Skocz do zawartości

Pytanie o wygrzewanie kabli


Recommended Posts

16 minut temu, LML napisał:

To że ktoś wydaje 'dużo' na sprzęt i grające gadżety nie uprawnia go do tego żeby udowadniać, że słyszy on grające przewody i kable...

No cóż. Nie możesz komuś zabronić głosić swojej wiary w Przewody. Ty zaś masz prawo za tym głosem podążać lub nie. Także tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

No cóż. Nie możesz komuś zabronić głosić swojej wiary w Przewody. Ty zaś masz prawo za tym głosem podążać lub nie. Także tego. 

OK, chciałbym tylko wiedzieć kiedy z kimś rozmawiam czy mój rozmówca jest osobą rzeczową czy bardziej teoretykiem, który tylko 'wierzy' w swoje teorie...
Jeśli ktoś porusza temat kabli za kilak tysięcy albo, że kable trzeba wygrzać, bądź nasmarować wazeliną, to taka osoba automatyczne traci na wiarygodności - dziwię się że tak mało osób zwraca na to uwagę. I do czytania takich znaków zachęcam wszyskich, którzy kiedykolwiek chcieli się czegoś dowidzieć w tym miejscu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

Wierzyć to sobie możecie w bozie, czy inne gusła.

Pierwsze słyszę o wierze w kable, ale kwestie wiary są tematami grząskimi zwłaszcza w tym kraju.

😁

a Ty ile wydajesz na kable?
Pamiętam w jakimś wątku, że masz kilka kompletów dość drogich... dobrze pamietam? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DiBatonio napisał:

A to Ciebie w jakiś sposób dotyka,  czy uwiera?

Dołożyłeś choćby złotówkę,  że nie daje Tobie spokoju,  kto ile wydał na kable?

 

 

Czy z Tobą to jest wszystko w porządku?
Ja zadałem Ci normalne pytanie bez złośliwości.
Odkąd tu jestem na tym forum to Ty jesteś naczelnym hejterem wszystkiego i wszystkich.


Z Tobą nie da się normalnie porozmawiać bo wszystko traktujesz jak atak!
Jeśli cierpisz na jakąś dolegliwość albo jesteś w trakcie leczenia psychiatrycznego to powiedz to będziemy Cię traktować z przymróżeniem oka...
Nawet jeśli nie potwierdzisz, to ja i tak Od tej pory przestaje traktować Cię poważnie!

Zadam ci kolejne pytanie skoro jesteś taki rychły do złośliwości:
Czy Ty oprócz aparatu masz w domu jeszcze jakikolwiek sprzęt elektroniczny...?

Edytowano przez LML
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LML napisał:

Jeśli ktoś porusza temat kabli za kilak tysięcy albo, że kable trzeba wygrzać, bądź nasmarować wazeliną,

Z tą wazeliną trafiłeś świadomie bądź nieświadomie. Faktycznie warto ją stosować do smarowania odkrytych drutów przy zarabianiu kabli. Zapobiega ona utlenianiu miedzi (pokrywa się patyną) i poluzowaniu połączeń. Trzeba tylko pamiętać by zakupić wazelinę techniczną bezkwasową. Nie lutuję nigdy końcówek gdy są zaciskane.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LML napisał:

Tak serio to myślę że sporo osób może czuć się trochę oszukanych bo jest tu mnóstwo osób które mają wiedzę, ale jednocześnie polecają komuś kupić kable wartości 40% całej przeznaczonej kwoty na sprzęt (np 15000zł),  i nikt nie potrafi merytorycznie obalić jego twierdzeń.

hm....Na forum trafia wielu pytających , proszących o poradę dotyczącą zakupu sprzętu. Ale nie zauważyłem, aby komuś pytającemu o zestaw za kilka/kilkanaście tysięcy, ktoś zaproponował na dzień dobry przewody za kilka tysięcy + jakiś tam sprzęty. Temat "kabli" pojawia się dopiero, gdy ktoś mając już zestaw, dopytuje o komponenty które chce/może wyminić na inne.

Nie wiem kto miałby się czuć oszukany ?  

A "Zabawę" w kable uprawiają ci, którzy chcą się w ten sposób "pobawić" . I robią to za kwoty, które są dla nich "akceptowalne".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafne spostrzeżenie. Nie wiem gdzie ktoś poleca do systemu za 15000 zł kable za 6000.... Chyba w jakimś wyimaginowanym świecie. Takie bzdury są powtarzane żeby kłótnie wywoływać bo innego celu w tym nie widzę...

Kable jak kable jedni słyszą, inni nie. Jak ktoś ma ochotę sobie kupić kabel za 50000 zł to jego sprawa i jego prawo mnie np wystarczają kable za kilkaset złotych. Wypożyczenie kabla zrobienie sobie testów ślepych czy jawnych to akurat najprostsza sprawa pudełko małe, przesyłka tania nie wiem w czym tu problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wing0 napisał:

Trafne spostrzeżenie. Nie wiem gdzie ktoś poleca do systemu za 15000 zł kable za 6000.... Chyba w jakimś wyimaginowanym świecie. Takie bzdury są powtarzane żeby kłótnie wywoływać bo innego celu w tym nie widzę...(...) mnie np wystarczają kable za kilkaset złotych. Wypożyczenie kabla zrobienie sobie testów ślepych czy jawnych to akurat najprostsza sprawa pudełko małe, przesyłka tania nie wiem w czym tu problem. 

Dokładnie tak. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, misiek x napisał:

Gość chyba specjalnie chce wywołać gów..burzę. 

Adwersarze nie lepsi patrząc po odpowiedziach. Spytał normalnie a dostał jakieś pokręcone odpowiedzi typu "nie prowokuj" czy "O pewne rzeczy się nie pyta , nie wypada". @LML niech skompletuje sprzęt, kupi biżuterię (kable) jakie uważa za stosowne, przełucha sprzęt przez wiele godzin by poznać jego barwę i następnie niech sobie wypożyczy jakieś markowe przewody i sam się przekona co one mogą wnieść do swojego systemu. Sam tak zrobię i nie mam zamiaru słuchać/czytać głupot jednej czy drugiej strony bo bajkopisarzy tu jest od groma.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J4Z napisał:

Chyba? Najlepsze jest to że za każdym razem ktoś się nabiera, często te same osoby. Przypadek?... I tak się kręci karuzela.

@Butlerdaj spokój. 🙄 Nie widzisz co się dzieje? 

Dokładnie tak.

To co mnie odpisał jest żałosne,  chciałem się do tego odnieść,  ale nie chce chłopcu robić przykrości.

Połowy by nie zrozumiał.

Zresztą i tak już obnażył swoją osobowość 😉

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2022 o 09:06, Butler napisał:

Z tą wazeliną trafiłeś świadomie bądź nieświadomie. Faktycznie warto ją stosować do smarowania odkrytych drutów przy zarabianiu kabli. Zapobiega ona utlenianiu miedzi (pokrywa się patyną) i poluzowaniu połączeń. Trzeba tylko pamiętać by zakupić wazelinę techniczną bezkwasową. Nie lutuję nigdy końcówek gdy są zaciskane.

OK, racja ale jest to raczej kwestia kosmetyki oraz dbania o detale. W tym wypadku nie chodzi o dźwięk.

Dnia 30.04.2022 o 10:18, terracan1929 napisał:

nie zauważyłem, aby komuś pytającemu o zestaw za kilka/kilkanaście tysięcy, ktoś zaproponował na dzień dobry przewody za kilka tysięcy

no np. @rafal26 dał taką właśnie poradę w wyżej zacytowanym temacie... (takie posty miałem na myśli)

 

Dnia 30.04.2022 o 10:32, Wing0 napisał:

Trafne spostrzeżenie. Nie wiem gdzie ktoś poleca do systemu za 15000 zł kable za 6000.... Chyba w jakimś wyimaginowanym świecie. Takie bzdury są powtarzane żeby kłótnie wywoływać bo innego celu w tym nie widzę...

Kable jak kable jedni słyszą, inni nie. Jak ktoś ma ochotę sobie kupić kabel za 50000 zł to jego sprawa i jego prawo mnie np wystarczają kable za kilkaset złotych. Wypożyczenie kabla zrobienie sobie testów ślepych czy jawnych to akurat najprostsza sprawa pudełko małe, przesyłka tania nie wiem w czym tu problem. 

tak jak wyżej...

 

Dnia 30.04.2022 o 10:38, misiek x napisał:

Gość chyba specjalnie chce wywołać gów..burzę. 

czy to napewno dotyczy mnie?
jesli tak to Mylisz się. Widzę , że te osoby , które biorą udział w tej dyskusji nie potrafią merytorycznie odpowiedzieć na moje proste pytanie. W gronie tych osób jesteś np Ty, który nie wiesz co napisać więc osądzasz o złe zamiary...

 

Dnia 30.04.2022 o 10:56, Rafał S napisał:

Dokładnie tak. :)

mylisz się, to co wyżej to dotyczy również Ciebie.

Dnia 30.04.2022 o 10:58, Butler napisał:

Spytał normalnie a dostał jakieś pokręcone odpowiedzi typu "nie prowokuj" czy "O pewne rzeczy się nie pyta , nie wypada".

Racja. dzięki.

 

Dnia 30.04.2022 o 11:03, J4Z napisał:

Chyba? Najlepsze jest to że za każdym razem ktoś się nabiera, często te same osoby. Przypadek?... I tak się kręci karuzela.

...że co?! Ktoś się nabiera??!! CZŁOWIEKU gdybyś umiał normalnie odpowiedzieć (gdybyś znał odpowiedź) to dyskusja by się toczyła i wszyscy by na tym skorzystali.

Dnia 30.04.2022 o 11:14, tomek4446 napisał:

Ja polecam posmarować piny wtyku pastą lutowniczą przed lutowaniem. Nie wiem jak z dźwiękiem , ale trzyma wtedy lut jak cholera

Racja, zgadzam się.

Dnia 30.04.2022 o 14:48, DiBatonio napisał:

To co mnie odpisał jest żałosne,  chciałem się do tego odnieść,  ale nie chce chłopcu robić przykrości.

Połowy by nie zrozumiał.

Zresztą i tak już obnażył swoją osobowość 😉

Racja, to jest żałosne - tak jak większość zdań jakie Ty umieszczasz- z tego względu to jest żałosne bo opisałem tam Ciebie.

 

 

Ogólnie rzecz biorąc: Ja nie zakazuję nikomu kupować drogich komponentów. To osobista sprawa.
Ale jeśli zadaje pytanie na forum o zasadność takiego działania i o techniczne aspekty stojące za tym np. 'w jakim celu wygrzewać kable?' , i nikt mi nie odpowiada - słyszę tylko ,że o takie rzeczy się nie pyta.
Dla mnie odpowiedź wobec tego jest prosta- nikt nie zdołał udowodnić, że kable trzeba wygrzewać oraz w jakim celu kupować kable za kilkaset złotych. Jeśli ktoś to robi to OK, ale niech nie wciska nikomu że słyszy różnicę (w porównaniu z kablem miedzianym, beztlenowym, dobrze zbrojonym, dobrej grubości i z dobrymi miedzianymi wtykami...)
Jeśli ktoś za wszelką cenę chce takie coś udowodnić ale nie jest w stanie podać rzetelnych argumentów to jest zwykłym ignorantem i jest infantylny w swoich podglądach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LML napisał:

OK, racja ale jest to raczej kwestia kosmetyki oraz dbania o detale. W tym wypadku nie chodzi o dźwięk.

Zarabianie połączeń i ich zabezpieczanie to żadna kosmetyka. To podstawa. Zdajesz sobie sprawy jakie zagrożenie pożarowe mogą stanowić błędy w tym obszarze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Zarabianie połączeń i ich zabezpieczanie to żadna kosmetyka. To podstawa. Zdajesz sobie sprawy jakie zagrożenie pożarowe mogą stanowić błędy w tym obszarze?

OK, nie mam wiedzy w tym temacie więc na logikę ciężko się nie zgodzić. Ale wciąż nie chodzi tu o jakość odbioru muzyki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zacząłeś o tej wazelinie, to Cię kolego wyprowadzam z błędu ze to nie żadne voodoo tylko istotna sprawa w każdych połączeniach elektrycznych - w tym głośnikowych. Żeby nie było, wazelina techniczna to tylko jeden ze sposobów zabezpieczania odsłoniętych przewodów. Jakość odbioru muzyki nie ma tu nic raczej do rzeczy, bardziej bezpieczeństwo sprzętu, Twoje i Twojej rodziny.

Nic do rzeczy... Musiałbym próby porobić czy coś się zmieni jak zostawi się z całej plecionki tylko jeden drucik przy podłączeniu do kolumny. Wzrośnie rezystancja, przewód zacznie się grzać. Jak końcówka mocy na to zareaguje i czy to będzie słyszalne to nie wiem, obstawiam że jest taka możliwość.

Nieumiejętne zarabianie kabla może doprowadzić po jakimś czasie do podobnych warunków przewodzenia prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Butler napisał:

Sam zacząłeś o tej wazelinie, to Cię kolego wyprowadzam z błędu ze to nie żadne voodoo tylko istotna sprawa w każdych połączeniach elektrycznych - w tym głośnikowych. Żeby nie było, wazelina techniczna to tylko jeden ze sposobów zabezpieczania odsłoniętych przewodów. Jakość odbioru muzyki nie ma tu nic raczej do rzeczy, bardziej bezpieczeństwo sprzętu, Twoje i Twojej rodziny.

Nic do rzeczy... Musiałbym próby porobić czy coś się zmieni jak zostawi się z całej plecionki tylko jeden drucik przy podłączeniu do kolumny. Wzrośnie rezystancja, przewód zacznie się grzać. Jak końcówka mocy na to zareaguje i czy to będzie słyszalne to nie wiem, obstawiam że jest taka możliwość.

Nieumiejętne zarabianie kabla może doprowadzić po jakimś czasie do podobnych warunków przewodzenia prądu.

OK, co chcesz mi udowodnić teraz, skoro obydwoje się w tym temacie zgadzamy...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LML napisał:

no np. @rafal26 dał taką właśnie poradę w wyżej zacytowanym temacie... (takie posty miałem na myśli)

@rafal26 napisał tak:

"A kabelki jak pisałem można na samym początku olać i przyjdzie czas na eksperymentowanie. Kable Mogami 3104 (55zl za metr) czy EagleCable (okolo 100zl za caly kabel RCA) to nie jest jakaś drożyzna, a czymś trzeba spiąć klocki - przy dziurze jeżeli kaska zostanie zaproponowałem już bdb kable w jakość/cena, ale to moje zdanie i zawsze ktoś może zaprponować coś innego, a przede wszystkim trzeba w swoim salonie przetestować. Ale te są z obecnej produkcji więc można wypożyczyć i sprawdzić czy coś to da jak nie to się nie kupuje - proste. "

Ja w tym nie widzę przesady w stosunku do budżetu na cały zestaw (15k). Kilkaset złotych za kable do takiego systemu - jak najbardziej sensownie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LML napisał:

OK, co chcesz mi udowodnić teraz, skoro obydwoje się w tym temacie zgadzamy...?

Udowadniam Twoją ignorancję i brak wiedzy w temacie w którym się wypowiadasz. Lejesz wodę o niezasadności wpływu okablowania nie mając nawet podstawowej wiedzy z zakresu przewodnictwa energetycznego.

Ja do kabelków mam sceptyczne podejście, ale daleko mi do zarzucania infantylności ich zwolenników. Będzie czas że organoleptycznie się tym zajmę to moje stanowisko będzie jasne. Może @Rafał S wkrótce mi pomoże w ocenie 😉

13 minut temu, Rafał S napisał:

Kilkaset złotych za kable do takiego systemu - jak najbardziej sensownie.

Gorzej jak jest więcej tych przewodów. Przy niemal 100 metrach samych głośnikowych zrobiło by się u mnie "troszkę" za drogo.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafał S napisał:

Ja w tym nie widzę przesady w stosunku do budżetu na cały zestaw (15k). Kilkaset złotych za kable do takiego systemu - jak najbardziej sensownie. :)

Nie.
W 2 karcie napisał duży materiał, między innymi o kablach @rafal26 napisał tak:


"Więc zostaje ładny pieniądz na kolumny i tu do 8tys. wszedł bym Audio Physic Tempo 6 (wtedy masz w punkt jeszcze zostaje na kabelki np. glosnikowy chord twin (okolo 1-1,5tys. zl) i hijiri hci10r (okolo 2,5-3tys. zl)."

 

Jak więc widzisz są osoby które proponują kable za kilka tysięcy do pierwszego zestawu audio. No i wg mnie to jest bezpodstawne i nikt z Was też nie potrafi mi udowodnić dlaczego miałbym się mylić.
 

10 minut temu, Butler napisał:

Udowadniam Twoją ignorancję i brak wiedzy w temacie

Nie trzeba, bo ja nie twierdzę ,że mam dużą wiedzę - dlatego zadałem Wam moje pytania - i przy okazji wyszło , że Wy też tej wiedzy nie macie.

 

12 minut temu, Butler napisał:

Będzie czas że organoleptycznie się tym zajmę to moje stanowisko będzie jasne. Może @Rafał S wkrótce mi pomoże w ocenie 😉

Czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LML napisał:

Nie trzeba, bo ja nie twierdzę ,że mam dużą wiedzę

A stawiasz zarzuty jakbyś nagle ją posiadł stawiając bezdyskusyjną dla siebie tezę i posądzasz o ignorancję oraz infantylność adwersarzy. To się kłóci ze sobą.

1 godzinę temu, LML napisał:

niech nie wciska nikomu że słyszy różnicę  (w porównaniu z kablem miedzianym, beztlenowym, dobrze zbrojonym, dobrej grubości i z dobrymi miedzianymi wtykami...)

9 minut temu, LML napisał:

Czekam.

Poczekamy, zobaczymy. Warunki do tego sobie właśnie stwarzam. Ubolewam że nikt nic nie ma do powiedzenia dla mnie w tym temacie

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żadne tezy i filozoficzne wywody - to są wnioski z tego , że nikt nie potrafił rzeczowo się wypowiedzieć a czasu już trochę minęło...

4 minuty temu, Butler napisał:

Poczekamy, zobaczymy. Warunki do tego sobie właśnie stwarzam.

No to wiesz, za jakiś czas to może i ja wszystko sobie sprawdzę. Takie bezpodstawne rzeczy piszesz, że wiesz, ale narazie nie potrafisz tego udowodnić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LML napisał:

Takie bezpodstawne rzeczy piszesz, że wiesz, ale narazie nie potrafisz tego udowodnić...

A czy gdzieś próbowałem Cię do czego przekonać? No chyba nie... Zarzuciłem Ci jedynie Twoje niewłaściwe podejście, podałem argumenty i w końcu sam się przyznałeś że nie masz kompletnie wiedzy w temacie w którym próbujesz podważyć tezy. Może i te tezy są kontrowersyjne, ale nie sądzę byś był partnerem do rozmowy w której byś je obalał.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...