Skocz do zawartości

Gdzie ten bass


Gregox2

Recommended Posts

1. Adaptacja akustyczna. Napisz temat w odpowiednim dziale.

2. Po uporaniu się z akustyką, większe kolumny, które będą miały szansę nagłośnić pomieszczenie.

3. Mocna końcówka + preamp lub bardzo wydajna prądowo Integra. Moim zdaniem lepiej sprawdzi się zestaw dzielony.

4. Dopieszczanie brzmienia:  źródła, kable, przewody.

Wg mnie to podstawy, nad którymi musisz popracować. I w tej kolejności co napisałem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogólna odpowiedź. Przepraszam ale podając sprzęt sądziłem, że uda się ustosunkować. Mam interconnect van den hul the first metal i kabelki pamietam, że około 150 pln za metr, konfekcjonowane w salonie. 
 

muzyka TIDAL HiFi plus ze streamera cambridge audio cxn v2. 

A czy mały subwoofer nie byłby rozwiązaniem? 

Edytowano przez Gregox2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gregox2 napisał:

Oki. Chyba nic się nie dowiem

Ale przecież dowiedziałeś się już praktycznie wszystkiego. Przeskoczyłeś z monitorami na bardzo dużą powierzchnię/kubaturę i jesteś zdziwiony, że niskie tony zniknęły w pomieszczeniu. Pamiętaj, że to nie tylko gra sprzęt, ale również pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gregox2 napisał:

Oki. Chyba nic się nie dowiem. Mimo wszystko dziękuje. 

Ludzie całymi latami studiują akustykę żeby temat zrozumieć chociaż pobieżnie. A Ty chcesz uzyskać odpowiedź, w ciągu kilku minut na niesprecyzowane pytanie. Z takim podejściem jest oczywiste że niczego się nie dowiesz, bo nie szukasz odpowiedzi! Trochę cierpliwości kolego i trochę pokory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregox2 napisał:

A czy mały subwoofer nie byłby rozwiązaniem? 

jak najbardziej subwooferem poprawisz niskie tony ale pomieszczenie masz spore zatem wymiana kolumn i tak Cię raczej nie ominie.

1 godzinę temu, Gregox2 napisał:

Mam interconnect van den hul the first metal i kabelki pamietam, że około 150 pln za metr, konfekcjonowane w salonie. 

to nie ma nic do rzeczy akurat, bez większego/istotnego wpływu na dźwięk.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SIpo napisał:

Dla amatora/entuzjasty wszystko wydaje się proste. 

Nie napisałem, że akustyka jest prosta. Profesjonaliści spokojnie sobie z nią radzą.
Za to pasjonaci audio potrzegają w niej niekończącą się ilość wiedzy i nigdy nieodgadnione zagadki.
A tymczasem ludzie lądują rakietami - w pionie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gregox2 napisał:

Zmieniłem pomieszczenie na salon 80 mkw

To jest prawie jak hangar, a nie salon. Do takiego pomieszczenia musisz zmienić cały system. Obowiązkowo głośniki podłogowe z mocnym basem (najlepiej głośnik 18 cali).  Do tego mocny wzmacniacza, który napędzi i będzie kontrolować te kolumny. 

4 godziny temu, Gregox2 napisał:

Wrócę do małego pomieszczenia

Zauważ proszę, że producenci konstruując dane urządzenie audio, a zwłaszcza kolumny zakładają, że będą one użytkowane w standardowych warunkach domowych. Myślę, że przyjmują statystycznie, że metraż takiego pomieszczenia to powiedzmy od 16 do 35 m2.

Raczej nikt nie myśli, że będzie to grało w pomieszczeniu o pow. 80 m2. Oczywiście są pewno kolumny, które są pod tak wielkie pomieszczenia dedykowane. Trzeba poszukać.

Dużo można też poprawić akustyką, ale do tak wielkiego pomieszczenia to ja bym się decydował zatrudnić profesjonalistę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

subwoofer i tak zrobi to lepiej i zapewne taniej

Nie byłbym taki pewien. ;) U mnie to rozwiązanie się nie sprawdziło , ale to oczywiście o niczym nie świadczy. Przypomnij ile kosztuje sub do muzy ?

W Grandach masz zestrojone wszystkie przetworniki , sub to kombinacja z odpowiednim ustawieniem , więc nie dość , że pozycjonowanie kolumn to jeszcze suba.

A i jak odciąć niskie z tych Heco ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...