Skocz do zawartości

Quadral Aurum Sedan 9 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 269
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Rozumiem ze impulsy typu uderzenie w kocioł/kotły nie jest problemem?

A z nagraniami typu the doors - czy ta rozdzielczość nie zabija klimatu ?

 

Przed chwilą, Fafniak napisał:

Rozumiem ze impulsy typu uderzenie w kocioł/kotły nie jest problemem?

A z nagraniami typu the doors - czy ta rozdzielczość nie zabija klimatu ? (nie  pisze tu o riders of the storm - moze raczej o people are strange)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozdzielamy kolumny ze wzgledu na cene. To rowniez powinno sie rozdzielic na typ czyli podstawka lub wolnostojaca.... ale to trzeba by poczekac na inne podstawkowe by wydać werdykt...

Ewentualnie mozna jeszcze porownywac x-drożność czyli te w temacie vs laguny. Oba 2-drożne

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Inferno napisał:

A jak z basem przy nich jest? Nie giną w pomieszczeniu?

O basie już pisałem. Nie ustępuje temu z małych podłogówek, a pod pewnymi względami nawet go przewyższa.

10 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

To rowniez powinno sie rozdzielic na typ czyli podstawka lub wolnostojaca.... ale to trzeba by poczekac na inne podstawkowe by wydać werdykt...

Ale już było trochę podstawkowych: KEF R3, Bowers 706 i ELAC 244.3. 

Nie widzę sensu rozdzielać na podstawkowe i podłogowe. Grają w tym samym pomieszczeniu, z tym samym wzmacniaczem. Mają takie same szanse, żeby mnie do siebie przekonać. Droższe komponenty w mniejszej obudowie, czy tańsze w większej. Dwa różne podejścia, ale każde z szansami na sukces. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

No właśnie niestety w przypadku kolumn grają. Taki przynajmniej wniosek wynika z moich testów. Liczyłem, że coś tańszego dorówna tym droższym (i zaoszczędzę) i się przeliczyłem.

Napisałem ironicznie bo oczywiście, że grają. Może nie zawsze gdy różnica w cenie +/- 20% ale gdy mówimy o dwukrotności ceny to nie ma zmiłuj. Nie tylko zresztą w audio...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

"wymiatacza" to KEF Q750. Ambitne granie, a kosztują tylko 5000 zł (a może nawet mniej). 

Potwierdzam , to jedyne kolumny z tej półki cenowej które spowodowały moje zapytanie w salonie co to tak gra - sądziłem ,że coś droższego ;) zresztą nie tylko kef ma kolumny dobrze wycenione do tego co oferują.

Ciekaw jestem co jeszcze Kraft przetestuje skoro zobaczył ,że droższe podstawki dają kolejny skok jakości brzmienia. Z basem bywa różnie , z wiekiem przychodzi refleksja ,że łomot idący do sąsiada to nie wyżyny grania :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kubakk napisał:

Ciekaw jestem co jeszcze Kraft przetestuje.

Plan jest prosty. Chcę przetestować wszystko co się da i zostać największym specjalistą od kolumn do średnich pomieszczeń z przedziału 6000-12 000 zł;) 

Zajmie mi to pewnie tyle czasu, że się w trakcie dorobię grubej kasy i wtedy... będę musiał powtórzyć całą procedurę dla kolumn za 20 000 zł;). Zajmie mi to pewnie...

Dobry plan na audiofilskie życie?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dojdziesz do pozycji 20kzł bedziesz musiał powtórzyć przedział 6-12kzł bo do tego czasu pewnie wejda nowe produkty a te beda w kategorii "używane". Ale jak by nie patrzeć... plan dobry 👍👍

Ps: zauważ że poleca sie glownie to co akurat jest na stanie w sklepach. Mało kto poleca wybitne zestawy sprzed kilku lat. Nie widzoalem nigdzie w ostatnim czasie by ktoś polecił np. Uzywany wzmacniacz "Sphinx myth 3" !!! A to jak by nie patrzeć... killer w swoim przedziale cenowym był! 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ps: jakie jeszcze masz w zanadrzu poza "rozdzielczość"? Czy jesli nikt nie otrzymał do tej pory to znaczy że nie zasłużył na taką rekomendację?

Dopiero dzisiaj mi to przyszło do głowy. Może ufunduję wyróżnienia w innych kategoriach i porozdzielam pomiędzy testowane wcześniej kolumny. Wiele z nich zasłużyło na laury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem trochę Onuki, płyty "Onuka" i "Vidlik". Rewelacja! Bas taki, że nikt się nie zorientuje, że nie grają podłogówki. Głęboki, rytmiczny i szczegółowy. Jeszcze się upewnię na kolejnych płytach, ale chyba najlepszy, jaki miałem okazję u siebie słuchać. A membrana ledwie 11-centymetrowa! Drugie objawienie to głos Naty Żyżczenko. Krystalicznie czysty i dźwięczny. Wydaje się, że słychać absolutnie wszystkie wybrzmienia, które nagrano na płycie, że kolumny niczego nie pominęły, nic nie urwały zbyt wcześnie, nic nie zniekształciły. 

I jeszcze jedno ciekawe odczucie z odsłuchu Quadrali. Powiedzieć, że znikają z pomieszczenia, to mało. Wiele kolumn u mnie znikało. Quadrale idą dalej. Wydają się atrapami. Trudno powiązać skrzynki i przetworniki, które widzimy z tym, co słyszymy. Dźwięk wydaje się dobiegać skądinąd, a one sobie po prostu stoją nie wiadomo po co;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaczadupa napisał:

A co się w ich brzmieniu nie podoba, czego brakuje? 

Nie do końca wpisują się mój wymyślony ideał dźwięku, np. Lagune pod pewnymi względami je przewyższają. Nie znajduję jednak na razie słów, żeby to opisać. Może później.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi i nie tylko Do swoich najlepszych produktów podstawkowych maja wręcz dedykowane  standy (nieraz odpowiednio pochylone), ktore to razem z podstawkami daja dzwiek jaki życzył sobie producent i tylko z takimi powinien współpracować, poniewaz inna np. Wysokosc i nie tylko standów zmienia charke. Wypadkową odbieranego dzwieku. 

Tak wiec @audiowit ma racje i moze miec to wpływ (by nie pisać kluczowy), na wynik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pójdziemy tym torem , to jeśli pod wpływem tych testów kupię którykolwiek zestaw kolumn ,żeby zagrały zgodnie z opisem powinienem postawić je w pomieszczeniu niemal identycznym 😏 ,kupić sprzęt towarzyszący jak w teście ,i zaprosić Krafta do siebie by sprawdził czy efekt został osiągnięty. 

I jeśli by został osiągnięty ,to niewiadomo czy to jednak moje granie  😆 . Pzdr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...