Skocz do zawartości

Wiarygodność recenzji ze słuchu - prezentacja Amira


Dzik

Recommended Posts

1 minutę temu, misiek x napisał:

Słyszący załorzyliby swoje forum i byłby spokój.

Czyli twierdzisz ze takich nie ma? 

31 minut temu, Dzik napisał:

Na forum HydrogenAudio przyjęto zasadę, że jak chcesz rozmawiać o jakiejś różnicy, to musisz zamieścić wyciąg z testu ABX

"Podobno" istnieje "miejsce" w ktorym uzyskujesz dostęp jesli złożysz deklaracje że "słyszysz".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tu twierdzą, że kabel jest u nich ważniejszy od wzmacniacza.

Przecież to jest marnowanie potencjału tego kabla, bo na każdego, kto by wykazał podobne zjawisko czeka góra pieniędzy – mówił o tym nawet Amir w filmiku.

Na yt są kanały, gdzie na zasadzie zestawienia słychać różnicę nawet między tanimi zestawami na biurko:

Tak więc jeśli ktoś ma kabel, który „wykłada na łopatki”, to na litość boską, nagrać to i zarobić!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, misiek x napisał:

Dziku , ty specjalnie chyba o tym amirze w każdym poście . Taki masz charakter czy to nabyte a moze wyuczone ? 😃

Specjalnie?

Specjalnie to można komuś np. podstawić nogę. Jeśli samo wymienienie Amira z imienia jest dla ciebie specjalną prowokacją, to nie wiem, co ci odpisać. Chyba to, że jestem pod wrażeniem, jak można nienawidzić gościa, który za darmo dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i pracą. Tylko za to, że mówi niewygodne rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misiek x napisał:

A taki on dla mnie autorytet jak prezes NBP

Prezes NBP jest z nadania politycznego i możesz mu rzucić na stół konkretne dane, które ponad wszelką wątpliwość dowodzą, że gadał głupoty. Póki co nie znalazł się nikt taki, kto by to samo zrobił wobec Amira i jego metodologii. Co więcej, on sam zachęca, żeby mu wskazać błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

 

Koledzy  mi "truli" o kablach więc w końcu wziąłem najpierw do jednego z nich moje cudowne RCA Phoenix Gold żeby mu udowodnic że kable nie grają... I był zonk bo jego świetnie grający system na moim RCA klapnął ze 2 klasy niżej 🙃 wszystko siadło totalnie. System za dobre kilkadziesiąt k zagrał w stylu mini wieży prawie.

Chcesz powiedzieć że można mieć system za kilkadziesiąt tysiedzy złotych i przez jeden kabel rca będzie on odtwarzał muzykę jak mini wieża? O ku...wa, większych bredni nigdy nie slyszałem a trochę lat już na karku mam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dzik napisał:

Prezes NBP jest z nadania politycznego i możesz mu rzucić na stół konkretne dane, które ponad wszelką wątpliwość dowodzą, że gadał głupoty. Póki co nie znalazł się nikt taki, kto by to samo zrobił wobec Amira i jego metodologii. Co więcej, on sam zachęca, żeby mu wskazać błędy.

I znowu bullshit - parę parametrów na krzyż pomierzonych zazwyczaj poprawnie, co tu wytykać

Ale prawdziwego błędu Amir sobie nie pozwoli wytknać, podobnie jak Ty, twierdząc że każdy kto słyszy coś więcej niż wynika z jego pomiarów to nawiedzony oszołom zasugerowany i nawiedzony omamami słuchowymi. nie mierzy się to nie ma i uj.

7 minut temu, Artur Charicki napisał:

Chcesz powiedzieć że można mieć system za kilkadziesiąt tysiedzy złotych i przez jeden kabel rca będzie on odtwarzał muzykę jak mini wieża? O ku...wa, większych bredni nigdy nie slyszałem a trochę lat już na karku mam. 

Można zepsuć zaskakująco dużo kiepskim RCA. A brednie to sobie wsadź w 4 :) 

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

System za dobre kilkadziesiąt k zagrał w stylu mini wieży prawie

z kompresją, zmuleniem, zaokrągleniem w stylu taniego sprzętu

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

I znowu bullshit - parę parametrów na krzyż pomierzonych zazwyczaj poprawnie, co tu wytykać

Ale prawdziwego błędu Amir sobie nie pozwoli wytknać, podobnie jak Ty, twierdząc że każdy kto słyszy coś więcej niż wynika z jego pomiarów to nawiedzony oszołom zasugerowany i nawiedzony omamami słuchowymi. nie mierzy się to nie ma i uj.

Nie wystarczy powiedzieć o czymś „bullshit”, trzeba jeszcze mieć na to jakieś kwity. Ty żadnych kwitów nie masz, a Amir na bullshitność twoich tez ma bardzo mocne.

Wszystko, co facet gada jest publikowane na otwartych na publiczne komentarze stronach. Jakiekolwiek zarzuty czy kontrargumenty nie są cenzurowane. Tak więc to oczywista nieprawda, że nie ma możliwości, by coś wytknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Nie wystarczy powiedzieć o czymś „bullshit”, trzeba jeszcze mieć na to jakieś kwity. Ty żadnych kwitów nie masz, a Amir na bullshitność twoich tez ma bardzo mocne.

bullshit oczywiście Amir wie lepiej co ja słyszę czego nie :D a ja twierdze że sprzęt który błyszczy na podstawie jego kryteriów pomiarowych jest kiepski do słuchania muzyki - np. Topping D90 który miałem. I nie jest to opinia oderwana.

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Wszystko, co facet gada jest publikowane na otwartych na publiczne komentarze stronach. Jakiekolwiek zarzuty czy kontrargumenty nie są cenzurowane. Tak więc to oczywista nieprawda, że nie ma możliwości, by coś wytknąć.

kolejne bullshit - pamiętam jak była dyskusja o MQA - to z dziwnych, sobie tylko wiadomych względów Amir stanął jako obrońca kodeka stratnego,  czegoś co nie da się pomierzyć i bazuje na wierze wyznawców, jednocześnie uwalając dyskusje w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

ja twierdze że sprzęt który błyszczy na podstawie jego kryteriów pomiarowych jest kiepski do słuchania muzyki

Amir na poparcie swoich twierdzeń ma konkretne dane – a ty co masz, poza swoim świętym przekonaniem? Nic.

6 minut temu, marcinmarcin napisał:

kolejne bullshit - pamiętam jak była dyskusja o MQA - to z dziwnych, sobie tylko wiadomych względów Amir stanął jako obrońca kodeka stratnego,  czegoś co nie da się pomierzyć i bazuje na wierze wyznawców, jednocześnie uwalając dyskusje w temacie.

Kolejny bullshit z twojej strony, zresztą zaprzeczasz sam sobie, bo jeszcze niedawno pisałeś, że Amir ucisza krytyków, a teraz piszesz o DYSKUSJI. Gdyby kogokolwiek uciszał, to żadnej dyskusji byś nie pamiętał.

Stanął jako obrońca technologii MQA. Dyskusja była długa, ostra i pełna technikaliów, które mało kto z tego forum zrozumie. Zresztą jeden z tutejszych obrońców kabli namiętnie cytował wtedy wypowiedzi Amira, chociaż w innych sprawach go dyskredytuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fafniak napisał:

Szlag ... nie szlak 

Idę na szlak, idę szlakiem zielonym itp. 

Szlag mnie trafia.

 

 

 

4 godziny temu, J4Z napisał:

Ach ta korekta 😏

Żebyś chciał wiedzieć J4Z.

Odkąd używam urządzeń mobilnych z włączonymi słownikami, to tak jest.

@Fafniak dziękuję  Marcinie, niestetyzapozno na edycję 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dzik napisał:

Amir na poparcie swoich twierdzeń ma konkretne dane

Niepełne, bez całkowitego przełożenia na jakość. Nadają się wyłącznie do wykluczenia audiofilskiego śmietnika, czyli sprzętów które nie powinny w ogóle istnieć, ale nie do oceny czy sprzęt dobrze gra

Ale z członkami sekty nie ma dyskusji 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adi777 napisał:

Jakie dyrdymały Dzika powielam?

Że to muzyka ma być magiczna, a nie sprzęt audio? Serio? Twoim zdaniem to są dyrdymały? Jakie stanowisko powielam? Jeśli Dzika, to dlaczego Ci to przeszkadza?

 Wszelakie.

Nadal nie potrafisz odpowiedzieć, który z 3 zestawów mógłby najwierniej oddać magię muzyki.

Nie możesz wiedzieć, bo mało czego słuchałeś.

A jednocześnie z łatwością przychodzi Tobie pisanie o brzmieniu i jak powinen zagrać zestaw stereo. Skąd możesz to wiedzieć, jak pewno nie masz nawet wyrobionego swojego gustu. Nie wiesz, co bardziej mogłoby się Tobie podobać w brzmieniu ieniu takiego zestawu.

 

5 godzin temu, misiek x napisał:

Ale Panowie całkiem inaczej słucha się tej samej muzyki z dobrego zestawu,  to jest jak spektakl. I nie mówię że musi być za pierdyliony, ale dobrze zestawiony pod własny gust, taki który mnie odpowiada i powoduje ciary na ciele. 

Otóż to.

👍

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Niepełne, bez całkowitego przełożenia na jakość.

Jakich danych brakuje? Jakie te dane, których brakuje, mają przełożenie na jakość?

Jeżeli znasz odpowiedzi na te pytania, to napisz o tym na ASR, na pewno zostaną ci udzielone merytoryczne odpowiedzi.

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

Nadal nie potrafisz odpowiedzieć, który z 3 zestawów mógłby najwierniej oddać magię muzyki.

A skąd ma wiedzieć, jak gra coś, co widział tylko na zdjęciu? Osiągasz kolejne szczyty absurdu w swojej demagogii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DiBatonio napisał:

Ja Tobie? To ty udowodnij mi te bzdury, które piszesz.

Zostało to już dawno udowodnione pomiarami i ślepymi testami. Zmieniające brzmienie przewody to iluzja psychoakustyczna.

Rzeczy, które opowiadasz mają więc charakter pseudonaukowy i jako takie narażają ludzi na zbędne wydatki. Dodajmy też, że nie jesteś bezinteresowny, bo na obrabianiu kabli sobie zarabiasz. ;)

 

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adi777 napisał:

chyba Ty nie wiesz, co piszesz

W przeciwieństwie do Ciebie wiem doskonale.

Nigdy  ieusiadziesz przed zestawami stero przed jakimi ja  am i miałem okazję siedzieć,  o czym Ty chcesz ze mną gadać? 

Poza bzdetami powielanymi przez twojego funfla Dzika? 

5 minut temu, Adi777 napisał:

To chyba te grzybki

Nie, kefirek z grzybka.

😆

2 minuty temu, Dzik napisał:

Zostało to już dawno udowodnione pomiarami i ślepymi testami. Zmieniające brzmienie przewody to iluzja psychoakustyczna.

Rzeczy, które opowiadasz mają więc charakter pseudonaukowy i jako narażają ludzi na zbędne wydatki. Dodajmy też, że nie jesteś bezinteresowny, bo na obrabianiu kabli sobie zarabiasz. ;)

 

Piszesz bzdety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...