Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

9 godzin temu, Fafniak napisał:

Napisze tak - czasem właśnie takie wypowiedzi "dobrej duszy" naprowadzają na kurs... "no przecież mogę czuć sie obrażony!"

Dobra , może źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź. Po prostu do złudzenia przypominała mi wcześniejsze TomkaN , jak tylko ktoś chciał zboczyć z jedynego właściwego kursu ,czyli tego co ktoś może usłyszeć a co nie. Jak miałeś inne intencje to przepraszam.

A co do @Chyba Miro 84 to chyba faktycznie oberwał rykoszetem :) Ale nie płacze i nie żali się całemu światu i to się ceni. To odróżnia chłopców od mężczyzn , czego niektórzy do końca nie pojęli. Ale o nieobecnych się nie mówi . :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Piękną bajkę psuję rzeczywistość.

Dupa nie robota w tych piętnastu metrach. Nigdy nie osiągnę głębokiej, pięknej sceny, a żadne dźwięki nie będą do mnie docierać z naprawdę daleka.

Czy jest sens dalej w to brnąć? :( ...a może to tylko chwilowa awaria systemu? eh

Mam podobne przemyślenia i podobny metraż. Akustykę oprócz najniższego modu mam raczej ogarniętą,  kolumny stoją 90cm od ściany, scena jest w.miare szetoka a głębi jak nie było tak nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Piękną bajkę psuję rzeczywistość.

Dupa nie robota w tych piętnastu metrach. Nigdy nie osiągnę głębokiej, pięknej sceny, a żadne dźwięki nie będą do mnie docierać z naprawdę daleka.

Czy jest sens dalej w to brnąć? :( ...a może to tylko chwilowa awaria systemu? eh

Jest sens pojeździć kolumnami i spróbować uzyskać lepsza głębokość sceny,.

A jak się nie da, to wejdź w nagrania binauralne będziesz miał scenę gleboką i szeroką, nawet takie dla słuchawek robią wrażenie 😉

Tak naprawdę dużo zależy od realizacji  np. Jim Gailloreto "Shadow Puppets" z Naim Records, zobaczysz jaka ładna głębia. 

Swoją drogą jest fajna płyta True Stereo Naim Records z wkładką w której do każdego utworu jest graficzny układ i rozmieszczenie instrumentów na scenie. Ułatwia sprawę w ustawieniu kolumn, czy akustyki.

Poniżej przykład.

IMG20220716172342_20220716172431.jpg

IMG20220716172352_20220716172431.jpg

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Piękną bajkę psuję rzeczywistość.

Dupa nie robota w tych piętnastu metrach. Nigdy nie osiągnę głębokiej, pięknej sceny, a żadne dźwięki nie będą do mnie docierać z naprawdę daleka.

Czy jest sens dalej w to brnąć? :( ...a może to tylko chwilowa awaria systemu? eh

Głowa do góry. Miałem ostatnio szansę pożyczyć przyjemne kolumny podstawkowe od kolegi. Zdecydowałem, że skorzystam i przy okazji sprawdzę akustykę 12m2 (3x4m) pokoju na poddaszu - może kiedyś stanie tam drugi system. Trochę improwizowałem w sposób radośnie nieaudiofilski ale rezultat był naprawdę świetny.

55CAC53C-F3B7-494D-9075-FF5216139F9A.thumb.jpeg.2cbf0a939c285f17e26617e7ba3eb0bc.jpeg
 

Za kolumnami 30cm pianki (materac składający się do kostki 80x80cm), po bokach grube poduszki (jeszcze ich nie widać na zdjęciu - dodałem je później). Na podłodze wykładzina a pod nią pianomat 1cm (jak w hotelach). Kolumny oddalone od ścian na 60cm, od tylnej 150cm, odległość między kolumnami 180cm. Dodam, że mobilne „ustroje akusyczne” dużo zmieniły - choć do prawdziwych ustrojów pewnie sporo im brakowało.

Przy okazji dowiedziałem się o sobie, że taki ze mnie audiofil jak z koziej dupy trąba a blend tego pierwszego i melomana to u mnie odpowiednio 10% i 90%. Bo jak znalazłem swój sweet spot (po godzinie) to testowanie się skończyło. Potem już przez tydzień tylko słuchałem. Bo wszystko brzmiało tak świetnie. Ale przede wszystkim inaczej niż w salonie na dole. I głębia była wystarczająca.

Konkludując, małe pomieszczenia też potrafią być cool;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sonique napisał:

Konkludując, małe pomieszczenia też potrafią być cool;)

Jak się da ustawić jak Ty to zrobiłeś i zadbałeś o jakieś próby z "absorberami" w postaci grubych materaców. 

Brawo! 👍

P.S.

Teraz pomyśl,  jakby zrobić tam więcej w adaptacji akustyki np. na skosach dyfuzory 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sonique napisał:

Na skosy coś koniecznie. Ale to były tylko szybkie testy. Wiec nie mogłem ingerować aż tak…;)

Domyśliłem się, spoko.

To tylko sugestia na przyszłość,  fajnie, że coś robisz w temacie zabaw z materacami i innymi ustawieniami, a nie szukasz nowych wzmacniaczy, czy innych kabli 😁

Czy to francuska końcówka AA?

Miałem daaaaawno temu integrę MAP105.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Dupa nie robota w tych piętnastu metrach. Nigdy nie osiągnę głębokiej, pięknej sceny, a żadne dźwięki nie będą do mnie docierać z naprawdę daleka.

Coś jest nie tak. Byłem w trzech pomieszczeniach ok. 15 m2 ,gdzie scena i głębia była imponująca. Dwa z nich to pokoje Mariusza / @MariuszZ / i Witka / @audiowit/ trzeci urządziłem koledze z "0" ustroi akustycznych. No , prawie , bo trzy ściany w książkach po sufit :) System to Cyrus One i ProAc Response one S . Ale nie o system tu chodzi , wg. mnie trzeba stopniowo eliminować wpływ poszczególnych elementów. Zacząłbym od pozycjonowania kolumn , dostawieniu ich do ściany tylnej i stopniowe odsuwanie. Jak już będzie jako tako ,ale jeszcze nie satysfakcjonująco to odsuwamy fotel , czy kanapę od ściany. jak jeszcze nie ma efektu , można zacząć wypożyczać jakieś kolumny , no ogólnie trzeba kombinować. Nie szkodzi , że kolumny z różnych przyczyn i tak nie mogą stać tam gdzie najlepiej gra , ale chodzi o to by poznać potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, DiBatonio napisał:

Czy to francuska końcówka AA?

Francuska tak, ale nie końcówka tylko integra (szczegóły w stopce).

Ja się do sprzętu przywiązuję a ponadto żaden ze mnie audiofil bo zamiast testować to się zajmowałem pierdołami (szła płyta za płytą przez cały długi tydzień aż piszczało) więc pogoń za nowościami bez absolutnej konieczności to nie ja;) 

Dodam jeszcze, że przez chwilę odczułem jakie fajne jest posiadanie pomieszczenia odsłuchowego na wyłączność. Względy estetyczne schodzą na plan dalszy. A audio nie zawsze jest atrakcyjne wizualnie. Dlatego najchętniej słuchałem tak;)

0B0B403E-74E2-478D-AB38-1AEE3C7BBAAF.thumb.jpeg.6e9ac121f56c436fe62f54ca0baa70fc.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonioNo tak 😊 

Chciałbym mieć tylko problem gdzie i co na ścianie powieszę 😁 a nie że kurcze mogłoby być lepiej ,a tak to gra zwyczajnie . Chociaż ja to sobie potrafię wkręcić że coś jest nie tak 😏 i na ratunek są odwiedziny kogoś znajomego który poklepie po ramieniu i powie nie przesadzaj nie jest tak źle 😂 

Ps @sonique pozazdrościć tylko tak po koleżeńsku 😋 tego potencjału.

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Ps @sonique pozazdrościć tylko tak po koleżeńsku 😋 tego potencjału.

Nie ma czego. Wstrzeliłem się po prostu w „okno audiofilskie” między jednym a drugim przemeblowaniem pokoju;)

Ale sprawdziłem co chciałem i czegoś się nauczyłem:

1. 12m2 jest wystarczające na dobre stereo.

2. Adaptacja jest najważniejsza.

3. Dźwięk z małych kolumn może się podobać.

4. Mój pokój daje radę.

5. Testowanie jest ciekawe tylko przez pierwszą godzinę;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fafniak napisał:

Zaleciłbym więcej dystansu do opisanych wrażeń innych ludzi i dystansu tym samym do porównań 

@J4Z już miałem ochrzanić za pesymizm Fafniaka , ale w tym co napisał jest jakiś sens. Masz może kogoś w okolicy do kogo można podjechać i posłuchać jak brzmi inny system ,w innych warunkach. Dobrze mieć jakąś skale porównawczą , punkt odniesienia.

Może się faktycznie okazać , że jest dobrze .Trzeba się do czegoś odnieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

@J4Z już miałem ochrzanić za pesymizm Fafniaka , ale w tym co napisał jest jakiś sens. Masz może kogoś w okolicy do kogo można podjechać i posłuchać jak brzmi inny system ,w innych warunkach. Dobrze mieć jakąś skale porównawczą , punkt odniesienia.

Może się faktycznie okazać , że jest dobrze .Trzeba się do czegoś odnieść.

Dedal jest też z Olsztyna. @J4Z, bywałeś u niego. Jak to wygląda? Poza tym, tak jak pisze @Fafniak, odczucia każdego z nas opisywane na forum są bardzo subiektywne i nie warto brać ich sobie za bardzo do serca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...