Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Przyjrzałbym się jeszcze polskiemu więziennictwu. Skoro kilkudniowy pobyt w naszym zakładzie karnym (ostatnie 8 lat odpowiadał za nie PiS - jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz) stanowi zagrożenie życia dla 58-letniego mężczyzny, to chyba coś jest nie halo. Ktoś powinien za to beknąć. Może do czasu opanowania sytuacji prezydent będzie ułaskawiał wszystkich podstarzałych więźniów? Z powodów humanitarnych. No i wszystkich co mają żony i dzieci.

Edytowano przez Kraft
  • Lubię to 1
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AudioTube napisał:

Nie wiem czy moje emocje są złe, czy dobre.

Wiem, że czuję złość, smutek, rozczarowanie, strach…, gdy moje potrzeby nie zostały spełnione. Np bezpieczeństwo finansowe, wolność wyznania, wyboru zawodu/pracy, potrzeba odpoczynku i …itp.

 

A gdy czuję radość, uniesienie, ulgę, spokój i …itp, wtedy, gdy potrzeby zostały zaspokojone. 

 

A ja bym sobie życzył, żeby ludzie pomimo różnych wizji świata, postaw życiowych potrafili dyskutować na poziomie... i nawet przy braku zrozumienia, rozmowa nie  kończyła się stwierdzeniem, że "poczytam tych mądrości", czyli darowali sobie ten protekcjonalny ton, który raczej zaogni sytuacje niż zbliży nas do sedna problemu.

To są właśnie te złe emocje, gdzie mniej lub bardziej merytoryczna dyskusja, ale jednak dyskusja przy braku konsensusu sprowadza sie do wycieczek Ad persona lub postawy obronnej poprzez atak. Każdy to potrafi, ale po co, tym bardziej w miejscu gdzie ludzie są sobie bliżsi ze względu na wspólna pasje, która ich tu przyciągnęła.

15 godzin temu, AudioTube napisał:

Kiedyś zawsze oceniałem, bo to łatwiejsze aniżeli zrozumienie.

Proszę siebie i Was, byśmy nie pouczali się jak wiązać sznurówki w butach, w których nie dane nam było chodzić.

I jak to w życiu bywa, tak i nie jednocześnie.

Jak obiektywnie stwierdzić, że na dane zagadnienie można się już wypowiadać lub też nie i kto będzie stroną weryfikującą... jesli moja partnerka też ma styczność z dziećmi, naucza języka, to już mogę być  strona oceniającą czy jednak wypadało by żeby sam osobiscie tym nauczycielem był?. Zmierzam do że na kazdego "eksperta" może znaleźć się lepszy, który powie; co Ty tam  wiesz, po 10 latach w danym zawodzie... przepracuj 20, 30... tym sposobem świat może wypełnić się ciszą po horyzont, bo już  nikt godzien nie będzie 😉

I w temacie. Co My tam wiemy o polityce; byłeś kiedyś posłem, zasiadałeś w sali sejmowej aby wypowiadać się o uprawianiu polityki, a jednak ludzie poddają dyskusji ich postawy. Dlatego uważam że dyskutować jest dobrze, niemniej mają na uwadze swój poziom wiedzy... czyli żeby za mocno nie wchodzić  w eksperckie buty nie mają ku temu podstaw, a z tym jak wiadomo różnie bywa(efekt Dunninga - Krugera się kłania).

Pozdrawiam serdecznie 🙂

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o politykę chodzi, to nie trzeba byc politykiem by sie wypowiedziec na temat tego co sie dzieje, co oni robia, jak prezedent robi z PL pośmiewisko itp, itd. To MY jesteśmy ich szefami tylko oni o tym zapomnieli.

Oni tam siedzą dla ludzi którzy im za to płacą.  Powinno być chyba, że się płaci za efekty a nie za samo siedzenie i to też nie zawsze, niejedno ujęcie z tego miejsca pokazywało puste miejsca.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artur Brol napisał:

Jesli o politykę chodzi, to nie trzeba byc politykiem by sie wypowiedziec na temat tego co sie dzieje, co oni robia, jak prezedent robi z PL pośmiewisko itp, itd. To MY jesteśmy ich szefami tylko oni o tym zapomnieli.

Oni tam siedzą dla ludzi którzy im za to płacą.  Powinno być chyba, że się płaci za efekty a nie za samo siedzenie i to też nie zawsze, niejedno ujęcie z tego miejsca pokazywało puste miejsca.

 

 

No i dlatego to samo napisałem stronę wcześniej:

- większość ma dzieci i widzi jakie oceny do  domu przynoszą i na podstawie tego wyciąga pewne opinie i wnioski.

- każdy z Nas do szkoły dłużej lub krócej chodził i był naocznym świadkiem tego jak wygląda edukacja w tym kraju(w przeciwieństwie np. do operacji na otwartym sercu, pracy przy maszynie cnc, programowaniu itd).

-jest to tez sfera budżetowa

Chyba zgodzisz sie z powyższymi stwierdzeniami?, Ja tu widzę jakieś wspólne mianowniki.

10 minut temu, Artur Brol napisał:

To MY jesteśmy ich szefami tylko oni o tym zapomnieli.

Praca w budżetówce – jakie zawody obejmuje?

pracownicy narodowej służby zdrowia;

pracownicy wojska;

policjanci;

strażacy;

nauczyciele (przedszkolni, szkolni, akademiccy);

pracownicy administracyjni w instytucjach publicznych (np. ...

pracownicy domów dziecka;

pracownicy domów kultury i bibliotek publicznych;

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetówki bym nie zrownywal z politykami. Już nie zagłębiając się co osoby w budżetówce robią albo nie I czy dobrze itp.

Dla mnie politycy tak się zachowujący to jest tragedia, jeśli nie do więzienia, powinni być zwolnieni, jak każdy inny pracownik .

Jesli w kraju dochodzi do jakich kolwiek protestów, tzn ze politycy umoczyli. Zwolnienie, następny.

A już jak u nas w NL zabawa z uchodźcami, azotem, to już poprostu pokazuje że oni zgubili się.  Zamiast zrobic tak by obywatele byli zadowoleni i bezpieczni, na pierwszym miejscu u siebie w kraju, oni robią na odwrót. 

Takie oceniani powinno być na całym świecie, ale to pewnie Utopia.

Moim zdaniem inaczej patrzyli by ci politycy na to co robią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pitt39 napisał:

A ja bym sobie życzył, żeby ludzie pomimo różnych wizji świata, postaw życiowych potrafili dyskutować na poziomie... i nawet przy braku zrozumienia, rozmowa nie  kończyła się stwierdzeniem, że "poczytam tych mądrości", czyli darowali sobie ten protekcjonalny ton,który raczej zaogni sytuacje niż zbliży nas do sedna problemu.

 

To są właśnie te złe emocje, gdzie mniej lub bardziej merytoryczna dyskusja, ale jednak dyskusja przy braku konsensusu sprowadza sie do wycieczek Ad persona lub postawy obronnej poprzez atak. Każdy to potrafi, ale po co, tym bardziej w miejscu gdzie ludzie są sobie bliżsi ze względu na wspólna pasje, która ich tu przyciągnęła.

Ja sobie odpuściłem już dyskusje , co nie znaczy że nie czytam 

Ale jak widzę wycieczki osobiste Ty sobie urządzasz .

Trzymaj się swoich ustaleń a nie będzie złych emocji jak piszesz . 🤷🏿‍♂️

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialby miec jakies sumienie, dume, poczucie wlasnej wartosci itp

Lalki na sznureczkach sa tego pozbawione. Ja jestem ciekaw jak jego polowa sobie radzi, tyle lat a ani slowa, pieniadze jednak potrafia uciszyc. Oni musza na niego jakiegos haka miec. Inaczej to nie moze byc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, gienas napisał:

Ciekawe, ale chyba nie czyta co o nim piszą w zachodnich gazetach...

 Przecież gdybym się dowiedział że zostałem wybrany dzbanem roku -  zniknąłbym z życia publicznego.

A naprawdę nikomu nie przychodzi do głowy że jak zachodnie gazety wychwalają pod niebiosa to może trzeba się martwić a nie cieszyć... 🙃

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prezes PiS stwierdził, że Kamiński czuje się po wyjściu z więzienia źle i że zastosowano wobec niego tortury. "Jest taka instytucja w UE. My się do niej zwrócimy z oskarżeniem polskich władz o stosowanie tortur. Ta decyzja (o przymusowym karmieniu, PAP) na pewno zapadła na samej górze. Jestem przekonany, że to decyzja osobista (premiera, Donalda) Tuska i on osobiście powinien za tortury w Polsce odpowiadać" - powiedział Kaczyński.

"Bez żadnego powodu człowiekowi, który ma pewne wady, jeśli chodzi o przegrody nosowe, wprowadzono rurę, co powodowało wielki ból i wiedząc, że za chwilę wyjdzie z więzienia została dokonana czynność przymusowego więzienia. To jest tortura i ludzie, którzy stosują takie metody, powinni odpowiedzieć za to i to nie jakimiś drobnymi karami, ale wieloletnimi karami więzienia" - ocenił.

Na uwagę, że politycy podczas środowej wizyty u prezydenta nie wyglądali na ofiary tortur, Kaczyński odparł, że "tortury są różne, są takie, które widać na zewnątrz i takie, których nie widać". Dodał, że po jego wuju, który był torturowany przez gestapo, nie było tego widać.

Na słowa dziennikarza, że nie można porównywać obu sytuacji, Kaczyński zareagował: "Można porównywać, tym bardziej, że związki niemieckie Tuska pokazują, że uzasadnienie jest pełne".

Nowy dzień, nowa porcja, no właśnie czego?(kabaretu politycznego, tragikomedii politycznej...).

Ciężko do jakiejś gr. zakwalifikować te fikołki intelektualne, których cel chyba nawet dla samego Kaczyńskie stał się już mało przejrzysty. Sam już nie wiem czy to cynik, czy ofiara własnych fobii skrycie wierząca w słowa które wygłasza... choć dla ludu bez znaczenia; efekt ten sam, a światełka w tunelu brak, chyba ze to światło nadjeżdżającego pociągu... 

I jakie to przezabawne - choć tak skromnie się śmieje - jak przez ostatnie 8 lat wysłuchiwałem od wszystkich polityków ZP jako to źle że opozycja do Brukseli na skargę  jeździ, na prawych Polaków donosi, co z nich za ludzie, czy Boga w sercu nie  mają ... i?.

To Jurova na  korytarzu sejmowy zaczepiania, bo w Polsce prawo jest łamane; Pani ratuj, bo nam Polskę psują. To pisma prezydenta do innych głów na podobnym stanowisku wysyła. To znów bliżej mi nieznana  instytucja od zwalczania tortur w dyktaturach demokratycznych, też będzie listy od Polaków czytać, że nie godzi się tak głodnych napoić, bo Oni sobie nie zyczyli.

I jeszcze na przystawkę ci więźniowie polityczni, co po 14 dniach więźniami przestają być(daj Bóg żeby Putin, XI i Łukaszenko tak dobrze ze swoimi się obchodzili)... 

Ciężko w tym kraju nie być  Adasiem Miauczyński, co boi się wstać, co boi się kolejnego dnia, jak każdy dzień przynosi nam niekończący się potok nowych wynaturzeń politycznych. 

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Trzeba myśleć zanim się odda swói głos. Jedyne rozwiązanie. Jedyny ratunek. 

Jedyne rozwiązanie, to dać na luz.

A politykę serwować  w stopniu minimalnym... niewiedza bywa zbawienna 😉

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Trudno wtedy z sensem zagłosować. Ja jednak stawiam na wiedzę. Nawet bolesną.

Przy założeniu że mamy wybór,  wiec nie przeceniałbym znaczenia wiedzy w kontekście dość  jednobiegunowej sceny politycznej jaka obecnie posiadamy(temat rzeka, kopii kruszyć nie będę).

Zwyczajnie z biegiem lat nabrałem bardziej cynicznego podejścia i nie wynika to z faktu, ze nie interesuję się polityką, bo interesuję, a w zasadzie interesowałem -  tak jak ludzie potrafią interesować  się rozgrywkami sportowymi ulubionego klubu - niemniej za bezcelowe uważam nadmierne ekscytowanie się tym.

Choć nie da się też przejść kompletnie obojętnie, to i wrzuciłem co tam miłościwie panujący Jarosław dzis  miał do przekazania 😉

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prezes PiS stwierdził, że Kamiński czuje się po wyjściu z więzienia źle i że zastosowano wobec niego tortury.......

Człowiek jest juz tak oderwany od rzeczywistosci ,że sam nie wie co mówi,robi itp. Żyje w innym świecie, w swojej bańce a jego zausznicy utwierdzają go w tym i sami czerpią profity. 

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2024 o 00:23, Artur Brol napisał:

To cos jak Putin. Tez zle skonczy.

Z góry zaznaczam, że ci drudzy jakoś szczególnie lepsi nie są, bo tak samo wiele można im zarzucić... niemniej w przypadku Kaczyńskiego  mierzi mnie wycieranie sobie twarzy w wartości patriotyczne, robienie z siebie największego męża stanu, który może uchronić ten kraj przed zepsuciem z zachodu i agresorem ze wschodu, gdzie efekt jego działań jest zupełnie odwrotny do zamierzonego/do tego co mu się w jego strategicznej głowie wydaje, bo wojna Polsko - polska tylko osłabia Nas na wszystkich polach. Skłócony naród oporu wielkiego nie postawi, a wróg u bram się czai.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...