Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze systemu audio. Budżet około 20.000


Webster.brd

Recommended Posts

45 minut temu, seba3002 napisał:

Jak rozumiem Ty masz monopol na prawdę? 

Ty jej nie znajdziesz i przez 20 lat na forum. Dla ciebie budowa zestawu, to budowa rakiety na księżyc. Nigdy w życiu ci się to nie uda, no ale próbować możesz, a nawet trzeba to robić. W końcu jest o czym pisać. 

Zwróć się do mnie kolejny raz może za 5 lat. Może coś zrozumiesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, seba3002 napisał:

Jak rozumiem Ty masz monopol na prawdę? 

Ty jej nie znajdziesz i przez 20 lat na forum. Dla ciebie budowa zestawu, to budowa rakiety na księżyc. Nigdy w życiu ci się to nie uda, no ale próbować możesz, a nawet trzeba to robić. W końcu jest o czym pisać. 

Zwróć się do mnie kolejny raz może za 5 lat. Może coś zrozumiesz. 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Raczej 20 cm, ale co ja tam wiem.

Nawet jak na 20, w 60 M2 to radyjko w kuchni. Tobie wystarczy, no ale są gusta i guściki.

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Raczej 20 cm, ale co ja tam wiem.

Nawet jak na 20, w 60 M2 to radyjko w kuchni. Tobie wystarczy, no ale są gusta i guściki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że Twoja agresywna argumentacja i ogólny ton wypowiedzi w postach totalnie odwiódł mnie od Twoich propozycji. Nie podoba mi się jak piszesz i jak zwracasz się do innych. Nakręcasz się jak zegarek. Nie wiem jaki desperat będzie korzystał z rad kogoś takiego.

Rozważałem kupno tych głośników Adams (z polskiej manufaktury, wiec powinny Ci się podobać), ale w bezpośrednim odsłuchu Fine wypadły dla mnie lepiej. 

Układ faktycznie jest 2.5 drożny i wiedziałem o tym, ale w słuchaniu mi to nie przeszkadza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ULV napisał:

Ty jej nie znajdziesz i przez 20 lat na forum. 

🙂

 

3 godziny temu, ULV napisał:

Zwróć się do mnie kolejny raz może za 5 lat. Może coś zrozumiesz. 

Na pewno to uczynię. 

Kolego @Webster.brd, są osoby, którym wydaje się, że tylko ich pomysły są słuszne i są jedyną drogą prowadzącą do satysfakcji. Osoby takie prezentują pogląd, że z hobby należy uczynić religię, której trzeba poświęcić majątek, czas i Bóg wie co jeszcze. Takim osobom nie mieści się w głowie, że komuś innemu przyjemność może sprawiać słuchanie muzyki na budżetowym sprzęcie. Za wszelką cenę będą przekonywały innych, że głoszone przez nich tezy to jedyna prawda. I niestety, zdaje się że do takich osób należy @ULV vel Paul Klacksa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy takich ULV wielu. Skaczą po tematach i po forach. Zmieniają nicki jak rękawiczki. Sieją zamęt i smród po całości. Taką mają zabawę. Starzy forumowicze się już tak na to nie łapią. Bo szybko idzie delikwenta poznać. Ale nowi co wchodzą na chwilkę mogą się zdziwić. Nawet zrazić. Do tematu, do forum. ŻYCIE. 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega odsłuchał system. Wybrał coś dla siebie. 

Przychodzisz piszesz i 15 cm głośnikach kiedy one mają 20. To wielkie paczki. Widać że nigdy ich nie słuchałeś. Ale żeby dopiec. Dziwne zachowanie 

Moim zdaniem kolego wybrałeś dobrze bo po odsłuchu. Spokojnie posłuchaj sprzętu w pomieszczeniu. Daj znać o wnioskach za jakiś czas.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2022 o 08:46, ULV napisał:

Gratulacje. Zestaw 2.5 drożny na 15 cm pompkach do 60 metrów kwadratowych. Hałas masz zagwarantowany, no ale są tu mega znawcy i testerzy, którym grają dwudrożne monitory w 25 metrach. No ale problem masz z główy. 

W wolnej chwili zajdz na kawę ( mieszkam w centrum Szczecina), to pokaże ci co mogłeś mieć. 

Pozdrawiam

No akurat Kisiel pozytywnie ocenił podobne paczki(Fyne 501 na 18cm, te są na 20cm) na audio.com.pl.

Oczywiście, kto zna Kisiela, jego uprzejmość i umie go czytać(a także rzuci okiem na wyniki pomiarów 😉 - raczej nie ma wątpliwości i sytuacja jest typowa. User w odsłuchach, nie mając doświadczenia zrobił to, co zwykle w takiej sytuacji się dzieje - wybrał kolumny efekciarskie, lapiące za serce od pierwszej sekundy -  z mocno "turbodoładowanym" basem i wypchniętą górną średnicą. No i fajnie, skoro się podoba to takie brzmienie potrafi dać wiele radości. Nie bez powodu jest określane jako efekciarskie.

Niepotrzebnie, ULV tak agresywnie reagujesz. To zraża ludzi. Po pierwsze - zrównoważone neutralne granie nie jest dla każdego a po drugie nie na każdym etapie. Sam tu w tym wątku takie radzilem ale...ja już się"zamęczyłem" wykrzywionymi efekciarzami, na których jedno nagranie gra tak że można odpłynąć a drugiego słuchać się nie da..

Za młodu też zresztą lubiłem łamać basem żebra i żeby góra siekała srogo jak samuraj.

Inaczej mówiąc - nie każdy musi pić kawę speciality z wysoką oceną COE, gorzką i restrykcyjnie parzoną. I  Czasem wystarczy przyzwoita z maintreamu, z łyżką cukru i mlekiem i też jest fajnie.

Edytowano przez MrJansjo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MrJansjo napisał:

No akurat Kisiel pozytywnie ocenił podobne paczki(Fyne 501 na 18cm, te są na 20cm) na audio.com.pl.

No nie. Jak 501 mają głośniki 18 cm, to 502 jakieś 23 cm. 15 cm i 20 cm, to w przypadku Fyne średnica membrany z zawieszeniem. Inni podają średnicę kosza!

23 minuty temu, MrJansjo napisał:

Inaczej mówiąc - nie każdy musi pić kawę speciality z wysoką oceną COE, gorzką i restrykcyjnie parzoną. I  Czasem wystarczy przyzwoita z maintreamu, z łyżką cukru i mlekiem i też jest fajnie.

Ja wolę samo mleko. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

No nie. Jak 501 mają głośniki 18 cm, to 502 jakieś 23 cm. 15 cm i 20 cm, to w przypadku Fyne średnica membrany z zawieszeniem. Inni podają średnicę kosza!

Ja wolę samo mleka.

Ano, racja, 501 to 15(6'') a 502 to 20(8'').

No różnie podają, jedni kosz, inni membrany. W sumie to ogólniki. Ważna jest powierzchnia czynna membrany. Tego akurat tu producent nie podaje.

Co do mleka - nie wchodzę w dyskusję, nie znam się, nie używam :)

 

30 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Takie efekty to raczej car-audio ;)

Ja jestem z pokolenia w którym mało kto miał car, za to wielu miało tonsile z 30cm basem i tubą wysokotonową oraz korektor graficzny. Z kolei to co się wtedy montowało do car w Europie(nawet do mercedes car), to w najlepszym przypadku można było o tym powiedzieć tyle, że wiadomości/radyjka da się na tym posłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Acha. Czyli rozumiem ze poprzednie wpisy odnosiły sie do tzw. Przeszłości? Ok. Nie mam pytań.

Ten jeden wpis gdzie pisałem że "za młodu lubiłem".  Teraz dla odmiany, po przejściu przez różne etapy audiofilii i zweryfikowania audiovoodoo wylądowałem na jakby nie tyle przeciwnym biegunie co na swojej wyspie, ze swoją "filozofią" grania i budowania systemu.

Nie zamierzam nikogo do niej przekonywać, w żadnym razie ;) - po prostu znając i "dawne czasy" z tym, co było w nich dobre i złe obraz obecne, ze swoim dobre/złe - staram się wybiórczo brać to co dobre unikając tego co złe. I tyle.  Na forum można sobie pogadać ale potem każdy zostaje sam ze swoim systemem i ważne żeby się podobał wlaścicielowi i dawał frajdę, nie ludziom z forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam po przerwie. 

Sprzętem cieszyłem się już wcześniej bo wstawiłem go do domu rodziców gdzie było na niego miejsce, ale teraz w końcu mogłem go posłuchać u siebie.

 

Jestem po pierwszych odsłuchach i jest bardzo mi się podoba. A jest jeszcze sporo do zrobienia: zasłony, kwiatki czy dywan ale już teraz jestem bardzo zadowolony z efektu. 

Słucham zarówno z CD jak i z tidala i w sumie różnice coraz bardziej mi się zacierają. Dużo zależy od konkretnego nagrania. Widzę że mam płyty które są " słabo nagrane". 

Tak czy inaczej przyjemność słuchania muzyki w nowym domu jest niesamowita.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję za burzę mózgów w wątku. 

Następny etap to pewnie kupno gramofonu i muzyka z winyli.

IMG_20220514_221129.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 21.01.2022 o 14:07, Franco78 napisał:

Finalnie został u mnie zestaw Musical Fidelity M5si + Audio Academy Hyperion IV v.2.

Żródło:  BluSound 2i z modyfikacją zasilania.

 

Pozdrawiam,

1642770693399.jpg

1642770693413.jpg

1642771029807.jpg

1642771029830.jpg

Witam, robię update, może się komuś przyda.

Po blisko roku postanowiłem dołożyć DAC do mojego zestawu, tak trochę eksperymentalnie, sprawdzić czy i ile można lepiej od wbudowanego DAC w node2i.

Wziąłem więc na testy:

Musical Fidelity MX-DAC oraz Topping D90SE.

Na początku do boju MF. Pierwsze wrażenie - wszystko lepiej, więcej, szczegółowiej, po prostu zauważalnie lepiej :)
No dobra, już gęba się śmiała:)

Teraz D90SE (wszędzie chwalony pod niebiosa) - od razu było WOW. Szczęka mi opadła. Zauważalnie lepiej od MF, dużo lepiej.,,

Topping dodał muzyce skrzydeł, jakości pod KAŻDYM względem...utwory odkrywane na nowo :)

Testy robiłem podłączając DACi równolegle do wzmacniacza, przełączałem się między nimi podczas testów, podczas słuchania utworów z Tidal HiFi.

To tyle, tak w skrócie:)

P.S. Dziś wjeżdża na testy SMSL DO200 MKII, czeka w paczkomacie :)

Dam znać....

Edytowano przez Franco78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Franco78 napisał:

Teraz D90SE (wszędzie chwalony pod niebiosa) - od razu było WOW

Bądź ostrożny z tymi chinolami. Na początku może być faktycznie efekt wow, usłyszysz przecież więcej detalu i niuansów z nagrań, bardziej wyciągnięte wysokie tony. Posłuchaj dłużej i zobacz czy nie zacznie to męczyć to raz, a dwa czy te Toppingi są w stanie grać muzykę jako całość, a nie tylko dźwięki bez emocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2022 o 12:34, Franco78 napisał:

Witam, robię update, może się komuś przyda.

Po blisko roku postanowiłem dołożyć DAC do mojego zestawu, tak trochę eksperymentalnie, sprawdzić czy i ile można lepiej od wbudowanego DAC w node2i.

Wziąłem więc na testy:

Musical Fidelity MX-DAC oraz Topping D90SE.

Na początku do boju MF. Pierwsze wrażenie - wszystko lepiej, więcej, szczegółowiej, po prostu zauważalnie lepiej :)
No dobra, już gęba się śmiała:)

Teraz D90SE (wszędzie chwalony pod niebiosa) - od razu było WOW. Szczęka mi opadła. Zauważalnie lepiej od MF, dużo lepiej.,,

Topping dodał muzyce skrzydeł, jakości pod KAŻDYM względem...utwory odkrywane na nowo :)

Testy robiłem podłączając DACi równolegle do wzmacniacza, przełączałem się między nimi podczas testów, podczas słuchania utworów z Tidal HiFi.

To tyle, tak w skrócie:)

P.S. Dziś wjeżdża na testy SMSL DO200 MKII, czeka w paczkomacie :)

Dam znać....

No to się porobiło...

Wszystko powyższe stało się nieaktualne!

W skrócie - okazało się, że było coś nagrzebane w ustawieniach audio w aplikacji Bluesound, co miało duży wpływ na jakość dźwięku. Teraz DAC wbudowany w Node 2i wrócił do żywych i zaczął grać świetnie.

W porównaniu z SMSL DO200 wg. mnie gra troszkę lepiej, wyraźniej, pełniej. Na pewno troszkę inaczej.

W tym przypadku uważam, że  nie warto wydawać PLN na tego zewnętrznego DACa w porównianiu z Node 2i z modem zasilania.

Wypożyczę jeszcze raz Topping D90SE i zrobię testy...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, J4Z napisał:

Co konkretnie?

Opcja "Regulaja tonów" mimo, że była wyłączona, to wprowadziła jakieś zamieszanie, tak jakby zapamiętała jakieś ustawienia.

Po jej włączeniu i ponownym wyłączeniu już było OK. I tak po każdym uruchomieniu sprzętu.

Wszystkie ustawienia wyzerowałem i wszystko wróciło do normy.

Co ciekawe, podczas odtwarzania w Tidal plikóm MQA, ten błąd nie ujawniał się na zewnętrznym DAC, przy wyłączonej opcji "zewnętrzny DAC dla MQA". Cuda jakieś....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...