Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

Przed chwilą, gienas napisał:

Załóż nowy temat o przepływności kierunkowej kabli

Wiesz co, gdybyś się mógł na tyle wysilić i przeczytał tamten wątek, to wiedziałbyś,  że nigdy mnie nie interesowała kierunkowość kabli i nigdy tego nie sprawdzałem na jakiś interkonektach, głośnikowych itp.

Natomiast własności elktryczne dielektryka są określone przez fizykę w zależności od materiału użytego na ten dielektryk.

Tu nikt nie wymyśla teorii, Mariusz też kiedyś chyba fajnie wyłuszczył o własnościach dielektryków stosowanych w przewodach.

Nie oczekuj, że założę tu jakiś wątek, zwłaszcza o kablach.

Nie mam parcia, mylisz mnie z kimś...

7 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie ma sensu wchodzić w technikalia... najlepiej doradzać "nowym" by stworzyli trójkąt równoboczny w odsluchu i że akustyka najwazniejsza!

A nie jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Mariusz, naprawdę z wielką przykrością stwierdzam, że nie udźwignąłeś:(

Jarek , te dyskusje nie miały sensu / wg. mnie/ powodowały wyłącznie spięcia i miałem wrażenie , że taki był cel wątku. Rozumiem , ze dyskusja by była o czymś, czego nie można sprawdzić u siebie w systemie. O czymś co wymagałoby nakładów finansowych lub było nieosiągalne dla zwykłego śmiertelnika. Ale do diabła , biorę kabel który mam wpięty , wpinam odwrotnie i wiem. Wiem , że słyszę / nie słyszę, zmian we własnym systemie. Nie ogłaszam światu , ze jak nie słyszę to nikt nie słyszy i nie żądam jakiś dowodów od ludzi, którzy mają odmienne zdanie. Po co ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

to tu chodzi (wiem, to było dawno - teraz mamy epokę PIS ze wszystkimi tego mentalnymi konsekwencjami). 

Nie zapędzaj się!

Mnie do PiSu dalej niż tobie się wydaje. 

20 minut temu, Kraft napisał:

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć".

Naprawdę "myślisz", że jak zacytujesz Woltera (Voltaire'a) to zabłyśniesz ?

Jak będę w Gnieźnie, może podrzucę brokatu przez któregoś z kolegów, będziesz bardziej błyszczał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

"Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć".

Zohydzić można wszystko , każdą najpiękniejszą ideę ,to tak w nawiązaniu do pis. Tak odbierałem te dyskusje , nachalne narzucanie jedynej słusznej idei i dyskredytowanie, każdego, kto myśli inaczej. Tak dyskredytowanie , bo argumentacja ,która była przedstawiana w kółko ta sama , aż rzygać się chciało, nie wnosiła niczego. Bardziej lub mniej ukryta ironia , była nie do przyjęcia. Tak , to nie Tomek był dyskryminowany mimo , że tak teraz może się wydawać. Mógł klepać te nie swoje wywody i dopóki nie wyskakiwał z idiotyczną retoryką " jak słyszysz , to udowodnij , że słyszysz" .  Jak dla niektórych zostanie męczennikiem to trudno , jest masa forum audio , może się gdzieś zakotwiczy. 

Dla mnie to już historia.

Co do słyszenia - nie słyszenia. Przez lata nabijałem się z gości, którzy na moje uwagi że czegoś nie słyszę, odpowiadali mi " masz nietransparentny system". Wpieniało mnie to bardzo i bitwy były zażarte. 

Teraz muszę im zwrócić honor. Prosty przykład dlaczego nie wolno generalizować . Wczoraj odpaliłem lampy i ponieważ majstruje nadal przy Altecach podłączyłem ProAci. po odpaleniu monobloków przytknąłem ucho do głośników i .....idealna cisza. Na tej podstawie mógłbym śmiało pisać , że lampy / moje/ nie generują żadnych słyszalnych zakłóceń , konstrukcja idealna. I kto by mi udowodnił , że tak nie jest ? Mógłbym robić testy codziennie i wynik byłby taki sam. Perfekcja. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie po podłączeniu Alteców , większa skuteczność , więcej słychać. @MariuszZ coś o tym może powiedzieć , był u mnie i pracę traf słychać jak diabli. No więc jak to jest , slychac , czy nie ? Ale nie przeczytałem o tym , odczuwam to i inne zjawiska na własnej skórze i to takimi doświadczeniami chcę się dzielić, a nie najnowszymi newsami z netu. Jarek , byłeś na Zlotach , i czy My tam gadamy o tym co Amir , czy ktokolwiek sądzi na dany temat , czy opisujemy własne wrażenia.

To co nas łączy podczas Zlotów powinno mieć przeniesienie na Forum. Nie znaczy to , że musimy się zgadzać we wszystkim , wiało by nudą , ale na Boga nie przebijajmy się argumentacją wziętą z netu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale nie przeczytałem o tym , odczuwam to i inne zjawiska na własnej skórze i to takimi doświadczeniami chcę się dzielić, a nie najnowszymi newsami z netu.

Tomek, czy Twój powyższy post (i cała seria wcześniejszych) nie jest przypadkiem "narzucaniem jedynej słusznej idei i dyskredytowaniem, każdego, kto myśli inaczej"?

Dla Ciebie najbardziej liczy się doświadczenie i z zaangażowaniem starasz się przedłożyć je nad inne formy pozyskiwania informacji. Wyobraź sobie, że ja przeciwnie. Z powodu licznych błędów poznawczych, akurat doświadczenie uważam za mało wiarygodne źródło wiedzy na temat audio. No sorry. Czy mam prawo się zatem wypowiadać na forum. Według wyartykułowanych przez Ciebie reguł - nie. 

Przemyślę sprawę. Może się do nich dostosuję.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J4Z napisał:

O, to teraz zlecą się adwokaci. Nie przejmuj się Mariusz. 

Dziękuję, już dawno powinno być to zrobione. 

Raczej "zadymiarze" niż "adwokaci...

Dla wyjaśnienia: nie była to decyzja jednoosobowa Mariusza, ale nasza wspólna. 

Zaś co do wypowiedzi (nie Twojej oczywiście) "Mariusz - nie udźwignąłeś", to nawet nie warto komentować.

TomekN miał wybitnie destrukcyjny wpływ na Forum i tyle (co widać choćby po kilku osobach które miały dość takiej "zabawy i odeszły z Forum). A co do punktów karnych-to powyżej "10" jest permanentny ban i TomekN ponownie to otrzymał, bo to nie był pierwszy taki wybryk...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Jarek, masz rację. Tolerancja, własne zdanie bioróżnorodność. Ale nie wiem czy zauważyłeś, że Tomek coraz bardziej sobie pozwalał na dziwne podjazdy do moderatora. Było to rodem z zachowań dzieci. Sprawdzał na ile jeszcze może sobie terenu zagarnąć. Ja wiem, bo jakieś tam doświadczenie w kierowaniu grupa ludzi mam, że w pewnym momencie już nie wolno ustąpić. Tomek dostał bana na 3 czy 4 dni i wrócił z głową pełną pomysłów jak wkurzyć moda i wrzucić kilka niewinnych temacikow.

Uważam, że decyzja słuszna. Choć odnoszę wrażenie, że jeszcze gość wróci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

nie jest przypadkiem "narzucaniem jedynej słusznej idei i dyskredytowaniem, każdego, kto myśli inaczej."?

Wiedziałem , ze tak powiesz. Specjalnie nie pominąłem , zastąpiłem , słowa " dyskryminacja " innym. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie , ale na Boga niech to będzie JEGO. 

4 minuty temu, Kraft napisał:

Dla Ciebie najbardziej liczy się doświadczenie i z zaangażowaniem starasz się przedłożyć je nad inne formy pozyskiwania informacji.

I tak i nie . Nienawidzę radykalizmu , sam czytam sporo wątków na zachodnich Forach o Altecach , ale do głowy by mi nie przyszło argumentowanie w jakiejkolwiek dyskusji , że ktoś nie ma racji , bo tak przeczytałem na Audiophile Nirvana czy Audio Heritage. Czerpanie wiedzy z różnych źródeł jest potrzebne , i nie widzę w tym nic złego.

 

14 minut temu, Kraft napisał:

Z powodu licznych błędów poznawczych, akurat doświadczenie uważam za mało wiarygodne źródło wiedzy na temat audio.

Zdajesz sobie sprawę , że idąc tym tokiem myślenia mógłbym każdy Twój test podważyć jakąkolwiek recenzją z netu argumentując , że tak ktoś twierdzi i koniec. Mało tego , można uważać , że kolumny były odsłuchiwane przez bardziej doświadczoną osobę , na lepszym systemie , w lepszych warunkach akustycznych, a to co piszesz to stek bzdur, bo przecie ktoś inaczej napisał. Ma to sens ?

24 minuty temu, Kraft napisał:

Czy mam prawo się zatem wypowiadać na forum. Według wyartykułowanych przez Ciebie reguł - nie. 

Ja nie tworzę żadnych reguł , Forum i spotkania choćby na Zlotach udowodniły mi , że mam do czynienia z ludźmi inteligentnymi , a takim reguły nie są potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Zdajesz sobie sprawę , że idąc tym tokiem myślenia mógłbym każdy Twój test podważyć jakąkolwiek recenzją z netu argumentując , że tak ktoś twierdzi i koniec. Mało tego , można uważać , że kolumny były odsłuchiwane przez bardziej doświadczoną osobę , na lepszym systemie , w lepszych warunkach akustycznych, a to co piszesz to stek bzdur, bo przecie ktoś inaczej napisał. Ma to sens ?

Widzisz Tomek, ja nie mam z tym najmniejszego problemu. Podchodzę do tych doświadczeń z dystansem. Ba, nawet sam wiele razy pisałem o tym, że moje wnioski mogą być błędne (choć żywię nadzieję, że tylko częściowo) z powodu wspomnianych błędów poznawczych (które są uniwersalne, dotyczą wszystkich ludzi i wszelkich przejawów postrzegania rzeczywistości).

Nie do mnie z tym argumentem:)

PS idę na spacer, bo zrobiło się cholernie duszno

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kraft napisał:

Z powodu licznych błędów poznawczych, akurat doświadczenie uważam za mało wiarygodne źródło wiedzy na temat audio.

Oooo szk…..

Ta nauczycielka w podstawówce to na pewno do ciebie się zwracała ?

Kurde musiałeś mieć dużo w życiu tych błędów poznawczych.

58 minut temu, Kraft napisał:

inne formy pozyskiwania informacji

Inne formy pozyskiwania informacji to również doświadczenia w odsłuchach systemów audio i wszystkiego co jest z tym związane. A nie tylko pomiary mikrofonem w których jak w każdych pomiarach trzeba, albo chociaż próbować zachować powtarzalność.

23 minuty temu, tomek4446 napisał:

Zdajesz sobie sprawę , że idąc tym tokiem myślenia mógłbym każdy Twój test podważyć jakąkolwiek recenzją z netu argumentując , że tak ktoś twierdzi i koniec. Mało tego , można uważać , że kolumny były odsłuchiwane przez bardziej doświadczoną osobę , na lepszym systemie , w lepszych warunkach akustycznych, a to co piszesz to stek bzdur, bo przecie ktoś inaczej napisał. Ma to sens ?

To nie tylko ma sens, to poniekąd prawda.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tomek4446 napisał:

Czekałem. To była tylko kwestia czasu 😂

Ja nie jestem krytycznie nastawiony do testów Jarka. Są takie same jak każdy nasz , czy jakiegokolwiek prasowego recenzenta , czyli subiektywne.

Tomku, to nie jest tylko moje zdanie tak naprawdę.  Może tylko ja potrafię tak bezpośrednio o tym napisać.

Nie, jego testy nie są takie same jak nasze(ja od dawna już niczego nie testuje z elektroniki i kabli), czy recenzentów. Pisałem już o tym… jak takie testy mają pomóc innym w ocenie brzmienia kolumn? skoro nie wiadomo, czym to pospinane, czy była jakaś  listwa zasilająca, kondycjoner, jaka akustyka, żywa martwa, zaadoptowana, jakie ustawienie kolumn itp.

Pomijam fakt, że jak wynikało ze zdjęcia jedna kolumna ustawiona blisko ściany, a druga w cholerę przestrzeni na otwarty salon.

Nie czytam od lat recenzji w czasopismach, ale tam przynajmniej recenzent dawał punkt odniesienia wymieniając wszystko w systemie od gniazdka w ścianie po kolumny, czy adaptacje akustyczną i określenie czy pokój wytłumiony, czy o bardziej żywej akustyce.

Zatem jak dla mnie nie stawiał bym na równi jego recenzji z recenzjami AVtest, HFiM lub innych temu podobnych.

Sorry, tak to widzę.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, DiBatonio napisał:

Pomijam fakt, że jak wynikało ze zdjęcia jedna kolumna ustawiona blisko ściany, a druga w cholerę przestrzeni na otwarty salon.

Nie czytam od lat recenzji w czasopismach, ale tam przynajmniej recenzent dawał punkt odniesienia wymieniając wszystko w systemie od gniazdka w ścianie po kolumny, czy adaptacje akustyczną i określenie czy pokój wytłumiony, czy o bardziej żywej akustyce.

Zatem jak dla mnie nie stawiał bym na równi jego recenzji z recenzjami AVtest, HFiM lub innych temu podobnych.

Też nie czytam, ale kurde! Czym, dla laika (a sporo tutaj takich osób, które pytają, a i samemu mi pewnie bliżej do laika) różnią się te recenzje i co ma z nich wynieść, jeśli nigdy nie sprawdzi tego w identycznym ustawieniu, pomieszczeniu, w tej samej konfiguracji sprzętu - od gniazdka po kolumny? Ludzie, którzy tu wchodzą, zakładają konta szukając szybkich odpowiedzi, najczęściej na proste pytania, a dostają potężne wykłady, albo stanowcze "tego nie kupuj, bo nie gra, bo gra ostro, bo nie ma basu, bo to lipa, bo branża poleca, bo marża, bo za mały budżet". Na serio, ludzie, którzy chcą przesiąść się z głośników telewizora nie szukają cudów, dla nich efektem WOW będzie wszystko nowe, a zauważyłem, że spora część nowych osób, to właśnie takie osoby. Wystarczy napisać, że w porównaniu dwóch sprzętów (kolumn, wzmacniacza itd) jeden wypada tak, drugi tak, prosta sprawa, już ktoś wie, o co chodzi. Poza tym czasy cenowo-dostępnościowe są takie, a nie inne i jestem zdania, że powinno się takim osobom najprostsze wybory ułatwiać. Ostatnio tutaj zrobiło się bardzo technicznie, pomiarowo, nawet rozczeniowo, bo każdy ze starszych forumowiczów żąda odpowiedzi, na którą i tak ma już gotowy szablon, przez co dyskusja się nie kończy, albo kończy zablokowaniem tematu. Do tego wiele nowych tematów staje się zdominowana przez dosłownie kilka osób, które są tu od lat, znają się, spotykają, a na forum potem łatwo o 2/3/4 vs 1. Nie kumam.

Sorry, że akurat pod Twoim postem się rozpisałem. Jakoś nawet dzisiaj zauważyłem, że nie chcę mi się już kłócić, poprawiać, szydzić, przekrzykiwać itd. Napiję się :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@no_i_fajnie masz rację. Kurna we wszystkim masz rację , a tak miałem ochotę komuś dokopać :) 

 

 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Sorry, tak to widzę.

Wszystko zależy od punktu odniesienia , masz rację. Mnie po prostu mobilizuje jak czytam , że ktoś coś robi. Zauważ , że testy @Kraft miały znikome przełożenie na zakupy osób pytających o radę " jakie kolumny do .... " .

Ja po nich sobie uświadomiłem , że dawno już niczego nowego nie posłuchałem , że zaczynam się zamykać we własnym systemie . A to już nie jest dobrze :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@no_i_fajnie

To prawda, co napisałeś. 

Dlatego też rzadko komuś radzę na odległość w sensie kup to lub tamto i na pewno się sprawdzi.

Zazwyczaj z  mojej strony bylo to,  żeby zawęzić poszukiwania do 3 szt poszukiwanego urządzenia, czy kolumn I posłuchanie w miarę możliwosci u siebie. A gdy piszę o akustyce, to właśnie w sensie ogarniecia jej w miarę możliwości finansowych lub przyzwolenia partnerki, nie każdy ma komfort decydowania samemu 😉

Nigdy też nachalnie  nie wciskałem komuś jakichkolwiek kabli, jak coś to odnosiłem się do konkretnych wpisów negujących ich zasadność.  Nie znajdziesz żadnego mojego wpisu typu kup te kable bo ja mam i są zaczepiste, nie handluje też nimi, chociaż w przypadku kilku moich wpisów niektórzy wyciągają takie wnioski.

Ja gram od lat na całkiem drogich Albedo jak na normalne standardy, czy podejście wielu tutaj, mam swoje zdanie o kablach Melodika, ale nie hejtuje i nie trolluje, że są do d....y na tle innych. Mam też swoje zdanie o takim medium jak gramofony i wszystkiego, co z nimi związane, łącznie z digitalizacją płyt winylowych, ale nie wchodzę w wątki "gramofoniarzy" i nie wygłaszam swoich zaczytanych faktów, czy mitów.

Tym się różnię od niektórych na tym forum właśnie, zwłaszcza antykablarzy, sorry musiałem nazwać po imieniu.

Wróciłem tu po kilku latach nieobecności i wróciłem z pompą w sensie Januszowania, narobiłem sobie kilku wrogów takim wejściem.  Teraz żałuję, chociaż na temat co poniektórych nadal  nie zmieniam zdania 😄

Ale teraz jest inaczej, ba  niektórzy ze mną piszą na PW, zgadzamy się w wielu sprawach, czasem wyczuwam omijanie pewnych spraw w sensie podejścia do audio (okablowanie, zasilanie i poprawiacze).

 Nam też się nie układa za bardzo, ale powyższym wpisem pokazałeś jednak, że można inaczej i doceniam to, cokolwiek było między nami.

Pewno nadal nie będzie łatwo, ale z powyższą Twoją opinią zgadzam się w 100%.

Pozdrawiam.

P.S.

Nie pij za dużo 😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek4446 napisał:

@no_i_fajnie masz rację. Kurna we wszystkim masz rację , a tak miałem ochotę komuś dokopać :) 

 

 

Na serio, ludzie, którzy szukają swojego pierwszego sprzętu nie ogarniają, że trzeba wyciągnąć zaślepki ze wzmacniacza, żeby włożyć wtyki itd, a większość swoich pytań rozwiązaliby dzięki instrukcji. Dla mnie to jest spoko, bo każdy zaczyna, ale jeszcze bardziej jest spoko, jak ktoś odpowie na takie pytanie: sprawdź, czy masz zaślepki w gniazdach, a nie: idź czytaj instrukcje głupku.

Jak to pisałem, to zacząłem się zastanawiać, czy to nie była ironia, że mam rację haha. Bo już tak na poważnie zacząłem :)

Ja mam zupełnie inne podejście, niż tutaj większość z Was. Nie przewaliłem może tony sprzętu, setek różnych połączeń i konfiguracji. Ostatecznie, jakbyśmy siedli obok siebie, a ktoś podłączyłby nam jakikolwiek zestaw, to każdy miałby swoje zdanie i podejrzewam, że pierwsze zdania, to byłoby coś w stylu: o, fajnie gra, podoba mi się, albo kurde mam w domu lepiej... Dopiero na forum byłoby: góra tak, niskie tak, wokal tak itd... ale nawet w domu wystarczy siąść po innej stronie kanapy i można mieć inne odczucia, gdzie tu są wtedy wykresy i pomiary? :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Jak to pisałem, to zacząłem się zastanawiać, czy to nie była ironia, że mam rację haha. Bo już tak na poważnie zacząłem

Nie nie była. Masz podobne zdanie do mojego , to Forum powstało między innymi po to by pomagać. Wiele osób długo piszących dopada wypalenie , łącznie ze mną. Skleciłem system ,więc nie mam pojęcia o nowościach. Kryzys uwidacznia się choćby w budżetach osób pytających , coraz trudniej jest zaproponować cokolwiek sensownego. Jeszcze parę lat temu alternatywą było vintage , obecnie w związku z ograniczeniem " importu" i wzrostem cen nowych klocków , kwoty za vintage też stały się zaporowe. Obserwuję już zmianę świadomości nowego pokolenia , dla którego fakt , że coś wysiada po dwóch latach stało się normalne. Stąd parcie na nowy sprzęt , nie ważne jak to gra , byleby była gwarancja. Trochę zaczynam rozumieć tych ludzi , bo z serwisem jest kiepsko , a będzie jeszcze gorzej. Trochę to smutne.

P.S.

Zapomniałbym , jak by Ci coś nie szło z wpięciem głośnikowego na bananach to wyciągnij najpierw te małe czarne i czerwone kapselki :) ,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...