Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

W tym artykule, do którego link wyżej wkleiłem jako źródło cytatu, na dole jest krótki, czterominutowy filmik. Przeskoczcie sobie do 2:00, kiedy zaczynają się wypowiedzi przypadkowych ludzi. Zaczyna się od jakiegoś starszego faceta, który mówi:

Pierwsza myśl moja: to jest niemożliwe, żeby tak po prostu się rozwalił samolot, niemożliwe...

I to jest wg mnie jedna z najbardziej przerażających rzeczy w ludziach - ten tzw. swój rozum. Nie ważne, co mówi gremium uznanych ekspertów, bo jemu się nie wydaje, dla niego to niemożliwe. Kropka. Koniec polemiki. I ch*j.

Ze "swoim rozumem" się nie wygra.

Edytowano przez Dzik
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, misiek x napisał:

Zgadzam się z tym co napisałeś w 100%

Jak oglądałem fragmenty tego żenującego wystąpienia Kaczyńskiego i widziałem księży na miesięcznikach przyklepujących swoją bytnością sianie nienawiści i podziału społecznego ,to tak mi się nasuwa analogia do tego co robi cerkiew prawosławna w Rosji. I tu i tu ten sam schemat. Tylko jak to się ma do samych założeń wiary ? Jak trzeba mieć niskie mniemanie o własnym elektoracie ,by oficjalnie wytoczyć takie brednie i bezpodstawne oskarżenia i wiedzieć , że to na 100% kupi ? Wiedzą , że wychowali sobie beton , a jak ktoś zacznie wątpić ,to go się przekona majestatem kościoła czy Rydzyka. Proste , prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Tylko jak to się ma do samych założeń wiary ?

Ma się idealnie, bo przecież wiara jest wartością samą w sobie - czyt. ma funkcjonować niezależenie, a wręcz wbrew krytycznemu rozumowi. Czym się różni mit o facecie, który wsadził na łódkę wszystkie zwierzęta świata od tego, co opowiada Macierewicz?

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dzik napisał:

Czym się różni mit o facecie, który wsadził na łódkę wszystkie zwierzęta świata od tego, co opowiada Macierewicz?

Ten pierwszy miał dobre intencje. Mit o arce służy większemu ogółowi. Przestrzega przed łamaniem prawa, norm etycznych. Jednoczy. Daje nadzieję na przyszłość. 

Ten drugi ma złe intencje i tworzy mit na potrzeby politycznych interesów. Mit ten służy wybranej grupie społecznej. Dzieli Polaków Gloryfikuje łamanie przepisów, ułańską fantazję i wszystkie przymiotniki będące synonimami bylejakości. Tak samo byle jaki jest ten ostatni raport o wybuchających parówkach, puszkach coli i innych nieudowodnionych wyssanych z palca hipotezach ośmieszających nas na arenie międzynarodowej. 

Cały ten mit o poległych w zamachu to jeden z wielu puzzli stanowiących większą układankę. 

Nie mieszajcie Boga i wiary w brednie i kłamstwa polityków. Religia co prawda ma w korzeniach polaryzowanie społeczeństwa. Piekło i niebo. Wierni i niewierni. Błogosławieni i przeklęci. To stare jak świat. Kaczyści korzystają z technik kościelnych tylko nieco zmodyfikowanych ale na własny użytek. Mit smoleński to dodatkowa nakładka na istniejące już podziały dająca paliwo polityczne dla rządzących. 

Szkoda tylko, że trudno będzie to odkręcić. Zajmie lata. Nikt nam ich nie odda. Po dwunastnicy będzie trzynastnica, będą kolejne raporty, coraz więcej pomników poległych bohaterów zamordowanych w zamachu, nowe nazwy ulic, rozdziały w szkolnych książkach o historii, kwieciste wstawki w apelach poległych jak na gloryfikujący mit przystało. Wokół tego mitu będą zbierać i umacniać swój elektorat.

Bohaterski ŚP Prezydent, zamach, kościelna oprawa z żołnierskim ceremoniałem włącznie to niezły początek dłuższej historii. Nieprawdaż? ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MariuszZ napisał:

Ten pierwszy miał dobre intencje. Mit o arce służy większemu ogółowi. Przestrzega przed łamaniem prawa, norm etycznych. Jednoczy. Daje nadzieję na przyszłość. 

Ten drugi ma złe intencje i tworzy mit na potrzeby politycznych interesów.

(...)

Nie mieszajcie Boga i wiary w brednie i kłamstwa polityków.

Ten pierwszy nie miał żadnych intencji, bo nie istniał, a ewangelie bez wątpienia również powstały na potrzeby polityczne, dlatego mówiąc "nie mieszajcie w to boga" mówisz tak naprawdę "nie mieszajcie polityki do polityki".

Przez "boga" mam oczywiście na myśli każdego niewidzialnego gościa wymyślonego przez człowieka - Jahwe, Allaha, Buddę, Iśwara i innych, a nie samą ideę, że może być jakaś siła wyższa, o której nic nie wiemy i na której istnienie nie ma żadnych dowodów.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

Na ASR wyczytałeś? 

Koniec o religii. Nawet nie próbuj 😉

To po co mnie prowokujesz?

Uważam, że jesteś dobrą osobą na moda, ale będziesz jeszcze lepszym, kiedy czasem ugryziesz drżącą rękę. No i powinni ci też sprawić sensowną skrzynkę z narzędziami, do wydzielania postów z tematów i przenoszenia ich do nowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MariuszZ napisał:

Szkoda tylko, że trudno będzie to odkręcić. Zajmie lata. Nikt nam ich nie odda. Po dwunastnicy będzie trzynastnica, będą kolejne raporty, coraz więcej pomników poległych bohaterów zamordowanych w zamachu, nowe nazwy ulic, rozdziały w szkolnych książkach o historii, kwieciste wstawki w apelach poległych jak na gloryfikujący mit przystało.

@MariuszZ pis zdaje sobie sprawę , że połowy obecnego pokolenia nie przekona do swoich racji. Ale ...po to dali czarnka , by powoli zmieniać , zakłamywać historię w szkołach tworząc przyszłe zaplecze. I tu widzę naszą rolę ,czyli rodziców ,w edukacji młodego pokolenia. Zupełnie to samo co za komuny , to od nas młodzi ludzie muszą poznać twarde fakty, a nie propagandową sieczkę.

Pamiętacie jak się czytało " bibułę" z opisami tego co naprawdę miało miejsce w Ostaszkowie , Miednoje , Katyniu ? O stanie faktycznym naszej gospodarki , i że to pierwsze lub drugie zaraz po ZSRR miejsce we wszystkim jest mitem ?

Cóż , znowu trzeba będzie nabyć , powielacz ..... proponuje już o tym pomyśleć , bo jak pis wygra to ceny tych urządzeń pójdą mocno w górę ze względu na popyt :)

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

@MariuszZ O stanie faktycznym naszej gospodarki , i że to pierwsze lub drugie zaraz po ZSRR miejsce we wszystkim jest mitem ?

To nie byliśmy drugą potęgą w produkcji kutrów do połowu kryla? Moje przekonania pękły jak bańka mydlana:(

Obecna władza ma łatwiej. Ogranicza się do głoszenia, że przodujemy na świecie w kwestii moralności. Tego nie da się sprostować linkiem do jakiejś tabelki. Są nie do ruszenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kraft napisał:

Obecna władza ma łatwiej. Ogranicza się do głoszenia, że przodujemy na świecie w kwestii moralności. Tego nie da się sprostować linkiem do jakiejś tabelki. Są nie do ruszenia. 

Przodujemy? Czy moralnie poprawne jest zatrzymywanie i zawracanie emigrantów na białoruskiej granicy? 

Rozgrzebywanie ran bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej? 

Czy dotowanie propagandówki miliardami zamiast onkologii, służby zdrowia, potrzebujących jest tym wyznacznikiem moralności? 

Może sponsorowanie oligarchy w stroju redemptorysty? 

Podwyżki dla biedaków z Izb Parlamentu czy Jastrzębia od finansów w dobie inflacji? 

Może wspieranie dobrym słowem kredytobiorców oraz kolejnymi podwyżkami stóp procentowych po tym jak się ich okłamywało na temat prognoz dla inflacji?

Czy ta ich moralność przoduje w  finansowaniu nacjonalistycznych podbudówek swojej partii żeby mogły burdy urządzać wtedy gdy jest potrzeba okazywania jedności narodowej?

Do wszystkiego są linki i można rachunek wystawić za ich moralność. Jest ona bardzo droga, a mimo to żałosna, marna i wg mnie postawiona na głowie. To co jest dobre dla kaczystów dla ogółu jest złe. 

Problemem jest wg mnie granica  moralności narodowej. Część naszej społeczności woli dać na tacę Rydzykowi niż wesprzeć jakąś organizację pozarządową zajmującą się pomocą potrzebującym. Ich prawo. Nie neguję. 

Czytelną granicą gdzie zaczyna się problem z naszą moralnością jest zbiórka WOŚP. Widać wyraźnie gdzie jest granica. Widać też gdzie przodujemy ale rząd nie ma z tym nic wspólnego 😉

Podobnie jest z pomocą dla Ukraińców. Tu przodujemy. My Naród. Nie rząd i politycy z nim związani. 

Oni tylko płyną na naszych sukcesach w tej materii. Przyczepiło się rządowe gówno do okrętu i mówi, że płyniemy 😉

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MariuszZ napisał:

Problemem jest wg mnie granica  moralności narodowej. Część naszej społeczności woli dać na tacę Rydzykowi niż wesprzeć jakąś organizację pozarządową zajmującą się pomocą potrzebującym. Ich prawo. Nie neguję. 

Wg mnie to, co się dzieje to nie tylko nasz problem. Demokracje na całym świecie toczy jakaś przewlekła choroba, której objawem jest dochodzenie populistów do władzy. Przez kilka lat mieliśmy sytuację z Trumpem, na Węgrzech mamy Orbana, a teraz ważą się losy Francji i de facto UE na najbliższe lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ, czepiasz się szczegółów. Najważniejsze, że tak ogólnie jest prawo i sprawiedliwie. To ma radować serca i napawać dumą. Liczy się słuszna lina partii. Jakieś błędy i wypaczenia nie mogą nam przesłaniać obrazu całości, a ten jest taki, że rządzących mamy najlepszych w historii.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Ale ...po to dali czarnka , by powoli zmieniać , zakłamywać historię w szkołach tworząc przyszłe zaplecze.

Akurat na tym polu wiele chyba nie ugrają. Skutek może być wręcz przeciwny do zamierzonego. U mojej córki w szkole dzieciaki śmieją się z Czarnka-garnka. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że mówimy o Trójmieście i klasie o profilu politechnicznym - to nie jest środowisko podatne na pisowską propagandę. Wyobrażam sobie, że statystyki mogą zupełnie inaczej wyglądać na ścianie wschodniej, np. wśród licealistów nastawiających się na KUL. Ale i tak cieszę się, jak trzeźwo lokalna młodzież podchodzi do sprawy. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rafał S napisał:

Akurat na tym polu wiele chyba nie ugrają. Skutek może być wręcz odwrotny do zamierzonego.

Nawet na pewno tak będzie. Za moich czasów niechodzenie na religię było czymś dziwnym, a teraz staje się to trendem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kraft napisał:

rządzących mamy najlepszych w historii.

Doprecyzuję: mądrych, prawych, szczerych, pracowitych, nieprzekupnych, bezinteresownych, propaństwowych, patriotycznych, wizjonerskich, wrażliwych społecznie i miłujących bliźniego swego, jak siebie samego.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2022 o 11:40, soberowy napisał:

Szanuję Twoją wiedzę i pewność siebie. 

Ta pewność to fakty.

 Tydzień przed Smoleńskiem ówczesny przemier Tusk lądował na TYM samym lotnisku. Ale wcześniej wizyta była ustalona zgodnie z procedurami i lotnisko przygotowano do tego celu.

Po zakończeniu i odlocie naszego premiera z lotniska Rosjanie zabrali sprzęt.

 Ówczeny prezydent Kaczyński, zupełnie z zaskoczenia, postanowił odwiedzić Smoleńsk. Wizyta nieustalona z Rosjanami. Na lotnisku nieprzygotowanym na taki samolot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, soberowy napisał:

Pytanie pozostało bez odpowiedzi :)

Katastrofa pod Smoleńskiem jest jedną z najlepiej wyjaśnionych katastrof w historii lotnictwa. Kosztowało to ponad 30 mln i krzyżowo zestawiano ustalenia różnych instytutów. Twierdzenia Macierewicza, że brzoza nie mogła przeciąć skrzydła albo że samolot nigdy w nią nie uderzył są tak debilne, że podważy je nawet niemowlę.

Tak więc sorry, ale twoje pytanie jest po prostu głupie. Równie dobrze mógłbyś spytać, czy kosmici mogli się przyczynić do tej katastrofy - bo takie pytania można zawsze zadawać, tylko po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przy tak rozwalonym samolocie i po tylu latach to kto tam go wiem co się naprawdę wydarzyło. 

Ale fakt faktem że Putin jest/był zdolny do wszystkiego co najgorsze. Tam propaganda jest na najwyższym poziomie- ot niedługo wmówią światu że to Ukraina zaatakowała Rosję! Pomijam fakt że potrafili wysadzić bloki mieszkalne z własnymi obywatelami aby temat zrzucić na Czeczenów. Zamach, wybuch? nie potwierdzam ale i nie odrzucam. Czy ruski się do czegoś kiedyś przyznał ? NIE i tak proponuję temat zakończyć.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elektron6 napisał:

Generalnie przy tak rozwalonym samolocie i po tylu latach to kto tam go wiem co się naprawdę wydarzyło. 

Wiedzą eksperci, którzy byli na miejscu i których wnioski są w raporcie Millera. Jednocześnie należy podkreślić, że nikt z komisji Macierewicza nigdy tam nie był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach eksperci przez duże E. Jak bym napisał - eksperci sterowani przez ...

Wiesz, raporty i statystyki są dla tych, którzy jest tworzą...akurat dzisiaj stworzyłem kilka statystyk:) i w zasadzie ta sama statystyka może wyglądać na 5 różnych sposobów w zależności od tego jakie dane wybiorę i jak to uzasadnię.

Generalnie nie wierzę w nic w czym maczali swoje paluchy ruskie. Katyń to też nie oni, pamiętamy. Bucza tak samo...można by było długo wymieniać. Głupi ten kto wierzy w szczerość rosyjskiej machiny propagandowej...

  • Lubię to 1
  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elektron6 napisał:

Ach eksperci przez duże E. Jak bym napisał - eksperci sterowani przez ...

Wiesz, raporty i statystyki są dla tych, którzy jest tworzą...akurat dzisiaj stworzyłem kilka statystyk:) i w zasadzie ta sama statystyka może wyglądać na 5 różnych sposobów w zależności od tego jakie dane wybiorę i jak to uzasadnię.

Generalnie nie wierzę w nic w czym maczali swoje paluchy ruskie. Katyń to też nie oni, pamiętamy. Bucza tak samo...można by było długo wymieniać. Głupi ten kto wierzy w szczerość rosyjskiej machiny propagandowej...

No i to jest dokładnie to, o czym pisałem wcześniej. Swój rozumek, na który nie ma siły [argumentów].

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...