Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

1 minutę temu, Marr napisał:

Czyszczenie przekaznika, potencjometrów, przełączników 

Przelutowanie płytek 

Wymiana pasty termoprzewodzacej 

Usuniecie kleju pod kondensatorami 

Ustawienia

Pomiary analizatorem audio

 

Czasem koszt jest wyższy, czasem niższy, zależy to głównie od tego ile było kleju i czy klej naruszył wyprowadzenia elementów i jak mocno, czy wystarczy oczyścić czy jednak trzeba wymieniać 

W każdym razie zazwyczaj biorę 900-1100zl, kilka razy serwis kosztował 1400 najczęściej w przypadku KZ i DR.

No to mnie w pieron pocieszyłeś. Ja spokojnie liczyłem że tak obszerny serwis to kwoty kilku tysięcy złotych. Super w takim razie można śmiało myśleć o 907 na testy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, misiekx napisał:

 

Sorry coś mi się pop.... 

@Wing0 pisałem wcześniej że płaciłem 1000 zł u Mariusza @Marr

Sory nie widziałem, ale szczerze jestem zdziwiony że tak tanio, nie żebym chciał drożej, ale za przekupywanie płytek, czyszczenie itd, to muszę przyznać że szacunek Panowie za tak ceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kraft napisał:

No to ciekawostka. Relacja ze ślepego testu podczas którego grupka francuskich hobbystów porównywała dwa wzmacniacze

No to taka ciekawostka,  kilkanaście relacji ze ślepych testów przeprowadzonych przeze mnie i moich kolegów hobbystów w czasie porównań różnych au 907 i sprzętów do 30 tys (nowych). Za każdym razem Sansui dystansuje konkurencję. Słowo przeciwko słowu.... I jeszcze jedno, chodzi o wysokie modele wzmacniaczy Alpha 907 i wysokie końcówki. Najwięcej mają do powiedzenia ci, którzy nie orientują się co jest dobre i bardzo dobre w ofercie firmy a do tego niczego z tych modeli nie słyszeli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, misiekx napisał:

kilkanaście relacji ze ślepych testów przeprowadzonych przeze mnie i moich kolegów hobbystów w czasie porównań różnych au 907 i sprzętów do 30 tys (nowych).

Wow! ABX? Z wyrównany (pomiarem) poziomem głośności? Bo wiesz, Francuzi też rozróżniali (do czasu). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że to wątek pasjonatów Sansui.... A co chwila pojawiają się tacy co niby nie bezpośrednio niby nie celowo po Sansui jadą jak po burej suce, robiąc z co poniektórych userów naciągaczy, handlarzy popularyzatorów starych złomów itd... I wystarczy się zastanowić dlaczego co jakiś czas to wraca... Albo żal dupę ściska że nie kosztują grosze albo komuś bardzo zależy by udawadniać że są nic nie warte i nie jest ważne czy to prawda tylko kto na tym zyska... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czubsi napisał:

I pomyśleć że to wątek pasjonatów Sansui.... A co chwila pojawiają się tacy co niby nie bezpośrednio niby nie celowo po Sansui jadą jak po burej suce, robiąc z co poniektórych userów naciągaczy, handlarzy popularyzatorów starych złomów itd... I wystarczy się zastanowić dlaczego co jakiś czas to wraca... Albo żal dupę ściska że nie kosztują grosze albo komuś bardzo zależy by udawadniać że są nic nie warte i nie jest ważne czy to prawda tylko kto na tym zyska... 

Żeby ci żyłka nie pękła tylko. Czyli to wątek tylko dla ludzi cmokajacych? Tacy co mają wątpliwości, pytania albo nie przerobili odpowiedniej ilości sprzętu tej marki nie mogą nic pisać? Jakie jest wpisowe? Ile trzeba przerzucić tego sprzętu? Jedna dwie alphy czy min jakąś końcówkę? Myślałem że jak mam jakiekolwiek Sansui to mam niepisane przyzwolenie na napisanie czegoś w tym temacie... Widać się myliłem 

1 minutę temu, misiekx napisał:

Paweł ja tak myślę ( samolubnie) że niech piszą co chcą. My wiemy jakie mamy perełki a ci zawistni i niedoinformowani laicy niech słuchają swoich sprzętów, nawet nie wiedząc że można dużo lepiej. 

Misiek a to kto się do niedoinformowanych zalicza lub zawistnych bo się pogubiłem teraz... Ehhh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wing0 napisał:

Misiek a to kto się do niedoinformowanych zalicza lub zawistnych bo się pogubiłem teraz... Ehhh

Wing0 akurat Ciebie nie miałem na myśli, coś tam z Sansui słuchałeś podobno. Pytaj, może podejmiesz decyzję o zakupie i myślę że nie będziesz zawiedziony. Mnie nikt nie namawiał do kupna tylko posłuchania i przekonania się samemu. Jak pojechałem pierwszy raz do kolegi Pawła @czubsi i posłuchałem jego 907 NRA to szczena mi opadła. Byłem u kilku kolegów z wysokimi modelami Sansui, wzmacniaczy i końcówek i naprawdę nigdy nie grało to przeciętnie, tylko bardzo, bardzo dobrze. Sam miałem B2103 i 907DR.... Została na stałe 907XR a to dlatego że mnie najbardziej przypasowała do moich preferencji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, misiekx napisał:

Wing0 akurat Ciebie nie miałem na myśli, coś tam z Sansui słuchałeś podobno. Pytaj, może podejmiesz decyzję o zakupie i myślę że nie będziesz zawiedziony. Mnie nikt nie namawiał do kupna tylko posłuchania i przekonania się samemu. Jak pojechałem pierwszy raz do kolegi Pawła @czubsi i posłuchałem jego 907 NRA to szczena mi opadła. Byłem u kilku kolegów z wysokimi modelami Sansui, wzmacniaczy i końcówek i naprawdę nigdy nie grało to przeciętnie, tylko bardzo, bardzo dobrze. Sam miałem B2103 i 907DR.... Została na stałe 907XR a to dlatego że mnie najbardziej przypasowała do moich preferencji. 

Ja w większości kupuje w ciemno głównie po prostu dla poznania sprzętu u siebie. Słucham często u Kolegów, ale to jak kupowanie w ciemno jedynie czego jesteś pewien to że gra, ale można czasem złoty strzał zrobić. Sądzę że kupię dla poznania marki bliżej choć chłopaki mocno potrafią zniechęcić :). 

Pygar widzę nawet rymowanki po tylu latach już sklecił, ale nie wziął pod uwagę że pisać i na spacerze można 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, misiekx napisał:

Mnie nikt nie namawiał do kupna tylko posłuchania i przekonania się samemu. Jak pojechałem pierwszy raz do kolegi Pawła @czubsi i posłuchałem jego 907 NRA to szczena mi opadła. Byłem u kilku kolegów z wysokimi modelami Sansui, wzmacniaczy i końcówek i naprawdę nigdy nie grało to przeciętnie, tylko bardzo, bardzo dobrze.

Nic dodać nic ująć 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Mirku początki mieliśmy trudne ale jak sami stwierdziliśmy - Sansui oprócz świetnych wrażeń audio potrafi także pogodzić zwaśnionych i wzmocnić z czasem dojrzałe przyjaźnie!  😀 To kolejny bonus tego sprzętu. Nie słyszałem by właściciele innych sprzętów przyjaźnili się przez kilkanaście lat i zawsze z chęcią spotykali -  a u nas to niemal norma! 

Ja sobie tak dla kolorytu wrzuciłem na ruszt goldmunda telos 390 i tak na razie oswajam ucho i mimo że zapewne nie jeden z Was stwierdziłby, że to naprawdę świetne urządzenie ja czuję jakiś taki dziwny spokój jak widzę obok 907 limited i AU07... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2024 o 14:17, Marr napisał:

Au-x1 40h roboty i koszt 4 tys …bez komentarza…w takim tempie to by człowiek na chleb nie zarobił:)słabo bardzo słabo nawet przy spalonych końcówkach mocy

IMG_6617.jpeg

IMG_6246.jpeg

IMG_6222.jpeg

IMG_6223.jpeg

IMG_6224.jpeg

IMG_6220.jpeg

IMG_6215.jpeg

IMG_6226.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja serwisem audio nie zarabiam na chleb, więc 0 ciśnienia, a nawet gdybym kiedyś musiał to spokojnie da się z tego żyć nie obniżając jakości usług i zachowując rozsądne ceny.

 

W sumie to nie wiem co ten komentarz miał na celu? Za długi czas pracy czy cena usługi zbyt niska?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marr napisał:

W sumie to nie wiem co ten komentarz miał na celu? Za długi czas pracy czy cena usługi zbyt niska?

Mariusz - masz rację.
Kończymy temat cen serwisu - kto ile bierze za serwis.
Jak ktoś jest zainteresowany to niech napisze na PW do odpowiednich osób i tyle.
Bo zaraz pojawi się stado "bezSansujowych wszystkowiedzących fachowców" i się zacznie strona wpisów nie na temat... (do czasu kolejnego "sprzątania").

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...