Skocz do zawartości

Ślepe testy


Fafniak

Recommended Posts

2 godziny temu, Fafniak napisał:

A chodziło tylko o ustalenie zasad/procedur aby dla obydwu stron było ok. I by było jak najbardziej poprawnie od strony technicznej ale i tak by nie była konieczna jakaś "duża obsada ludzka"

Mam nadzieję, że dalej o to chodzi. Oczywiście zakłady pieniężne wg mnie to duża przesada. Ja od początku dyskusji sygnalizuję, ze zasady powinny być sprecyzowane i jasne ale cały test mieć formę luźnej zabawy. Kwestie późniejszych potestowych wniosków i argumentów do dyskusji to faktycznie trudny temat. Mogłoby się okazać, ze każdy chciałby coś tym testem ugrać w słownych przepychankach, a przynajmniej wykorzystać jako "dowód" co byłoby kuriozalne. 

Wychodzi na to, że więcej problemów taki test może dostarczyć niż korzyści w obszarze funkcjonowania forum. Jeszcze się nie zaczął, a już atmosfera wokół napięta jest. 

Mój "entuzjazm", który się pojawił mimo faktu, że jestem sceptycznie nastawiony do ślepych testów nieco przysiadł 😉

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MariuszZ napisał:

Wychodzi na to, że więcej problemów taki test może dostarczyć niż korzyści w obszarze funkcjonowania forum. Jeszcze się nie zaczął, a już atmosfera wokół napięta jest. 

Wróć kilka postów do tylu od "tego" i zobacz kto tu "miesza". 

 

 

40 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zasadniczo ... jak zapewne już się zorientowałeś, często users' ... delikatnie to ujmując "omijają" Twoje posty, masz teraz swoje 5 minut, nie zmarnuj tego, bo to tylko 5 minut.

No i po co to?

Ps: ten post ma podobną "konstrukcje" do tego z innego tematu. To samo zagranie wywołujący juz znany "efekt". 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kubakk napisał:

Ślepe testy i tak nikogo nie przekonają do niczego o czym Fafniak dobrze wie

To prawda. I chyba nawet nie powinny nikogo przekonać.

Jeżeli testowany polegnie to możemy powiedzieć jedynie, że w warunkach eksperymentu nie rozróżnił kabli. Możemy próbować to rozciągnąć na stwierdzenie, że osoba testowana w ogóle nie rozróżnia kabli (choć to już naciągane). Rzecz w tym, że nawet to do niczego nas nie prowadzi. Może osoba testowana jest głucha jak pień (wbrew swym przekonaniom o świetnym słuchu)? Może kto inny spisałby się lepiej?

W drugą stronę też jest problem. Prawdopodobieństwo, że testowany zgadnie 10/10, jeśli kable nie grają wynosi około 0.1%. Jest to prawdopodobieństwo warunkowe 10 rozpoznań w 10 próbach pod warunkiem niegrania kabli. Sęk w tym, że niestety nie pozwala nam to wyznaczyć prawdopodobieństwa warunkowego "w drugą stronę" tzn. prawdopodobieństwa niegrania kabli pod warunkiem rozpoznania 10/10. Mamy wzór Bayesa, ale za dużo tu niewiadomych. Przynajmniej ja nie umiem na poczekaniu tego drugiego prawdopodobieństwa warunkowego wyznaczyć. Próbowałem chwilę kombinować ze zdarzeniami przeciwnymi, ale do niczego nie doszedłem. Może komuś innemu się uda. :)

Podsumowując: nie jest to eksperyment pozwalający na weryfikację hipotezy badawczej, że kable mają wpływ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, eMBe napisał:

@Bogusław Kożyczkowski co ten wpis ma na celu oprócz prowokacji? 

Ja chciałem po koleżeńsku, na spokojnie, przy kawie, ale Fafniak woli by wszystkie światła skierować na niego ... ja tego nie potrzebuje.

Ale odniosę się do innych postów ..

10 - 20 40 ...... powtórzeń testu z podmiana kabli to ... głupota, .... nikt nie utrzyma skupienia nawet przez 10 podmian kabli i przerwy z tym związanie, co wiecej .. kable wpięte pod prad potrzebują chwili dla siebie, czasami wystarczy 5min czasami 10 a czasami zagrają swoim stylem po 24h, ale to właśnie jest problem osób, które tego nie wiedzą z prostego powodu .... nie słyszą tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bogusław Kożyczkowski napisał:

10 - 20 40 ...... powtórzeń testu z podmiana kabli to ... głupota, .... nikt nie utrzyma skupienia nawet przez 10 podmian kabli i przerwy z tym związanie, co wiecej .. kable wpięte pod prad potrzebują chwili dla siebie, czasami wystarczy 5min czasami 10 a czasami zagrają swoim stylem po 24h, ale to właśnie jest problem osób, które tego nie wiedzą z prostego powodu .... nie słyszą tego.

Ja słuchając normalnie muzyki , po 3-5 utworach tracę już "jakość" , i tak to jest ;) 

Przy whisky 2-3 pierwsze dramy są po to by wypalić język , smak zaczyna się od 4 :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ja chciałem po koleżeńsku,

Takie wpisy Nie sa Koleżeńskie!

 

53 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zasadniczo ... jak zapewne już się zorientowałeś, często users' ... delikatnie to ujmując "omijają" Twoje posty, masz teraz swoje 5 minut, nie zmarnuj tego, bo to tylko 5 minut.

 

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

10 - 20 40 ...... powtórzeń testu z podmiana kabli to ... głupota, .... nikt nie utrzyma skupienia nawet przez 10 podmian kabli i przerwy z tym związanie, co wiecej .. kable wpięte pod prad potrzebują chwili dla siebie, czasami wystarczy 5min czasami 10 a czasami zagrają swoim stylem po 24h, ale to właśnie jest problem osób, które tego nie wiedzą z prostego powodu .... nie słyszą tego.

To Twoje zdanie (oparte na wlasnych doswiadczeniach), czy piszesz ogolnie w imieniu osób ktorych nie znasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

10 - 20 40 ...... powtórzeń testu z podmiana kabli to ... głupota, .... nikt nie utrzyma skupienia nawet przez 10 podmian kabli i przerwy z tym związanie, co wiecej .. kable wpięte pod prad potrzebują chwili dla siebie, czasami wystarczy 5min czasami 10 a czasami zagrają swoim stylem po 24h, ale to właśnie jest problem osób, które tego nie wiedzą z prostego powodu .... nie słyszą tego.

W tym sęk. "Za moimi plecami czai się diabeł, który znika, gdy ktoś próbuje na niego spojrzeć".  Twierdzenie nie do obalenia.

Twierdzenie Krafta: "Kable słychać, ale tylko wtedy, gdy nie staramy się tego dowieść".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test kabli?

Moim zdaniem .... motywacja ...... czyli zakład o kasę, ja wykładam 5k i druga strona to samo ... zgaduje ... biorę 1k z drugiej kupki, nie zgaduje .. trace 1k. 10 powtórzeń lub 5k się skończy i wszystko jasne.

Jesli ma być na poważnie i w pełnym świetle ogłoszone wszem i wobec ..... motywacja .... dla obu stron. Trzeba rozważyć czy warto, bo moze zaboleć.

 

 

 

 

13 minut temu, Kubakk napisał:

Przy whisky 2-3 pierwsze dramy są po to by wypalić język , smak zaczyna się od 4 :D 

Hehe, coś w tym jest.

PS. spędziłem rok z Nord Irland (Belfast & Lurgan) nie lubię whisky. sorry. no... złota Tekila to możemy pogadać/posłuchać muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ja chciałem po koleżeńsku, na spokojnie, przy kawie, ale Fafniak woli by wszystkie światła skierować na niego ... ja tego nie potrzebuje.

I call bullshit on this.

23 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 

10 - 20 40 ...... powtórzeń testu z podmiana kabli to ... głupota, .... nikt nie utrzyma skupienia nawet przez 10 podmian kabli i przerwy z tym związanie, co wiecej .. kable wpięte pod prad potrzebują chwili dla siebie, czasami wystarczy 5min czasami 10 a czasami zagrają swoim stylem po 24h, ale to właśnie jest problem osób, które tego nie wiedzą z prostego powodu .... nie słyszą tego.

I call bullshit on this także :D

Przed chwilą, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Moim zdaniem .... motywacja ...... czyli zakład o kasę, ja wykładam 5k i druga strona to samo ... zgaduje ... biorę 1k z drugiej kupki, nie zgaduje .. trace 1k. 10 powtórzeń lub 5k się skończy i wszystko jasne.

Jesli ma być na poważnie i w pełnym świetle ogłoszone wszem i wobec ..... motywacja .... dla obu stron. Trzeba rozważyć czy warto, bo moze zaboleć

Czyli z jednej strony byś chciał przy kawie, po koleżeńsku a z drugiej zakład o pieniądze?
Czekaj. Ja wiem o co Ci chodzi. Ty po prostu chcesz ludzi odstraszyć. Nikt normalny (nawet mając zbędne 5k) nie będzie się o to zakładał.
Doskonale o tym wiesz.
Taka cwana wymówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wracamy do punktu wyjścia.

Władza nie reaguje więc skomentuje to trochę prowokacyjnie.

Piszac post nie związany z tematem weźcie pod uwagę, że mniej sporów o kable spowoduje mnejszy ruch na forum...... itd....

P.s. wieczorem skrobne jak ja bym widział taki test kabli.

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Fafniak napisał:

Dla mnie problemem jest ta kwestia przepinania - nie ma jakiegoś przełącznika żeby wypożyczyć gdzieś ?

Ja zaproponowałem zdublowany selektor "odcinajacy" kabel. Jesli o kablach mowa.

8 minut temu, Khedron napisał:

Nie istnieje cos takiego jak slepe testy, za to istnieja testy oslepiajace. Nawet w absolutnie wymiernych dziedzinach wplyw stresu i presji calkowicie zmienia percepcje i nasze mozliwosci.

Widze ze podchwyciles teze Mariusza o w/w efektach. To poszukaj zatem odpowiedzi tu na forum, gdzie obaliłem te tezy i jak dotąd Nikt nie dał kontrargumentu. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Moim zdaniem .... motywacja ...... czyli zakład o kasę, ja wykładam 5k i druga strona to samo ... zgaduje ... biorę 1k z drugiej kupki, nie zgaduje .. trace 1k. 10 powtórzeń lub 5k się skończy i wszystko jasne.

To dość bezpieczny zakład. Dla obu stron. Przy spodziewanym wyniku testu 5/10 nikt nie straci, nikt nie zyska;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Fafniak napisał:

Dla mnie problemem jest ta kwestia przepinania - nie ma jakiegoś przełącznika żeby wypożyczyć gdzieś ?

Przyłączam się do pytania. Tylko musiałby być dobrej jakości, żeby się nie okazało, że sam przełącznik nam mocno degraduje dźwięk.

Drugie pytanie: czy ktoś z forumowiczów zainteresowany testem zgodziłby się pożyczyć nam do testów analogowe interkonekty RCA? Z mojego punktu widzenia - najlepiej takie o radykalnym wpływie tzn. albo bardzo jasne i szczegółowe, albo bardzo ciemne. (Chcę sobie maksymalnie ułatwić zadanie :)). Ciemne są na ogół Cardasy, szczególnie Parsec. Dla mnie raczej ciemny jest też PAD Genesis (uchodzący za neutralny). Jasne (z mojego doświadczenia) są Chord C-line (z tańszych) i Equlibrium Pure Ultra (to już większa kwota, bo około 1.5k). Ale to tylko przykłady - jeśli ktoś ma w szufladzie RCA, które w jego systemie przełożyło się na zbyt jasny czy zbyt ciemny dźwięk końcowy, to powinno wystarczyć.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko ktoś wypożyczy, mogę włożyć kasę na zastaw.

@S4Home???

5 minut temu, Rafał S napisał:

Drugie pytanie: czy ktoś z forumowiczów zainteresowany testem zgodziłby się pożyczyć nam do testów analogowe interkonekty RCA?

Ale chyba lepiej by było żeby to były doskonale co znane kabelki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Khedron napisał:

Nie istnieje cos takiego jak slepe testy, za to istnieja testy oslepiajace. Nawet w absolutnie wymiernych dziedzinach wplyw stresu i presji calkowicie zmienia percepcje i nasze mozliwosci. Kazdy pamieta to ze szkoly gdy oczywista wiedza wyparowuje z glowy gdy zaczyna odpytywac belfer. Kierowca ciezarowki z naczepa z wieloletnim doswiadczeniem, potrafiacy cofnac po luku miedzy pionowo ustawione ocierajace sie o opojy zapalki oblewa test na parkowanie rownolegle osobowka. Na zawodach mistrzyni jazdy figurowej ledwie kreci dwa obroty chovmc na treningach seryjnie i z usmiechem skacze z czterema... A co dopiero w czyms tak ulotnym jak dzwiek , pod bacznym okiem gluchego chcacego zmusic swiat by nie wychylal sie poza jego ograniczenia. Po prostu sie nie osmieszajcie. 

Masz oczywiście dużo racji. Ale ja wierzę, że jednak dam radę, jeśli tylko będą to kable o mocno różnych brzmieniach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafał S napisał:

 jeśli tylko będą to kable o mocno różnych brzmieniach. :)

Tylko tu się pojawia mały problem. Zapewne da się znaleźć kable, np. głośnikowe, które w pewnych okolicznościach wpłyną na dźwięk w sposób uznawany za słyszalny. Jednak nie o taki test chyba nam chodzi. To muszą być "zwykłe" kable. Nie jakieś parametryczne odpały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...