Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

Możesz zawsze odpowiedzieć że przygotowujesz swojego pomysłu bombę mołotowa, ale do tego potrzebne sa rozgrzane lampy elektronowe ;)

6 minut temu, tomek4446 napisał:

To , że ktoś tutaj pisze to nie znaczy , że pisze i nic nie robi. Wyskakiwanie z takimi argumentami jak " zrób coś " uważam delikatnie mówiąc za mało stosowne , gdy nic nie wiemy o działaniach tej drugiej osoby.

yyy ale skontaktowałeś się z rządem albo sztabem generalnym w sprawie wypowiedzi prezydenta? Albo z pytaniem gdzie jest Macierewicz? Bo zdaje się że to cię nurtowało ?

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Ja jak na razie wpłaciłem kasę i w czwartek załadowałem trzy busy lekami które weryfikowała żona , odzieżą i śpiworami od łódzkiej firmy odzieżowej , żarciem na które się zrzuciliśmy

I świetnie!!! ale nie ten temat podejmowałeś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

yyy ale skontaktowałeś się z rządem albo sztabem generalnym w sprawie wypowiedzi prezydenta? Albo z pytaniem gdzie jest Macierewicz? Bo zdaje się że to cię nurtowało ?

Chłopaki, najgorsze co teraz można zrobić to pokłócić się. Obydwaj fajnie pomagacie, działacie, szacun. I niech tak zostanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wito76 napisał:

Chłopaki, najgorsze co teraz można zrobić to pokłócić się.

Ależ my tylko merytorycznie dyskutujemy :) 

Wyjaśnię dlaczego pytam o pewne sprawy. Czy tego chcemy ,czy nie,  jak to już coraz częściej jest mówione stajemy się państwem frontowym. Dywagujemy na podstawie doniesień medialnych o sytuacji na Ukrainie , kondycji psychicznej Putina , tego co tą wojnę może zakończyć.  Wylewamy złość na agresora i współczujemy ludziom, którzy codziennie muszą się mierzyć z traumą. Przedstawiamy swoje racje. O tym jest ten wątek. Za moment możemy mieć wojnę za przejściem granicznym. W tej sytuacji uważam za stosowne podjęcie identycznych rozważań jak my jesteśmy przygotowani. To właśnie z tego powodu słowa Dudy mnie wpieniły , umówmy się , że nie budują morale żołnierza , ani kurna nikogo. A na wojnie słowa również walczą , co udowadnia Zełenski .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Wciąż się zastanawiam, czy np dzisiejsze dane, że zginęło już 10.000 rosyjskich żołnierzy to fakt czy trzeba to podzielić przez 2 czy 3. 

cholera wie... mamy info tylko z jednej strony.

Ale jeżeli faktycznie jest tak ze użyli już 90% zgromadzonych sił ( a było to chyba 120 tyś ludzi?) to 10% strat jest możliwy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z koleżanką, której znajomi zakwaterowali w wolnym mieszkaniu w bloku rodzinę z Ukrainy. Spytałem czy coś można pomóc, czy coś potrzebują. Odpowiedziała że absolutnie nie. Mieszkanie, korytarz jest zawalony darami. Mają od cholery jedzenia, ręczników, 12 past do zębów i 15 szamponów. Ktoś przyniósł telewizor, ktoś laptopa, modem-router, generalnie pół roku można nie wychodzić na zakupy. Sami Ukraińcy kazali zabrać część rzeczy i załadować na busa zawieźć na granicę lub za granicę. Wszyscy chętni by pomóc. Piękne obrazki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Wito76 napisał:

Rozmawiałem właśnie z koleżanką, której znajomi zakwaterowali w wolnym mieszkaniu w bloku rodzinę z Ukrainy. Spytałem czy coś można pomóc, czy coś potrzebują. Odpowiedziała że absolutnie nie. Mieszkanie, korytarz jest zawalony darami. Mają od cholery jedzenia, ręczników, 12 past do zębów i 15 szamponów. Ktoś przyniósł telewizor, ktoś laptopa, modem-router, generalnie pół roku można nie wychodzić na zakupy. Sami Ukraińcy kazali zabrać część rzeczy i załadować na busa zawieźć na granicę lub za granicę. Wszyscy chętni by pomóc. Piękne obrazki. 

Mam nadzieję, że ktoś wpadnie na pomysł, żeby nadwyżkę oddać innym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, no_i_fajnie napisał:

konkretnie? To jest link do relacji na żywo.

Mi otwiera się na 

Wybuchy w Biełgorodzie. Rosja szykuje prowokację?

 

 

8 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Mam nadzieję, że ktoś wpadnie na pomysł, żeby nadwyżkę oddać innym ;)

 

10 minut temu, Wito76 napisał:

Sami Ukraińcy kazali zabrać część rzeczy i załadować na busa zawieźć na granicę lub za granicę.

To już się stało jak rozumiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Fafniak napisał:

Defence24.pl: 13 rosyjskich pojazdów zniszczonych w bratobójczym starciu.

https://defence24.pl/geopolityka/13-rosyjskich-pojazdow-zniszczonych-w-bratobojczym-starciu

Tam jest bardzo dużo chaosu po obu stronach. Była dziś u nas znajoma, która zna blisko (na gruncie prywatnym i zawodowym) kilka ukraińskich rodzin z Charkowa i nie tylko. Przekazywała nam świeże relacje. U nas - opowiadał jej kolega z Charkowa - regularna armia, obrona terytorialna i inni. Armia w mundurach, reszta różnie. Wszyscy na bliskich odcinkach. Z drugiej strony Rosjanie - w różnych mundurach i  separatyści raczej bez mundurów. Jak tamci nacierają, to wszystko się miesza. Człowiek strzela do tych z przeciwka i ma nadzieję, że to wróg.

Więc obawiam się, że po stronie ukraińskiej też może dochodzić do krwawych pomyłek, choć pewnie rzadziej, bo obrońcy mniej się przemieszczają i lepiej wzajemnie znają.

Ten jej kolega z Charkowa mówił jeszcze, że duch jest w mieszkańcach taki, że pójdą na czołgi z flagą w jednej ręce, a kuchennym nożem w drugiej. Ale jednocześnie obawiał się, że miasto może paść w ciągu kilku dni. Ponoć bardzo dużo ofiar cywilnych, znacznie więcej niż się podaje w mediach. Częściowo dlatego, że Ukraińcy początkowo umieszczali snajperów również w zwykłych blokach mieszkalnych. Teraz już podobno prawie tego nie robią (starają się ograniczać do zniszczonych i opuszczonych budynków), ale Rosjanie i tak strzelają do wszystkiego.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dzik napisał:

Napisałeś, że wypowiadają się "w podobnym tonie", a nie "w podobnym tonie jak w większości tego tekstu". Może więc sam naucz się czytać ze zrozumieniem, zanim zaczniesz innych do porządku przywoływać

Znowu przerzucasz na kogoś swoją ułomnść intelektualną, czyli żebyś nie musiał sie domyślać, trzeba tobie napisac dosłownie? 

 

Nie moja wina, że masz braki .... 

 

 

12 godzin temu, Fafniak napisał:

A niby dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Fafniak napisał:

No tu jako pracownik jednej  z firm wymienionych w artykule mogę wyjaśnć :) 

Wiązka elektryczna do samochodu jest produktem bardzo specyficznym, produkowane są z bardzo dużym wkladem "ludzkim". Co więcej , ze względu na technologię, na linii ( albo karuzeli , bo tak to najczęściej wygląda ) preferowane są kobiety do 40 roku życia ( zdolności manualne ) . Korporacje ( bo tego w życiu nie zrobi firma wuja Zdzisia w garażu )  preferują kraje z niską stawką roboczogodziny . W perspektywie ostanich +/- 10 lat na topie były Rumunia , Turcja , teraz właśnie Ukraina , Serbia czy Maroko. 

A te kilka tygodni w sensie przeniesienia produkcji to tak mocno optymistycznie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mkk napisał:

te kilka tygodni w sensie przeniesienia produkcji to tak mocno optymistycznie

Zgadza się 😉

Te kilka tygodni to co najwyżej przeniesienie parku maszynowego.

W motoryzacji trzeba spełniać normy z tym związane, a to i tak nie wszystko, myślę, że aby wdrożyć do produkcji takie wiązki,  czy cokolwiek co ma trafić do auta, potrzeba kilku miesięcy, może nawet pół roku.

To nie jest takie proste niestety.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Znowu przerzucasz na kogoś swoją ułomnść intelektualną, czyli żebyś nie musiał sie domyślać, trzeba tobie napisac dosłownie? 

Nie moja wina, że masz braki ....

Pisz z sensem, a dam sobie radę. To żądło wciągnij w odwłok, zanim ktoś cię pacnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ministerstwo obrony Rosji wydało rozporządzenie o utworzeniu masowych grobów dla rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli w Ukrainie. Mają zostać pochowani bez imienia i nazwiska, tylko z numerem, na terenie Rosji oraz na Białorusi.

Jak czytamy w rozporządzeniu, wszyscy szefowie jednostek wojskowych mają zarekwirować od żołnierzy ich dowody osobiste, paszporty i inne dokumenty tożsamości."

 

Ukryj zwłoki. Utrudnij identyfikację. Nikt się nie dowie. Zachowanie typowe dla mordercy.

 

https://www.o2.pl/informacje/tak-putin-traktuje-swoich-zolnierzy-przerazajace-rozporzadzenie-6744260851382880a

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...