Skocz do zawartości

Filmy ostatnio obejrzane


Recommended Posts

Znachor (netflix) - wersji z 1981 jedyne co pamiętam to Bińczyckiego leżącego w łóżku , natomiast nowe wydanie jak dla mnie 9/10 (trochę skrótów ,ale rozumiem , wtedy film miałby ~3h) , fajne folkowe wstawki muzyczne Svahy. Realizacja (praca kamery,światło,itp.) jak w top Hollywood. Casting także elegancki. Polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2023 o 14:23, Kubakk napisał:

Znachor (netflix) - wersji z 1981 jedyne co pamiętam to Bińczyckiego leżącego w łóżku , natomiast nowe wydanie jak dla mnie 9/10 (trochę skrótów ,ale rozumiem , wtedy film miałby ~3h) , fajne folkowe wstawki muzyczne Svahy. Realizacja (praca kamery,światło,itp.) jak w top Hollywood. Casting także elegancki. Polecam

Również polecam. Za bardzo nie miałem ochoty na oglądanie tego filmu mając w pamięci śmiertelnie poważny film Hoffmana, tu na szczęście jest trochę humoru, nastrój i świetna Zośka 😉.

Netflix'owy angielski tytuł "Forgotten love" 😀.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One - film zaczyna się rolą Dorocińskiego (jak na postać 2 planową było go więcej niż Zawieruchy w Pewnego razu w Holywood)  , później także 1 PL epizod z paszportem głównej bohaterki.

Dobre kino akcji , fajnie zmontowany dźwięk , jak dla mnie najlepsza część z całego MI Toma , jest intryga , jest dużo akcji - czekam na Part Two.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oppenheimer - niby 3 godziny , ale szybko zleciało - ciekawa historia powstania 1 bomby atomowej. Robert D Jr może zaliczy nominację do Oskara za rolę 2 planową. Jakiegoś większego szału nie było takie solidne kino 7,5/10

Zabójca (netflix) - Fassbender oraz Fincher zachęcił do oglądnięcia , na imdb podają budżet 175mln $ (nie za bardzo wiem gdzie , chyba ,że na pensje 2 w/w) - film którego nie oglądnięcie nie zmieniłoby niczego. Po 8 minutach dałem sobie spokój i dokończyłem następnego dnia , sądząc ,że może będzie to dobre. Historia o zabójcy , który nie wykonał zlecenia (brakło skilla) , miał ponieść konsekwencję a dostało się jego dziewczynie , za co musiał się zemścić ... taki JW dla ubogich , naciągane 5/10 z uwagi Fas Finchera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubakk napisał:

Zabójca (netflix)

Zgadzam się, że fabułka sztampowa i naiwna do bólu. Aktorzy też nie mieli okazji zbyt wiele pokazać (Tilda Swinton). Natomiast podobało mi się niespieszne tempo. Miało w sobie coś relaksującego na tle współczesnych nawalanek. ;)

Teraz coś z wyższej półki. "Certain woman" ("Kobiecy świat"). Kameralne, niezależne kino o małomiasteczkowej Ameryce. W obsadzie między innymi Laura Dern i Michelle Williams. Trzy historie nie tyle splatające się, co ocierające się o siebie. Widz czekający na jakiś punkt kulminacyjny / zderzenie wątków może się rozczarować. Natomiast klimat, portrety postaci itd. - wszystko to jest zrobione z klasą. Środkowa historia (ta z Michelle Williams) moim zdaniem najsłabsza. Natomiast pozostałe dwie bardzo mi się podobały. Laura Dern jak zwykle świetna. Ujmujący wątek dziewczyny pracującej na rancho. Polubiłem tę bohaterkę, choć była na ekranie nie więcej niż pół godziny. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórca ( Creator ) - film mnie zaskoczył pozytywnie. Jest kilka potknięć :D  które pominę milczeniem ;) bo są dopiero po fakcie wyłapane. Ogólnie nieźle jest jak na mój sceptycyzm* do dzisiejszych filmów.

 Na Amazonie jest i da się oglądać.

 

 

errata:

Jest też możliwe że mój sceptycyzm topnieje :D  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział włoski film "Perfetti sconosciuti" (2016)? * Jakoś mnie ominął, a wyczytałam że doczekał się 27 wersji w innych krajach, w tym w Polsce "(Nie)znajomi".

Wczoraj znalazłam na Netflixie wersję francuską "Nic do ukrycia" i gorąco polecam.

Rzecz rozgrywa się w czasie spotkania towarzyskiego - przy kolacji spotyka się grupa przyjaciół.

W pewnym momencie pani domu proponuje, aby wszyscy położyli na stole swoje telefony komórkowe i dzielili się z resztą wszystkimi wiadomościami, które od tego momentu dostaną. Cóż za diaboliczny pomysł!

*Wśród obsady piękna Kasia Smutniak.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...