Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Ale czego chcieć od prezydenta Dudy? Skoro przy jego wszelkich oficjalnych wystąpieniach przed kamerami za jego plecami czyli w tle powinno być godło państwowe. A jest co?

 To mnie mówi komu jest podporządkowany...

Żulczyk ma rację.

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gienas napisał:

w tle powinno być godło państwowe. A jest co?

Z tym ponoć jest problem. Jak orzeł usłyszał co facet gada to zwiał i nie mogą go znaleźć :) 

10 godzin temu, maxredaktor napisał:

Ja już w tym roku na dwóch byłem, wystarczy

A kolega to przepraszam , z jakiego resortu ? :) 

/ To pytanie zadał mi gość jak leżałem w szpitalu MSWiA :) /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Chmarski napisał:

Jak można ułaskawić osobę nieskazaną prawomocnie? Przecież z punktu widzenia prawa to jest odebranie jej szansy na obronę w kolejnych instancjach i być może potencjalnego tam uniewinnienia.

Swoim przedwczesnym ułaskawieniem jasno dał do zrozumienia, że obaj wiadomi panowie są winni, i że on - prezydent doskonale sobie z tego zdaje sprawę. 

Bez komentarza, ale proponuję przeczytać konstytucję, a w szczególności  paragraf mówiący kiedy prezydent może zastosować prawo łaski.

Wszystko wyjaśni i kto nagina prawo.

Pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Chmarski napisał:

Nie znalazłem w Konstytucji artykułu w według którego PAD może ułaskawić osobę niewinną.

image.png.a3b1b2e3a6263a700ee1e1343365b812.png

To by było trochę dziwne, bo przecież ktoś niewinny, żadnego ułaskawienia nie potrzebuje.😁

Chyba że przez te 8 lat definicje uległy zmianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ta sprawa jest bardzo prosta. Prezydent może w dowolnej chwili ułaskawić każdą osobę która została prawomocnie skazana. Problem który obserwujemy wynikł z tego, że panowie zostali niby ułaskawieni w 2015 roku , w momencie kiedy byli nieprawomocnie skazani wyrokiem w 1 instancji. Nie można ułaskawić nieprawomocnie skazanych, prezydent nie jest królem, jest wybieranym w wyborach powszechnych urzędnikiem. Zgodnie z prawem, mógł ich ułaskawić dopiero po prawomocnym wyroku, czyli po 20.12.2023.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że PIS potrzebuje grandy. Inaczej nie potrafią. To nie jest partia pracy organicznej. W tym się nie czują za dobrze. Potrzebują wroga, żeby mogli go zwalczać. Oczywiście na niby, bo jakby wszystkich zwalczyli, to musieliby się wziąć do prawdziwej roboty, a potem jeszcze pokazać wyniki. A tak, pokrzyczą, pokrzyczą, pokażą wyborcom jacy z nich "niezłomni", "patrioci", "wierni" i... do kasy. Ich wyborcy też tak wolą. To ich emocje. 

Nie dajcie się nabrać, że tu chodzi o coś innego. 

  • Lubię to 5
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Chłopaki, prosicie się o ból głowy. 
Te bagno wciąga.

Mnie głowa nie będzie bolała. @Karol64208 poprosił bym przeczytał jakiś artykuł w Konstytucji gdzie jest napisane, że prezydent może ułaskawić osobę niewinną więc, proszę go o wskazanie tego zapisu bo ja go znaleźć nie potrafię.

 

25 minut temu, Rafał S napisał:

pospolitych malwersantów kreuje się na więźniów politycznych.

Żeby to jeszcze malwersanci byli... 

Dla mnie to nie było nawet "zwykłe" nadużycie władzy, takie by się wzbogacić czy coś sobie załatwić. 

 

 

Kamiński 2005 - komentuje ułaskawienie Sobotki

Edytowano przez Chmarski
  • Lubię to 3
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chmarski napisał:

Mnie głowa nie będzie bolała. @Karol64208 poprosił bym przeczytał jakiś artykuł w Konstytucji gdzie jest napisane, że prezydent może ułaskawić osobę niewinną więc, proszę go o wskazanie tego zapisu bo ja go znaleźć nie potrafię.

jak się chce to można, poniżej

Cytat

Art. 139. Prawo łaski

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.

  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2024 o 10:55, AudioTube napisał:

Jedno wiem. Ja na niego nie głosowałem.

Proszę mnie poprawić. Na pana Dudę Andrzeja zagłosowało około 10.5 mln z około 27mln uprawnionych. 

Ja też nie, ale takie są fakty.

A co do twoich 27 mln… to nie ma znaczenia. Nieobecni się nie liczą. Sam mam znajomych, którzy twierdzą, że „nie interesują się polityką”.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...