Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

Przetworniki wydają się dość tanie - pytałem się na początku o Purify i Satori TeXtreme, bo między innymi o takowych myślałem - AJ nie używa takich. Wspomniał, że są typowo dla audiofilów - chyba miał tu na myśli głównie Satori. Purify pochwalił, natomiast dodał, że jaranie się nimi przez między innymi fanatyków na ASR z uwagi na niskie zniekształcenia jest śmieszne. Podobno były robione ślepe testy i wyszło w nich, że niektórzy słuchacze - nie mam pojęcia ile procent - czy większość czy nie, preferowała kolumny z większymi zniekształceniami przetworników. Postanowiłem więc grzecznie posłuchać i mu zaufać. 

Przetwornik koaksjalny Sica 5.5 cala. Taki sam jak w bardzo interesujących kolumnach firmy Sigberg Audio, model Manta - troszkę podobne do moich pod względem technicznym, z tym, że u mnie będzie nowsza wersja. Może ktoś będzie ciekawy nazwy Sigberg Audio, więc wrzucam linka:

https://www.sigbergaudio.no/products/sigberg-audio-manta-1-active-speakers

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2023 o 19:29, Adi777 napisał:

Ogólnie, jaram się :D

Zanim nabylem Bifrosty myślałem o konstrukcji DIY SEAS king RO4Y Mk III. Też z koaksjalem (18cm) i aluminiowym wooferem (26cm) od Seasa. Niestety przeraził mnie DSP i zaniechałem pomysłu i budowy ale może za kilka lat wrócę do tematu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo. Liniowa charakterystyka prawie do 20Hz. Aluminium plus obudowa zamknięta plus klasa D bez kabli da pewnie piękny SR i impuls co przełoży się na super kontrolę basu i niezły wykop. Nie każdemu pewnie podejdzie "góra" z koaksjala ale to już kwestia gustu bo na charakterystyce ampli nic nie brakuje.   Niestety nie słuchałem ale czytałem na forach i konstrukcja jest chwalona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 - nie zrozum mnie źle, ale co skłoniło Cię do zamówienia kolumn , których nigdy nie słuchałeś, maja niewiele wiarygodnych recenzji i są ogólnie bardzo słabo znane? Jak dla mnie to zbyt wiele w tym opisie jest zachwytów. Życzę Ci aby zagrały jak najlepiej, jednakże w opisie więcej jest tzw chwytów marketingowych niż realnych i wiarygodnych faktów. Jaranie się ceną oraz niespotykalnością jest bardzo mało wiarygodnym czynnikiem skłaniającym do zakupu. Oczywiście w/g mnie.  A co się stało z JBLami, które już zamówiłeś , miałeś i .... nagle ucichło. Nie sprawdziły się???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 ja podobnie jak i Roman pytam, co konkretnie zadecydowało o zleceniu wykonania kolumn. Max w 2 zdaniach, jestem przekonany, że to i tak za dużo. 
Jednocześnie trzymam kciuki, by zagrały jak trzeba dla Ciebie. 
Zastanawiam się co oznacza 

Dnia 23.09.2023 o 19:29, Adi777 napisał:

Tweeter jeszcze nieznany.

Dla konstruktora, czy dla Ciebie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2023 o 16:24, Wing0 napisał:

Tu mam inne zdanie. Miałem dietę przez dietetyka ustaloną i dupa, nie było tego co lubię do końca, napakowalem sobie do łba farmazonów i chciałem się trzymać rygorystycznie diety i po jakimś czasie wróciłem do nawyków. Teraz jak pisze jem co chce, wiadomo że duża część posiłków jest zdrowa, jest duża objętościowo, ale np takiego kebaba czy chińczyka jem bo lubię i dostarcza też dużo wartościowych składników. Kebab w tortilli, sam kurczak, sos ostry tylko, chińczyk zawsze kura na duszonych warzywach. Do takich rzeczy rano wieczór jem masę skyrow, kefirów, chleba jem ale nie jakoś dużo. Warzyw masę. Ot taka zdrowo niezdorowa dieta już ponad rok na tym jadę i nie mam chęci nic zmieniać 92 kg obecnie przy 183 cm jeszcze myślę z 5 kg zrzucić żeby się deko dociąć. A i alko pije ale nie upijam się :). 

Tak trzymaj. Jesli dieta sklada sie z tego co niezbyt sie lubi, cale odchudzanie ma szanse sie zakonczyc fiaskiem.

Warzywa, owoce ale i cos  kokretnego i nie za pozno. Ruch tez sie przydaje.

👍

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rega napisał:

maja niewiele wiarygodnych recenzji

Nie mają żadnych recenzji 😆 

Nie zrozumiałem Cię źle 😄 Wiem, o co chodzi. Co mnie skłoniło? Czysta, niczym nieskrępowana ciekawość 😉 Serio.

Ja się nie jaram ceną. Nie bardzo to rozumiem. Jaram się tym, że będę miał fajne kolumienki, dodatkowo w wyremontowanym pokoju - będzie całkiem inaczej niż do tej pory, znacznie przyjemniej 🙂

Te kolumny nie mają opisu. O jakim opisie piszesz? Moim? No, napisałem o wzmacniaczach i wkleiłem zdjęcia. Gdzie tu zachwyty? Moich kolumn nie ma na stronie AJ Soundfield.

PS Ja tam raczej nie znam żadnej firmy audio, która na swojej witrynie nie pisałaby pozytywnie o własnych produktach. 

@AudioTube 

Ciekawość i niech będzie, że chęć posiadania czegoś innego niż większość, plus kardioidalne niskie częstotliwości, które zdaniem AJ i innych firm budujących kolumny kardioidalne nie wymagają basstrapów.

7 godzin temu, AudioTube napisał:

Zastanawiam się co oznacza 

Dnia 23.09.2023 o 19:29, Adi777 napisał:

Tweeter jeszcze nieznany.

Dla konstruktora, czy dla Ciebie?

To moja pomyłka. Dla mnie, za wysokie i średnie tony odpowiada koaksjal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze takich.

Najbliżej jest chyba Sigberg Audio Manta, ake kosztuje ponad 10 tysięcy Euro, więc sporo więcej.

Przed chwilą spojrzałem na cenę, i jednak więcej, bo nieco ponad 12 tysięcy.

 

@Rega JBLe kupiłem w Polsce, do użytku w  Polsce, nie mam ich tutaj. Będą służyły do filmów i seriali, gier, koncertów, muzyki wielokanałowej, i oczywiście także od czasu do czasu stereo, ale po coś kazałem zostawić elektrykom kabel do dobudówki. Jak napisałem, tak zrobię. Oczywiście nie za szybko to nastąpi, ale będzie.

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem o AJ na ASR. Jeden z użytkowników poszukujących kolumn dla siebie wspomniał, że słuchał jakichś prototypowych paczek Soundfield i był zachwycony. Zaciekawiło mnie to, i postanowiłem sprawdzić witrynę AJ. Później poszło już z górki. Ja inaczej podchodzę do kolumn niż większość. Nie szukam magicznej czy eterycznej średnicy, wysokich tonów skąpanych w blasku słońca o poranku, i tak dalej.

Ma być płasko na osi, ale także poza - na tyle, na ile to możliwe, z odpowiednią dynamiką i uderzeniem - tutaj zaznaczyłem, że zarówno do 12m2 jak i nieco ponad 20, plus kardioida. To mniej więcej tyle - przy tych kolumnach. Przy docelowych w Polsce kardioida niekoniecznie.

Ktoś zapewne powie, że nie jestem zbyt wymagający. Cóż, mógłbym żyć, w pomieszczeniu odsluchowym w Polszy, z tymi przesłuchanymi aktywnymi kolumnami, czyli Kii, D&D, Grimm czy ATC 150 Pro i oczywiście byłbym zadowolony, bo muzyka jest i zawsze będzie najważniejsza, ale to jeszcze nie to.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzisz z rozczarowaniami?

w pokoju odsłuchowym już tak 

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Ma być płasko na osi

nie będzie😃

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

odpowiednią dynamiką i uderzeniem

Jak ten warunek zostanie zagwarantowany? Oby, oby, ale jeśli jednak troszkę będzie inaczej? 

 

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

muzyka jest i zawsze będzie najważniejsza

Bardzo Cię za to cenię. I zazdroszczę trochę, ale pracuję nad tym😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, AudioTube napisał:

nie będzie😃

Czemu? To znaczy mam na myśli pomiary samej kolumny, bez pomieszczenia.

W pomieszczeniu wiadomo, że nie będzie linijki. Zresztą, tak pewnie nie byłoby przyjemnie.

51 minut temu, AudioTube napisał:

Jak ten warunek zostanie zagwarantowany? Oby, oby, ale jeśli jednak troszkę będzie inaczej? 

 

Myślę, że dwoma wooferami 12 calowymi, choć kardioida trochę zabiera dB, coś za coś. Na początku, gdzie miałem niższy budżet zasugerowałem kardioidę, później jednak pomyślałem o konstrukcji zamkniętej, bo byłoby trochę słabo jednak z F3, F6, ale na końcu stanęło na kardioidzie.

Rozczarowania nie biorę pod uwagę 😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi, kto tu jest konstruktorem?

Jeśli 

9 minut temu, Adi777 napisał:

zasugerowałem kardioidę

 

10 minut temu, Adi777 napisał:

pomyślałem o konstrukcji zamkniętej

 

10 minut temu, Adi777 napisał:

na końcu stanęło na kardioidzie.

A ten wpis wprawił mnie w zaskoczenie i jeszcze trochę trzyma

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Jeden z użytkowników poszukujących kolumn dla siebie wspomniał, że słuchał jakichś prototypowych paczek Soundfield i był zachwycony. Zaciekawiło mnie to, i postanowiłem sprawdzić witrynę AJ. Później poszło już z górki

 Mam Customy i ja. Moje zaskoczenie jest wielkie, ponieważ proces decyzyjny przebiegł całkiem inaczej. 
Twój przypadek pokazuje mi, że można inaczej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Myślę, że dwoma wooferami 12 calowymi, choć kardioida trochę zabiera dB, coś za coś

Myślę ze warto by założyć nowy temat o kardioidalnych rozwiazaniach w niskich czestotliwosciach 🤔

Co Ty na to?

Moze byc ciekawie dla niektórych czytelników

 

Ps: @Adi777 myslisz nad dsp w tymże rozwiazaniu?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

myslisz nad dsp w tymże rozwiazaniu?

DSP będzie, jest wbudowane we wzmacniacz. Wlaśnie się dowiedziałem, że będą też tylne przetworniki. @Kraft - jesteś jasnowidzem :D

https://soundstageglobal.com/index.php/shows-events/florida-international-audio-expo-2023-tampa-usa/1060-fiae-2023-soundfield-audio-obelisk-t710-the-most-ambitious-loudspeaker-system-at-the-show

Tu jego podłogówki.

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Myślę ze warto by założyć nowy temat o kardioidalnych rozwiazaniach w niskich czestotliwosciach 🤔

Co Ty na to?

Mogę, czemu nie.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...