Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

26 minut temu, Wing0 napisał:

Artur ja Ci powiem, że patrząc na naszą historię ten naród nie jest niestety inteligentny. Jest pracowity (choć może lepiej powiedzieć że był), ma lwie serce choć często to serce działa bez wsparcia mózgu (przykład z Ukrainą). Od wieków tak jest i tak będzie, nie umiemy sobą rządzić. Może jakbyśmy mieli nad sobą przychylny nam rząd który by kierował tym majdanem to bylibysmy wielkim narodem, ale już chyba nie Polską. 

Moze masz racje, moze nie. Fakt , faktem, serce ma wielkie, pracowity jest.

Z ta inteligiencja, no sam nie wiem. Czy Polska by istniala, majac malo rozgarniete spoleczenstwo?

Ciezko mi w to uwierzyc. W czym sie z toba zgodze, to w tym ze jesli chodzi o wybory, to nam chyba rozum siada . Czym to jest spowodowane? Moze tym ze do powyzej wymienionych cech, mozna dolozyc jeszcze jedna - zle ulokowane zaufanie i , co niestety nie pomaga, zbyt duzy wplyw wiary, na czesc spoleczenstwa, co jak widzielismy, mozna latwo przeciw niemu, wykorzstac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artur Brol napisał:

Moze masz racje, moze nie. Fakt , faktem, serce ma wielkie, pracowity jest.

Z ta inteligiencja, no sam nie wiem. Czy Polska by istniala, majac malo rozgarniete spoleczenstwo?

Ciezko mi w to uwierzyc. W czym sie z toba zgodze, to w tym ze jesli chodzi o wybory, to nam chyba rozum siada . Czym to jest spowodowane? Moze tym ze do powyzej wymienionych cech, mozna dolozyc jeszcze jedna - zle ulokowane zaufanie i , co niestety nie pomaga, zbyt duzy wplyw wiary, na czesc spoleczenstwa, co jak widzielismy, mozna latwo przeciw niemu, wykorzstac.

Patrząc na historię to kiepsko z tą inteligencją narodu, jednostki może i faktycznie są wybitne jak wszędzie, ale o inteligencji narodu jednak i ten wybór władz przesądza. Pytanie czemu takie opóźnienie u nas względem zachodu, może po prostu pech, położenie, zdrajcy którzy cofali nam ojczyznę o dekady? Może faktycznie pech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RLC2 napisał:

Panowie trzech na jednego to nie jest fair nie dam wam rady o przekonaniu już  nie wspominam

Nikt nie obiecywał , ze będzie miło i przyjemnie :) 

No , dobra. Zmiana rządów w 2015 była potrzebna. PO odpłynęło całkowicie. Im się wydawało , że naród ich kocha za to tylko , że są i że będą rządzić wiecznie. Kopacz już nie byłem w stanie słuchać . Mówili do mnie jak udzielni władcy do plebsu. Pis był potrzebny. Uświadomił wszystkim , że to nie miasta wygrywają wybory i że Polska jest różnorodna. Zwrócił uwagę na potęgę wsi i małych miasteczek , na problemy rolników . Mam nadzieje , że koalicja tego nie spieprzy. Cieszę się , że wygrała koalicja, a nie jedna partia. Dziewczynki i chłopcy będą się pilnować , by nie dać plamy. Cztery latka szybko przelatują ....

2 minuty temu, Wing0 napisał:

Może faktycznie pech...

Mój nauczyciel historii twierdził , że dostawaliśmy w dupę już od Grunwaldu :) 

Edytowano przez tomek4446
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wing0 napisał:

Patrząc na historię to kiepsko z tą inteligencją narodu, jednostki może i faktycznie są wybitne jak wszędzie, ale o inteligencji narodu jednak i ten wybór władz przesądza. Pytanie czemu takie opóźnienie u nas względem zachodu, może po prostu pech, położenie, zdrajcy którzy cofali nam ojczyznę o dekady? Może faktycznie pech...

Polozenie pomiedzy Rosja, Niemcami i Austria - to oczywiscie juz jakis czas temu. To juz byl pech przez duze P.

Co sie dziwic, podobno nawet kler zdradzal, jak mu nie pasowaly pomysly rzadzacych, ograniczajace ich wplywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2023 o 11:34, Artur Brol napisał:

Osobiście nie znam.

Jednak dla mnie pomóc to nie jest to samo co zwykle wspieranie ludzi którym się pracować nie chce.

Pyk 5 pociech i już kasa jest i pracować  nie trzeba.

Nie uwierzę że PIS, gdy to ustawę wprowadzał, miał na myśli pomoc.

To było kupowanie głosów. 

 

 

Pyk 5 pociech i nie trzeba pracować ? Ile masz dzieci, że tak łatwo Ci sie o tym pisze ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2, pociechy.

Pisze o tym na podstawie tego na co w necie się nieraz natknąłem. 

Twierdzisz że w PL nie ma patologii, gdzie jest kilkoro dzieci, rodzice nie pracują( pisze o tych co nie pracują bo nie chca), a kasę przelewają,  laptopy które dostali sprzedają?

Czyżby to byly kłamstwa?

Jeśli to kłamstwa no to jestem w błędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patologia była, jest i będzie. Pamiętam lata 90 i to co było dwie dekady temu. Wskaż mi kraj gdzie nie ma patolki ?

Opisujesz jakieś zdarzenia o których przeczytałeś w internecie, a ja piszę o tym co widzę z moich obserwacji. 

Jeśli zdarzają się skrajne przypadki osób, które robią dzieci dla socjalu to w takich miejscach powinna interweniować pomoc społeczna. Ale weź proszę nie obrażaj ludzi z rodzin wielodzietnych. Wiem ile to wymaga poświęcenia, uwagi, wyrzeczeń oraz odpowiedzialności. Ty tych ludzi wrzucasz do worka 500 plusów. Kiedyś rodziny wielodzietne były normą, teraz są kariery, praca w korpo i raz do roku wyjazd w kierunku ciepłych krajów żeby się pochwalić fotą na fejsie. I ok, nie mam z tym problemu, jest to świadomy wybór ludzi. Niech każdy żyje jak chce. 

Pamiętajcie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 

W tajemnicy zdradzę Wam sekret. Komu żyło się c...... przez ostatnie 8 lat to przez najbliższe 2 lata niewiele się zmieni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, soberowy napisał:

Komu żyło się c...... przez ostatnie 8 lat to przez najbliższe 2 lata niewiele się zmieni. 

Oczywiście, że się tak szybko nie zmieni, eldorado i bonanza w Sejmie dopiero się zacznie. Dlatego nowy rząd będzie miał bardzo pod górkę. 

My dzisiaj w domu o 15ej siadamy do oglądania Sejmu, popcorn i piwko już jest.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Patologia była, jest i będzie. Pamiętam lata 90 i to co było dwie dekady temu. Wskaż mi kraj gdzie nie ma patolki ?

Opisujesz jakieś zdarzenia o których przeczytałeś w internecie, a ja piszę o tym co widzę z moich obserwacji. 

Jeśli zdarzają się skrajne przypadki osób, które robią dzieci dla socjalu to w takich miejscach powinna interweniować pomoc społeczna. Ale weź proszę nie obrażaj ludzi z rodzin wielodzietnych. Wiem ile to wymaga poświęcenia, uwagi, wyrzeczeń oraz odpowiedzialności. Ty tych ludzi wrzucasz do worka 500 plusów. Kiedyś rodziny wielodzietne były normą, teraz są kariery, praca w korpo i raz do roku wyjazd w kierunku ciepłych krajów żeby się pochwalić fotą na fejsie. I ok, nie mam z tym problemu, jest to świadomy wybór ludzi. Niech każdy żyje jak chce. 

Pamiętajcie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 

W tajemnicy zdradzę Wam sekret. Komu żyło się c...... przez ostatnie 8 lat to przez najbliższe 2 lata niewiele się zmieni. 

Nie obrazam ludzi z wielodzietnych rodzin, w ktorych wszystko jest tak jak kazdy by z nas chcial, by bylo, dbanie o siebie, rodzinna atmosfera, usmiech na ustach dzieciakow, gdy rodizce do domu wracaja z pracy itd.

Pisze tutaj wylacznie o patologii ktora niczym  sie innym nie interesuje, na nic nie czeka tylko na dzien wyplacenia zapomogi i 500 plus. Pewnie ze w tych skrajnych przypadkach powinien ktos interweniowac, ale kto, kto sie odwazy jakis przelomowy przepis wprowadzic by to ukrucic? Nikt. Wiec narazie chyba, przynajmniej nie powinno sie wspierac ludzi ktorzy maja na wszystko wywalone -  kasa za nic.

Smutne to jest, ale juz tak jest i zawsze bedzie. Oby z czasem liczba takich rodzin sie zmniejszyla - szkoda tych dzieciakow.

No niestety , zanim nowy rzad sie w tym balaganie odnajdzie i zaplanuje cos by to doprowadzic do porzadku minie troche czasu, moze nawet wiecej niz dwa lata. To zalezy od wielkosci szkod jakie zostaly wyrzadzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal napisał:

A do dziś kto pieniądze przytulał ? 🤨

Jak to kto?Ja.Moja żona jest wykształcona kobieta,ale nie pracuje,zrezygnowała z pracy,bo zajmuje się wychowaniem naszego niepełnosprawnego syna, otrzymuje za to najniższą pensję,ale pamiętam jak za rządów PO,był zasiłek 564 złote,od lat nie rewaloryzowany,i to było tyle od rządu na wsparcie rodziny.

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal napisał:

Nie o to pytałem  .

Opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem niestety mnie nie zaskoczyłeś .

Ale nie będziemy się licytować .Pzdr

Pytałeś kto brał pieniądze? Odpowiedziałem,Ja.I powiedziałem też że pamiętam czasy, gdzie od Państwa było wielkie gówno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o Obajtkow i innych .

Co do pomocy Państwa, zawsze była za mała .

Czyli co kiedyś gówno teraz ,najniższa krajowa -świadczenie i

500+ .

TO się powinno żyć jak pączek w maśle 🙂

Pzdr 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dedal napisał:

Bardziej mi chodziło o Obajtkow i innych .

Co do pomocy Państwa zawsze było za małe .

Pzdr 

Pamiętasz Chlebowskiego,Neumana,Pana od zegarka,Ambergold,Radka co kupował krzesło po 7000,bo Państwo,nie może być,dziadowskie.?

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklerozy nie mam tylko błagam , nie mów że teraz jest rewelacyjnie .

Pamiętamy hasło .

"Dobra , zmiana 🤔"

Koniec z patologią polityczna ,dziś widać jak na dłoni jak jest naprawdę 

Pzdr i nie idź w wyliczanki.

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...