Skocz do zawartości

Czy wzmacniacze mają brzmienie?


Kraft

Recommended Posts

Nie znalazł się śmiałek, co by wyjaśnił podrzucone rozkminki? Jestem rozczarowany. Czyli co? Zgadzamy się, że nie ma znaczenia dla brzmienia to, czy wzmacniacz ma funkcję tunera, czy jej nie ma? Albo inaczej. Posiadanie tunera jest tak samo (albo mniej) szkodliwe dla dźwięku, co posiadanie DACa albo prę gramofonowego? Mamy konsensus w tej sprawie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft Upraszczanie i pisanie, że jest to jakaś reguła w jedną lub drugą stronę jest przyczynkiem do przepychanek. Co to znaczy, że gorzej gra? Więcej zniekształceń i zakłóceń samego wzmacniacza czy przy wykorzystaniu np. wbudowanego daka, tunera? Ktoś to pomierzył? 

Taki wbudowany dak jest trochę protezą. Wspólne zasilanie, może masa, bliskość trafa, sprzężenia elektromagnetyczne. Sporo potencjalnych problemów. Popatrz na wyniki daka w Heglu H95

Czy mimo słabych pomiarów można upraszczać, że słabo jest zawsze? Nie. Należałoby zbadać każdy przypadek oddzielnie. 

W mojej ocenie mały dodatek w postaci tunera FM niczego nie zmieni w pracy samego wzmacniacza ale sam tuner może się okazać mniej wartościowy od takiego w osobnej obudowie. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MariuszZ napisał:

W mojej ocenie mały dodatek w postaci tunera FM niczego nie zmieni w pracy samego wzmacniacza

No proszę. Już pojawiła się pierwsza rysa na wydawałoby się spiżowej regule (także powtarzanej jak mantra przez branżę), że "amplituner nigdy nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz". 

Mamy pierwszego odważnego (no po mnie;), który jest gotowy jej zaprzeczyć.

I co? Nie warto było zaczynać tematu?

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

No proszę. Już pojawiła się pierwsza rysa na wydawałoby się spiżowej regule (także powtarzanej jak mantra przez branżę), że "amplituner nigdy nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz". 

Mamy pierwszego odważnego (no po mnie;), który jest gotowy jej zaprzeczyć.

I co? Nie warto było zaczynać tematu?

 

Dobrze ... gdybyś cytował cała wypowiedz, to dużo ułatwi pozostałym czytającym.

18 minut temu, MariuszZ napisał:

W mojej ocenie mały dodatek w postaci tunera FM niczego nie zmieni w pracy samego wzmacniacza ale sam tuner może się okazać mniej wartościowy od takiego w osobnej obudowie. 

Inna sprawa, że domowy DVD Player też odtwarza płyty CD i co?  ........................... nie idźmy tą drogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Już pojawiła się pierwsza rysa na wydawałoby się spiżowej regule (także powtarzanej jak mantra przez branżę), że "amplituner nigdy nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz". 

A są jakieś odpowiedniki takich amplitunerów w roli samego wzmacniacza bez elektroniki tunera FM?

Jak są to może warto by porównać, a jak nie ma, to tylko pogadać se o tym można. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu wyjaśniać niektórzy potrzebują atencji i wyciągają jakieś info z ... Masa amplitunerów gra świetnie w stereo przecież to każdy wie, ale Kraft musi sobie dopowiedzieć jakieś bzdety żeby być obecnym... Chyba boli że o kablach się więcej gada niż o tym że wzmacniacze nie mają brzmienia...

Amplitunery kina domowego grają gorzej od wzmacniaczy stereo w tych samych pieniądzach jak już. Ampli stereo grają bardzo dobrze sam słuchałem kilku starszych jak chociażby tu często przywoływany Sony Strv tyle że tam wnętrze wygląda deko inaczej. 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Jak są to może warto by porównać, a jak nie ma, to tylko pogadać se o tym można. 😁

Moim zdaniem warto, bo za każdym razem jak ktoś przymierza się do kupienia amplitunera stereo, to dostaje wziętą z czapki podpowiedź, "lepiej kup zamiast tego czysty wzmacniacz". Pomijając, że te "czyste" wzmacniacze rzadko kiedy są dziś czyste;). 

 

3 minuty temu, Wing0 napisał:

Masa amplitunerów gra świetnie w stereo...

Drugi odważny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MariuszZ napisał:

Koledzy, proszę bez personalnych uwag. Jest temat to go drążyć proszę, a nie osoby. 

Ja nie lubię jak się powołuje na jakieś osądy nie precyzując ich. Kraft dobrze wie że nie raz było o tym, że amplitunery grają gorzej niż wzmacniacze. Ale chodziło  o ampli kina domowego w tym samym budżecie, ewentualnie amplitunery stereo napakowane dodatkami gdzie cięte koszta były na innych rzeczach. Ale po co zaczynać ten temat skoro dla jednych wszystko co da wzmocnienie na głośniki gra tak samo, wszystko co jest niby transparentne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Pomijając, że te "czyste" wzmacniacze rzadko kiedy są dziś czyste;). 

Mój jest czysty bez dodatków, istny analog 😁

Obok amplitunerów są jeszcze ostatnio modne urządzenia all-in-one, na pewno znajdą się takie, które potrafią równie dobrze zagrać co Integra z osobnym źródłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft ma tu wodę na młyn, bo to może działać odwrotnie. O ile kinowce z zasady przez budżet nie nadążą za stereo w tej samej cenie, tak klasyczne stereo nierzadko zaniżają poziom który mogłby by sobą reprezentować biorąc pod uwagę potncjalne możliwości jakimi powinny się wykazać. Jestem skory stwierdzić że nie jeden wzmak stereo może mieć problem z dotrzymaniem kroku w pewnych kwestiach przy amplitunerze ze średniej półki za 10000zł. Traktuję to jako wyjątki od reguły, ale rynek jest na tyle rozwinięty że to nie będą odosobnione przypadki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wing0 napisał:

Oj poczekaj poczekaj, zaraz Kraft Ci udowodni że się zdąża i to pewnie non stop ;)

Ależ oczywiście. Trzeba uwzględnić coś takiego, jak skala produkcji. Tzw. budżetowy sprzęt może być często zbudowany z lepszych podzespołów, bo dzięki wielkości sprzedaży producent jest w stanie zadowolić się mniejszą marżą niż producent niszowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Ależ oczywiście. Trzeba uwzględnić coś takiego, jak skala produkcji. Tzw. budżetowy sprzęt może być często zbudowany z lepszych podzespołów, bo dzięki wielkości sprzedaży producent jest w stanie zadowolić się mniejszą marżą niż producent niszowy. 

Nie zgodzę się to jest również uproszczenie. Potężne firmy mają wielkie fabryki, masę zatrudnionych ludzi, koszta ogromne nie jest prawdą że mogą sobie na małej marży jechać. Zaraz by zbankrutowały. Takie myślenie jest błędne lub krótkowzroczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wing0 napisał:

Nie zgodzę się to jest również uproszczenie. Potężne firmy mają wielkie fabryki, masę zatrudnionych ludzi, koszta ogromne nie jest prawdą że mogą sobie na małej marży jechać. Zaraz by zbankrutowały. Takie myślenie jest błędne lub krótkowzroczne. 

Każdy producent bazuje na tej zasadzie- ciężko to podważyć. Nie sądzę, żeby w przypadku sprzętu audio było inaczej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie można zaprzeczyć że jest sporo manufaktur które wypuszczają sprzęt za ogromne pieniądze, ale w parze z jakością to nie zawsze idzie. Prowizja wywindowana do granic absurdu, produkt sztucznie pozycjonowany jako hi-end a w realu jedna wielka kupa. Mało takich dziubasków na rynku co pozycję wyrobiło sobie wyłącznie na złotym języku w wykupionych arytkułach czasopism audio?

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Ale nie można zaprzeczyć że jest sporo manufaktur które wypuszczają sprzęt za ogromne pieniądze, ale w parze z jakością to nie zawsze idzie. Prowizja wywindowana do granic absurdu, produkt sztucznie pozycjonowany jako hi-end i jest to co jest. Mało takich dziubasków na rynku?

Oczywiście że tak jest,
ale to jest inny temat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Butler napisał:

Ale nie można zaprzeczyć że jest sporo manufaktur które wypuszczają sprzęt za ogromne pieniądze, ale w parze z jakością to nie zawsze idzie. Prowizja wywindowana do granic absurdu, produkt sztucznie pozycjonowany jako hi-end a w realu jedna wielka kupa. Mało takich dziubasków na rynku co pozycję wyrobiło sobie wyłącznie na złotym języku w wykupionych arytkułach czasopism audio?

Tak zgadza się to już jest typowe szukanie jeleni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2022 o 09:59, Kraft napisał:

Nie znalazł się śmiałek, co by wyjaśnił podrzucone rozkminki?

Ja Ci prosto to wyjaśnię :) ale podaj mi najpierw cenę gołego wzmacniacza oraz cenę radia FM/AM :)

Tylko ostrzegam to może na Tobie nie zrobić wrażenia bo już od jakiegoś czasu pokazujesz, że konkretne argumenty do Ciebie nie trafiają :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...