Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

23 minuty temu, T Z6 napisał:

W przypadku RME wejscie zasilania to wtyczka którą trzeba przekrecić.Tomanek takie robi?

Nie wiem co Ty tam masz , ale u mnie jest taki bolec jak do laptopa :) I takowy Tomanek robi.

 

3 minuty temu, Rafał S napisał:

Czy słyszysz różnicę w stosunku do fabrycznego?

To , że koc opadł to chyba jest oczywiste i nie muszę wyjaśniać :) 

No dobra. Za cholerę nie słyszę różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gutekbull napisał:

Tomanek robi dobre niedrogie zabawki, sam mam listwę Tap8 ,ale nie jest to szczyt finezji, inni poszli dalej. 

Tomanek co by nie zrobił, to jest to dobre technicznie, niestety trochę sonicznie zmiękcza, wygładza, "zamula".

Do jazgoczących systemów się sprawdzi.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

Jak zwykle.Zero merytoryki.Za to duzo niczego nie wnoszących do tematu wywodów......

Jak zwykle.... 😉 Mam PD Creative  12V, wtyczka 5,5 2.1 . Nie musi być przekręcana. Zapytaj @River co dał mu PD do Rme...

5 minut temu, gutekbull napisał:

Tak ,potwierdzam przy 15V jest wyraźnie dynamiczniej.

Ja się zastanawiałem nad wpięciem mojej 12V PD do Sotm, ale znalazłem info gdzieś na forach ze górne widełki nie służą żywotności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Zasilanie Bluesounda troszke poprawia niskie tony.Na poczatku myslałem ze nie slysze różnicy ale jednak one sie pojawiły

Używasz BS tylko jako transport czy kompletne źródło/streamer?

Pytam, ponieważ ciekawość mnie rozpiera i chciałbym skonfrontować Twoje spostrzeżenia z moimi. A posiadam nieprzyzwoicie duże doświadczenie z produktami BS i zasilaczami Sbooster oraz jednym od Pawła/PD. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brałem udział w ślepych testach 20 przetworników DACS z moją lokalną grupą audiofilów i RME ADI-2 znalazł się w pierwszej piątce, cztery pozostałe przetworniki DACS były dwukrotnie i czterokrotnie droższe. W grupie odsłuchowej uczestniczyło pięćdziesiąt osób, zatem nie była to opinia tylko jednej osoby."

Znalazłem na jakimś forum 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gutekbull napisał:

RME ADI-2 znalazł się w pierwszej piątce

U mnie się nie sprawdził,  ale to też kwestia zgrania z systemem. Qutest za pierwszym razem też mi nie podszedł,  a teraz gra super z innym wzmacniaczem.

Jak coś w sumie to moje 12V PD Creative (chyba nawet roku nie ma, kupione z PD prosto) leży mi w szafce, jakby ktoś szukał. Nie sprzedawałem bo myślałem że zawsze się 12 przyda, ale Qutest chyba dłużej zostanie ze mną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Używasz BS tylko jako transport czy kompletne źródło/streamer?

Pytam, ponieważ ciekawość mnie rozpiera i chciałbym skonfrontować Twoje spostrzeżenia z moimi. A posiadam nieprzyzwoicie duże doświadczenie z produktami BS i zasilaczami Sbooster oraz jednym od Pawła/PD. 

 

Najczesciej transport.Ale czasem tez uzywam go jako główne źródło.I wydaje mi sie ze zmiana zasilania poprawiła własnie prace daca w Bluesound Node.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś na forum stworzył temat silikonowych zaślepek i stwierdził ze wnoszą tyle co wymiana zasilania. Kierujac sie tą logiką, mozna by sobie kupić zaślepki (to jednak sporo tańsza opcja) i odsłuchać. Gdy wyczujemy różnicę w dzwieku, mozna śmiało zmieniać zasilanie 😜 (serio takie wpisy sie tu pojawiły zreszta wielu sie tam udzielało wiec raczej nikt nie zaprzeczy).

Sam jednak uważam że "gmeranie" w zasilaniu poprawia np. Dynamikę i uderzenie. Ale domyslam sie że to dlatego (w moim sprzecie), że Podniosłem wówczas z 12 na 14.2v (14.4) wyłączało mi sprzet (zadziałały zabezpieczenia).

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...