Skocz do zawartości

Dla początkujących melomanów, czyli co w naszym zestawie jest najważniejsze


Sipo

Recommended Posts

Pozytywna refleksja z tego wątku jest taka, że większość osób zgadza się, że kolumny, akustyka (pomieszczenia) i ew. jeszcze jakość źródła mają kluczowy (czytaj: zdecydowanie największy) wpływ na brzmienie. No i tak jest. Co do reszty rzeczy, zdania są tradycyjnie podzielone. Osobiście nie widzę nic złego w tym, że ktoś uważa że wzmacniacze mają brzmienie, no bo na rynku są bardzo różne wzmacniacze w różnych klasach i nie wszystkie są transparentne. Z DACami 10 lat było to samo, teraz co prawda wszystkie współcześnie produkowane są transparentne, ale nie wszyscy muszą mieć współczesny sprzęt. Największy problem chyba jest z kablologią. I nie chodzi tu nawet o wiarę w ich jakiekolwiek brzmienie w ogóle, ale przede wszystkim o wagę, jaka w światku audio jest przywiązywana do tych elementów toru audio. Czasami mam wrażenie, że dla niektórych osób kable są ważniejsze niż wzmacniacz, a czasem nawet kolumny. Kolumny za ciemno grają? - Użyj jaśniejszego kabla i zrobione 🙂💁‍♂️ 

Są jeszcze inne pierdoły, którym przywiązuje się zbyt dużą wagę. Np. konikiem Mariusza są zakłócenia, którymi zajmuje się głównie w obszarze daleko posuniętej teorii, bo w praktyce - z uwagi na współczesne konstrukcje i powszechnie używane materiały - ze świeczką szukać wpływu tych zakłóceń. Gdybym się słuchał Mariusza, to chodziłbym w aluminiowej folii na głowie, wyłączał WiFi na noc, a może nawet przeprowadził do Kraśnika 😉😀 No ale każdy ma jakąś fobię, ja np. czuję obrzydzenie do pająków (na granicy arachnofobii).

A tak zupełnie przy okazji, to Mariusz jednak chyba jest najlepszym z moderatorów, z którymi zetknąłem się na tym forum. Mimo swoich głębokich przekonań w wielu obszarach, naprawdę stara się być obiektywny (w powszechnym rozumieniu tego słowa).

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na niedzielnych odsłuchach poznałem jednego gościa, Polaka. Od kilku lat odwiedza tamten salon audio.

Chwilę rozmawialiśmy. On ma od jakiegoś czasu chyba tylko system słuchawkowy. Od razu widać, że audiofil 😄 Nakręcony na drogie komponenty strasznie. Oczywiście pochwalił się, że ma najdroższy kabel Furutecha, a jaką dumną minę miał, gdy to mówił. Piotra Rykę ma chyba wytatuowanego, a może i jego zdjęcie w ramce, w pokoju 😄.

Pierwszy raz słyszałem o wpływie podstawek antywibracyjnych na dźwięk. To znaczy nie pierwszy raz, ale chyba jeszcze nikt, nigdy i nigdzie nie napisał, że regulując, czyli wkręcając lub wykręcając takie podstawki regulujemy tym dźwięk.

Nie chcę go obrażać, bo ma pewną chorobę, i taka zabawa w audio podobno mu pomaga, nawet lekarz tak stwierdził, ale jest damn perfect client.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

No kolego, jeśli walniesz sobie system za 200 tysięcy, to już tylko Szymon Faber będzie mógł z Tobą konkurować 

Miejmy nadzieję, że doczekamy się tej chwili by podziwiać i zazdrościć 😀

Sly 30 to chyba na same kable więcej wydał.

Edytowano przez Amarok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak brzmi jego system. DiBatonio bardzo zachwalał, kolumny wyglądają jak smoki, ale to nie musi oznaczać, że jakoś super grają. Dla właściciela na pewno. 

 

6 minut temu, Amarok napisał:

Sly 30 to chyba na same kable więcej wydał.

Może, ale ja na pewno nie będę kombinował z kablami i innymi cudami. Z tego, co pisze na AS, to mało prawdopodobne, żebym się zachwycił jego systemem.

Ale kto wie.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

Adi, jak już będziesz na szczycie, to nie zapomnij kogo mijałeś po drodze, np. kto bronił Twojego prawa do muzycznych doznać podczas słuchania muzyki na Edifierach;)

😆

16 minut temu, Wing0 napisał:

I zostawisz biedne Edyfiery, jak możesz :).

Niee, to nie tak. Edifiery będą oczywiście w głównym systemie w salonie.

A ten drugi system w kuchni lub łazience.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 mówisz że idziesz w kierunku kolumn aktywnych? To ma sens imo. Myślę że w czasach downsize-ingu, minimalizmu, przejadły się już rozbudowane systemy typu "ośmiornica" :) zajmująca połowę pokoju. Dwie ładnie wyglądające kolumny bez widocznego osprzętu to może być nowy trend na rynku audio i ma oczywiste zalety. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SIpo napisał:

 mówisz że idziesz w kierunku kolumn aktywnych?

Nie jestem jeszcze tego do końca pewny, tak na 100%, ale bardziej mnie przekonuje koncepcja kolumn aktywnych.

A z tym budżetem to może być różnie, bo przecież jak kupię powiedzmy Dutch & Dutch 8c, a kosztują w okolicach 50 tysięcy złotych, to raczej nie wydam reszty na same kable 😁

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adi777 napisał:

Nie jestem jeszcze tego do końca pewny, tak na 100%, ale bardziej mnie przekonuje koncepcja kolumn aktywnych.

Mnie również. Najchęntiej głośniki szerokopasmowe + wbudowane wzmacniacze impulsowe ze steamerem i DAC. Wszystko czego potrzebuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...