Skocz do zawartości

PMC Twenty5.21 - Kraftest (mini)


Kraft

Recommended Posts

2 minuty temu, Wing0 napisał:

To jak zagrają kolumny czy piec to już tylko odsłuch, ale wy ciągle o pomiarach.

Ps przy okazji ja i wielu innych nauczy się czytać dołki i górki z wykresów :)

Póki co to ty gadasz o pomiarasz, a jak chcesz się nauczyć je czytać, to są dostępne poradniki. Od wklejenia tekstu w obcym języku nie nauczysz się tego języka - pomiarów też w ten sposób nie ogarniesz, tak więc piszesz jakieś nielogiczne rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dzik napisał:

Póki co to ty gadasz o pomiarasz, a jak chcesz się nauczyć je czytać, to są dostępne poradniki. Od wklejenia tekstu w obcym języku nie nauczysz się tego języka - pomiarów też w ten sposób nie ogarniesz, tak więc piszesz jakieś nielogiczne rzeczy.

Najlepiej uciec nie? Ciężko tak poradzić na przykładzie jak czytać pomiary? Jak zwykle wpadasz i nie potrafisz pomoc tylko pisać swoje dyrdymały (jasno pisałem o wklejeniu i opisie nie o samym wklejaniu- czytaj ze zrozumieniem). Jesteś z Kraftem głównym orędownikiem pomiarów także możecie się chyba wysilić i opisać na konkretnym przykładzie jak się pomiary mają do wrażeń z odsłuchu. Ja wiem Dzik że poczytałem sobie wiele poradników podziel się więc swoją ogromną wiedzą z motłochem. 

20 minut temu, Kraft napisał:

Już zaspokajam Twoją ciekawość. Zadzwonił kolega @seba3002 i zapytał, czy chcę ich posłuchać. No i teraz muszę się użerać;)

Czemu użerać nie kusi cię głębsza analiza? 

Jakiś miesiąc czy dwa temu pisałeś że masz dość już tych odsłuchów, a tu znowu i to małe monitory do twojego dużego pomieszczenia ;).

Sprawdzałeś je w mniejszym pomieszczeniu, a jak przy większej głośności nadal niskie są za mało dynamiczne? Któryś z recenzentów pisał że przy większych poziomach głośności bardzo zyskują (to już poza porównaniem z innymi).

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wing0 napisał:

Najlepiej uciec nie?

Przed czym? Nigdy tych głośników u siebie nie miałem, żadnego ich testu też nie czytałem, a mimo to wywołujesz mnie do tablicy i oczekujesz, że ci wyczaruję ich parametry i to z objaśnieniami (a jakże!).

No i co jeszcze? Mam cię też nauczyć przyrządzać sushi, podszlifować twoją gramatykę i pomóc ci przeszkolić kota?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dzik napisał:

Przed czym? Nigdy tych głośników u siebie nie miałem, żadnego ich testu też nie czytałem, a mimo to wywołujesz mnie do tablicy i oczekujesz, że ci wyczaruję ich parametry i to z objaśnieniami (a jakże!).

No i co jeszcze? Mam cię też nauczyć przyrządzać sushi, podszlifować twoją gramatykę i pomóc ci przeszkolić kota?

Aaaa przepraszam Dzik nie potrafi odczytać i zestawić z testem pomiarów PMC 25.21 przepraszam że Ci głowę zawróciłem. Myślałem że jako znawca tych zagadnień w łatwy sposób możesz pomóc to objaśnić. Kraft w Tobie cała nadzieja, moja nadzieja. 

4 minuty temu, Kraft napisał:

Jeszcze chwilę Wing wytrzymaj. To już mój ostatni forumowy test. Ba, ostatni temat. Daj mi go jeszcze w spokoju dokończyć. 

Kraft nie o to chodzi, to że ci dogryzę czasem nie znaczy że z chęcią bym nie przeczytał testu w którym byś zestawił swoje odczucia z wykresami. Nie tylko ja ale i wiele osób by się sporo nauczyło. Ja do tego bym wtedy mógł powiedzieć że Kraft to jest gość. Tyle mówi o pomiarach i faktycznie przy wyborze kolumn bierze je pod uwagę w konkretny sposób do tego jeszcze objaśnia na co zwrócić uwagę w praktyce. O to mi chodzi, to dogryzanie to z sympatii bardziej ;)

A bardzo ładnie opisujesz poszczególne elementy brzmienia czytelnie, w wyważony sposób miło się to czyta i fotki fajne, mógłbyś jeszcze z większej perspektywy wrzucić jak wygląda to z miejscem odsłuchowym. 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi @seba3002 też miałem okazję posłuchać tych PMC u siebie. Słuchane były na Heglu H190 i Audiolabie 6000A. Niestety nie siadły mi kompletnie, ale chyba po prostu styl grania PMC mi nie leży. Basik bardzo lekki, szybki, punktowy, ledwo zaznaczony, konturowy, bardziej taki pukający, wspierający resztę. Brakowało mu zejścia, masy, uderzenia, nie dawał radości, nie atakował kiedy trzeba. Średnica - za lekka, zbyt wycofana. Wokal miał tendecję do podkreślania głosek syczących, a jego ogólny odbiór nie był dla mnie zbyt przyjemny. Góra - dziwna, zupełnie nie w moich klimatach, syntetyczna, odrealniona, zbyt rozjaśniająca brzmienie całościowo, dominująca. Ale miała też plusy - dobrze ukazywała np. masę talerzy perkusji.

Uważam, że te kolumienki wymagają bardzo skrupulatnie dobranego do nich wzmacniacza i absolutnie nie powinno się ich łączyć z pierwszym lepszym sprzętem. U mnie to nie zagrało.

7CFC7299-C308-4953-9469-1C09277F9ECF.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lpomis napisał:

Uważam, że te kolumienki wymagają bardzo skrupulatnie dobranego do nich wzmacniacza i absolutnie nie powinno się ich łączyć z pierwszym lepszym sprzętem. U mnie to nie zagrało.

Słuchałem tych kolumn z 4 różnymi wzmacniaczami, w tym z heglem (co prawda h95 ) i każde z tych połączenie miało swoje plusy i minusu. Z heglem grały tak jak pisze Wojtek - średnica mało nasycona, góra bardzo precyzyjna i dość męczą, basu mało (krotki i zwięzły bas, to akurat chyba domena h95 🙂). Z Roksanem Atessa ten bas stał się troszkę mniej konturowy, średnica bardziej wypełniona  i góra mniej "cykajaca". Mój marantz to coś pomiędzy. Bardzo fajnie natomiast zagrały te kolumny z monoblokami Tomka4446. Czy najlepiej - nie wiem. Z recenzji natomiast wiem, że są osoby, które łączą te kolumny i z heglem. Także jak to zwykle bywa w tym hobby, każdemu podoba się coś innego. 

Zgodzę się natomiast, że do 25 metrów te kolumny się nie nadają. W moich 14 metrach ani dynamiki ani basu mi nie brakuje. Niestety, zgodzę się też z tym, że te kolumny przy dłuższych odsłuchach potrafią zmęczyć, dlatego na codzień grają u mnie zupełnie inne kolumny.

2 minuty temu, lpomis napisał:

@Wing0 Krótko: NIE :)

Kolego @Wing0, pamiętaj że jest to opinia właściciela dali 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dzik napisał:

Na ASR jest recenzja Twenty.21 i wygląda to bardzo słabo.

Na ASR z tego co kojarzę, sporo "popularnych" produktów wypada dość słabo 🙂. Nie jestem przeciwnikiem pomiarów, ale kierowanie się tylko nimi też nie uważam za najlepszy pomysł. Z tego co pamiętam, chyba dość dobrze wypadają tam kolumny Kef z serii R. Miałem u siebie monitory R300 i niestety u mnie one się nie sprawdziły. 

W ogóle uważam, że dobieranie kolumn czy całych zestawów na podstawie czyiś recenzji czy pomiarów jest dość niedorzecznym pomysłem. Po pierwsze każdy z nas ma jakiś tam gust a po drugie, nie w każdym pomieszczeniu i nie przy każdej akustyce każdy zestaw zagra tak jakbyśmy tego chcieli. 

 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seba3002 napisał:

Nie jestem przeciwnikiem pomiarów, ale kierowanie się tylko nimi też nie uważam za najlepszy pomysł.

Ja też uważam to za średni pomysł i wbrew temu, co próbuje się wciskać w usta mnie i kilku innym użytkownikom nigdy nie postulowałem kierowania się wyłącznie pomiarami. W pomiarach jest masę użytecznych informacji, ale mimo wszystko każda kolumna głośnikowa ma jakąś swoją duszę.

Nie sugerowałbym jednak, że ktoś tam celowo przedstawia popularne modele w złym świetle, bo wiele z tych recenzji weryfikują też inni użytkownicy. Raz się zdarzyło istotne przekłamanie z monitorami od Neumann, ale niecelowe (spowodowane temperaturą) i skorygowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było tu tacy użytkownicy co sprzęt tylko dzięki ASR wybrali i byli bardzo zadowoleni i się ich broniło, ale pamięć krótka i zawodna. Jaka znowu dusza.... co za zabobony to w pomiarach duszy nie ma? Zaraz jeszcze przeczytamy że wzmacniacze poprawnie zbudowane mogą różnie brzmieć ;p. Świat się kończy :).

Tyle miesięcy kłótnie trwały między ludźmi którzy uważają że pomiary są przydatne ale sprzęt najlepiej wybierać ze słuchu, a ludźmi którzy myślą dokładnie to samo nosz kurde jak nieporozumienia potrafią namieszać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałam okazję zapoznać się z monitorami PMC. W naszym otwartym "salonie" ponad 30 m2 nie dały rady. Ale w sypialni (ok. 20 m2) z Haiku Bright grały bardzo dobrze. Jako źródło posłużył Chromecast Audio.

Postawiłam kolumienki bez większego pietyzmu - na komodzie. I po prostu słuchałam (z dużą przyjemnością) muzyki bez wsłuchiwania się i analizowania.

Teraz wielu się uśmiechnie, ale po raz pierwszy córka, która generalnie nie zwraca uwagi na to co i jak gra (poza pytaniem - czy można ściszyć) powiedziała, że bardzo ładnie.

O, proszę, to i ja dodam foto ( @seba3020 one wędrują jak krasnal z "Amelii" 😉):

IMG-20220122-180529.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wing0 napisał:

Tyle miesięcy kłótnie trwały między ludźmi którzy uważają że pomiary są przydatne ale sprzęt najlepiej wybierać ze słuchu, a ludźmi którzy myślą dokładnie to samo nosz kurde jak nieporozumienia potrafią namieszać. 

Dopiero co napisałeś, że nie rozumiesz pomiarów i domagałeś się, żeby ktoś ci je objaśnił, a teraz rzekomo od początku się zgadzałeś, że są przydatne? Kręcisz i mącisz jak zwykle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dzik napisał:

Dopiero co napisałeś, że nie rozumiesz pomiarów i domagałeś się, żeby ktoś ci je objaśnił, a teraz rzekomo od początku się zgadzałeś, że są przydatne? Kręcisz i mącisz jak zwykle.

Nigdy nie napisałem że pomiary nie mają sensu nie uznaje ich jako główny wyznacznik i bardziej cenie opinie znajomych niż pomiary, po jednym czy drugim zawsze odsłuch u siebie. A kto bardziej mąci? Może ilość banów to potwierdzi? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wing0 napisał:

Nigdy nie napisałem że pomiary nie mają sensu nie uznaje ich jako główny wyznacznik i bardziej cenie opinie znajomych niż pomiary, po jednym czy drugim zawsze odsłuch u siebie. A kto bardziej mąci? Może ilość banów to potwierdzi? ;)

Jak możesz mieć jakiekolwiek zdanie na temat czegoś, czego - jak przyznajesz - nawet nie rozumiesz?

Ja cudzych, czysto subiektywnych opinii nie cenię i akurat to zawsze podkreślałem, że stawiam obiektywne dane ponad subiektywnymi. Nie pisałem jednak też nigdy, żeby sprzęt wybierać tylko na podstawie pomiarów - że tego nie pisałem też wielokrotnie pisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dzik napisał:

Jak możesz mieć jakiekolwiek zdanie na temat czegoś, czego - jak przyznajesz - nawet nie rozumiesz?

Ty stwierdziłeś kiedyś tam że pomiarów nie rozumie, ja tylko proszę byś jako znawca tematu nauczył wszystkich maluczkich jak to się wyczytuje z pomiarów które kolumny będą pasowały pod czyiś gust. Ale się nie doprosze chyba....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Nie tylko ja ale i wiele osób by się sporo nauczyło.

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Ciężko tak poradzić na przykładzie jak czytać pomiary?

2 godziny temu, Wing0 napisał:

To jak zagrają kolumny czy piec to już tylko odsłuch, ale wy ciągle o pomiarach. To ja proszę ładnie o takie piękne obfite zestawienie jak się mają pomiary do wniosków z odsłuchu i na jakiej zasadzie wybrałeś te małe kolumny do odsłuchu u siebie :).  

Ps przy okazji ja i wielu innych nauczy się czytać dołki i górki z wykresów :)

Faktycznie, to JA twierdziłem, że nie umiesz czytać pomiarów, a ty od początku pisałeś, że pomiary są przydatne. No i ładnie tak kłamać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dzik napisał:

Faktycznie, to JA twierdziłem, że nie umiesz czytać pomiarów, a ty od początku pisałeś, że pomiary są przydatne. No i ładnie tak kłamać?

To nie były żadne kłamstwa tylko prowokowanie was by najwięksi orędownicy pomiarów zaczęli ich używać. Czemu przy testach nie są używane przez Krafta. Przecież wiele by mogły nauczyć i rozjaśnić sytuację. Dziku ty nie posądzaj innych o celowe kłamstwa pod innymi nickami kłamałeś że to nie ty zapomniałeś już? To podobna sytuacja jak ze ślepymi testami najwięksi ich orędownicy nigdy w nich udziału nie brali, ale wymagają by inni je robili...

Krafta prosiłem tylko o to by pokazał na ile jego odsłuchy pokrywają się z pomiarami kolumn. Sami twierdzicie że są przydatne tak, to czemu ich nie obiaśniać przy takich testach by nowi się uczyli i wiedzieli jak potem wstępnie wytypować zestawy do odsłuchu? Wygodnictwo, niewiedza, brak czasu czy co w tym przeszkadza? Kraft jest inteligentny, poświęca sporo czasu na odsłuchy to czemu nie opiszę po krótce jak wykres weryfikuje jego odbiór kolumn?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wing0 napisał:

To nie były żadne kłamstwa tylko prowokowanie was by najwięksi orędownicy pomiarów zaczęli ich używać.

Czyli nie kłamstwa, a celowe prowokacje™® - czyt. celowo pisałeś, że dla ciebie liczy się tylko odsłuch i żeby ktoś "nie uciekał", a objaśnił ci pomiary.

Możesz sobie teraz walić szpagaty i fikołki, ale i tak nikt ci już nie uwierzy. Bijesz pianę i nic poza tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...