Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Powiedz nam lepiej, ile można na tym zarobić. Zatrudnili cię w jakiejś spółce skarbu państwa czy kogoś z rodziny?

Dzik,
ile razy było proszone - bez wycieczek osobistych do innych użytkowników Forum!
Raz już wyleciałeś - chcesz kolejny raz oberwać???

Już parę razy szły ostrzeżenia od Admina i Moderatorów - chcesz kolejne i tym razem definitywne?
 

A teraz bardziej ogólnie: czy głównym założeniem dla kilku użytkowników ich bytności na tym Forum jest możliwość "dowalania" innym użytkownikom?


Do tego proszę: jak ktoś przegląda Forum po pijaku, to jego sprawa, ale gdy w stanie upojenia alkoholowego pisze bzdury lub po chamsku komuś dowala (a zdarzają się takie sytuacje), to już jest przesada i to już robi się ogólny problem.

O ile pogląd na bandycką działalność wrednego stwora z Moskwy mamy wszyscy podobną, to już poglądy polityczne są zróżnicowane. Ale wraz z Olą i Mariuszem proszę o szacunek do innych, niezależnie od ich przekonań.
 

Pozdrawiam
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RoRo napisał:

Dzik,
ile razy było proszone - bez wycieczek osobistych do innych użytkowników Forum!
Raz już wyleciałeś - chcesz kolejny raz oberwać???

Już parę razy szły ostrzeżenia od Admina i Moderatorów - chcesz kolejne i tym razem definitywne?

Hej, ja się bardzo zmieniłem. Poza tym już raz wyleciałem definitywnie. Staram się wyważać swoje wypowiedzi. No cóż, postaram się... jeszcze bardziej zmienić.

 

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wysłuchałem kolejnego wystąpienia Morawieckiego. Panowie , kiedu oni / rząd/ przestaną wreszcie pieprzyć a zaczną cokolwiek wprowadzać w czyn ? Przecież to nawet przedszkolak by się wkur..ł , jak by codziennie obiecywano cukierka i by go nie dostawał. Czy naprawdę mamy tak ograniczoną część społeczeństwa , że tego nie widzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2022 o 19:58, Rafał S napisał:

każdym razie, miło byłoby pokazać, że nas, czyli elektorat szeroko rozumianej opozycji stać na więcej kultury niż elektorat partii rządzącej. Może bądźmy bardziej w duchu Woltera, który bronił prawa adwersarzy do głoszenia swych opinii. 

No widzisz, niestety nie jest tak jak chciałbyś by było. Zarówno elektorat "pro" i "anty" dają w swoich wypowiedziach "do pieca". Co najśmieszniejsze i jednocześnie tragiczne, nawzajem "belki we własnym oku nie dostrzegają" 

90% wypowiedzi obydwu grup od względem próby deprecjacji strony przeciwnej, obrażania czy szydzenia jest identyczna. Zmienia się tylko strona medalu. 

 

Jak dla mnie to zdarzenie powinno dać ludziom sporo do myślenia

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wybory-na-wegrzech-budapeszt-moze-stac-sie-wygodnym-przyczolkiem-dla-putina/pvbqgks,79cfc278

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fafniak napisał:

Jak dla mnie to zdarzenie powinno dać ludziom sporo do myślenia

Jakie "zdarzenie"?

Orban wygrał wybory, to przejął wszystkie media, poświęcił kilka procent PKB na socjal, a przy tym nastraszył Węgrów narracją, że jak wygra opozycja, to będzie wojna (co nie było trudne przy przejętych mediach). Na szczęście Kaczyńskiemu się póki co się to samo nie udało, ale nie wątpię, że będzie dalej próbował.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fafniak napisał:

90% wypowiedzi obydwu grup od względem próby deprecjacji strony przeciwnej, obrażania czy szydzenia jest identyczna. Zmienia się tylko strona medalu. 

Nie zgodzę się. To , że naród się podzielił z czegoś wynika , nie jest to sytuacja normalna i ubolewam nad tym. Nie ma środka , rządzi zasada kto nie z nami to przeciw nam. Zaraz kto ją wprowadził ? Czy to nie przypadkiem Kaczyński podczas farsy zwanej miesięcznicą smoleńską ? Fafniak to szczucie tak ze strony polityków pis jak i podnóżka medialnego przyniosło efekty jakie mamy. Orban wpadł na to po prostu pierwszy. To , że dwa obozy się naparzają masz rację , ale zwróć uwagę , że argumentacja jest zgoła inna tak jak dążenia tych dwóch stron.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zdarzenie definiuje się jako coś co stało się. Wydarzyło. 

Wygrał wybory. Zdarzyło się na Węgrzech wczoraj.

Tak jest zdarzenie. Zaistniał taki fakt.

A czy da do myślenia... Zobaczymy

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

Nie ma środka

Jest, tylko nikt prócz tego środka nie chce by on istniał. Tu na forum jest tego idealny obraz 

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

Zaraz kto ją wprowadził ? Czy to nie przypadkiem Kaczyński podczas farsy zwanej miesięcznicą smoleńską

? Serio? Proponuję abyś przypomniał sobie moherowe berety, szydzenia z siatki sklepowej Kaczyńskiej, komentarze Sikorskiego że Kaczyński był na prochach jak pisał list "do Europy" i można by wymieniać jeszcze długo. 

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

szczucie tak ze strony polityków pis jak i podnóżka medialnego przyniosło efekty jakie mamy. Orb

Jasne. "Wyrzynanie watahy" nie zaistniało ;) to jest wręcz język miłości 

A może warto zajrzeć na strony fejsowe "elyt" i poszukać tam tego "dobrego języka" dyskusji...

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

Generalnie zdarzenie definiuje się jako coś co stało się. Wydarzyło. 

Wygraj wybory. Zdarzyło się na Węgrzech wczoraj.

Tak jest zdarzenie. Zaistniał taki fakt.

A czy da do myślenia... Zobaczymy

O zdarzeniu mówi się najczęściej w kontekście jakiegoś incydentu, a nie wydarzenia poprzedzonego długim procesem - stąd moje pytanie.

Czy da do myślenia? Raczej umocni wcześniejsze przypuszczenia - np. odnośnie tego, jak ważny jest pluralizm medialny w demokracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Kraft: Rosjanie zabijają Ukraińców.
Symetrysta: Ukraińcy zabijają Rosjan.

Ładne. Gratuluję.

Ale już kilka razy pisałem. Nie wszystko da się że sobą porównywać. 

Ale widzę że podobnie jak kilka wcześniejszych prób, ta ponownie ma na celu wykreowanie negatywnego wizerunku kogoś kto nie ma  ochoty wejść do jednej z szuflad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Fafniak napisał:

Jest, tylko nikt prócz tego środka nie chce by on istniał. Tu na forum jest tego idealny obraz 

Dobra , masz rację. Jak ten środek powinien wg. Ciebie wyglądać w świetle tego co się działo od 2015 roku ? Wracasz do rządów PO , tylko nie wiem czy zauważyłeś ale PO już nie rządzi. Może właśnie dlatego , że popełniało błędy o których piszesz.

Inaczej , podobają Ci rządy PIS czy nie ? Co dzieje się dobrego w kraju , jaki rozkwit Polski odnotowałeś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

Ale widzę że podobnie jak kilka wcześniejszych prób, ta ponownie ma na celu wykreowanie negatywnego wizerunku kogoś kto nie ma  ochoty wejść do jednej z szuflad

Jak można kreować się na bezstronnego obserwatora/rozjemcę tkwiąc na dnie szuflady? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak ja naprawdę staram się Cię zrozumieć. Nie jestem radykałem i mam otwarty umysł. Nie patrzę wstecz oceniam to co widzę ,co jest tu i teraz. Retrospekcja jest fajna w książkach i w postrzeganiu historii , Tam gdzie mamy do czynienia z wydawaniem publicznej kasy, decyzjami mającymi bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie i przyszłość kolejnych pokoleń jakoś się nie sprawdza. Nawet pis już zaniechało klepania w kółko ," bo oni to przez 8 lat".

Zadałem proste pytanie , podoba Ci się w Polsce za rządów pis , czy nie? Stanie " obok" jest fajne , ale nie prowadzi do niczego , jest to cicha aprobata tego co się dzieje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Stanie " obok" jest fajne , ale nie prowadzi do niczego , jest to cicha aprobata tego co się dzieje.

Wnosząc z ilości wpisów (nawet pomijając ich treść) nie można takiej postawy nazwać "staniem obok", Choćby się bardzo pragnęło tak postrzegać całą sytuację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam zwolenników 8 gwiazdek którzy uczestniczą na marszach tolerancji i dla których tolerancja to nie tylko puste słowo. Czy tolerancja dla drugiego człowieka ma jakieś ograniczenia ? 

Ja np toleruje osoby LGBT, inne religie, inną rasę, ludzi z innymi poglądami. Gdzie u Was się kończy owa tolerancja ?

Proszę bez skrajnych przypadków typu pedofile, Putin itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...