Skocz do zawartości

"Problem" z kolegą Adi777


Kraft

Recommended Posts

Zrobiło się ostatnio nieprzyjemnie w temacie "Czego słuchasz?". Pojawiły się głosy, że kolega @Adi777 wrzuca tam zbyt dużo płyt, czym irytuje innych forumowiczów. Akurat sam poświęciłem ostatnio koledze Adi nieco przemyśleń, o czym później, więc tym bardziej zacząłem się zastanawiać, dlaczego jego wpisy mogą być dla pozostałych tak wpieniające. Czy można za dużo pisać o muzyce na forum audio? W końcu nawet tysięczny wpis na temat jakiejś audiofilskiej bzdury nikogo tutaj (poza mną;) nie irytuje. W kółko Macieju to samo od lat. A jak Adi wspomni (po raz pierwszy) o jakieś płycie, to jest to bezsensowne "ładowanie w kaczy kuper". Dlaczego tak? 

Jeśli chodzi o dyskutowanie o muzyce Adi wydaje się być w tej chwili najbardziej aktywnym forumowiczem. Niby plus. Jeśli jednak spojrzymy na sprawę z szerszej perspektywy, jest też użytkownikiem, który z wszystkich aktywnych kolegów ma najtańszy, najmniej szanowany, wręcz śmiechowy sprzęt - komputerowe głośniczki Edifiera. Czy to przypadkiem nie policzek dla audiofilskiej społeczności? Czy to nie podważa sensowności całego hobby? Jeśli można fascynować się muzyką - a jestem przekonany, że Adi to właśnie robi - mając taki "sprzęt", to po co przepłacać? 

Moim zdaniem Adi za mało się interesuje sprzętem. To złamanie klubowych reguł. Okazanie lekceważenia. I to irytuje. Nie może być tak, że kupuje się byle co (i to przez duże "B") i "gra muzyka". No ludzie...

Postawa Adiego przypomina o istocie sprawy, o czymś, co zastało przez lata przez część społeczności zagubione i może dlatego jest taka drażniąca. Słuchamy muzyki z użyciem sprzętu, czy sprzętu za pomocą muzyki? Czy Adi nie udzielił przypadkiem nieprawidłowej odpowiedzi?

 

Wracając do moich przemyśleń o działaniach Adiego. Dla mnie jego postawa stała się inspiracją. Pozwoliła mi powrócić na właściwe tory. Liczy się muzyka. Niestety, na dłuższą metę sprzętowe poszukiwania psują radość z obcowania z tym, co najważniejsze. 

Dziękuję Adi. Dla mnie możesz pisać, ile wlezie. 

 

 

 

 

    

Edytowano przez Kraft
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft, szukasz głębszej filozofii tam, gdzie jej kompletnie nie ma.

Nie chodzi o to, że Adi777 za dużo pisze o muzyce, bo prawie wcale o niej nie pisze, tylko że wkleja niebotyczne ilości odnośników. Połowa jego wszystkich postów znajduje się w temacie, o którym mowa.

Mnie też to lekko irytowało, ale zamiast się odzywać, po prostu założyłem własny temat, dla samego siebie, właśnie do PISANIA o muzyce. Dopiero jak Rega się odezwał, to też wyraziłem własne zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apeluję do Administracji o usunięcie tego wątku. Tego nam tylko brakuje, żeby wszyscy komentowali zachowania wybranych forumowiczów niczym na zebraniu partyjnego kolektywu. Zakładanie wątków "imiennych" (zarówno promujących, jak i piętnujących) niczemu dobremu nie służy.

  • Lubię to 3
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dzik napisał:

Nie chodzi o to, że Adi777 za dużo pisze o muzyce, bo prawie wcale o niej nie pisze, tylko że wkleja niebotyczne ilości odnośników. Połowa jego wszystkich postów znajduje się w temacie, o którym mowa.

Naprawdę nie ma "mniej potrzebnych" postów na forum niż Adiego? Dlaczego akurat jego wpisy spotkały się z krytyką? Dla mnie to dziwne. 

4 minuty temu, Rafał S napisał:

 Tego nam tylko brakuje, żeby wszyscy komentowali zachowania wybranych forumowiczów niczym na zebraniu partyjnego kolektywu.

To już mamy od dawna. A czym była krytyka Adiego w wątku "Czego słuchasz?" ? Myślę, że jak są sprawy do wyjaśnienie (a najwyraźniej są), to lepiej to zrobić w osobnym wątku, niż zaśmiecać tematyczny.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

Naprawdę nie ma "mniej potrzebnych" postów na forum niż Adiego? Dlaczego akurat jego wpisy spotkały się z krytyką? Dla mnie to dziwne. 

Najwięcej tematów na forum to wątki założone przez ludzi, którzy wpadają tutaj przelotem po radę – i przy tych okazjach powracają też najczęściej jak bumerang różne kontrowersyjne sprawy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj każdy słucha na czym chce, trzeba to uszanować, chociaż ...... przyznam ze różnica między sprzętem salonowym a sypialnianym w moim domu jest duża i ten pierwszy pozwala usłyszeć więcej i lepiej, no ale to nie temat o tym.

Jak popatrzę na ilość postów mendy formowego które w 3/4 są bez sensu, to propozycje muzyczne Adi mają przynajmniej "wartość" ... zapoznawczą czy wspomnieniową.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adi777 napisał:

Niezłe jaja 😁

A ja stanę w obronie Adiego :) . Nie wkleja tylko muzyki :) . Czasem krytykuje też coś co wklejają inni :D . W końcu ten temat jest poświęcony muzyce której słuchamy. A jak ktoś słucha sobie dicopolo lub muzyki etnicznej aborygenów, to mu nie wolno coś wkleić w tym temacie :D ? 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sąsiada, który próbował tak "zarażać" innych muzyką przez otwarte okno, kiedy tylko robiło się cieplej, aż w końcu ktoś umieścił kamień w tym oknie (i o dziwo nie byłem to ja).

Edytowano przez Dzik
  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adi777 napisał:

Nie uważasz @Dzik, że to trochę inne "zarażanie"?

Uważam, ale widzę też punkty styczne. Ludzie mają bardzo różny gust, stąd inwazyjność w eksponowaniu własnego co do zasady nie jest mile widziana w żadnej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dzik napisał:

Mam sąsiada, który próbował tak "zarażać" innych muzyką przez otwarte okno, kiedy tylko robiło się cieplej, aż w końcu ktoś umieścił kamień w tym oknie (i o dziwo nie byłem to ja).

Łomatko :) okno małe czy kamień duży?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...