Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Cytat

Uważam, że nie należy poprawiać tego co wymyślili konstruktorzy i co zostało dobrze zrobione. Zresztą nie dotyczy to tylko tej marki.

Jeżeli zostało dobrze zrobione...
W każdym razie "na siłę" nie zamierzałem i nie zamierzam robić zmian icon_wink.gif
Szczególnie że sprzęty z lat 70-90tych miały zazwyczaj kabel zamontowany na stałe i dobrze na nim grały.
Zauważ co było z amplitunerem Yamaha CR-1020 u naszego Kolegi -jakim kablem (głośnikowym) by nie podłączył grała doskonale - również na tych najtańszych. Pomysł z wymianą kabla zasilającego też sobie szybko odpuścił.


Ale skoro weszliśmy na temat zasilania to uważam, że warto było zadać to pytanie Kolegom i spytać się o sens i potrzebę takich zmian icon_cool.gif

Chociaż jak widać Sansui dobrze sobie radzi na standardowym zasilaniu - to często widać w nowszym sprzęcie (innych firm) że jest czuły na kable zasilające...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Czubsi odpowiedział po części na pytanie i jaki ma stosunek do wszelkich zmian. Rozumiem, że dotyczyło to też kabli zasilających?
Nawiasem mówiąc nie słyszałem, aby ktokolwiek zmieniał kable zasilające we wzmacniaczu Sansui.

Czubsi rozumiem, że miałeś na myśli tego gościa: http://amp8.com/english/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

właśnie o tego gościa chodzi ...

Co do kabla zasilającego to jest to dokładnie analogiczna sytuacja jak z każdym innym kablem połączeniowym ! Sansui ma solidne kable a nie sznurówki więc ich zmiana jak dla mnie jest na wyrost . Należałoby się zastanowić co znaczy "lepszy kabel" Jak dotąd to stwierdziłem przy zmianach kabli , że gra ... inaczej ... Twierdzenie, że lepiej jest z reguły usprawiedliwianiem dużego wydatku na nowy drucik ...

Dla mnie lepiej znaczy prawdziwiej a jak dotąd najbliżej do tego stanu zbliżył się w moim odczuciu AUAG mk1 czyli czyste srebro galwanizowane złotem - Ten drut jest kompletnie "przezroczysty" sonicznie i w porównaniu do wszystkiego co wpięto u mnie w system sprawdził się jak dotąd najlepiej ! Wpinany w inne systemy pokazywał prawdę o systemie i powodował smutne miny właścicieli ...

Taki to ja mam właśnie stosunek do gadżetów ....

Oczywiście zdarzają się wyjątki !

Kolega Pygar przywiózł swego czasu jakiś dziwny kabel sieciowy, który wniósł do systemu wyraźny powiew pozytywnych aspektów i sam to stwierdziłem ! Takie sytuacje jednak zdarzały mi się naprawdę rzadko i z reguły wiązały się z wydatkiem bardzo poważnych kwot ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do kabla zasilającego to jest to dokładnie analogiczna sytuacja jak z każdym innym kablem połączeniowym ! Sansui ma solidne kable a nie sznurówki więc ich zmiana jak dla mnie jest na wyrost . Należałoby się zastanowić co znaczy "lepszy kabel" Jak dotąd to stwierdziłem przy zmianach kabli , że gra ... inaczej ... Twierdzenie, że lepiej jest z reguły usprawiedliwianiem dużego wydatku na nowy drucik ...



Czubsi
,
Dokładnie o tym myślałem pytając odnośnie kabli zasilajacych - bo nie widziałem jeszcze sugestii że trzeba (warto) je wymieniać we wzmacniaczach SANSUI a chciałem zasięgnąć Twojej opinii.
Dzięki za wyjaśnienie i nie ukrywam, że mnie to cieszy (zawsze to zaoszczędzona kasa której nie trzeba wydawać).


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no fakt ten koleś z amp8 to rzeźnik....chętnie odkupiłbym te niby wyschnięte Elny cerafine alpha gold które zastąpił szeleszczącymi nieco Nichiconami.

Panowie od przemysłowych trafek u góry nie, żeby coś ale wierzcie mi to tylko tani zamiennik drogiego leku!!!! Niekiedy nie warto kupować tanich leków... i warto skonsultować się z lekarzem i farmaceutą

A farmaceuta Piotrek608 mówi wszczepiałem takie trafa pacjentowi i zmarł...z braku pozytywnych wrażeń i doznań muzycznych płynących z drogich klocków Sansui:)


Błeee nieładnie koledzy nie chcecie drogich gniazdek IEC w Sansui??? Jakze to tak, przecież wszyscy w nie wierzą icon_biggrin.gif
Dyndający kabelek z tyłu jest nieetyczny i nieestetyczny, widzę, że chyba jako pierwszy kiedyś sprofanuję wzmak Sansui icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dyndający kabelek z tyłu jest nieetyczny i nieestetyczny, widzę, że chyba jako pierwszy kiedyś sprofanuję wzmak Sansui icon_biggrin.gif


Piotrek,
a jak kabelek będzie gustownie okręcony kolorową kokardą (oczywiście "firmową" - ale jeszcze nie wiem jakiej firmy), to nadal będzie nieestetyczny?
Panie byłyby wniebowzięte - oczywiście pod warunkiem, że kokarda byłaby widoczna i pod kolor ścian/mebli/itp. icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer, skrócę Twe cierpienia.

Włączysz i padniesz na kolana. Zawsze tak jest jak się słucha alf. Bez jakiegośtam wygrzewania, stabilizowania,dobierania,kablowania. Włączasz i nokaut. Proste. Póżniej będziesz się tam podniecał niuansami, mikrowybrzmieniami duperelami icon_wink.gif
Więc radzę Ci najpierw usiąść, a póżniej włączyć...
Zacznij od ulubionej płyty icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponowalbym zaczac od takich plyt, ktore "nie chcialy" zagrac na dotychczasowych klockach. U mnie nie moglem sluchac J. Michela Jarrea Sessions 2000 i nie moglem uwierzyc, ze Taka chala zostala wypuszczona przez tego muzyka.Dopiero na Sansui slychac przestrzen i monumentalnosc tej realizacji . Kolejny raz musialem posortowac cala plytoteke. A swoja droga to moze ktos napisze, gdzie (tanio)kupic dobrze nagrane plyty ?.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,
nie oczekiwałbym u naszego Kolegi aż tak wielkiego szoku przy przeskoku z obecnego Sansui na Alfę, w końcu Marek ma nieźle "dopieszczony" system i równie dopieszczoną 911 icon_wink.gif

Ale oczywiście życzę Koledze by był bardzo zadowolony z wymiany i "banana" na twarzy!
No i by nowe trafo spełniło Jego oczekiwania i jak najszybciej znalazło właściwe miejsce koło Alfy...


Wuwuzela,
jeśli chodzi o dobrze nagrane płyty to w Warszawie jest z tym kiepsko - zostają komisy płytowe.
Jak słyszę od kolegów z innych miast że trafiają za małe pieniądze japońskie wydania w sklepach typu Saturn czy MMarkt to żałuję, że u nas tego nie ma (a przynajmniej ja jeszcze nie trafiłem na coś takiego).
Do tej pory zdarzało mi się kupić (w tych sieciach albo w Empiku) nowe płyty zrobione przez DECCA czy Deutsche Grammophon za 30zł zamiast 50-60, ale niestety nie niżej. icon_cry.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ro ro

prawdę mówiąc 911-ka a 707 dr to naprawdę inna półka ... Sądzę, ze się belfer bardziej zdziwi niż sądzi ... oczywiście w pozytywnym znaczeniu icon_smile.gif

a ja muszę się przyznać do tego, że od jakiegoś czasu słucham 907XR na komplecie rikenów RMG i cóż .... AU07 sobie raczej szybko z szafy nie wyjdzie ...
Przyznać się muszę także do tego, że dotąd sądziłem iż Amtrans (czyli nowa odsłona rezystorów Riken) nie bardzo od starych niebieskich RMG odbiegają brzmieniem ..... totalnie się jednak myliłem !!!!! ....

Reasumując

Jeśli ktoś ma aspiracje osiągnięcia efektów sonicznych najlepszych Sansui powinien zastosować jedynie niebieskie Rikeny a jeśli takich nie znajdzie to powinien pomysł bezwzględnie porzucić !!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

prawdę mówiąc 911-ka a 707 dr to naprawdę inna półka ... Sądzę, ze się belfer bardziej zdziwi niż sądzi ... oczywiście w pozytywnym znaczeniu icon_smile.gif


Czubsi,
mam nadzieję, ze masz rację!
A z uwagi na Twoje doświadczenie to na pewno masz rację icon_lol.gif
Wiem, że to inna półka icon_wink.gif ale reszta systemu jest bez zmian.

Na szczęście niedługo dowiemy się tego bezpośrednio od najbardziej zainteresowanej osoby!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformator dziś dotarł. Brytyjczycy są jednak niezawodni. Zamówienie złożone w niedzielę wieczorem, trafo dostarczone w czwartek. Dlaczego nasze firmy nie potrafią tak szybko realizować zamówień?
Szczerze mówiąc nie wiem co mam napisać. Wzmacniacz do ADAM-ów podłączyłem na szybko tanimi kablami XLO - miałem takie pod ręką. Odtwarzacz Cayin CD15.
Pierwsze wrażenia są, może przesadzę, ale niesamowite, faktycznie niemal nokaut. Dynamika, przestrzeń, rozdzielczość, niesamowita równowaga tonalna i stereofonia. Wysokie tony pięknie wypełnione, średnica klarowna, bas o właściwych proporcjach. To tyle w dużym skrócie.
Jeśli ktoś mi napisze, że wzmacniacze Sansui klasy 911, czy seria alfa - patrz 707 mają "rozlazły, mulący bas" to po pierwsze uznam, że nigdy nie słyszał wzmacniaczy Sansui, po drugie jeśli będzie się upierał wyślę go do laryngologa - audiologa, po trzecie jeśli nadal będzie się upierał polecę mu dobrego lekarza innej specjalności ....

Poniżej nowe trafo.

DSC01446.jpg


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy wejście smoka icon_razz.gif i zadowolonego nowego użytkownika Alfy 707DR!

Nie ma to jak praca zespołowa - a nawet międzynarodowa.
Nie da się ukryć, że już zwątpiłem w dostawę trafa w tym tygodniu...

Marku,
czy duża jest różnica w szybkości i głębokości basu między wzmacniaczami?


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

707 to zupełnie inna stylistyka. Muszę jej dłużej posłuchać, ale pierwsze co przychodzi na myśl, to jakby większa kultura, swoboda. 911 też ma kopa, ale w mojej ocenie w pewnych aspektach to co robi robi to w sposób jakby bardziej brutalny. Bas w obu przypadkach schodzi nisko, ale jak napisałem wyżej 707 robi to subtelniej, jednak wyraźnie przy głośniejszym odsłuchu czuje się a raczej słychać, że w alfie tkwi niesamowity potencjał.
W jakimś sensie można uznać, gdyby się już ktoś upierał, że bas jest szybszy. Z drugiej strony co to znaczy szybszy.
Krótko podsumowując jest lepiej, bezdyskusyjnie, co oczywiście nie oznacza, że 911 jest dużo gorsza. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,
a jak sprawuje się angielskie trafo?
Czy z małej odległości coś słychać?


O jego właściwościach sonicznych to już wcześniej pisał w tym wątku m.in. Mariusz (tzn. chwalił), więc o to się nie pytam. Szczególnie że również kolejne osoby zachwalały takie rozwiązanie (już poza Forum).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,
termin oczekiwania na dostawę około 4 dni - to prawie jakby w obrębie kraju icon_razz.gif .

Szkoda również tego, że polskie firmy nie tylko nie robią potrzebnych akcesoriów w takiej jakości, ale nawet nie potrafią szybko i konkretnie odpowiedzieć na mail z pytaniami. icon_sad.gif


Pozdrawiam
PS. Swoją drogą to ostatnio rozmawiałem z kolegą dla którego pare polskich firm robi obudowy, lakierowanie i ogólnie wykończeniówkę - musi odbierać osobiście, bo jak korzystał z kuriera/poczty to przychodziły uszkodzone obudowy a firma "wciskała kit", że to w drodze się stało i kurier/poczta zawaliła. A widać gołym okiem że to były niedoróbki wytwórcy a nie przygody po drodze icon_eek.gif .
Jak widać duch komunizmu nadal krąży po Polsce - ale to już inna sprawa. Cieszmy się Twoim zadowoleniem i już...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfer

zapewne porównując oba wzmacniacze najlepiej pasuje do 911-ki określenie -matowa z grubsza ciosana icon_smile.gif oczywiście w porównaniu do 707DR ... a dlaczego tak jest ???? Schemat się różni nieznacznie - różnią się zastosowanymi komponentami ! W 911-ce są solidne ale najtańsze nippony !!! Nie mają finezji i kolorytu ale mają siłę i zapewniają właściwą rytmikę . W 707DR są już silmic i 7 rikenów na kanał w torze ... no i to właśnie słyszysz icon_smile.gif a teraz sobie wyobraź do tego boczniki u-con , silmiki w wersji alfa super gold i ze 35 Rikenów na kanał .... Wiesz jaka jest różnica między 911-ką i 707DR to spróbuj sobie wyobrazić wzmacniacz o którym napisałem .... wiesz już jak dobre mogą być Sansui ?????????? .................
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Od 22:10 jestem w Sansuiowym Niebie !!!

Mieliśmy z Piotrkiem bardzo ambity plan, by dziś "wieczorkiem" wymienić PR-ki na precyzyjne ale to operacja na ... całą noc i dzień icon_smile.gif

Po całym dniu w pracy nawet nie ma co zaczynać, trzeba wzmacniacz rozebrać na części pierwsze, a potem poskładać bez ani jednej pomyłki icon_smile.gif
Na otarcie łez mam ustawiony wzmacniacz w punkt, na oryginalnych potencjometrach.

Różnica jest porażająca, masa była rozjechana tylko o 170mV, a wzmacniacz grał płasko, nisko (bez góry) i wyrazu.
Po ustawieniu gra tak jedwabiście - detalicznie, że aż łzy kapią po policzkach.

Gdy ktoś pisze o wzmacniaczu Sansui, który wg. niego gra źle, to w pełni się z nim zgadzam ale to nie jest wina urządzenia, tylko użytkownika icon_smile.gif
Wystarczy przeprowadzić całą kalibrację i niech się chowają wszystkie inne marki.

907 XR MOS-MOD gra bajecznie, a wiemy że potrafi jeszcze lepiej.
Przy najbliższej okazji poprawimy luty, wymienimy PR-ki, ustawimy co do "mikrona" i polecimy w KOSMOS !
Wciskając przycisk power icon_smile.gif

Jak ja jutro wstanę do pracy ... nie będę kładł się spać icon_smile.gif


Pozdrawiam
Pygar

P.s. Różnica między znanymi nagraniami przed regulacją a po jest taka, jakby wcześniej ktoś "wygumkował" z nagrania kilka instrumentów, docisnął scenę od góry ciężkim stropem, który osiada na muzyków i przygniata ich swym ciężarem, płaski, papierowy dźwięk, bez wyrazu.
Po ustawieniu jest tyle przeszkadzajek w każdym kawałku, że nie wiadomo czego słuchać, na jakim instrumencie skupić uwagę, bo jest ich od zatrzęsienia, przestrzeń, swoboda, długie gasnące wybrzmienia, bardzo bogaty, zróżnicowany wokal, wyraźne przesunięcia między planami jakby poprzesuwać pionki na szachownicy, jedne są blisko, drugie dalej, trzecie głębiej, a czwarte gdzieś na skraju, hen hen daleko ...

Czary z mleka Milky Way !!!

Jak za dotknięciem czarodziejskiej pałeczki ... niepozornie wyglądający wzmacniacz gra jak ... MILION $.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...