szczerze to klepie wiele wzmacniaczy z epoki na dobrych trafach. Słyszałem Yaqiny, miałem Cayina szczególnie ten drugi fajny, ale to tylko chinczyki na masowych trafach choć Cayin (jak zwał się Spark) miewał micele na Tamurach które brzmiały bardzo ciekawie.

Z tego co się orientuję to robili tylko na tych. Nie śledzę. Mogło coś już się zmienić. Mam wzmacniacz już jakiś czas. Firma się rozwija. Teraz, jak pisałem, jestem na etapie porównań i zdobycia wiedzy na temat: Z czym dostępnym zagra dobrze, a nawet lepiej. 

original_1670590045UTM7077-570x855.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kondensatory? 

Wahałem się, gdyż różnie piszą na temat, co można zyskać i zmian. W końcu zostały wymienione na Mundorf Oil. To jednak dodatkowe + 600 zł. Faktycznie była duża zmiana na plus, w kierunku uszlachetnienia dźwięku. Byłem mile zaskoczony. Ten odsłuch i porównanie u kolegi, o którym wspomniałem, to już po zamianie na Mundorf Oil się odbył. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leoncio napisał:

(...)

Bez odsłuchu i znajomości tego urządzenia faktycznie niewiele można w temacie coś pisać ale niektórzy próbują. 

 

@LJ3Zatem jaki jest sens i cel pisania o tym czymś?

Chcesz poznać opinie?

Zapytaj na priv czy Koledzy mają czas, chęci i żyłkę hazardzisty wypinając to urządzenie do swoich systemów.
Jeśli tak, wyślij lub dowieź to urządzenie i zostaw u każdego chętnego na miesiąc.

Wtedy poznasz opinie jak to urządzenie gra vs 907Limited, AU-07, b-2302, B-209.

Innego wyjścia NIE MA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tadżitsu napisał:

@LJ3Zatem jaki jest sens i cel pisania o tym czymś?

Chcesz poznać opinie?

Zapytaj na priv czy Koledzy mają czas, chęci i żyłkę hazardzisty wypinając to urządzenie do swoich systemów.
Jeśli tak, wyślij lub dowieź to urządzenie i zostaw u każdego chętnego na miesiąc.

Wtedy poznasz opinie jak to urządzenie gra vs 907Limited, AU-07, b-2302, B-209.

Innego wyjścia NIE MA.

😵

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens klepać o jakimś diy usilnie kojarzonym (chyba tylko z przekory) z Sansui na wątku o Sansui???? Następny pasjonat wszczyna jazdę bo mu się cuda śnią???? Jest bodajże wątek o tym wzbudzającym się przy każdej okazji elektronicznym wypierdzie którego w całej rozciągłości ktoś próbuje kojarzyć z Sansui - tam się realuzuj... A najlepiej to pisz na priv do tego swojego kolegi od B2102 bo on też wciskał ten temat tylko jakoś nikogo to nie porwało... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2024 o 16:05, Leoncio napisał:

A co tam ...  Skoro już pytasz @miłośnik Sansui to spytam też.

Nie posiadam oryginału lecz sklonowany wzmacniacz lampowy, oparty na Modelu AU-70, a właściwie jego koniec, czyli końcówkę SansuiX AU70. Była wokół niego burza, a właściwie g... burza ale napiszcie coś na temat. jak ma się dźwięk tej końcówki do np  modeli XR. Czytałem na innym forum, że grają bardzo podobnie, gdy dobrać dobre pre. 

 

 

Może ktoś robił porównanie do oryginału? 

 

Wzmacniacz lampowy bez oryginalnych traf glosnikowych nie moze nazywać się klonem sansui, bo to trafa decydują o dźwieku w najwiekszym stopniu. Nie wspomnę o pozostalych elementach elektroniki.

Duzo ludzi mowi, ze coś jest swietne, że jest lepsze, że coś zjada itd. I przewaznie są to ludzie, którzy niewiele słyszeli, a przede wszystkim mają przecietne lub slabe systemy i każda zmiana wywoluje u nich  efekt wow.

Czy kupilbym ten wzmacniacz? Nie, bo we współczesnym swiecie są setki, lub tysiace wzmacniaczy, ktore są robione na jakimś starym schemacie ( bo w lampach było już wszystko do lat 60/70).  Za duzo mniejsze pieniadze kupisz oryginalny wzmacniacz lampowy. Moze niekoniecznie sansui, ale daję sobie palca uciać, że dojzalej grajacy.

Dla mnie porownywanie go z czymś marki sansui jest nieporozumieniem, bo to nie ma nic wspolnego z ta marką i dla mnie jest tyle warte ile kosztowaly materialy na ten wzmacniacz czyli 1000-1500 zł ( liczac po cenach EU). Bez lamp.

No chyba, ze uzywasz go do sluchania muzyki, nie do porownań czy zawodow, to wtedy jego wartosć rosnie i jest bezcenny :) ( jak kazdy sprzet audio)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leoncio

Nie mając oryginału piszesz o czymś co jest klecone pod potrzebę robienia kasy ,,twórcy,, . Wstawiasz mundorfy itp i nadal okazuje się, że nie wiesz jak gra AU-70 harki Sansui. Zarzucasz innym, że atakują , OK, jak inaczej odebrać Twoje pisaniny? Nie wiesz a zachwycasz się. Ja mam AU-70 oryginał na prawdziwych Japońskich 7189 a nie ruskich odpowiednikach. Nie mam zamiaru kupować klona by przekonać się, że jest tym czym jest. Audiowit napisał Ci dobrze, inne trafa, inne brzmienie. Później zaczniesz onanizować się nad kondami i na koniec wydasz tyle, że kupił byś już dawno prawdziwe Sansui . Ale podpuszczony przez zbanowanego na tym forum gościa piszesz, bo jak by inaczej. Wszak masz PRAWO. Tak, Czubsi napisał chyba dokładnie, jest o tym klonie inna strona i tam proszę , realizuj się do woli i oby z zadowoleniem. Tu poza san-sui są osoby, które lubią Sansui a nie klony. Są święta a ty ciśnienie podnosisz.  Na miejscu moderatora sprawdził bym czy ty to ty czy san-sui. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leoncio. Widzę, że jesteś taki cichy cwaniaczek Poszukujesz jelenia na kajak. Gościu, kup Sansui AU-70. Doprowadź do porządku w porządnym serviie, bo sam raczej nie zdołasz. Następnie kup tego klona o który bijesz tyle piany i wtedy dokonasz porównania. Wyłóż kasę a nie namawiaj by ktoś kupił gniota tylko by porównać z posiadanym AU-70. To tak dla spokoju na wątku. Jak już tj sztuki dokonasz, zapraszamy do dyskusji. Na tą chwilę mało masz do powiedzenia. Tylko ogólnikami rzucasz i tyle. Pojawiasz się po tym jak san-sui został zbanowany i podnosisz ten sam wątek z tym samym uporem i zajadłością. Mówiąc ogólnie, bujaj się i tyle. To moje zdanie o Tobie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej zdobyć chyba klona niz oryginał na Japonskich "bebechach". Czytajac powyższe...

21 minut temu, miłośnik Sansui napisał:

Gościu, kup Sansui AU-70. Doprowadź do porządku w porządnym serviie, bo sam raczej nie zdołasz. Następnie kup tego klona o który bijesz tyle piany i wtedy dokonasz porównania. Wyłóż kasę a nie namawiaj by ktoś kupił gniota tylko by porównać z posiadanym AU-70. To tak dla spokoju na wątku. Jak już tj sztuki dokonasz, zapraszamy do dyskusji

Wygodniej i taniej zwrócić sie do....

 

1 godzinę temu, Jakiś tam napisał:

Ja mam AU-70 oryginał na prawdziwych Japońskich 7189 a nie ruskich odpowiednikach.

Może rozważy taką opcję? Było by to bardzo pomocne dla innych chcąc rozważyć czy gra warta swieczki... 🤔 nie atakujcie mnie za ta propozycję od razu. Wszak święta.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2024 o 12:02, elektron6 napisał:

Hej do oczekiwanej wartości napięcia należy dodać jeszcze jakieś 5v z powodu przewymiarowania trafa. Należy pamiętać i przekładnia trafa jest deklarowana dla obciążenia znamionowego czyli tutaj 1100w. Takie Sansui średnio obciąży trafo mocą powiedzmy 200-300w zatem należy się spodziewać podbicia napięcia trafa. Szkoda ryzykować uszkodzenia tranzystorów bo może się okazać iż Sansui dostało nawet 120v zamiast 100v. Ogólnie bardzo porządny wzmacniacz, gratulacje!

Zatem pomiary wskazują 110v na obciążonym trafo. Poobserwuję .... to wszystko przy 240v na wejściu. 

Pardon za jakość zdjęcia ;-) 

20240402_212358.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, A_ndy napisał:

Najpewniej wkrótce posłucham  ... ciekawy jestem brzmienia okrutnie ;-) jak ktoś się do Monachium wybiera to paczuszki owe ponoć obecne tam będą ;-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...