Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Mam takie wrazenie, ze w PL od 8 lat niewiele sie dzieje, mówię o np inwestycjach.

Polska jest największym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej i 6. w Europie. Gospodarka Polski rozwija się w stabilnym tempie od ponad 25 lat i jest szóstą co do wielkości gospodarką w Unii Europejskiej, a PKB na mieszkańca kształtuje się na poziomie powyżej 70% średniej UE (wg parytetu siły nabywczej). 

https://www.paih.gov.pl/dlaczego_polska/wybierz_polske/stabilnosc_ekonomiczna_i_silna_gospodarka/ 

PKB Polski rośnie najszybciej w UE.

Polska odnotowała bowiem najwyższy kwartalny wzrost PKB w III kwartale 2023 roku, osiągając 1,4 proc. Za nią znalazły się Cypr i Węgry, z wynikami odpowiednio 1,1 proc. i 0,9 proc. Polska jest też liderem wzrostu za ostatnie lata. 

https://www.money.pl/gospodarka/europa-moze-pozazdroscic-polsce-sa-nowe-dane-o-pkb-strefy-euro-6963034055609088a.html  

https://forsal.pl/gospodarka/pkb/artykuly/8933654,dynamika-pkb-w-polsce-na-tle-krajow-unii-europejskiej.html

 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wybory podzieliły nas Polaków osobiście uważam że narodem skłóconym/manipulowanym lepiej jest rządzić. Tak więc może lepiej zaprzestać tych dywagacji która partia jest lepsza/gorsza PIS KO oni mają dużo za uszami i nas tylko potrzebują żeby sobie ciepłe posadki zapewnić taka jest prawda. Ja już w tym temacie nie napiszę żadnego słowa szkoda mojego czasu na te dyrdymały. 

Pozdrawiam wszystkich 😉

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RLC2 napisał:

Polska odnotowała bowiem najwyższy kwartalny wzrost PKB w III kwartale 2023 roku, osiągając 1,4 proc. Za nią znalazły się Cypr i Węgry, z wynikami odpowiednio 1,1 proc. i 0,9 proc. Polska jest też liderem wzrostu za ostatnie lata.

Niemniej tak kolorowo nie jest.

GUS podał najnowsze dane o polskim PKB. Mocne hamowanie w 2023 roku

Aktywność w polskiej gospodarce wzrosła w 2023 r. o zaledwie 0,2 proc. zamiast o 0,5 proc., jak szacowali ekonomiści pod koniec grudnia. Choć różnica jest niewielka, wskazuje na to, że IV kwartał ub.r. nie przyniósł oczekiwanego przyspieszenia wzrostu gospodarczego.

 

Całość jest tu:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artur Brol napisał:

Zgadzam sie calkowicie, skloconym narodem latwiej rzadzic. Oni o tym wiedzieli i wykorzystali.

Mam jakieś stare info w głowie z lekcji historii, że dawno dawno wstecz już tak rządzili.  Podzielony naród nie obali władzy.

Oni wykorzystali inny czynnik ..... nasz pazerstwo i chciwość na pieniądze. 

I dużo się załapało nie patrząc dalej niż czubek własnego nosa jakie będą tego konsekwencje. np jak moi teściowe (twardy elektorat).

Dla mnie jest głupota podniesienie 500+ na 800+ ..... pracowałem troche tu i tam poza naszym krajem w bogatszych od nas krajach i brałem rodzinne, ale zawsze były to okolice 500 pln że już nie wspomnę polskie rodzinne .... 97 zł które ja dostawałem, bez 300+ na książki.

Inna głupota to laptopy dla uczniów ... przecież Oni za chwile nie będą potrafili się podpisać ręcznie. Pomysł z jedna salą pełna komputerów w każdej szkole był dobry. Pod okiem fachowca można był dzieciakom pokazać zalety i wady Internetu, a laptop w domu? to nic dobrego.

Norwegia wprowadza zakaz telefonów i mądrych zegarków w szkołach. Prawidłowo.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

Norwegia wprowadza zakaz telefonów

Niderlandy, prowincja Zuid Holand, kilka milionów mieszkańców. W szkołach podstawowych 4-12 lat zakaz przynoszenia komórek do szkoły.

Szkoły średnie 12-18 lat można do szkoły. Na 5 minut przed lekcją do szafki na klucz. 
 

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci teraz pisać nie potrafią, charakteru pisma sobie nie wyrobiły, no bo jak i kiedy. Każde z nich mogłoby by się podać za lekarza, takie bazgroły odstawiają.  Pewnie nie wszystkie, ale przez te pomysły z tabletami i laptopami , spora ich część, obawiam się.

Krzywdę tym młodym ludziom zrobili, w imię postępu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RLC2 napisał:

Ostatnie wybory podzieliły nas Polaków osobiście uważam że narodem skłóconym/manipulowanym lepiej jest rządzić. Tak więc może lepiej zaprzestać tych dywagacji która partia jest lepsza/gorsza PIS KO oni mają dużo za uszami i nas tylko potrzebują żeby sobie ciepłe posadki zapewnić taka jest prawda. Ja już w tym temacie nie napiszę żadnego słowa szkoda mojego czasu na te dyrdymały. 

Pozdrawiam wszystkich 😉

Nie masz racji, że wszystko jedno kto rządzi. Nie dla wszystkich 500 czy 800 czy 5000 plus jest ważniejsze od przestrzegania przepisów prawa i konstytucji przez władze. Jest wielu ludzi, którym na tym zależy i dali temu wyraz w ostatnim głosowaniu do sejmu i senatu. Zamiast $ plus chcę mieć pewność, że żyję chociaż w miarę normalnym państwie, w którym Prezydent nie jest partyjniackim niedouczonym prymitywem wielokrotnie łamiącym konstytucję. W którym minister zmienia policję w milicję i zomo i każe bić protestujących ludzi. Dzisiaj czytam, że następny minister kazał dyrekcji szpitala wojskowego podpisać umowę na kształcenie lekarzy z uczelnią Rydzyka. To akurat jest prawicowy, katolicki bandytyzm. Polska była, jest i jeszcze będzie dzikim państwem, w którym najważniejsze jest ja, ale taki bandytyzm jaki zafundowała nam prawica, to nadal trudno w to uwierzyć.   Pierwsze imię prawicy to nielegalność. Ilością nielegalnych przepisów, ustaw, decyzji można by obdzielić wszystkie poprzednie rządy, łącznie z komuną.

Ja nie chcę żyć w państwie, w którym premierka, która nie ma zielonego pojęcia o państwowości, zaczyna rządy od złamania konstytucji i przyznawania nagród kolegom partyjnym, A to była tylko przygrywka do budowania bandyckiego państwa przez prawicę. Miejsca na serwerze by zabrakło gdyby chcieć wymieniać cały ten bandytyzm.

Prawicowi katolicy z pod hasełka "Bóg, honor i ojczyzna" gdy mówię, że nie chcę żyć w takim państwie, odpowiadają, morda w kubeł i spi..aj za granicę. Nie nie wyjadę.

Dlatego uważam, że porównywanie rządów prawicy i jakichkolwiek innych, jest jak porównywanie grypy z rakiem. Chyba, że najważniejsze są pieniądze, że nic nie da się zrobić, że wszyscy kradną, to mój płot granicą mojej ojczyzny.

 

Edytowano przez jale
pomyłka
  • Lubię to 5
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do chciwości .......

"Rezygnuje z polityki a nie z biznesu"

Ciekawe ... ze Michał Gniatkowski, członek Rady Nadzorczej Enea SA Michał Gniatkowski rezygnuje? po słowach .... Szymona Hołowni, który zapowiedział, że żadna osoba zatrudniona czy należąca do Polski 2050 nie otrzyma nominacji do rad nadzorczych.

to prawnik, który dorwał się do źródełka i trudno będzie go pogonić. Nie wiem ... moze ma kwalifikacje, ale czy na pewno? 

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/działacz-polska2050-pokazał-figę-szymonowi-hołowni/ar-BB1i5iWi?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=bfb37e8515f14ed0b4bd5783eec81359&ei=57

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w żadnej z dziedzin, jak np. ekonomia, energetyka itp. Jednak z tego co widziałem to PiS nie obsadzał ludzi przez kwalifikacje tylko z powodu, że oni z PiS byli. Pewnie były odstępstwa od tej zasady.

Mam tylko nadzieję że obecną władza będzie robiła tak jak się to robi - potrzebujemy kogoś z takim a nie innym dyplomem i doświadczeniem, masz to wszystko, ok, zatrudniony.

Jeszcze tylko wszystkich polityków potraktować tak, jak pracodawcy traktują pracowników. Lecisz sobie w kulki, wyniki masz tragiczne, spóźniasz się do pracy albo wcale nie przychodzisz. Zwolniony. Inaczej by śpiewali.  Szkoda ze to się nigdy nie zdarzy. Choć z drugiej strony, nikt nie pomyślał kiedyś że komuna runie, mur berlinski zostanie rozebrany a kościół będzie z rządem przeciwko obywatelom spiskował. Więc może jednak szansa jest. Znów byłaby Polska wzorem do naśladowania 🫡

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@RLC2 sorry , ale nie rozumiem w czym rzecz. Każda umowa składa się z warunków. Nikt mi nie da złotówki jak się nie wywiąże z tego do czego się zobowiązałem. 

Wg. danych Ministerstwa Finansów w latach 2004-2022 wpłaciliśmy 78 mld. euro, a do Polski wpłynęło 235 mld euro . Różnica netto wynosi 157 mld euro !!!

A teraz pytanie , a jaką alternatywę proponujesz ?

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

A teraz pytanie , a jaką alternatywę proponujesz ?

Żadnej alternatywy nie proponuję. Przeczytaj uważnie co jest tam napisane bez żadnych odsetek. PIS rządził nie było kasy z KPO teraz rządzą inni i już cyk pieniążki są choć może jeszcze nie wszystkie. 

KPO to pożyczka z określonym celem przez UE czy Polska potrzebuję tych pieniędzy? 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie , to od nas pożyczają  no 🤦🏿‍♂️🤗 

O, kurde wpłynęły mi pieniądze na konto 😳 a nie składałem wniosku o kredyt 

Nieeeee to tak nie działa. , trza wniosek złożyć najpierw 😂

Edytowano przez Dedal
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dedal napisał:

Właśnie , to od nas pożyczają

Tak mówił niejaki Glapiński . No , że to inni klepią biedę i że się ustawiają do nas w kolejce po pożyczki. O ile mnie pamięć nie myli było to tuż przed tym jak 20% inflacja zżarła moje oszczędności :) 

30 minut temu, RLC2 napisał:

Przeczytaj uważnie co jest tam napisane bez żadnych odsetek.

Przeczytałem uważnie. Tylko , widzisz , w dorosłym świecie jest tak , że jak nie wypełniasz zobowiązań to jest Twój problem. Jak składasz wniosek o kredyt do banku i nie spełniasz wymogów , a za rok je spełniasz to nie sądzę , by bank Ci wypłacił kwotę pożyczki wraz z odsetkami za ten stracony rok. Mało tego. Dzisiaj podpisałem Umowę na siedmiocyfrową sumę. Jak nie dostarczę towaru zgodnie z warunkami Umowy to płacę kary za dosłownie wszystko. Niezgodność z dokumentacją , brakiem certyfikatów , opóźnienie ..... najniższa kara to 15000 zł. i Polska takie kary właśnie płaciła , łącznie to 620 mld euro . Rozumiem , że chłopcy z pisu oddadzą tą kasę , paru szpitalom by się chyba przydała. 

A i zapomniałbym. taka śmieszna sprawa , aby dostać kasę z KPO trzeba było złożyć wniosek :) Widocznie jakoś pisowi to umknęło :) 

 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ,to nie przeszkadzało mówić że w przyszłości, w niedługim czasie ,  za chwilę ,zaraz , już będą 😎

I są 🥳 jak z bicza strzelił 

Edytowano przez Dedal
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomek4446 napisał:

Tylko , widzisz , w dorosłym świecie jest tak , że jak nie wypełniasz zobowiązań to jest Twój problem. 

Tylko widzisz ja nie mam 16 lat żebyś do mnie tak pisał. 

58 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak składasz wniosek o kredyt do banku i nie spełniasz wymogów , a za rok je spełniasz to nie sądzę , by bank Ci wypłacił kwotę pożyczki wraz z odsetkami za ten stracony rok.

Banki mają swoje prawa i każdy o tym wie co się działo z pożyczkami hipotecznymi na mieszkania. W złotówkach ludzie nie mieli zdolności kredytowej a w frankach szwajcarskich raptownie mieli. I jakimś dziwnym sposobem te franki szybko drożały. 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Dzisiaj podpisałem Umowę na siedmiocyfrową sumę.

Gratuluję i szczerze  życzę żeby wszystko było w jak najlepszym porządku. 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Polska takie kary właśnie płaciła , łącznie to 620 mld euro . Rozumiem , że chłopcy z pisu oddadzą tą kasę , paru szpitalom by się chyba przydała. 

Oddać nie oddadzą jak i Tusk nie odda kasy z naszych funduszy emerytalnych, z zamkniętych stoczni, z Amber Gold,  jeszcze mam dawać przykłady? 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A i zapomniałbym. taka śmieszna sprawa , aby dostać kasę z KPO trzeba było złożyć wniosek :) Widocznie jakoś pisowi to umknęło :) 

Śmieszna sprawa że PIS chyba nie chciał tych pieniędzy bo pewnie wiedzieli na co mają iść bo przecież niemieckie wiatraki są nam bardzo potrzebne prawda... 😉 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RLC2 napisał:

Oddać nie oddadzą jak i Tusk nie odda kasy z naszych funduszy emerytalnych, z zamkniętych stoczni, z Amber Gold,  jeszcze mam dawać przykłady? 

Hahahahahaha....

Kurwizja widzę zryła berecik, co?

🤦

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio a tobie co "Banda Rudego" nie zabrała kaski z OFE byłeś na innych zasadach? Żal mi ciebie że nie pamiętasz jak ci konto wyczyścili.

P.S wcale nie dziwi mnie twój sposób pisania na tym forum czytałem twoje posty w różnych tematach zdecydowanie brak ogłady że tak się wyrażę. 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...