Skocz do zawartości
Johan

Spotify, Tidal, Deezer

Recommended Posts

No właśnie Airplay. Czyli póki co tidal connect się z yamaha nie dogaduje. Szkoda muszę zostać przy Spotify a byłem ciekawy roznicy jakości przy opcji Hifi. 

Dzięki za pomoc. 

Tidal wprowadził funkcje connect niedawno. Myślę że będzie to kwestia aktualizacji w 2021 żeby to działało jak w Spotify.

Dajmy czas.

Piotr

Napisano (edytowany)

U mnie na Yamaha 685 wczoraj tidal zmartwychwstał. Założyłem nowe konto, odpaliłem musiccast,  wpisałem dane, działa i na razie bez problemów 😳

Po drodze jeszcze dostałem free miesiąc na start i chyba 2 od revoluta. :P

Edytowano przez JaZz

Mnie Tidal coraz mocniej wkurza - stream puszczony na chromecast audio zyje swoim zyciem - Tidal sie gubi i bez rozlaczenia streamu w Google Home ani rusz. Ktos, cos - ma jakies rozwiazanie? Chodzi o iOS - z androidowymi phone'ami smiga az milo.

3 godziny temu, rafalsz76 napisał:

Mnie Tidal coraz mocniej wkurza - stream puszczony na chromecast audio zyje swoim zyciem

To nie kwesti Tidala tylko chromcasta. To wielkie g... na dodatek na telefonie znienawidzonej konkurencji 😜.

Proponuję uzyć apki mconnect (niestety trzeba zapłacić za pełną fukcjonalność) lub jakiegoś klona na IPhona apki BubbleUPnP. Obsługa Tidala w tych apkach jest dużo bardzie zbliżona do oryginału.

Napisano (edytowany)

No a dzisiaj pojawił się aktualizacja (wczesna testowa) dla Cambridge CXN V2 do Tidal Connect. Chciało by się powiedzieć wreszcie :)

20210126_200720162_iOS.jpg.436c4b0adef678ae0fa713a0ad5e2f75.jpg

20210126_203001000_iOS.jpg.aa671fd7a2683ba5f494e4338c04630f.jpg

Edytowano przez Picy

Potwierdzam słowa @Picy

I działa całkiem sprawnie, nie to co po chromecast. I ten sam problem mam z Tidalem na androidowym tablecie. Również stawiam że problemem jest chromecast a nie Tidal.

Dnia 26.01.2021 o 21:51, PorkOne napisał:

Potwierdzam słowa @Picy

I działa całkiem sprawnie, nie to co po chromecast. I ten sam problem mam z Tidalem na androidowym tablecie. Również stawiam że problemem jest chromecast a nie Tidal.

Czy w Tidal Connect też masz że jak zaczyna się utwór jest krótki dźwięk, później cisza <1s i dopiero utwór gra dalej? 

Faktycznie, nie zauważyłem tego wcześniej...

Dzieje się tak gdy puszczam z Tidala na komputerze. Jak puszczam z telefonu nie ma tego problemu.
Ale jak puszczam z kompa to odtwarza od razu (+ ta sekundowa przerwa) a jak z telefonu, to z 1-2s trzeba poczekać, ale gra od początku kawałka.

Problemu nie ma gdy gra jeden kawałek po drugim bez naszej ingerencji. Stawiam na jakieś niedoróbki z buforowaniem.

Tak wogóle to soft jeszcze w zasadzie nieoficjalny, więc trzeba poczekać na oficjalną wersję.

Próbowałem znaleźć jakieś miejsce gdzie można by im zgłaszać problemy ale nic konkretnego nie znalazłem.

Napisano (edytowany)

Dołącze swoje kilka zdań do tego ciekawego dla mnie tematu. Mam spotify premium i tidala hifi. Sprzęt już myślę na odpowiednim poziomie czyli Magnat MA1000, Azur 851N i B&W 683s. Różnice są ewidentne pomiędzy tymi dwoma platformami muzycznymi. Natomiast faworyzowanie tidala hifi nie do końca mi odpowiada. Trudno jednoznacznie mi określić który serwis jest idealny. Do rzeczy. Tidal jest bardzo szczegółowy i neutralny tonalnie. Masa smaczków i separacja na wysokim poziomie. Wszystko to powinno odpowiadać ideałowi brzmienia. Muzyka brzmi rzeczywiście jak z płyty cd. Ale mam wrażenie że spotify ma coś co przykuwa moją uwagę a mianowicie znacznie pełniejszy i cieplejszy przekaz Nie daje mi to spokoju bo kurde podoba mi się to. Bas jest mniej kontrolowany i choć ma masę to brakuje mu trochę ciut uderzenia i jest nieco rozlazły. Szczegóły też są mniej słyszalne. Tidal jest jednak taki określił bym sterylny ale chce się go słuchac ze względów dokładności. Spotify jest dla mnie bardziej muzyklany ale brakuje mi w nim dokładności. Wniosek jeden nie ma ideału 😉

Edytowano przez rafal

Napisano (edytowany)
7 minut temu, rafal napisał:

Dołącze swoje kilka zdań do tego ciekawego dla mnie tematu. Mam spotify premium i tidala hifi. Sprzęt już myślę na odpowiednim poziomie czyli Magnat MA1000, Azur 851N i B&W 683s. Różnice są ewidentne pomiędzy tymi dwoma platformami muzycznymi. Natomiast faworyzowanie tidala hifi nie do końca mi odpowiada. Trudno jednoznacznie mi określić który serwis jest idealny. Do rzeczy. Tidal jest bardzo szczegółowy i neutralny tonalnie. Masa smaczków i separacja na wysokim poziomie. Wszystko to powinno odpowiadać ideałowi brzmienia. Muzyka brzmi rzeczywiście jak z płyty cd. Ale mam wrażenie że spotify ma coś co przykuwa moją uwagę a mianowicie znacznie pełniejszy i cieplejszy przekaz Nie daje mi to spokoju bo kurde podoba mi się to. Bas jest mniej kontrolowany i choć ma masę to brakuje mu trochę ciut uderzenia i jest nieco rozlazły. Szczegóły też są mniej słyszalne. Tidal jest jednak taki określił bym sterylny ale chce się go słuchac ze względów dokładności. Spotify jest dla mnie bardziej muzyklany ale brakuje mi w nim dokładności. Wniosek jeden nie ma ideału 😉

A robiłeś ślepy test? Bo w wielu miejscach spotkałem się z wynikami takich testów i najlepsze "ucha" na świecie nie były w stanie odróżnić Tidala HiFi / MQA od MP3 320kbps (np. Spotify Premium). A Ty nie tylko słyszysz różnice, co jeszcze tak obszernie opisujesz ich szczegóły :D

Edytowano przez TomekN

Tak od razu na każdym kawałku słyszę te różnice. Dla mnie nie ma znaczenia czy to 320kb/s czy flac. Brzmienie tidala choć dokładne jest zimniejsze w odbiorze 

Nie trzeba się wysilać u mnie by to słyszeć. Poprostu brzmi zupełnie odmiennie i każdy utwór słyszę. Podkreślam że chodzi mi o barwe dźwięku a nie gonitwa za kb/s. Mój azur nawet z net radia 128kb/s potrafi nieźle zagrać choć wiadomo że detali pełnych nie ma

43 minuty temu, rafal napisał:

Nie trzeba się wysilać u mnie by to słyszeć. Poprostu brzmi zupełnie odmiennie i każdy utwór słyszę. Podkreślam że chodzi mi o barwe dźwięku a nie gonitwa za kb/s. Mój azur nawet z net radia 128kb/s potrafi nieźle zagrać choć wiadomo że detali pełnych nie ma

Ale w to że słyszysz, to wierzysz chyba tylko Ty. Ja nie wierzę. Podaj wyniki testu, procent skuteczności.

Każdy kawałek, pisałem wcześniej. Nie pisał bym o tym gdyby nie było tych różnic i nie chcę nikomu wmawiać i sugerować który serwis jest lepszy. Brzmienie spotify jest ewidetnie bardziej zaokrąglone i i zdecydowanie wokale grają  dla mnie pełniej. Tyle jego przewagi nad tidalem. Pozostałe zalety zdecydowanie tidal. 

Napisano (edytowany)
37 minut temu, rafal napisał:

Każdy kawałek, pisałem wcześniej. Nie pisał bym o tym gdyby nie było tych różnic i nie chcę nikomu wmawiać i sugerować który serwis jest lepszy. Brzmienie spotify jest ewidetnie bardziej zaokrąglone i i zdecydowanie wokale grają  dla mnie pełniej. Tyle jego przewagi nad tidalem. Pozostałe zalety zdecydowanie tidal. 

Chyba nie do końca wiesz o co pytam.

http://abx.digitalfeed.net/ - wejdź tu, poczytaj, popróbuj, zrób analogiczne testy u siebie i opublikuj wyniki. Wtedy będzie wiadomo, że nic sobie nie wmawiasz.

Możesz sobie też nagrać oba źródła i testować słyszenie różnic programem: https://www.foobar2000.org z pluginem abx. Wówczas wynik testu wygląda np. tak (tu tylko dla 10 prób, na łatwo odróżnialnych od siebie próbkach):

foo_abx 2.0.2 report
foobar2000 v1.4.8

[...]

19:28:31 : Test started.
19:28:48 : 00/01
19:29:03 : 01/02
19:29:22 : 02/03
19:29:35 : 03/04
19:29:45 : 04/05
19:30:04 : 04/06
19:30:23 : 05/07
19:30:37 : 06/08
19:30:56 : 07/09
19:31:14 : 08/10
19:31:14 : Test finished.

----------
Total: 8/10
Probability that you were guessing: 5.5%

Zrób coś takiego dla Tidal vs Spotify u siebie na np. 20 próbach i pokaż wynik.

Edytowano przez TomekN

Napisano (edytowany)

Bez włączania sprzętu, bez przykładania się, tylko na głośnikach od TV Panasonic, bo ten robi za monitor od PC

wynik.thumb.JPG.2ad5c3d2e85163aafa035cadcd4e001f.JPG

Powtórzyłem tekścik na szybko i nagrałem Tabletem, tak bez spinki.

https://1drv.ms/v/s!AsRACOwrVoysmHhCbUhM-phM8q0d

Mogę zakładać, że puszczając test na sprzęcie i przy większych chęciach z mojej strony, będzie 5X100% albo bardzo blisko tego.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski

Well, w obu testach wyszło, że mniej lub bardziej zgadujesz i "prawdopodobnie nie słyszysz różnicy". Nie podzielam opinii, że na dobrym sprzęcie uzyskałbyś 5x 100%. Ale propsy za nagranie!

Napisano (edytowany)

hehe.., no tak.

Pomijając 100% trafności w jednym utworze (z przypadku), to Twój wynik testu będzie bardzo podobny i przypadkowy do mojego, 

Ja miałem mocno zakłócony test hałasem z kuchni, ale Tobie zalecam na pełna koncentracje i słuchanie na sprzęcie, bo tylko w ten sposób mamy równe szanse, ba ... nie bież przykładu z mojego szybkiego słuchania po paru taktach, możesz używać pełnych fragmentów

no ... pochwal się Twoim wynikiem.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski

Napisano (edytowany)
17 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

hehe.., no tak.

Pomijając 100% trafności w jednym utworze (z przypadku), to Twój wynik testu będzie bardzo podobny i przypadkowy do mojego, 

Ja miałem mocno zakłócony test hałasem z kuchni, ale Tobie zalecam na pełna koncentracje i słuchanie na sprzęcie, bo tylko w ten sposób mamy równe szanse, ba ... nie bież przykładu z mojego szybkiego słuchania po paru taktach, możesz używać pełnych fragmentów

no ... pochwal się Twoim wynikiem.

Ale ja w ogóle nie mam Tidala, bo na podstawie dostępnej publicznie wiedzy uważam, że to jest placebo. Dlatego używam mam tylko Spotify Premium (320kbps ogg vobis), który nota bene jest lata świetlne przed Tidalem w kwestii funkcjonalności i usability.

Edytowano przez TomekN

Haha 😁

Na podstawie publicznie dostępnej wiedzy ,pewna kobieta wyczytała że schudnie szybko jak połknie tasiemca 🤭 

I połknęła 😂 . Pzdr