Skocz do zawartości

Moje opinie o audio - czyli prawdy mniej lub bardziej objawione


Recommended Posts

5 minut temu, Melo-man napisał:

Wiadomo, że opinia wynika z naszych doświadczeń, postrzegania świata itp. 

No ale jakich konkretnie doświadczeń? Kosmonauta może np. powiedzieć, że Ziemia jest okrągła, bo był na orbicie i widział z dystansu - jest to jakiś konkret.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu...

Przedstawiłem wyłącznie swoją opinię oczekując, że ktoś odważy się przedstawić swoje, a skończyło się jak zwykle,

Czy naprawdę w tym kraju nie da się normalnie pogadać na temat spraw audio? Dotyczy to tego  forum, Audiostereo,  PlanetAudio itp.

Dorabiacie jakieś chore ideologie. 

I rzecz jasna najwięcej jest komentarzy negujących. Nie przeszkadza mi to, ale od drugiej strony też oczekuję jakiś propozycji...

Ja naprawdę szanowni Koledzy nie muszę nikomu niczego udowadniać. Skończyłem 50-tką, wiele w życiu widziałem, wiele w życiu słyszałem. Mam dystans do wielu spraw. Nie mam w ogóle kompleksów do ludzi, którzy mają dużo droższe systemy niż mój, ale też nigdy nikomu nie ubliżałem, że słucha na sprzęcie za kilka czy kilkadziesiąt tysięcy.

Oczywiście rozumiem, że ktoś nie zgadza się z moimi poglądami, ale od razu formułowanie tego jako "bzdura" uważam za co najmniej niekulturalne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dyskutujemy w Twoim uniwersum, gdzie wszystko ma znaczenie. I trzymając się tych pryncypiów Twoją opinię o Marantzu uważam za pochopną i być może niesprawiedliwą. Bądź po prostu konsekwentny w swoich przekonaniach i wnioskach z nich płynących. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft

Bo wszystko ma znaczenie od samego gniazdka w ścianie, takie jest moje zdanie, zresztą nie tylko moje. Ale nie będę rozwijać tematu, bo już pisałem temat fajny, ale generujący gównoburze.

Zatem jakkolwiek nie ocenisz, to nie zapomnij jeden z drugim dopisać „moim zdaniem”.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DiBatonio napisał:

Zabrzmi to może  nieładnie, ale bawi mnie, że ktoś taki mieni się „recenzentem” tworząc jakieś wątki pt. „Kraftesty”, gdybym jadał popcorn, to przy tych wypocinach nie zarobiłbym na prażoną kukurydzę. 😀😀😀

.....

Bareja wiecznie żywy 😂

 

Ale o którego pytasz, bo bożków na tym padole łez co nie miara.

Zawsze możesz zabłysnąć i pokazać jak to się robi. Czekamy! 🙂👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DiBatonio napisał:

bawi mnie, że ktoś taki mieni się „recenzentem” tworząc jakieś wątki pt. „Kraftesty”

Ale przecież nie musisz czytać tych wątków? Jarek ma kupić 10 wzmacniaczy żeby dogodzić takiemu jak Ty? Założę się, że i tak byś znalazł wtedy pretekst żeby go skrytykować. Zawsze możesz też podjąć wyzwanie i spróbować zrobić to po swojemu - z pewnością wyjdzie Ci to lepiej. @Kraftowi można sporo zarzucić, w wielu sprawach się z nim nie zgadzam i nie kryję tego, ale chłop do swoich tematów zawsze się przykłada i wkłada w to jednak trochę serca. To jest forum internetowe miłośników audio. Każdy idzie jakąś tam swoją drogą. Wielu z nas to totalni amatorzy, którzy po prostu mają ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami, skrobnąć o tym kilka zdań. Doceń to chłopie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, slaw0001 napisał:

Zawsze możesz zabłysnąć i pokazać jak to się robi. Czekamy! 🙂👍

Nie mam potrzeby.

Nie potrzebuję być w centrum uwagi, poza tym mam od jakiegoś czasu brzmienie jakie mnie odpowiada i szkoda mi czasu na przerzucanie kolejnych.

3 minuty temu, lpomis napisał:

Ale przecież nie musisz czytać tych wątków? Jarek ma kupić 10 wzmacniaczy żeby dogodzić takiemu jak Ty? Założę się, że i tak byś znalazł wtedy pretekst żeby go skrytykować. Zawsze możesz też podjąć wyzwanie i spróbować zrobić to po swojemu - z pewnością wyjdzie Ci to lepiej. @Kraftowi można sporo zarzucić, w wielu sprawach się z nim nie zgadzam i nie kryję tego, ale chłop do swoich tematów zawsze się przykłada i wkłada w to jednak trochę serca. To jest forum internetowe miłośników audio. Każdy idzie jakąś tam swoją drogą. Wielu z nas to totalni amatorzy, którzy po prostu mają ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami, skrobnąć o tym kilka zdań. Doceń to chłopie.

Sorry, ale trudno mi doceniać coś co mnie raczej bawi. Swoje przerzuciłem, swoje też zainwestowałem, łącznie z akustyką, wciąż mam możliwości słuchania nie tylko u siebie i nie tylko za takie pieniądze, nie jestem z jakiejś łapanki . A jak będę chciał zabłysnąć to zawsze mogę sięgnąć po snickersa, albo posypać się brokatem.

6 minut temu, MariuszZ napisał:

@DiBatonio ostrzegam przed obrażaniem innych użytkowników. Za "januszowanie" będzie ban. 

Pozdrawiam

Ty tak na poważnie ?

A jak bym napisał Marian, to by nie było obrazą, jaja sobie robisz naprawdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Melo-man napisał:

I rzecz jasna najwięcej jest komentarzy negujących. Nie przeszkadza mi to, ale od drugiej strony też oczekuję jakiś propozycji...

(...)

Oczywiście rozumiem, że ktoś nie zgadza się z moimi poglądami, ale od razu formułowanie tego jako "bzdura" uważam za co najmniej niekulturalne

Ja tylko pytałem, z czego wynika twoja opinia, bo też mam na ten temat opinię i jestem w stanie ją uargumentować. O żadne dowody cię nie prosiłem, bo wiem, że domaganie się dowodów na podnoszone tezy jest przez niektórych na tym forum traktowane jak absolutny szczyt chamstwa.

Brakuje jeszcze mojego ulubionego tekstu, że ktoś tu komuś odmawia PRAWA (!) słyszenia, bo sam nie słyszy (z braku prawa?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zostawię , tak wiem wiem, przecież to człowiek z branży, zatem nie może inaczej mówić jak tylko tak jak w tym wywiadzie 😀

https://hifizone.pl/wywiad-z-jayem-victorem-konstruktorem-kabli-clarus/

https://www.stereolife.pl/wywiady/154-tomasz-ferszt-sevenrods

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

No tak, bo przecież producent kabli nie może kłamać

Ależ skąd , każdy producent kłamie, ten od kabli, ten od wzmacniaczy, ten od źródeł .

Wszak wszystkie wzmacniacze i źródła „grajom” tak samo, w zasadzie to majom marginalny wpływ na to co słyszymy z głośników.

Tak mi s8e nasunęła myśl „guru” tego fora 😂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Ależ skąd , każdy producent kłamie, ten od kabli, ten od wzmacniaczy, ten od źródeł .

Reklama co do zasady opiera się na wprowadzeniu konsumenta w błąd w mniejszym lub większym stopniu - czy to poprzez wyidealizowanie zalet produktu z pominięciem wad, czy przez zwykłe kłamstwo, które bardzo trudno udowodnić, bo efekt zależy od względnych albo bardzo subiektywnych czynników. Jeśli nie każdy producent kłamie, to prawie każdy.

Dlatego właśnie krytycy nigdy nie powinni być w konflikcie interesów z branżą. A są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik

Mnie bardzo często nie interesowało co pisze branża,  recenzenci, itd.

Niejednokrotnie bywało tak, że urządzenie było u mnie na testach, czy nawet dłuższy czas. A recenzja dopiero się pojawiała i bywało, że wielu aspektach z jej treścią mogłem się zgodzić, ale też bywało zupełnie na odwrót. 

A jak jest w branży i czasopismach to wiem bardzo dobrze,  zwłaszcza w kontekście wejścia na ich strony, czy to w formie reklamy, czy recenzji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Niejednokrotnie bywało tak, że urządzenie było u mnie na testach, czy nawet dłuższy czas. A recenzja dopiero się pojawiała i bywało, że wielu aspektach z jej treścią mogłem się zgodzić, ale też bywało zupełnie na odwrót. 

No ale to przecież absolutnie o niczym nie świadczy. Ja mogę napisać coś o wzmacniaczu, o którym nic nie wiem i którego nigdy w życiu nie słyszałem, i też niektórzy się ze mną zgodzą, a inni nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2022 o 17:04, Melo-man napisał:

A słuchałeś kiedyś jakieś wstęgi?

Słuchałem dwu modeli z przetwornikami wstęgo-podobnymi. Podstawkowego Elac Carina z JET i MA Gold 100 z AMT. Cariny miałem dość krótko, niewygrzane i w źle dopasowanym torze, więc się nie liczy. Goldy 100 dłużej - góra bardzo ładna, szczegółowa, ale nieagresywna. Natomiast mam wrażenie, że wstęgi pracują raczej w kolumnach neutralnych (równych) lub w jasną stronę, a tekstylne - w łagodniejszych / ciemniejszych. Ostatnio szukałem ciemniejszego grania. Może jeszcze kiedyś przyjdzie czas na wstęgę - kto wie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2022 o 17:39, Dzik napisał:

Ja tylko pytałem, z czego wynika twoja opinia, bo też mam na ten temat opinię i jestem w stanie ją uargumentować.

Ale ja Ci napiszę, że najlepiej tonalnie DLA MNIE brzmią płyty AAD oraz że żaden znany mi tranzystor w kwocie do 100 tysięcy nie zbliża się nawet tonalnie do mojej hybrydy to zaraz napiszesz, że to tylko moja opinia.

Dnia 16.02.2022 o 18:21, Dzik napisał:

No tak, bo przecież producent kabli nie może kłamać...

Mój przyjaciel, raczej sceptyk odnośnie kabli kupił ode mnie Elac Vela. To jego pierwszy element w torze audio za ponad 15 tysięcy.

Pozostałe elementy to Primare z serii 3, więc zwykłe hi-fi.

Jakie było jego zdziwienie, kiedy podpięliśmy do tych głośników Rocket 88. Wcześniej, kiedy grał na tanich Spendorach nie potrafił wychwycić różnicy w brzmieniu po zmianie kabli.

 

Dnia 17.02.2022 o 23:54, Rafał S napisał:

Natomiast mam wrażenie, że wstęgi pracują raczej w kolumnach neutralnych (równych) lub w jasną stronę, a tekstylne - w łagodniejszych / ciemniejszych. Ostatnio szukałem ciemniejszego grania. Może jeszcze kiedyś przyjdzie czas na wstęgę - kto wie.

Znam dużo kopułkowców, co grają jaśniej od wstęgi Elaca, ale zgodzę się, że to nie są głośniki ciemno grające. Nazwałbym je neutralnymi. Wysokich jest dużo, ale mają bardzo dużą różnorodność. Dla mnie wstęga najmniej mnie męczy jeżeli chodzi o wysokie tony. Sybilantów nie ma, wyostrzeń to samo. Dla mnie jest tak jak być powinno. Może troszeczkę brakuje metaliczności wziętych z B&W, ale co kto lubi.

Dnia 16.02.2022 o 16:56, misiek x napisał:

Kraft, twoje prawo uważac co chcesz. Ja słysze róznice w graniu ,żródeł ,wzmacniaczy itp. Ty uwazasz że wzmacniacze poprawnie skonstruowane graja tak samo. Ja słyszałem kolosalne róznice miedzy np. moim Sansui  (i nie tylko) a Twoim marantzem ....

Kolega @Kraft musiał naprawdę bardzo źle trafiać z systemami, jeżeli uważa tak ja wyżej. Dla mnie poziom zaczyna się zacierać przy już wysokich cenach za element, na pewno bez problemu da się usłyszeć różnicę pomiędzy np. wzmacniaczem za 20 tysięcy, a 40 tysięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Melo-man napisał:

Ale ja Ci napiszę, że najlepiej tonalnie DLA MNIE brzmią płyty AAD oraz że żaden znany mi tranzystor w kwocie do 100 tysięcy nie zbliża się nawet tonalnie do mojej hybrydy to zaraz napiszesz, że to tylko moja opinia.

Napisałeś "analog brzmieniowo zawsze będzie lepszy niż cyfra", zapytałem z czego wynika ta opinia, to piszesz mi, że dla ciebie najlepiej brzmią płyty CD (czyli cyfrowe!), ale AAD. No i jeszcze coś o hybrydzie, co nie wiem do czego się odnosi.

Pomijając fakt, że jest to nadal opinia, a nie jej uzasadnienie, to sprzeczna z poprzednią.

40 minut temu, Melo-man napisał:

jakie było jego zdziwienie, kiedy podpięliśmy do tych głośników Rocket 88. Wcześniej, kiedy grał na tanich Spendorach nie potrafił wychwycić różnicy w brzmieniu po zmianie kabli.

Czyli producent kabli nie może kłamać, bo twój kumpel podpiął sobie jakieś kable i coś tam mu zagrało? Aha...

0_o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik

Szukasz zaczepki, nic więcej. Oczekujesz, że Ci jakieś wzory przedstawię na potwierdzenie mojej tezy?

Jakbyś zrozumiał MOJĄ opinię o audio, to znalazłbyś tam stwierdzenie, że tonalność to sprawa subiektywna, a Ty z uporem trolla cały czas coś insynuujesz.

Nie słyszysz kabli - Twoja sprawa. Uważasz, ze high-end nie jest warty kupienia. Okej! Jeżeli uważasz inaczej - też super. Nic mi do tego.

To ostatnia moja wypowiedź do Ciebie w tym wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Melo-man napisał:

Szukasz zaczepki, nic więcej. Oczekujesz, że Ci jakieś wzory przedstawię na potwierdzenie mojej tezy?

Nie, zapytałem jedynie z czego wynika twoija opinia, że "analog brzmieniowo zawsze będzie lepszy niż cyfra", bo ja również mam na ten temat opinię i byłem ciekaw, z czego wynika twoja.

Skoro jednak nie potrafisz udzielić odpowiedzi i zamiast tego imputujesz mi trolling i gadasz o wszystkim, tylko nie o tym, to ja również nie jestem zainteresowany "dyskusją" z tobą.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2022 o 17:54, Kraft napisał:

Ad. Jeszcze szybkość/dynamika. Bez nich nie ma szans na realizm przekazu.

Z dynamiką to pełna zgoda. O tym parametrze dobrego dźwięku zapomniałem. Ale z szybkością to bym uważał. Dla mnie to cecha, która bardziej kojarzy się z wyczynowością. Niestety szybkość najczęściej realizowana jest przez odchudzenie dźwięku.

Dużą sztuką jest zagrać z wypełnieniem, a przy tym czytelnie. Niewiele systemów jakie w życiu słyszałem to potrafiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...