Skocz do zawartości

Wiarygodność recenzji ze słuchu - prezentacja Amira


Dzik

Recommended Posts

Przed chwilą, Dzik napisał:

Osłuchanie to chałupniczy termin, który ma niewiele wspólnego, o ile cokolwiek, z treningiem krytycznego słuchania.

Żartujesz prawda ? Nomenklatura jak każda inna , język potoczny o ile się nie mylę, ma swoje odpowiedniki w tekstach naukowych rozpraw i nikt go nie deprecjonuje. Znaczy jak ktoś siedzi i " odsłuchuje " klocki i słyszy , ze jeden gra V-ką to źle , a jak siedzi i krytycznie słucha sprzętów i stwierdza , że jeden gra V-ką to dobrze ? 

No , cóż , można i tak :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Ty sobie jaja robisz, czy co?!

Ukryłem Dzika i Twoje dyrdymały. Nie jestem na forum cały czas. Szanujcie się Koledzy i nie będę wnikał ale jak zaglądam i widzę coś o skakaniu to reaguję. Za kilka minut usunę ten post i ten twój. Zgłaszajcie jak coś ktoś przegina funkcja zgłoś. Nawet jak nie jestem na forum to mam powiadomienie na skrzynkę i wtedy zareaguję szybciej. 

Miejcie litość i nie kopcie się wieczorami. Słucham właśnie Joe Chambersa i... jak  tu słuchać 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Żartujesz prawda ? Nomenklatura jak każda inna , język potoczny o ile się nie mylę, ma swoje odpowiedniki w tekstach naukowych rozpraw i nikt go nie deprecjonuje. Znaczy jak ktoś siedzi i " odsłuchuje " klocki i słyszy , ze jeden gra V-ką to źle , a jak siedzi i krytycznie słucha sprzętów i stwierdza , że jeden gra V-ką to dobrze ? 

Tomek, powtarzam, trening krytycznego słuchania nie ma NIC wspólnego z jakimś audiofilskim "osłuchaniem" i innymi tego typu wymysłami.

Harman Kardon opracował procedury ww. treningu. Dostępna jest nawet aplikacja w wersji beta do samo-szkolenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MariuszZ napisał:

Ukryłem Dzika i Twoje dyrdymały. Nie jestem na forum cały czas. Szanujcie się Koledzy i nie będę wnikał ale jak zaglądam i widzę coś o skakaniu to reaguję. Za kilka minut usunę ten post i ten twój. Zgłaszajcie jak coś ktoś przegina funkcja zgłoś. Nawet jak nie jestem na forum to mam powiadomienie na skrzynkę i wtedy zareaguję szybciej. 

Miejcie litość i nie kopcie się wieczorami. Słucham właśnie Joe Chambersa i... jak  tu słuchać 😂

 Mariusz, ja dzisiaj zgłosiłem nawet swoje dwa posty.

Z prośbą usunięcie ich i załącznika.

Zrobiliscie to?

Zatem zgłaszam za chwile dyrdymały dzika, mogę ?

Bo nie wiem, czy to już ten czas, ze trzeba pytać adminów, moderatorów i całą redakcję audio.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Bo nie wiem, czy to już ten czas, ze trzeba pytać adminów, moderatorów i całą redakcję audio.

Jest 23:12 na moim zegarze. Czy to już ten czas, żeby z frustracji i braku argumentów próbować wymuszać kary na innych użytkownikach? Nie wiem, może już ten, a może jeszcze nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, J4Z napisał:

Jak trafiam na mur to przebijam go głowom. xd

 

Bardzo dziękuje za zwrócenie uwagi. Piszę czasem z dwóch różnych tabletów(z różnymi systemami i metoda pisania) i nie zwracam uwagi na to co mi się wklepuje, jak za szybko chce coś wklepać.

Często tą głowom przebijesz mur?

Chyba często, co?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MariuszZ napisał:

Jak tylko zajrzałem ukryłem zgodnie z wolą Panie 😉

Dziękuje.

Tylko „ukrywanie” mnie w tym wypadku jakoś mało przekonuje, nie można usunąć na stałę?

 

8 minut temu, Dzik napisał:

To przecież głównie twoja dyscyplina.

Niestety kończy się to dla ciebie zawsze tak:

Czyżby?

Wyczytałeś z Tarota, czy masz szklana kulę?

P.S.

A może twoja, po tym co tu wypisujesz, to całkiem możliwe

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dzik napisał:

Harman Kardon opracował procedury ww. treningu. Dostępna jest nawet aplikacja w wersji beta do samo-szkolenia.

Jest tylko jeden mały szkopuł. Nie chce odbierać Harmanowi wiedzy i obniżać jego autorytet ale mnie np. jego krzywe domowe za cholerę nie pasują. Próbowałem już wszystkich , i wszystkie usunąłem z DL.  Już wolę pierwotną B&K czy Olive & Tool.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, J4Z napisał:

Szkoda, wygląda jakbyś nie szanował czytającego.

Zdarza się, że  nie zwracam uwagi.

Bardzo często edycja jest powodem  tego, że wcześniej nie dopatrzyłem tego, co napisałem za pomocą "słownika"-np. brak spacji,  czy jw.

Szlak mnie trafia czasem na androidzie z kolei na iOS znowu na  co innego muszę zwracać uwagei jak żyć?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dyrdymały Dzika powielam?

Że to muzyka ma być magiczna, a nie sprzęt audio? Serio? Twoim zdaniem to są dyrdymały? Jakie stanowisko powielam? Jeśli Dzika, to dlaczego Ci to przeszkadza?

Piszę z punktu widzenia osoby niedoświadczonej, która bardziej ufa osobom technicznym, niż "magikom" wypisującym cuda wianki.

Myślę, że takie podejście będzie efektywniejsze, i pozwoli na szybsze zrealizowanie dobrego dźwięku w mojej chacie.

Zapewne pozwoli też na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki na podstawki pod podstawki pod kable oraz magiczne stoliki.

 

comment_vSNb97dLQiF3jbmudigz4RAFXbQ8ZdqH,w400.jpg

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiek x napisał:

Wiadomo że najważniejsza jest muzyka i super mi się słucha np. Radia Rock w kuchni kiedy szykuje obiad. Jest dla mnie też jakaś magia kiedy słucham swoich ulubionych kawałków bardzo znanych i tych ,które słyszałem ostatnio lata temu. Nie ma problemu że leci to z radia, lubię muzykę i sprawia mi to duża przyjemność. To samo w aucie czy np. tv kiedy na drugim planie leci ulubiony kawałek, muzyka jest najważniejsza. . Ale Panowie całkiem inaczej słucha się tej samej muzyki z dobrego zestawu,  to jest jak spektakl. I nie mówię że musi być za pierdyliony, ale dobrze zestawiony pod własny gust, taki który mnie odpowiada i powoduje ciary na ciele. 

Mam dokładnie tak samo 👍 najwięcej muzyki słucham z Rock Radia w samochodzie i godzę się zupełnie z ograniczeniami jakie to przynosi. Ale w domu chce sobie posłuchać w lepszej jakości. A tu nawet głupie RCA potrafi mi zepsuć /poprawić radość z odbierania muzyki. Trochę żałuję że przez lata nie zwracałem na to uwagi, bo wyszło że z pragmatyzmu (miękki kabel, krótkie wtyki) używałem najgorszego możliwego RCA jaki się dało....

Koledzy  mi "truli" o kablach więc w końcu wziąłem najpierw do jednego z nich moje cudowne RCA Phoenix Gold żeby mu udowodnic że kable nie grają... I był zonk bo jego świetnie grający system na moim RCA klapnął ze 2 klasy niżej 🙃 wszystko siadło totalnie. System za dobre kilkadziesiąt k zagrał w stylu mini wieży prawie

Chciałem udowodnić że kabel nie gra... I d.PA... 

Po powrocie do domu kupiłem od @lysyrafal jakiś jego Real Cable i różnica była naprawdę spora do mojego PG .

Odwiedziłem drugiego kolegę z moimi RCA - PG zamulił mu system tak samo jak pierwszemu. Budżetowy Real Cable od Rafała zagrał nie tak daleko od kabla za 2,5k PLN. 

Miałem trochę czasu w styczniu, przewaliłem kilkanaście kabli - został u mnie srebrny polski Argentum który zagrał najlepiej. 

1) system musi być na jakimś poziomie minimum żeby słyszeć 

2) trzeba być open minded (odwiedzałem kolegów z misją przekonania ich że wywalili 1k i 2,5k na nie grające druty) 😉

3) najważniejsze zgranie - Real za 100 (cena nowego) grał u mnie lepiej niż MB za 1,5k... Ale wiekszosc budżetowych gra słabo 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek x napisał:

Ale Panowie całkiem inaczej słucha się tej samej muzyki z dobrego zestawu,  to jest jak spektakl. I nie mówię że musi być za pierdyliony, ale dobrze zestawiony pod własny gust, taki który mnie odpowiada i powoduje ciary na ciele. 

Czy to się kłóci w którymkolwiek miejscu z tym, co napisał Dzik, i ja też?

No raczej nie.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dzik napisał:

Znowu kable? Jezu...

Oczywiście potem będzie na mnie.

Oczywiście że tak - bo to jeden z elementów niemierzalnych zbytnio, a wpływajacych :) 

27 minut temu, marcinmarcin napisał:

3) najważniejsze zgranie - Real za 100 (cena nowego) grał u mnie lepiej niż MB za 1,5k... Ale wiekszosc budżetowych gra słabo 

Sam się poprawie - około 150 nowy, czyli 10x taniej...  a oferta Rafała była tak świetna że aż mi głupio normalnie... w każdym razie cieszy teraz kolejnego kolegę któremu odsprzedałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Oczywiście że tak - bo to jeden z elementów niemierzalnych zbytnio, a wpływajacych

Nie ma nic niemierzalnego w kablu. Gwarantuję ci, że gdybym zakradł się do ciebie nocą i podmienił ci wszystkie przewody na marketowe, to byś się nie zorientował przy słuchaniu muzyki.

///

Na forum HydrogenAudio przyjęto zasadę, że jak chcesz rozmawiać o jakiejś różnicy, to musisz zamieścić wyciąg z testu ABX, który uprawdopodabnia, że różnica faktycznie jest. Jeśli tego nie zrobisz, to twój post/temat o słyszeniu czegoś ląduje w śmietniku. Zgadnijcie co: awantury się skończyły!

Gdyby na każdym forum audio przyjęto podobną zasadę, że trzeba zamieścić pomiary/nagranie/wyciąg z testu ABX, żeby móc o jakiejś różnicy rozmawiać, to rozmawialibyśmy w znacznie bardziej pokojowych okolicznościach przyrody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...