Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Proponuję przeczytać to bardzo uważnie:

https://www.rp.pl/plus-minus/art14354641-tusk-stracil-instynkt-polityczny-co-wykorzystali-rosjanie 

 

bo sprawa nie jest tak "prosta" jak to opisałeś i powtarza się w pewnym sensie sytuacja gdy wyśmiewałeś pomysł śledztwa dotyczący zbrodni ruskich na Ukrainie

 

Szacunek mój masz, jesteś inteligentny gość. Ciekawie próbujesz, jak i inne tematy, rozmydlić i zjechać z głównego toru...

 Niemniej nie przekonasz mnnie takimi zmyłkami, mam niedobrą pamięć bo długą ;)  ale przypomnij gdzie pisałem o śledztwie i co to ma wspólnego ze złamaniem procedur prezydenckich?

 

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Moja córka właśnie poszła do pracy. Jej pokolenie nie ma bladego pojęcia, kto to był Olszewski. Mam powiedzieć dokładnie, gdzie to ma? Skończmy już z tymi sentymentami, urazami, "winami Tuska". Rozmawiajmy o teraźniejszości i przyszłości. 

Sam to jakiś czas temu napisałem.

Przeszłość jest ważna i należy z niej wyciągać wnioski, ale nie koncentrować wokół niej całą politykę. Młode pokolenia mają coraz bardziej gdzieś legendy Solidarności czy kto był komuchem, a kto nie, bo patrzą w przyszłość. Zresztą, prawdę powiedziawszy, ja też mam to coraz bardziej w d.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gienas napisał:

ale przypomnij gdzie pisałem o śledztwie

Wyśmiałeś śledztwo  podjęte przez naszą prokuraturę a popełnione przez ruskich na Ukrainie - nie pamiętasz? Śledztwo które rozpoczęto na prośbę strony ukraińskiej. 

To nic nie ma wspólnego z procedurami, ale wspólnym elementem jest to że nie jest tak jak piszesz. Było wiadomo że Kaczyński poleci do Katynia. To nie była niespodziewana decyzja. Tak samo spodziewali się tego ze ponownie będzie problem z samolotem i jego użyczeniem. Tak stało się rok albo dwa lata wcześniej. Dlatego napisałem że nasza wewnętrzna wojenka jest jednym ze elementów tej układanki/tragedii.

Przeczytaj to co podlinkowałem - serio. To jest ładnie zebrane...

 

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyśmiałeś śledztwo" podaj gdzie tak napisałem, stronę/post? Myślę że jak zwykle po swojemu wyrwałeś z kontekstu.

 

Wizyta w Smoleńsku to była niespodziewana decyzja Kaczyńskiego. Po drugie prezydencki samolot nie jest do "użyczenia" ;) on jest do dyspozycji prezydenta.

Następne: procedury lotów prezydenckich są ustalone - nikt nie pakuje do jednego samolotu całego rządu i szefostwa MON.

Nadto w ten sam dzień, przed startem prezydenta, lądował tam rządowy JAK40 samolot z dziennikarzami i jego pilot zgłaszał psującą sie pogodę.

Za to lądowanie  JAK-a40 tu cytat: "Później komisja MON stwierdzi, że dowódca złamał regulamin lotów i w takich warunkach nie powinien nawet próbować lądować w Smoleńsku"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gienas napisał:

"Wyśmiałeś śledztwo" podaj gdzie tak napisałem, stronę/post? Myślę że jak zwykle po swojemu wyrwałeś z kontekstu.

106686224_Screenshot(52).thumb.png.eb993060e76dc01aac1fcbb636c4eff0.png

? coś mi się pomyliło ?

8 minut temu, gienas napisał:

Wizyta w Smoleńsku to była niespodziewana decyzja Kaczyńskiego.

Ciekawe. Czy możesz to jakoś poprzeć? Bo to co pamiętam jest czymś zupełnie odwrotnym.

9 minut temu, gienas napisał:

Po drugie prezydencki samolot nie jest do "użyczenia" ;) on jest do dyspozycji prezydenta.

O ile pamiętam to samoloty są rządowe i one są w gestii KPRM-u a prezydent "nie miał samolotu" - nie wiem jak jest teraz. Jeżeli się mylę to prosze o jakieś oficjalne dane na rok 2010

11 minut temu, gienas napisał:

Następne: procedury lotów prezydenckich są ustalone - nikt nie pakuje do jednego samolotu całego rządu i szefostwa MON.

Pełna zgoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Fafniak napisał:

Jeżeli się mylę to prosze o jakieś oficjalne dane na rok 2010

To może sam od tego zacznij, zamiast rozsiewać niejasne insynuacje i domagać się "oficjalnych danych" od innych.

Jeśli jednak sugerujesz, że tu wszyscy ponoszą winę w równym stopniu, to oczywiście jesteś śmieszny, bo to na kancelarii prezydenta spoczywa największa odpowiedzialność. Co ciekawe, Arabski, który został skazany za niedopełnienie obowiązków (nie pamiętam czy prawomocnie) został skazany de facto za to, że nie odmówił realizacji tego lotu.

Bodaj w 2008 r. Tusk i Kaczyński polecieli razem na szczyt do Brukseli. Kaczyńskiego miało tam w ogóle nie być, ale wprosił się na siłę i Tusk stwierdził, że absolutnie nie zamierza odmawiać miejsca głowie państwa. Mimo takich koncyliacyjnych gestów ze strony ówczesnego rządu, ze strony PiSu była ciągła, bezsensowna gra na konflikt, która swój finał znalazła gdzie? W Smoleńsku.

Lech Kaczyński był nieudolnym, marionetkowym prezydentem, który pod koniec życia miał chyba najsłabsze poparcie ze wszystkich prezydentów. Śmierć poniósł głównie przez politykę swojego brata, którego się we wszystkim słuchał i który z tej katastrofy nie wyciągnął żadnych wniosków.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak "wyśmiałem śledztwo" :)  chyba przesadziłem wyżej z szacunkiem.

 Post Wing0 jest nie potrzebny ale dla podkreślenia Twojej racji ma to sens...

 

To ja szukam swoich postów w tym temacie a Ty podpierasz się wyjętymi postami z innego tematu.

 

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dzik napisał:

To może sam od tego zacznij, zamiast rozsiewać niejasne insynuacje i domagać się "oficjalnych danych" od innych.

Jeśli jednak sugerujesz, że tu wszyscy ponoszą winę w równym stopniu, to oczywiście jesteś śmieszny, bo to na kancelarii prezydenta spoczywa największa odpowiedzialność. Co ciekawe, Arabski, który został skazany za niedopełnienie obowiązków (nie pamiętam czy prawomocnie) został skazany de facto za to, że nie odmówił realizacji tego lotu.

Bodaj w 2008 r. Tusk i Kaczyński polecieli razem na szczyt do Brukseli. Kaczyńskiego miało tam w ogóle nie być, ale wprosił się na siłę i Tusk stwierdził, że absolutnie nie zamierza odmawiać miejsca głowie państwa. Mimo takich koncyliacyjnych gestów ze strony ówczesnego rządu, ze strony PiSu była ciągła, bezsensowna gra na konflikt, która swój finał znalazła gdzie? W Smoleńsku.

Lech Kaczyński był nieudolnym, marionetkowym prezydentem, który pod koniec życia miał chyba najsłabsze poparcie ze wszystkich prezydentów. Śmierć poniósł głównie przez politykę swojego brata, którego się we wszystkim słuchał i który z tej katastrofy nie wyciągnął żadnych wniosków.

Nie wierzę w to co napiszę: w pełni zgadzam się z Dzikiem... :D

Co do zbierania dowodów zbrodni na Ukrainie już widzę jak ktoś poniesie jakiekolwiek konsekwencje... Putin pierwszy się zgłosi do Trybunału PiSu w Ziobrostanie żeby odpokutować winy, zaprowadzi go tam prezydent Francji....

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 października 2008

Premier oświadczył, że jeśli Lech Kaczyński będzie zdecydowany jechać 7 listopada do Brukseli na poświęcony kryzysowi finansowemu nadzwyczajny szczyt UE, to ustąpi prezydentowi i sam nie pojedzie. "Jutro powiadomię prezydenta, że jeśli jest zdecydowany, że musi jechać do Brukseli, to ja ustąpię" - powiedział Tusk na konferencji
prasowej.

źródło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że pisma z odmową od Arabskiego nie było czy o co chodzi?

Wynika z tych zdarzeń to że po pierwsze prezydent nie ma samolotu bo samoloty są rządowe. I są  "przydzielane" na wizyty. To się tyczy nadal wypowiedzi Gienasa. 

Te zdarzenia miały miejsce i inne są już faktem. To że n wielu nie chce pamiętać tych wojenek ( sięgających źródłami do obalenia rządu Olszewskiego i nie powstanie PoPisu) nie oznacza że ich nie było.

10 godzin temu, Wing0 napisał:

Co do zbierania dowodów zbrodni na Ukrainie już widzę jak ktoś poniesie jakiekolwiek konsekwencje... Putin pierwszy się zgłosi do Trybunału PiSu w Ziobrostanie

Gdybyś raczył przeczytać o co chodzi to byś tych głupot nie pisał. 

@gienas Ja twojej wypowiedzi nie wyrwałem z kontekstu, zacytowałem ją w całości. Co do tego czy wyśmiałeś czy nie, to wystarczy  przeczytać zdanie które napisałeś. Naprawdę ciężko będzie uznać że nie ma ono prześmiewczego wyrazu. 

Przecież nie chodzi tu o to że putin stanie przed naszym sądem, tylko udokumentowanie relacji uchodźców z jakiś zdarzeń. Co jest w tym śmiesznego czy durnego?

A priori zakładacie że wszystko co "wychodzi od nich" jest złe i głupie. Każdym takim wpisem udowadniacie że tak naprawdę niczym nie różnicie się od twardego elektoratu drugiej strony. 😝

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się czytać klepania o niczym bronisz w kółko PiSu widać dobrze Ci się żyje w tej drużynie która oni spowodowali. 

Każdy wojenki pamięta. Jarek wszędzie wpychał swojego braciszka na siłę. I na koniec wepchał go na Wawel co było już szczytem chamstwa... PiS od początku prowadził politykę podziałów i ogłupiania społeczeństwa teraz mają chociaż super narzędzia ku temu jak widać przynoszące super rezultaty.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Nie chcę mi się czytać klepania o niczym bronisz w kółko PiSu widać dobrze Ci się żyje w tej drużynie która oni spowodowali

I tak w kółko. Nie merytorycznie tylko by dostać komuś.

Naprawdę b przeczytaj o co chodzi w tym śledztwie i po co ono jest. To naprawdę nie zajmuje dużo czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Te zdarzenia miały miejsce i inne są już faktem. To że n wielu nie chce pamiętać tych wojenek ( sięgających źródłami do obalenia rządu Olszewskiego i nie powstanie PoPisu) nie oznacza że ich nie było.

Wszyscy je pamiętają, tylko najwyraźniej ty je pamiętasz inaczej przez pryzmat swojego tzw. obiektywizmu, bo w tych „wojenkach” chodziło o wsadzanie kija w szprychy rządowi Tuska. Krótko mówiąc, Kaczyński chciał się wprosić na siłę do delegacji – wbrew zwyczajowi, praktyce i wcześniejszym ustaleniom – tylko po to, żeby utrudnić Tuskowi życie.

Swoją drogą, pewnie „nie pamiętasz" tego sławnego nagrania ze szczytu, które puszczały wszystkie telewizje – jak Lech Kaczyński chodził po schodach w górę i w dół, nie wiedząc, co ma dalej ze sobą robić. To było wręcz smutne.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dzik napisał:

Swoją drogą, pewnie „nie pamiętasz" tego sławnego nagrania ze szczytu, które puszczały wszystkie telewizje – jak Lech Kaczyński chodził po schodach w górę i w dół, nie wiedząc, co ma dalej ze sobą robić. To było wręcz smutne.

To się zdarza. 

Może pamiętasz Kopaczową i jej rajdy po dywanie w brukseli. Merkelowa musiała ją łapać :D

23 minuty temu, Dzik napisał:

bo w tych „wojenkach” chodziło o wsadzanie kija w szprychy rządowi Tuska.

Jasne. 

Odpowiem  w twoim stylu :

25 minut temu, Dzik napisał:

najwyraźniej ty je pamiętasz inaczej przez pryzmat swojego

bąbelka informacyjnego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

(...)

Masz w ogóle cokolwiek sensownego do powiedzenia czy na każdy zarzut wobec swojej ukochanej partii umiesz tylko reagować na zasadzie „ale PO cośtam”? Swoją drogą, PiS robi dokładnie to samo – ich koronny des ex argument po ponad 6 latach rządów to są nadal rządy PO.

Nie mam bąbelka, nawet informacyjnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Ja twojej wypowiedzi nie wyrwałem z kontekstu, zacytowałem ją w całości. Co do tego czy wyśmiałeś czy nie, to wystarczy  przeczytać zdanie które napisałeś. Naprawdę ciężko będzie uznać że nie ma ono prześmiewczego wyrazu. 

Niestety wyrwałeś, na dodatek z zupełnie innego tematu w którym ma to sens.

Równie dobrze mógłbym wstawić Twój post z tematu o malowaniu CDplayera - i napisać że marny z Ciebie malarz.

 To retoryczne stwierdzenie, bo widzę że działasz napradę jak PiS - rozdrobnić, zagadać, odwrócic kota ogonem i na koniec stwierdzić  "miałem rację" .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gienas napisał:

Niestety wyrwałeś, na dodatek z zupełnie innego tematu w którym ma to sens.

Ma sens? Jaki sens? 

Podałem to jako przykład że po prostu nie miałeś racji wyśmiewając to działanie.

Tak samo nie miałeś racji że prezydent "ma samolot"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dzik napisał:

Masz w ogóle cokolwiek sensownego do powiedzenia czy na każdy zarzut wobec swojej ukochanej partii

Dzik... wiesz co? Dla ciebie jedynym sensownym byłoby łojenie w pisiorów. Każda wypowiedź nie będąca w zgodzie w twoim postrzeganiem świata będzie bezsensowna. Smutne to jak cholera bo obrazuje jak bardzo zapiekłe są obie strony.

13 minut temu, Dzik napisał:

swojej ukochanej partii

Na pytanie czy można pisać bardziej głupio - zobaczyłem że można. 

Ja już się przyzwyczaiłem 🤣 pisior,lewak,narodowiec,liberał - wszystko to już słyszałem. Zawsze wypowiadający te słowa rozumieli je jako wręcz obelgę

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Tego samolotuj uż nie ma. 

Nigdy nie było. Użyczany był przez rząd. Od kilkunastu postów o tym piszę.

2 minuty temu, Kraft napisał:

Za to jest tu i teraz. I to warto krytycznie oceniać. 

Tak. Ale jeżeli twierdzisz (tak wywnioskowałem z poprzedniego postu) że nie ma co podpierać się zdarzeniami sprzed 5/10/30 lat, to ja się z tym nie zgadzam. Bo bez tego nie jesteś w stanie poznać przyczyn pewnych działań i zachowań. To nie jest tak że co pięć czy dziesięć lat jest reset i zapominamy co kto powiedział zrobił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...