Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Pokaż tą moją wypowiedź palcem. Traktuję powyższą wypowiedź jako zaczepkę, jako prowokację i przede wszystkim jako kłamstwo i szukanie zadymy.

Z niniejszsego wątku:

Dnia 10.05.2022 o 21:08, Wito76 napisał:

(...)

Zresztą ostatnio coraz mniej sobie i swoim uszom wierzę. Teraz mam zajawkę na interkonekty i z kolegą słuchamy sobie. Okazuje się że słyszymy zupełnie inne rzeczy. Dla mnie jeden kabelek zamula a dla niego otwarty i z super sceną. Jego Atlas Equator przez który nie spał pół nocy gdy go wypożyczył dla mnie zagrał po prostu poprawnie. Temat rzeka, każdy ma inne uszy. 

(...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niedawno wyciągnąłem Wiima z szuflady i podłączyłem jako zasilanie zestawu słuchawkowego. Gra fajnie ale dziwnie się zachowuje Tidal Connect przy sterowaniu iPhonem. Zawsze po uruchomieniu telefon łączy się ze streamerem po Airplay. Tidal Connect jest wogóle niedostępny. Dopiero jak przełączę na Spotify, posłucham 2 sekundy na Spotify Connect i potem wrócę do Tidala to Tidal Conect zaczyna być dostępny.

Też tak macie? Da się to jakoś obejść, żeby od razu móc podłączyć się przez Tidal Connect?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2022 o 09:00, Paweł Pawlik napisał:

Niedawno wyciągnąłem Wiima z szuflady i podłączyłem jako zasilanie zestawu słuchawkowego. Gra fajnie ale dziwnie się zachowuje Tidal Connect przy sterowaniu iPhonem. Zawsze po uruchomieniu telefon łączy się ze streamerem po Airplay. Tidal Connect jest wogóle niedostępny. Dopiero jak przełączę na Spotify, posłucham 2 sekundy na Spotify Connect i potem wrócę do Tidala to Tidal Conect zaczyna być dostępny.

Też tak macie? Da się to jakoś obejść, żeby od razu móc podłączyć się przez Tidal Connect?

Nie kojarze takich problemow.

 

"Zawsze po uruchomieniu telefon łączy się ze streamerem po Airplay"

Po uruchomieniu czego?

 

"Dopiero jak przełączę na Spotify, posłucham 2 sekundy na Spotify Connect i potem wrócę do Tidala to Tidal Conect zaczyna być dostępny."

A to musi byc konkretnie Spotify? Posluchanie czegos w inny sposob nie pomoze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Nie kojarze takich problemow.

 

"Zawsze po uruchomieniu telefon łączy się ze streamerem po Airplay"

Po uruchomieniu czego?

 

 

Dzięki za pytanie. Brak Tidal Conect obserwuję po uruchomieniu Wiima.

Ale chyba udało mi się to rozwiązać. Nie zauważyłem że po uruchomieniu Wiima, smartfon w pierwszej kolejności uruchamiał połączenie Bluetooth. Z jakiegoś powodu Wiim potem nie proponował Tidal connect w aplikacji Tidal. Apka Spotify chyba jest dojrzalsza bo proponuje wszystkie protokoły i po wybraniu Connect najwyraźniej rozłącza Bluetooth przez co w apce Tidala już proponowany jest Tidal Connect.

Tak czy inaczej jak zrobiłem 'zapomnij urządzenie' w Bluetooth w telefonie to teraz zachowuje się to tak jak chcę, czyli mam Tidal Connect zaraz po starcie Wiima :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paweł Pawlik napisał:

Dzięki za pytanie. Brak Tidal Conect obserwuję po uruchomieniu Wiima.

Ale chyba udało mi się to rozwiązać. Nie zauważyłem że po uruchomieniu Wiima, smartfon w pierwszej kolejności uruchamiał połączenie Bluetooth. Z jakiegoś powodu Wiim potem nie proponował Tidal connect w aplikacji Tidal. Apka Spotify chyba jest dojrzalsza bo proponuje wszystkie protokoły i po wybraniu Connect najwyraźniej rozłącza Bluetooth przez co w apce Tidala już proponowany jest Tidal Connect.

Tak czy inaczej jak zrobiłem 'zapomnij urządzenie' w Bluetooth w telefonie to teraz zachowuje się to tak jak chcę, czyli mam Tidal Connect zaraz po starcie Wiima :)

Generalnie Spotify Connect jest chyba najlepiej rozwiazanym z tego typu protokolow. Aplikacjom Tidal dosc czesto zdarza sie miec problemy z wyszukiwaniem dostepnych koncowek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie trochę odświeżę temat. Gdzieś wyczytałem, nie pamiętam gdzie że muzyka puszczana z aplikacji Wiim brzmi lepiej niż z Tidal Connect. Postanowiłem zrobić test i po kilku dniach słuchania tych samych ulubionych kawałków naprzemian (kilka dni connect i zmiana na wiim) rzeczywiście jest różnica na korzyść apki Wiim. Dźwięk jest jakby bardziej rozdzielczy, detaliczny. Jakby muzyka grała po prostu czyściej. Czy ktoś z posiadaczy Wiima zauważył ta różnicę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HiFi Plus mozliwy jest unfolding na Mini, jesli jest aktywny w ustawieniach. Unfolding dziala tylko dla Tidal Connect poki co, nie dziala dla Tidal z aplikacji WiiM. W takim przypadku roznica jest ewidentna.

Ewentualnym innym powodem roznicy moga byc odmienne ustawienia jakosci odtwarzania w aplikacji Tidal i w aplikacji WiiM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...