Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

6 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

A ja jeszcze raz spróbuję zapytać w tym wątku: co gra jak Menuety, ale większym dźwiękiem? Z poważniejszym dołem pasma? Bardzo mi się podoba ich prezentacja dźwięku. Z chęcią bym je nabył, ale są po prostu dla mnie zbyt małe.

Grzesiu, czy Ty planujesz jakieś zmiany?

Coś jest jednak nie tak z Bowersami?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stach_s napisał:

Coś jest jednak nie tak z Bowersami?? 

🙂 miło Cię widzieć. Wpadłbyś kiedyś. Daleko nie masz.

Wszystko z nimi okej i bez zmian, czyli surowość przekazu i bezwzgledność dla jakości nagrania = prawdziwość (autor zastrzega sobie prawo do własnej opinii) jak nigdzie indziej. Ale i ja nawet mam czasami ochotę na ucieczkę w miękki, milusi klimat. B&W zostają. Najwyżej je wymienię na wyższy model. Ale rozważam drugą parę kolumn. Raz nawet już kupiłem R3, ale za ciemno, za duszno...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

Ale i ja nawet mam czasami ochotę na ucieczkę w miękki, milusi klimat. (...) Raz nawet już kupiłem R3, ale za ciemno, za duszno...

Chciałbyś, żeby było bardziej miękko niż z B&W, ale wciąż po jasnej stronie? No to może jednak MA Gold lub Vela? Ogólnie kolumny środka. Bo jednoznacznie ciepłe i ciemne paczki, to może już być przegięcie z Magnatem - tak wnioskuję z Twoich opisów. A sprawdzałeś może Sonusa fabera z serii Sonetto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, panbulka_ napisał:

A suchałęś może z jakimś rock/metal albo bardziej muzyka elektroniczna ?

Rock i metal na małych monitorkach jakoś mi nie brzmi(czyli tradycyjnie).

Za to elektronika jak najbardziej na tak: jest szybkość, holografia, graja po jasnej stronie, ale nie kuja mnie w uszy jak JML... póki co jest dobrze. Pare dni jeszcze posłucham i coś więcej skrobnę jak opadnie pierwszy kurz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafał S napisał:

Mówisz ciągle o Menuetach, tak?

Tak, póki co nie odpinam. 

Ogolnie fajnie że grają po jasnej stronie mocy, ale z tym przyjemnym ciepłem. Nic póki co nie zakuło mnie w uszy, nawet przy dłuższych odsłuchach... i liczę że już tak zostanie.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Dobrze że pokój mały, bo w 20m2 - jakby ktoś miał życzenie je ustawić - to cieżko by było zlokalzować źródło dźwięku ;)(efekt znikających kolumn).

Choć jak zaczynają grać, to można się mocno zdziwić, oj można...

IMG_20240621_121106.jpg

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby słucham dużo elektroniki, wieć można by powiedzieć ze ten aspekt ma górować nad całą resztą, ale nie brak mi go. Jest optymalnie, ale jestem chyba mało basolubny ;).

Ps. Ogólnie kto chce, to może wbić bedąc przejazdem w jedną czy drugą stronę jadąc po kraju. Sam na własnej skórze stwierdzi :-).

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie jakiej muzy się słucha fajnie jak ten bas jest, te 59 Hz trochę słabo. Wiadomo ma urok takie granie, ale jednak dość okrojony ten zakres sporo ucina z nagrań. Niestety niskie są najczęstszym problemem w naszych pokojach i czasem taka opcja jest jakimś rozwiązaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wing0 napisał:

Niezależnie jakiej muzy się słucha fajnie jak ten bas jest, te 59 Hz trochę słabo. Wiadomo ma urok takie granie, ale jednak dość okrojony ten zakres sporo ucina z nagrań. Niestety niskie są najczęstszym problemem w naszych pokojach i czasem taka opcja jest jakimś rozwiązaniem. 

Jak mam słuchać nisko schodzacego basu, który będzie niskiej jakości(a w tych warunkach będzie), to godze sie na pewien kompromis i też jest ok ;).

Nie ma rozwiązania, to nie ma problemu. 

Ps. ProAc Response D20R słyszałem jak grają w pomieszczeniu ze słabą akustyką(dobrze nie było)

Dlatego jest dobrze jak jest, co będę sobie obrzydzał 😏

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pitt39 napisał:

Basu też im nie brakuje,

Zależy jak kto lubi słuchać. Moim zdaniem to one basu nie mają prawie wcale. Menuety trochę więcej, ale Mentor Menuet zupełnie brak. Miałem jedne i drugie. Wypróbowane z pięcioma wzmacniaczami i wieloma różnymi kablami głośnikowymi. Trzecich już nie będzie. Na pewno. 

PS. Producent zaleca uzywanie dedykowanego suba. Kiedyś czytałem o tym i nawet pisałem na forum. Nie pamietam, niestety, symbolu.

PS2 zdjęcia dla tych , którzy nazywają mnie bajkopisarzem.

 

20201025_201805.jpg

IMG_20230716_115404 (2).jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rega napisał:

Zależy jak kto lubi słuchać. Moim zdaniem to one basu nie mają prawie wcale. Menuety trochę więcej, ale Mentor Menuet zupełnie brak. Miałem jedne i drugie. Wypróbowane z pięcioma wzmacniaczami i wieloma różnymi kablami głośnikowymi. Trzecich już nie będzie. Na pewno. 

PS. Producent zaleca uzywanie dedykowanego suba. Kiedyś czytałem o tym i nawet pisałem na forum. Nie pamietam, niestety, symbolu.

Jest go mniej niż w spendorach podłogowych, które miałem na testach, kefach czy bowersach, ze o klipschach nie wspomne, ale wiecej niż w JML... nie uważam że jest jakaś ogromna przepaść i w ogóle, to pasmo wypada bardzo źle. 

Rozumiem jednak że jak ktoś lubi mocniejsze uderzenie, to może czuć niedosyt. 

Niemniej fajnie, a nawet bardzo wypadają w dzwoneczkach, trąbeczkach i innym planktonie. No i szybkość. Kefów się nie pozbywam, to będzie uzupełnienie w pewnych gatunkach.

Ps. No i trzeba mieć na uwadze że mając cała game jbl, kefy itd... to raczej bas z tych mikro paczek nie będzie satysfakcjnujący. 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchamy, słuchamy. A raczej słuchaliśmy. Również na Menuetach. Które czarują kiedy słucha sie TYLKO ich. Po właczeniu kolumn grających pełnym pasmem bezpośrednio PO Menuetach, czar pryska. 🙂. I nie piszę tu o jakichś wybitnych kolumnach. Zwyczajne JBL L86. No, ale może dla niektórych to wystarcza. Nie będę dyskutował o czyichś gustach.

 

IMG_20230717_185436.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...