Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 15 000zł


absolute beginner

Recommended Posts

5 minut temu, rafal26 napisał:

A kabelki jak pisałem można na samym początku olać i przyjdzie czas na eksperymentowanie. Kable Mogami 3104 (55zl za metr) czy EagleCable (okolo 100zl za caly kabel RCA) to nie jest jakaś drożyzna, a czymś trzeba spiąć klocki

Dokładnie. Czymś trzeba spiąć. Myślę że na poczatku drogi wystarczy, głośnikowy zwykły ofc z rolki za kilka zł za metr, a rca dołączane do sprzetu w kartonie. Naprawdę jest ok. A w przyszłości zawsze można rzucić sie na coś lepszego jesli zajdzie taka potrzeba ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Chyba Miro 84 napisał:

a rca dołączane do sprzetu w kartonie

Ktoś coś jeszcze dołącza? Pytam na serio.

Opowieści o łojeniu przez CD plików to bajki.

Streaming z Tidala Dizzera itp to oparcie się na koszmarnych remasterach i to jest realny minus. Niektórym suwakowcom to bym łapy poobcinał 🤬

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie tematy , od siebie dodam by autor nikogo nie słuchał , wystarczy poświęcić parę tygodni/miesięcy w internecie jest sporo informacji , przejść się po salonach sprawdzić na 1 rzut oka co się podoba , wypożyczyć jeśli chcesz się bawić w testowanie.

15tysi licząc wzrost cen w ostatnich 2 latach to poziom jakieś ~9tysi z 2019r ?

PS: co jakiś czas w różnych tematach budzą się ludzie z misją (prawie 0 postów , konto nie od dziś... , na innym koncie są wyśmiani czy co?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafal26 napisał:

Wypisanie mojego systemu nic nie wprowadzi in plus dla założyciela wątku, po co komu to wiedzieć? "Rozprawka" to moja propozycja używanego sprzętu bo uważam, że lepiej za 15tyś lub trochę więcej zainwestowac w używkę czy exdemo niż pakować się w nowy sprzęt o mniejszych sonicznych możliwościach i chyba się z tym zgodzisz, że mając ten sam budżet z używek osiągniesz więcej niż z nowych sprzętów niezależnie jak oceniasz "dobry dzwięk". A jak uważasz, że w tych pieniądzach nowy sprzęt przebije sonicznie moje propozycje to zaproponuj takowy.
Podałem uniwersalne sety, gdzie każdemu laikowi taki dzwięk się spodoba (wszystko zagrają poprawnie, a co komu się bardziej podoba to już konkretne upodobania jednemu absurdalnie jaskrawy przekaz się podoba, a innemu super ciepły, ale w 90% takie sety się sprawdzą bo są właśnie uniwersalne), a później sobie będzie walczył jak czegoś będzie brakować. Od czegoś trzeba zacząć i nie da się zaproponować zestawu w punkt bo jest to niewykonalne. A dobry dzwięk jest taki, gdy instrumenty odtwarzane grają najbardziej prawdziwie (najbliżej są prawdziwemu przekazu, a nie temu co komu się podoba bo to już każdy sam sobie musi pod siebie dopasować). Gdy proponuję auto to nie polecam takiego gdzie przy ruszaniu większość kierowców zrobi kangura, a dla mnie na torze będzie w punkt. Proponuję taki sprzęt gdzie przyszły właściciel na pewno będzie zadowolony bo większość populacji by była. Zresztą nikt nie kupuje sprzętu od razu po "rozprawce" nieznanej osoby, ale może rozważyć taki zakup. Poczytać w prasie czy na necie opinni tych wymienionych klocków bo tak jest łatwiej i jest to jakiś punkt zaczepienia. Bo sprzętów mamy bardzo dużo i można sie w tym pogubić. To nie komuna gdzie do wyboru mieliśmy 3 marki na krzyż, rynek jest bardzo bogaty. Ale bidy nie będzie jak posłucha tych klocków czy nawet zakupi w ciemno.

Jak ktoś twierdzi, że Audio Physic Tempo 6 to złe kolumny albo Haiku Audio Selene 6550 czy Rouge Audio C. M. to zły wzmacniacz, albo Linn Ikemi to ręka do góry. Wg mnie wstydu na pewno nie będzie niezależnie od tego kto jak definiuje dobry dzwięk. Dzwięk z tych klocków już jest na bdb poziomie i tylko się cieszyć, że używki można złapać w takich pieniądzach. Od czegoś trzeba zacząć, a alternatywy w tym budżecie to co te klocki oferują w nowych sprzętach nie widzę tzn. sam wzmacniacz można dostać, ale nie cały secik. A kabelki jak pisałem można na samym początku olać i przyjdzie czas na eksperymentowanie. Kable Mogami 3104 (55zl za metr) czy EagleCable (okolo 100zl za caly kabel RCA) to nie jest jakaś drożyzna, a czymś trzeba spiąć klocki - przy dziurze jeżeli kaska zostanie zaproponowałem już bdb kable w jakość/cena, ale to moje zdanie i zawsze ktoś może zaprponować coś innego, a przede wszystkim trzeba w swoim salonie przetestować. Ale te są z obecnej produkcji więc można wypożyczyć i sprawdzić czy coś to da jak nie to się nie kupuje - proste.

Kolego Rafale, nie twierdzę że wspomniane przez Ciebie kolumny czy wzmacniacze to złe rzeczy. Z prostego powodu -  nigdy ich nie słyszałem. Ale ja sam bałbym się komukolwiek doradzać coś, tylko dlatego że mi ten czy inny wzmacniacz czy kolumna "gra dobrze". Owszem. Zgodzę się, że niektóre paczki czy wzmacniacze grają na tyle uniwersalnie, że mogą przypaść do gustu większości osób, ale zawsze może trafić się wyjątek, któremu dane zestawienie nie przypadnie do gustu. 

Pewnym natomiast jest, że warto zainteresować się sprzętem używanym bo w cenie 15k na pewno znajdzie się lepszy niż ten "salonowy". 

Także jedyna rada jaką można dać autorowi wątku, to wg mnie "słuchaj i wybierz to co jest najbliższe Twoim uszom". 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

Zabawne, bo mam obecnie podobnie:).

Cieszy mnie to bardzo! Jednak mamy coś wspólnego.

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Ale to tylko dlatego, że poszedłeś w monitory, jak większość z nas. Co innego przy większej powierzchni pokoju. Np. Silver 500 poza promocją to już konkretny wydatek, a technologia - ta sama.

Zgadza się, ze względu na wielkość pomieszczenia, aczkolwiek mogłem odwrócić proporcje tzn. więcej wydać na kolumny a mniej na elektronikę. Dlatego napisałem, że to kwestia indywidualna i trzeba brać pod uwagę różne warianty. W większym pomieszczeniu, dużym problemem będzie akustyka i tu na pewno warto przeznaczyć na ten cel trochę więcej kasy. Sam autor tematu musi podjąć decyzję, ile chce przeznaczyć na poszczególne składowe dobrego brzmienia.

P.S. Rafale wyobraź sobie ile musiałbym wydać na elektronikę mając kolumny MA Silver 500? Musiałbym chyba wygrać w jakiejś grze, ponieważ bez odpowiedniego napędu, nie ma sensu kupowania takich kolumn.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, absolute beginner napisał:

Przed odsluchem chciałbym poprosić was o opinie które z NAD wybrać do odsłuchu, zastanawiam się nad: 368, C700, 388 + Rotel 14. Czy warto rozważać kolumny Uni fi Reference F5 oraz Elac Carina FS 247,4? Ostatnie pytanie, jaką jest różnica między B&W 603 S2 a wersja Anniversary Edition?

Pzdr,

Marek 

Przede wszystkim udaj się do niezależnego salonu.

Oczywiscie w Top odsłuchaj co się da. Ale idąc gdzie indziej będziesz miał wiekszy wybór.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lysyrafal napisał:

Rafale wyobraź sobie ile musiałbym wydać na elektronikę mając kolumny MA Silver 500? Musiałbym chyba wygrać w jakiejś grze, ponieważ bez odpowiedniego napędu, nie ma sensu kupowania takich kolumn.

Nie namawiam Cię na Silver 500, ale czysto hipotetycznie - myślę, że akurat Twój Rotel poradziłby sobie na luzie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Nie namawiam Cię na Silver 500, ale czysto hipotetycznie - myślę, że akurat Twój Rotel poradziłby sobie na luzie. :)

Też tak myślę

55 minut temu, seba3002 napisał:

A są takie w Polsce 😉?

Jak są nie uwiązane do określonych marek i ściągają różności od różnych firm :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny salonom bo go tam zjedzą :) trzeba juz troche miec doswiadczenia. Znam techniki sprzedawców co potrafią sprzedać coś co wcale nie gra. Dlatego wychodzę z założenia, że lepiej SPRAWDZONE używki kupic zawierzajac doswiadczonemu userowi (brak korzysci majatkowej dla polecajacego nie mam z tego korzyści poza stratą czasu). Idac do salonu zawsze trzeba brac pod uwage korzysci ze sprzedazy danego modelu (raz ze poleca model co sie nie sprzedaje, raz ze maja wieksza marza). Oczywiscie sa i tacy sprzedawcy czy salony gdzie szczerze pomoga, ale nie mogę tego powiedzieć o wszystkich salonach.
Dwa to odsłuchy można przeprowadzić oczywiście, ale ile jest sprzętu na rynku - wszystkiego autor wątku nie przesłucha. Sam przesłuchałem może 10% rynku. Od czegoś trzeba zacząć. Ja w audio lekką ręką licząc mam doświadczenie 30 letnie i nie polecam czegoś co jest lipą tylko co gra co najmniej dobrze i śmiem twierdzić, że lepiej zagra jak nie jeden nowy set w tych pieniądzach jak ktoś twierdzi inaczej to jest kłamcą, albo o jakimś nowym wybitnym klocku nie słyszałem. Więc po co wchodzić w nówki zwłaszcza, że jak się nie sprawdzi trzeba będzie sprzedać. A w używkach strata będzie niewielka. Jedyny problem jest taki, że ktoś może sprzedawać coś uszkodzonego, ale to w ciemno nie kupujemy - musimy przed zakupem odpalić i sprawdzić czy gra - bez odsłuchu nie kupujemy czy tylko wysyłkowo. A na forach czy w internecie poszukać informacji jak powinien dany sprzęt wyglądać jak grać. Przecież nie kupuje sie pierwszego setu bo ktoś na forum podał. Podałem moje typy i należy teraz o nich poczytać, a nie od razu kupować. Ale poszukiwania już są zawężone do 3 sprzętów. Ktoś z tego wątku poda znowu jakąś propozycję (mogą być przecież i nowe) i to jest konkretna pomoc, a nie jakieś gdybanie czy autorowi wątku się spodoba czy nie (tego nikt nie wie), ale z doświadczenia wiem, że ktoś musiał by być spaczony, aby te klocki się nie spodobały. W każdym razie jest to jakieś wskazanie drogi i ułatwienie w poszukiwaniu. A nie na zasadzie komentarze nie, nie słuchaj ludzi z forum bo lepiej chodzić po salonach i słuchać. Z takim podejściem to życia nie starczy, a dodatkowo zakupowicz pakuje sie na łaskę sprzedawców co wiadomo mają z tego zysk więc chyba wiarygodność forumowiczów jest większa?

Jeszcze odnośnie właśnie polecania nowego sprzętu. Dawno temu tak kupiłem i co - sprzęt szybko sprzedałem ze stratą bo to nie grało u mnie, a w salonie myślałem, że coś wspaniałego. Oczywiście powinno się czytać i interesować tematem aby nie wpakować się na minę. Ale gdybym miał taką pomoc jaka jest teraz dzięki internetowi to z chęcia bym skorzystał.
Dlatego coś trzeba zaproponować nawet jeżeli ktoś ma taki czy inny gust, zawsze jest to jakiś set, który u kogoś sie sprawdził i co przebrnął przez pierwsze meandry doboru klocków. Moje klocki co zaproponowałem są nie tylko dobrze grającymi dla mnie, ale i wg obiegowej opinii - wystarczy poczytać na forach, gazetach i tu miny nie będzie. A jak ktoś lubi coś na opak no cóż wszystkich się nie zadowoli. Ale jest jakiś punkt zaczepinienia. Większość facetów lubi zgrabne i szczupłe kobiety, ale jak ktoś ma skrzywienie i woli grubaski no to sorry na to rady nie ma. Te klocki co podałem to właśnie takie szczupłe kobitki gdzie 90% odsłuchaczy powie że gra w porządku, a że już woli brunetkę czy blondynkę to już szczegół i to później to sobie wypracuje zmieniając tylko 1 klocek czy kablami czy ustrojem. Ale musi dane klocki FIZYCZNIE postawic w swoim lokalu. Inaczej kazda porada to wrozenie z fusow czy komus to podpasuje czy nie. Te klocki co podalem wiekszosci sie spodobaja wiec ryzyko wtopy jest niewielkie. Zwłaszcza, że od czegoś trzeba zacząć, aby wyrobić sobie zdanie czy woli się bardziej ostro czy misiowato czy jeszcze inaczej. Nie znam osoby co Audio Physic Tempo 6 grało by u niego słabo (w pewnych kwestiach tak może coś tam nie spasować, ale nie będzie na zasadzie komentarza, że ojoj jak to gra fatalnie i to niezaleznie czy woli grubaski czy szczuple :) ).
Haiku Audio z uwagi na to, ze to polski produkt jest pomoc w serwisowaniu latwy dostep do informacji o tym sprzecie, ba mozna do Wiktora zadzwoinc i o ile bedzie mial czas to pomoze telefonicznie w rozterkach :)
O Linnie rozprawki nie musze pisac, bo to sprawdzony CD i mechanicznie i dzwiekowo. Oczywiscie sa lepsze, ale trzeba grubiej posmarowac, a nie zapominajmy, ze obracamy sie w budzecie gdzie kosztowal nowy prawie tyle co caly budzet. I nie znam na rynku nowego CD, ktory go by pobil w cenie 5tys. zl, to samo tyczy sie kolumn czy wzmacniacza. Chociaz ze wzmacniaczem bedzie najprosciej bo polecam jeszcze Audio Rouge Cronus Magnum, ale buzet bedzie przekroczony, ktory gra bdb. Slabszy Tsakiridis Aloes, ktory mozna miec nawet za 3tys. zl z uzywanych. Dlaczego bardziej polecam lampy bo wlasnie to bezpieczniejszy sonicznie sprzet niz tranzystory co moga zagrac ostro i nieprzyjemnie. A dwa zawsze mozna lampami podzialac, aby uzyskac to co nam bardziej odpowiada. Z hybryd znam tylko te zdecydowanie drozsze powyzej 10tys. wiec nie moge zaproponowac. Z tranzystorowcow polecam AudioLab'a bo 3 klocki w cenie 5tys. to swietna cena, a gra muzykalnie, ale to nie jest sprzet na wieki, ale gra przyjemnie i sam dosyc dlugo go mialem, ale wiadomo jest slabszy od lampowcow i Linna. Z kolumnami jest problem bo sa ciezkie i przenoszenie zwracanie itd. jest co najmniej uciazliwe. A zakup ich bedzie raczej na lata i z roznymi wzmakami zagraja bardzo dobrze o ile akustyka pomieszenia nie jest totalnie skopana, a kazdy rodzaj muzyki zagraja swietnie od jazzu po metal. Dlatego poleciłem pewne sety, ktore moglbym miec i w tej chwili pomimo, ze mam klocki duzo lepsze.

Wiec piszcie swoje propozycje setow, a nie dyrdymaly, bo jak na razie widze tylko moja propozycje i drugiego kolegi, a reszta wlasnie wybiega nie na temat. Pytanie bylo proste o propozycje sprzetow wiec gdzie one sa?
Przedstawiam jeszcze raz moj typ (ceny orientacyjne i trzeba sie targowac):


AudioPhysic Tempo 6 (6tys) https://archiwum.allegro.pl/oferta/audio-physic-tempo-vi-i11548129876.html
ROGUE AUDIO Cronus Magnum (6,2tys) https://archiwum.allegro.pl/oferta/rogue-audio-cronus-magnum-jak-nowy-i6286253478.html
Linn Ikemi (3,8tys) https://archiwum.allegro.pl/oferta/linn-ikemi-i9214950245.html

Haiku Audio Selene 6550 cenowo troche taniej od Rogue Audio
Wzmak polskiego producenta (zaleta bo w każdej chwili naprawisz i Wiktor nawet telefonicznie pomoże).
Lacznie 16tys.


Tsakiridis Aeolos (3.5tys) niestety linku nie mam to byla oferta bezposrednio od dystrybutora
Lacznie 13.3tys

AudioLab 8000Q/P/CD - czyli wszystkie klocki za 5tys, a pewnie i uda sie taniej teraz (nowe to koszt 10tys)

Leben cs300xs niestety najdrozszy, ale tez polecam (7tys) https://archiwum.allegro.pl/oferta/leben-cs-300xs-lampy-genalex-i8579887985.html

Tu lacznie juz prawie 17tys.

Jezeli autor watku potrzebuje to na maila moge opisac moje wrazenia kazdego z tych sprzetow (jezeli bedzie zainteresowanie to prosze o kontakt juz i tak duzo sie napisalem w tej sprawie). Wiec ja nie biadole od rzeczy co tam komu sie wydaje, tylko przedstawiam konkretne propozycje potwierdzone moimi odsluchami i miny po zakupie ich na pewno nie bedzie, a z nowych klockow (aby zmiescic sie w budzecie) konkurencji nie widze. A punkt zaczepienia jakis jest.

 

Do Moderatora: Wpisy w tym watku bez konkrenych propozycji sprzetow (czy konkretnej porady) o co prosił autor wątku bym usuwal bo nie pomagaja.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie i opinie. W najbliższym czasie planuję odsluch NAD 368 oraz 388 z Carina FS247.4 oraz B&W 603 S2 przy czym to dopiero początek i na pewno sprawdze ofertę i umowie się na odsluch w innych punktach:) Co sądzicie o obu modelach kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, absolute beginner napisał:

Cześć,

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie i opinie. W najbliższym czasie planuję odsluch NAD 368 oraz 388 z Carina FS247.4 oraz B&W 603 S2 przy czym to dopiero początek i na pewno sprawdze ofertę i umowie się na odsluch w innych punktach:) Co sądzicie o obu modelach kolumn?

Mialem okazje sluchac 603ki nowsza vs starsza wersje i starsza dla mnie zabrzmialy zdecydowanie lepiej mniej technicznie (rzutem na tasme zreszta znajomy je kupil bo byly z wystawy i pomimo, ze gorzej wygladaly to zagraly lepiej i przez to je wybral). Carina FS247.4 nie znam wiec do nich sie nie odniose, ale 603 graja dosc "widowiskowo" z werwa, z fajnym dociazonym basem (ktos moze rzec, ze sa troche efekciarskie), ale na pewno w przekazie niczego nie brakuje. Na pewno nie sa mistrzami neutralnosci. Raczej graja dzwiekiem dociazonym/pogrubionym wiec kontrabas na wlasciwe zejscie zlaszcza w statszej wersji i wokale tez sa bardziej dociazone, ale wysokie tez sa wyrazne. Sluchalem ich dosyc dawno wiec juz tak dokladnie nie pamietam, ale kazdy rodzaj muzyki zagraly bardzo dobrze, a szczegolnie rock za sprawa dynamiki. Bardzo fajne kolumienki. Taka prezentacja na pewno moze sie podobac. Ale warto posluchac obu, a najlepiej u siebie w domu i z konkretnym wzmacniaczem.

Edytowano przez rafal26
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2022 o 21:57, absolute beginner napisał:

Cześć,

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie i opinie. W najbliższym czasie planuję odsluch NAD 368 oraz 388 z Carina FS247.4 oraz B&W 603 S2 przy czym to dopiero początek i na pewno sprawdze ofertę i umowie się na odsluch w innych punktach:) Co sądzicie o obu modelach kolumn?

No i to jest konkret ;)
Tylko posłuchaj sobie czegoś w miarę dobrej jakości. Przez tidala może być albo CD, unikaj puszzczania muzy przez bluetootha bo różnica dzwięku jest słyszalna na tyle że możesz się zawieźć (mam tutaj na mysli NAD'a).

Myślę , że mogą Ci się spodobać obydwa zestawy głośników. Daj znać jak wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,y

Miałem w tym tygodniu przyjemność usłyszenia kilka nowych zestawów, do tej pory nr. 1 jest CA61 + Elac Carina, przyjemnie zagrało.

W przyszłym tygodniu jestem umówiony na odsłuchy:

1. Pylon Diamon 28 + CA 81 + Bluesound Node. Jaki CD pasowałby do takiego zestawu nawet jeśli musiałbym przekroczyć budżet 15k?

2. Audio Physic Classic 8 + Roksan (jeszcze nie wiem który dokładnie model)

Jeśli mógłbym prosić o sugestie który ewentualnie zestaw z aktualnej oferty TOP w kwocie 15k i mojej powierzchni 35mk polecacie?

Chciałbym w następnym tygodniu zakończyć odsłuchy i podjąć decyzję o zakupie:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, absolute beginner napisał:

Chciałbym w następnym tygodniu zakończyć odsłuchy i podjąć decyzję o zakupie:)

Na podstawie odsłuchu w salonie ?

Dopowiem dla większej jasności  :  odsłuch w salonie może być tylko wstępem, powinieneś wypożyczyć sprzęt do domu i posłuchać żeby nei było gigantycznego rozczarowania

Żeby nie być gołosłownym :

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...