Skocz do zawartości

Wzmaczniacz dla kolumn Pylon Audio Diamond 28


nevellan

Recommended Posts

6 godzin temu, Rafał S napisał:

Cieszmy się z tego. Osoby mające inny gust, czy budżet mogą sięgnąć po produkty konkurencji. A tymczasem Pylon ma swój udział w naszym PKB, robi obudowy dla zagranicznych marek i daje ludziom zatrudnienie.

... a do tego sam właściciel bardzo skromny i sympatyczny człowiek.  Wczoraj miałem okazje chwile posłuchać i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S!N! napisał:

@CarmionJakich marek? Trochę przesłuchałem i był to sam syf., który męczył i się słuchać nie dało. Współczuje tym co żyją ceną i kategorią highend jak dla mnie to kolumny mogą być nawet z targu, aby tylko grały pod mój gust i pod moje brzmienie,.

Serio? oprócz tych co wymieniłem to jest między innymi: 

Dynaudio, Dali,  Heco, Audio Physic, Kef, Sonus Faber.

Przy obecnych cenach to jest w czym wybierać. Pomimo że Diamond i Jaspery mają inna barwę to praktycznie każda marka jakościowo zagra lepiej. A większą różnicę czuć na jasper. W tym pułapie cenowym to praktycznie każda marka na coś ciekawego do zaoferowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

..I pod Twoją ulubioną muzykę, przypomnij co tam sluchasz? 😉

Twoje pitololo mnie akurat nie interesuje, więc za każdym razem olewam.Musisz mieć jakiś problem egzystencjonalny, skoro wyżej tak się trzęsiesz przed klawiaturą do użytkownika  @Artur Brol

@CarmionNo właśnie w tym rzecz, że to tylko i wyłącznie kwestia gustowa - z tego co wymieniłeś to te konstrukcje miały dla mnie za slaby bas bez polotu lub były za jasne lub akcentowały za mocno wokal, który krzyczał, mnie to męczyło, focale to jest dramat i nawet złotówki bym na nie nie wydał, jeden wielki jazgot po 10 minutach.Audio physic tak samo jasne, mimo, że ta górka jest łagodna i tak nie męczy to jest jej bardzo dużo, ich motto to chyba “no loss of fine detail” jak dobrze pamiętam, totalnie mi tam brakowało mięcha, bas był raczej ten dolny, górny słabizna np. jak się postawi Classic 8 obok D28 to audio nie ma podjazdu na basie.Ogólnie granie wstęgi też mi niezbyt podchodzi, chociaż raz słuchałem jakiś monitorów z niskiej półki to jedynie tam mnie ona nie irytowała. Kefy mi się kompletnie nie podobały, pamiętam jeden model to miały bas jakby ktoś młotkiem uderzał o skałę, nieprzyjemna faktura, grały beznadziejnie,inny miał za to zbyt duży wokal. Słuchałem niższe i wyższe modele z tego co podałeś, jedynie tylko Sonusa nie miałem okazji testować, ale nadrobię. Dla jednego lepsze będą kolumny A, zaś dla drugiego B.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Carmion napisał:

praktycznie każda marka jakościowo zagra lepiej.

No niezły hejcik się tu uskutecznia. Wychodzi na to, że Pylony to najgorsze kolumny na rynku;).

Cóż, miałem okazję porównywać Pylony z Dali, KEF-ami, Operami, Sonusami, Fyne, Audio Physicakmi (robionymi zresztą przez Pylona) i jeszcze paroma innymi kolumnami w tych (lub większych) pieniądzach i ja jakoś tej najgorszości Pylona nie zauważyłem. A słuchałem dniami, tygodniami i miesiącami, u siebie, w tych samych warunkach. 

Ciekaw jestem, jak testował kolega @Carmion? Czy miał Pylony u siebie? Z czym miał je okazję porównać 1:1? I przez jaki czas? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kraft napisał:

No niezły hejcik się tu uskutecznia. Wychodzi na to, że Pylony to najgorsze kolumny na rynku;).

Cóż, miałem okazję porównywać Pylony z Dali, KEF-ami, Operami, Sonusami, Fyne, Audio Physicakmi (robionymi zresztą przez Pylona) i jeszcze paroma innymi kolumnami w tych (lub większych) pieniądzach i ja jakoś tej najgorszości Pylona nie zauważyłem. A słuchałem dniami, tygodniami i miesiącami, u siebie, w tych samych warunkach. 

Ciekaw jestem, jak testował kolega @Carmion? Czy miał Pylony u siebie? Z czym miał je okazję porównać 1:1? I przez jaki czas? 

Miałem najpierw d25 kilka miesięcy. Ale nie mogłem znieść rezonansów z bass reflex przy gęstych basowo utworach. Pylon zaproponował wymianę na model 28 i akurat tutaj pomogło. Bo ten efekt już praktycznie nie występował. 

Model 28 słuchałem z Cambridge azur 851a, Roksan Caspian M2, Yamaha as 1200, źródło i dac był Cambridge cxn V2, 

Do tego Yamaha rn 803d, Arcam sa30, AVR 20.zabawa z dirac. 

porównywałem bezpośrednio z ma gold 100 ( tutaj bez suba brzmiało gorzej bo za duże pomieszczenie. Jednak z dwoma relami i zabawą diracem też uzyskałem fajny efekt. 

ma gold 200 również u siebie i z każdym wzmacniaczem zagrały lepiej pod każdym względem kontroli niskich tonów, zróżnicowania, wokale głębsze bardziej naturalniejsze, góra mniejsza ale lokalizacja i błysk bardzo przypominał naturalne instrumenty. Piękne brzmienie. Może na początku nie zrobią efektu wow. Ale długodystansowo każdy je coraz bardziej doceni. A z diamondami było odwrotnie. 

w D28 bass jest gumowaty, mniej różnorodny i nie pod taką kontrolą, wokale sporo ustępują. A górą sypie jak szalone tylko że jest jakby przez koc grała i w ogóle nie przypominają realnego brzmienia instrumentów. Tak jakby matowo brzmiały. Z każdym kolejnym miesiącem zaczęło mnie to coraz bardziej drażnić i nie akceptowałem tego. 

 

Miałem dwa podejścia po 2h

Modele elac solano, vela w top hi-fi z nad m10v2 oraz Cambridge azur 851a z Cambridge cxn v2 (zabrałem ze sobą) 

elac solano zagrały przyjemniej od D28, 

a elac vela przyjemniej od jasper. 

bowersy seria 600 każdy model dla mnie niewypał. A seria 700 już udane jednostki a tym bardziej ciekawa jest najnowsza generacja czyli S3. Ale tutaj już gust ma duże znaczenie. No i kwestia elektroniki bo Cambridge i Yamaha to nie dobry kompan do Bowers. 

Ma gold 300, pylon jasper słuchałem w  w salach odsłuchowych. Pylon Jasper duże zawiedzenie. Miałem ogromne oczekiwania bo są tak zachwalane a poprawa była. Ale nie warta takiej dopłaty. Bo tutaj konkurencja jest silna. 

dla mnie top kolumny które chciałbym mieć do stereo to ma Gold 200, lub elac vela FS 407. Tutaj Jasper daleko w tyle. Nawet bowersa bym wolał z cieplejszą elektroniką. Pomimo że fanem ich nie jestem. 

 

Powtarzam że to tylko moje zdanie 😉

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale wychodzi na to, porównywałeś Pylony tylko z MA i Elacami, a piszesz, że "praktycznie każda marka jakościowo zagra lepiej" od nich. Moim zdaniem za bardzo się rozpędziłeś. No i jednak, jak już pisałem, MA i Elac są droższe od Diamondów - to też trzeba brać pod uwagę. 

16 minut temu, Carmion napisał:

Miałem dwa podejścia po 2h

Modele elac solano, vela w top hi-fi z nad m10v2 oraz Cambridge azur 851a z Cambridge cxn v2 (zabrałem ze sobą) 

elac solano zagrały przyjemniej od D28, 

a elac vela przyjemniej od jasper. 

Jeśli dobrze rozumiem, to nie było jednak bezpośrednie porównanie Elaców z Pylonami? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Carmion napisał:

pylon jasper słuchałem w  w salach odsłuchowych. Pylon Jasper duże zawiedzenie.

Które Jaspery? No ja jednak wybrałem 25MKII z tego co podałeś, a z niższej serii w tych samych kwotach co Diamond to padło na D28 oraz D30 bo grało to najprzyjemniej  i tutaj muszę Ci przyznać rację, ponieważ po miesiącu nie dałem rady żyć z D30 i ich sypaniem góry (może to była wina akustyki mojego pokoju, nie wiem) ale, później miałem rok D28 i też mnie męczyły wysokie, lecz przed wygrzaniem grały dla mnie super.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Ok, ale wychodzi na to, porównywałeś Pylony tylko z MA i Elacami, a piszesz, że "praktycznie każda marka jakościowo zagra lepiej" od nich. Moim zdaniem za bardzo się rozpędziłeś. No i jednak, jak już pisałem, MA i Elac są droższe od Diamondów - to też trzeba brać pod uwagę. 

Jeśli dobrze rozumiem, to nie było jednak bezpośrednie porównanie Elaców z Pylonami? 

Pisałem że Diamondy 28 w cenie do ok 6500 to jeszcze dobry wybór. Ale nie za 9k-10k. 

Np. Heco celan pomimo że inne brzmienie to jakościowo akurat lepiej wypada od diamond. Nieraz kto porównywał to też to stwierdził. 

Elac Solano to już w cenie diamonda można kupić. A tutaj wypada po prostu lepiej. 

To co pisałem to dotyczyło głównie serii Jasper. Tutaj jakościowo stwierdzam że jest duże pole manewru u konkurencji i Jaspery są przereklamowane. W tych pieniądzach jest szerokie pole manewru. Nie rozumiem tego zachwytu.

Słuchałem ogólnie wiele kolumn, Dali, dynaudio,  Klipsch, heco. Jak mam okazję to staram się czegoś nowego posłuchać. 

Niestety, elac vela i diamond nie porównywałem obok siebie. Ale bardzo chciałbym zrobić porównanie właśnie ma Gold 200 i elac vela 407. Tu byłoby ciekawie. 

Ps. Miałem okazję porównać obok siebie d25, d28 z Wigg art enzo. Pomimo że konstrukcje bardzo podobne to wigg art enzo po prostu zagrały lepiej pod każdym względem od diamond. A tutaj mało kto piszę o tych kolumnach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KraftNie jest to żadna tajemnica, niestety 37 wiosen. ale jeszcze słuch mam dobry :) D28 są bardzo otwarte w górnych rejestrach oraz trochę ich dodają od siebie co po czasie zaczęło mi jednak dość mocno przeszkadzać. Jak przeskoczyłem z D30 na D28 to zmalał bas, góra nie była taka mocna jak w starszym bracie i na początku mnie nie męczyła, instrumenty wybrzmiewały imo lepiej oraz wokal był przyjemniejszy, ciemniejszy. Ogólnie Pylony to super kolumienki i mają coś w sobie takiego magicznego co potrafi przyciągnąć no , ale nie są skierowane do każdego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pitt39 napisał:

... a do tego sam właściciel bardzo skromny i sympatyczny człowiek.  Wczoraj miałem okazje chwile posłuchać i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie :-).

Na mnie też. Trzy lata temu kupiłem monitory Pylon Opal. Podobała mi się ich barwa, ale czułem niedosyt pod innymi względami. Napisałem do Pylona z pytaniem, czy wymiana na Ruby przyniesie postęp. Odpisał mi bardzo ładnie właśnie sam szef. Odradził Ruby jako zły kierunek w mojej sytuacji. I - co mnie zaskoczyło - nie namawiał mnie na Diamondy, które przecież były logicznym rozwiązaniem. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rafał S napisał:

Odpisał mi bardzo ładnie właśnie sam szef. Odradził Ruby jako zły kierunek w mojej sytuacji. I - co mnie zaskoczyło - nie namawiał mnie na Diamondy, które przecież były logicznym rozwiązaniem. :)

Również miałem podobną sytuację i odradzono mi Diamondy jako kolumny grające za jasno dla mnie , otrzymałem propozycję tańszej konstrukcji co mnie też zdziwiło oraz o wiele droższej, wybrałem droższą i jak na tę chwilę się jej trzymam.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomaiObecnie tak, ale chce wyższy model, poluję na 2500ne. W planach odsłuch A110 tylko jeszcze nie mają na stanie i czekam, aż się pojawi, jeśli mi się spodoba to wezmę jego zamiast najwyższej serii ne(chyba, że trafię podczas odsłuch na jeszcze coś innego) chociaż słyszałem, że jest jasny, a ja raczej nie przepadam za taką prezentacją, wolę jak wysokie tony są bardzo delikatne i się nie wybijają tylko ładnie budują tło bez sztucznego prężenia na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2024 o 12:23, S!N! napisał:

Nie pomyliłem, kilkakrotnie szukałem wzmaka z podkreśleniem, aby nie wypychał nieudacznie i nienaturalnie wokalu bo to dramat takie słuchanie to dawałeś roksana i musical, jeden na pewno tak gra, a z opinii innych drugi jak widać również.

 

 

Nie wypychają góry. Ale mają całkiem udaną średnice.

Na Pylona mozna dostać spory rabat. Swego czasu było nawet rzedu -40%. Ale chyba już takich nie robią.

 

 

Dobra dyskusja tutaj wyszła. Moim zdaniem to pokazuje tylko tyle jak duże mamy rozbiezności w oczekiwaniach co do sprzętu. nie ma sensu tego dalej roztrząsać. Jeden woli jedno drugi drugie :)

 

Dnia 15.03.2024 o 17:45, Tomai napisał:

No masz do mnie trochę daleko, ale jeśli będziesz w Poznaniu, jak najbardziej zapraszam 😎

Już mam tam wizyte w Top HiFi tez zaklepaną. Jedyny który jest do ludzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2024 o 07:58, AudioTube napisał:

Tomek,
Gratki. Oby długo i bezawaryjnie służył. 
Potrzebowałeś troszkę „ocieplić” i masz dobrego czuja, bo gdzie lepiej to dostaniesz. Dane i mnie czasami systemu posłuchać z tym Unisonem. Ciepło, ale i przede wszystkim brzmienie na „dotyk”, obecne i bardzo, bardzo bliskie moim upodobaniom. 

Match z kolumnami jest. Teraz adaptacja słuchowa i niech jak najdłużej trwa. 
Jestem ciekawy, gdy za jakiś czas przyłożysz ucho do innego brzmienia/u kolegi/salon, czy i jakie różnice usłyszysz. Daj znać. 

 

Polecałeś przerwę 3-4 dni i wnioski. A 2 dni się liczy :))) ???

Jak dla mnie połączenie jest ..... zajebiste.

Włączam i ...... ZERO ostrości. Wielki Bas, na takich płytach co mój poprzedni CA był....eeee.... ślepy ?  

Pierwsze z brzegu ... ICE CUBE "Today it was a good day ", Skąd tam taki niski bas ?

Mam już 3 płyty Guru JAZZMATAZZ.. Tutaj sama przyjemność.

Oczywiście jest to połączenie/brzmienie nie dla każdego gdyż nie jest ani trochę  brzmieniem....neutralnym.

Bas, nie ostre wysokie, ciepło, analogowość, muzykalność, przyjemność, na pewno nie jakaś super analityczność.

 

PS. Minusy lampy które jak na razie mnie nie zniechęciły...:  30 min musi pograć żeby usłyszeć wszystkie możliwości.

12W...... godzina 10 na gałce... jest  głośno, a godzina 9 do normalnego słuchania.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zapytam. Łączył ktoś tutaj D28 MK1  z lampą ?  I może opisać ? Bo chętnie się dowiem / porównam ze swoimi odczuciami.

Sam Pylon wystawia się np. na Audioshow z Fezz .

Ja słuchałem Fezz Silver Luna Evo i była to dla mnie porażka. Taka odpychająca,  średnica, przełom średnica/wysokie jakby jakiś taki.... znak STOP i suchość , zero przyjemności ze słuchania.

 

 

.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...