Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

30 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Lubię takie akcje, kiedys ktoś wpada napisać coś takiego, ale wcześniej musiał czytać wszystko, żeby to napisać :)

Nie czytam Kolego , tylko zaglądam na forum a tu dalej pieprzenie , więc nie  filozofuj 😊 

A jak ktoś mnie cytuje ,odpowiadam ,.

Dziwne , prawda 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Nie czytam Kolego , tylko zaglądam na forum a tu dalej pieprzenie , więc nie  filozofuj 😊

Ok, namówiłeś mnie.  

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Nie czytam Kolego , tylko zaglądam na forum a tu dalej pieprzenie

No, dziwne, bo skąd wiesz, że pieprzenie? :) Dobra, stop.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

Panowie,

Tomka maglowaliśmy już od dawna - Wy i My w kuluarach. Dlaczego został mu zablokowany dostęp do forum?

Pozwoliliśmy mu wrócić mimo tego, że już wcześniej jego konto zostało zablokowane na czas nieokreślony. Pomijam ten fakt, bo niejednemu z Was daliśmy szansę. 

Osób o jego podejściu do wałkowanych po wielokroć kwestii jest wśród Was więcej, jednak z jakichś powodów wokół Tomka (i Dzika) - zawsze powstawały spięcia i kłótnie. Dlaczego?

A to dlatego, że nie w poglądach problem, ale w sposobie (monotematyczności graniczącej z misyjnością) i stylu ich przedstawiania, o czym niejednokrotnie była mowa. 

Gdy czyta się posty Tomka, ma się wrażenie, że jest na forum nie po to, aby poznawać ludzi, dzielić się swoją pasją i poglądami na nią, ale po to, aby udowadniać innym, że wierzą w duchy i dać temu wyraz przy każdej możliwej okazji.

Wiemy, że ludźmi i ich emocjami można się bawić, a w ozdobne pudełko z kokardką zapakować granat. Ale nie o taką zabawę nam tu chodzi. 

Pozdrawiam wszystkich z zielonej Suwalszczyzny,
Ola

Bardzo mądrze napisane, dokładnie to samo chciałem ciagle zasugerować tutaj. Zawsze w jego wypowiedziach czułem złośliwość i ochotę stworzenia burzy i popsucia zabawy tym „co slysza”. Głupio mi to mówić - ale dobra decyzja redakcjo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mateolo2 napisał:

Zawsze w jego wypowiedziach czułem złośliwość i ochotę stworzenia burzy i popsucia zabawy tym „co slysza”.

A ja nie zawsze. Ciągle nie wiem, czemu stworzył się jakiś podział na tych, którzy słyszą i na tych, którzy nie słyszą, do tego są pisani w cudzysłowie. To już nie ma innych ludzi? A jak jeden słyszy rca, a nie słyszy zasilającego, to jaki jest? To kabel i to kabel. Półsłyszący? Słyszy, albo nie - to stało się jakimś chorym wyznacznikiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, no_i_fajnie napisał:

A ja nie zawsze. Ciągle nie wiem, czemu stworzył się jakiś podział na tych, którzy słyszą i na tych, którzy nie słyszą, do tego są pisani w cudzysłowie. To już nie ma innych ludzi? A jak jeden słyszy rca, a nie słyszy zasilającego, to jaki jest? To kabel i to kabel. Półsłyszący? Słyszy, albo nie - to stało się jakimś chorym wyznacznikiem :)

Stworzył się taki podział bo jedni słyszą, a inni nie słyszą - is that simple. Ja kiedyś tutaj pisałem o tym, ze jeden rodzaj kabli słyszałem, a inny mniej. Najwyraźniej w życiu usłyszałem RCA, potem zasilający, a na samym końcu głośnikowy (a co ciekawe zworki do kolumn zrobione z tego glosnikowego usłyszałem bardzo wyraźnie hehe). Cyfrowych nigdy nie porównywałem, wiec nie mam pojęcia, ale różnice w samych transportach cyfrowych tez zdarzyło mi się usłyszeć - minimalna, ale jednak.

Nie czaje tylko czemu jedna strona ciagle usilnie narzucić swoją racje drugiej - skąd ta polemika i po co. Mówi się, ze niesłyszący kabli dyskryminują tych co słyszą, bo tamci popadają w audiovodoo, marketing itd. Ja natomiast tez często czuje, ze Ci słyszący tez czasami lekko gorzej traktują tych niesłyszących bo tamci nie maja takiego sprzętu, albo słuchu itd. 
 

Dlaczego to nie mogłoby się jakoś na większym chillu odbywać

- „słuchaj jak zmieniłem w swoim wzmaku zasilający to dopiero to zagrało […], wiec może spróbuj” 

-„ja nie slysze i nie uznaje zasilających, wiec to rozwiazanie odpada […]”

- „a No dobra, to spoko. W takim razie może pomysł nad wymiana wzmaka jeśli Ci czegos brakuje”

Przeciez można o tym wszystkim rozmawiać w tolerancyjny sposób i na luzie. A tu ciagle spięci ludzie po jednej, albo drugiej stronie. A najgorsi są już tacy, których misja jest wyśmiewać i dogryzać innym bo oni uważają, ze prawda jest jedna. 
 

Jak mi się strasznie marzy, żeby tej toksyczności było tutaj mniej. Tyle mądrych i ciekawych ludzi z wiedza na temat audio zaczęło by się otwarcie wypowiadać. Tak samo „młodzi” audiofile tez chcieliby się więcej dowiedzieć, podpytać bez strachu, ze zostaną zjechani za niewiedzę. Byłoby tu dużo więcej tematów, dyskusji i chęci do poznawania ludzi ze wspólna pasja - bo to nas w końcu tu wszystkich wiąże i gromadzi. Więcej miłości Panowie ❤️

Edytowano przez mateolo2
I
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mateolo2 napisał:

Najwyraźniej w życiu usłyszałem RCA, potem zasilający, a na samym końcu głośnikowy.

No i zajebiście. Ja żadnego z tego zestawienia akurat. Możesz mi opowiedzieć, jak to wyglądało? W sensie, czy trzy jednocześnie podpiąłeś i ustaliłeś to podium, czy jeden po drugim?

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, no_i_fajnie napisał:

No i zajebiście. Ja żadnego z tego zestawienia akurat. Możesz mi opowiedzieć, jak to wyglądało? W sensie, czy trzy jednocześnie podpiąłeś i ustaliłeś to podium, czy jeden po drugim?

Jasne! :) W większych odstępach czasu. Najpierw wymieniłem glosnikowe w swoim systemie z budżetowek i poczułem jakaś tam różnice, ale gdyby ktoś mi powiedział, ze to mogło być placebo to uwierzyłbym, ze tak mogło być. Potem znajomy wysłał mi jakieś lepsze RCA i tutaj szczena mi opadła, ponieważ przy testach różnych wzmacniaczy nie słyszałem tak dużych różnic brzmieniowych. A niedawno (opisywałem tutaj wrażenia na forum) kupiłem swój pierwszy w życiu kabel zasilający (po to, żeby sobie udowodnić, ze nic nie usłyszę bo nie wierzyłem akurat w te kable) i tez za nim usiadłem na krześle już słyszałem wyraźna zmiane brzmienia systemu i tutaj nawet nie wchodzę w dyskusje czy mogło mi się wydawać bo to było zwyczajnie zbyt wyraźne - dla mnie :). Ale jedna osoba z rodziny (nie wkrecona w audio) aż przyszła z sąsiedniego pomieszczenia i zapytała czy kupiłem subwoofer Głównie go w Basie usłyszałem - mega dociążył się dźwięk.

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mateolo2 napisał:

Ale jedna osoba z rodziny (nie wkrecona w audio) aż przyszła z sąsiedniego pomieszczenia i zapytała czy kupiłem subwoofer :). Głównie go w Basie usłyszałem - mega dociążył się dźwięk.

Aha. Dasz namiar na ten zasilający? Bo ja w stereo nie używam suba, bo dla mnie za dużo basu, może ten kabel pomoże i będzie tak akurat pomiędzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Aha. Dasz namiar na ten zasilający? Bo ja w stereo nie używam suba, bo dla mnie za dużo basu, może ten kabel pomoże i będzie tak akurat pomiędzy?

Kupiłem na olx używany WireWorld stratus 7 - coś około 250 zapłaciłem. Spróbuj - może to u Ciebie coś zmieni, a jak nie to odsprzedaż na olx za tyle samo co kupiłeś i tyle. Zawsze jakieś doświadczenie ;) 

Ja teraz przymierzam się i szukam jakiegoś teoszke lepszego coaxiala bo mam jakiś tani za 30 dychy z Allegro a dużo chlopakow mówi, ze tez potrafi sporo wnieść do systemu. Ciężko mi w to uwierzyc i logicznie sobie wytłumaczyć, ale właśnie chce spróbować bo z zasilającym miałem to samo i został w systemie pomimo nastawienia na odsprzedaż po testach, wiec nie ma co gdybać tylko trzeba spróbować.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Nie mam sumienia - muszę się przyznać, trochę Cię podpuściłem. No ale spoko, Twoje odczucia i masz z tego frajde, zmiany na plus, super, to najważniejsze. Ja nie miałem (nie słyszałem) żadnych zmian, w podobnych porównaniach :) 

To zabawne bo właśnie chciałem dopisać, ze nasza krótka wymiana zdań jest fajnym przykładem na to jak można miło takie dyskusje prowadzić. Ale po tej wiadomości nadal to podtrzymuje :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

Przeciez można o tym wszystkim rozmawiać w tolerancyjny sposób i na luzie. A tu ciagle spięci ludzie po jednej, albo drugiej stronie. A najgorsi są już tacy, których misja jest wyśmiewać i dogryzać innym bo oni uważają, ze prawda jest jedna.

Dlatego ci najgorsi zazwyczaj dostają bana ...
 

Pozdrawiam
PS. Ładnie to wszystko podsumowałeś !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz na spokojnie proponuję przeanalizowanie wątku RME

TAK - w moim mniemaniu napisałem żartobliwie wywołując marcinmarcin i wygląda na to że:

 

do momentu wkroczenia Tomka z jego widzeniem moich wpisów marcinmarcin nawet nie zająknął się o obrażaniu czy urażeniu. Jego prosta odpowiedź myślę że jest tego dowodem :

Jak zawsze podśmiechujki, weź sobie pożycz i sprawdź, też byłem sceptyczny kiedyś   (+emotki)

Po czym wchodzi Tomek i natychmiast zmiana u marcinmarcin :

 

Po prostu jak zwykle, pseudo techniczny bełkot i wymądrzanie się, bez jakiekolwiek weryfikacji, testu, sprawdzenia. Łykanie objawionych prawd amirowych 

A wszystko z okazaniem wyższości i cwaniakowaniem. To nie forum pomiarowe, produkuj sie na ASR, chyba, że tam nie masz co zaprezentować 

Napisze tak - czasem właśnie takie wypowiedzi "dobrej duszy" naprowadzają na kurs... "no przecież mogę czuć sie obrażony!"

Do przemyślenia

 

@MariuszZ czym jest w moim przypadku offtop w tamtym temacie ?

Moje odpowiedzi na posty Tomka czy marcinmarcin ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...